Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 21, 2019 3:25 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Katolicy nie w pełnej łączności 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicy nie w pełnej łączności
Ekskomunika nie jest wyrzuceniem z Kościoła. Nawiasem mówiąc, to nawet jak złożysz akt apostazji, to również nie zostaniesz wykreślony z ksiąg parafialnych.

Pt wrz 06, 2019 10:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
(ciach tradycyjnie chamski atak na hierarchie Kościoła katolickiego przy kolejnym będzie ostrzeżenie -J)
Przestań do jasnej ciasnej cenzurować normalne teksty dyskusyjne.

Pt wrz 06, 2019 10:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To nie był głos w dyskusji. Zasadniczy temat to podanie przykladów do zmian wyznań w profilu. Wlaśnie ktoś strzelił sobie w kolano i za chwilę będzie płacz a też sądził, ze to głos w dyskusji.

Pt wrz 06, 2019 10:33 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Czyli apostata z papierkiem w ręku to frajer, bo i tak jest katolikiem. To jakiś koszmarny paragraf22.

Pt wrz 06, 2019 10:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
To nie był głos w dyskusji. Zasadniczy temat to podanie przykladów do zmian wyznań w profilu. Wlaśnie ktoś strzelił sobie w kolano i za chwilę będzie płacz a też sądził, ze to głos w dyskusji.
Posoborowiec popierający najgorszych plugawców może tutaj pisać co chce, natomiast katolik tradycyjny jest cenzurowany i prześladowany, za karę, że nie chce zerwać z całościowym nauczaniem Kościoła. Takie są fakty i nie udajcie przed sobą że jest inaczej.

Co do cholery złego było w moim pytaniu o zbadaniu łączności z Kościołem kardynałów wariografem na wiarę w artykuły Credo?!

Pt wrz 06, 2019 11:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Posoborowiec popierający najgorszych plugawców może tutaj pisać co chce, natomiast katolik tradycyjny jest cenzurowany i prześladowany, za karę, że nie chce zerwać z całościowym nauczaniem Kościoła.
Nie jesteś żadnym "katolikiem tradycyjnym". Jesteś heiterem Kościoła.
Wespecjan napisał(a):
Co do cholery złego było w moim pytaniu o zbadaniu łączności z Kościołem kardynałów wariografem na wiarę w artykuły Credo?!
Chamska sugestia. Co zresztą doskonale wiesz.

Pt wrz 06, 2019 11:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Cytuj:
Posoborowiec popierający najgorszych plugawców może tutaj pisać co chce, natomiast katolik tradycyjny jest cenzurowany i prześladowany, za karę, że nie chce zerwać z całościowym nauczaniem Kościoła.
Nie jesteś żadnym "katolikiem tradycyjnym". Jesteś heiterem Kościoła.
O, właśnie tak posoborowiec etykietuje katolików bez amnezji. W odróżnieniu do ciebie, dla mnie Kościół nie zaczął się 60 lat temu.

Pt wrz 06, 2019 11:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tyle, ze zapytanie o mszę pozostało bez odpowiedzi. Hasełkowość a nie ugruntowana wiara. W tym religii nawet nie ma skoro piejesz o mszy, której części składowych nie znasz, o łasce nie wspominając. Jest dla ciebie czymś na zamówienie, we mszy odpowiedniego rytu oczywiście. Jak wdowa daje pieniążki, znaczy że o pieniążkach przypowieść, warstwę symboliczną pomijasz, bo i to już wyższa szkoła jazdy i wejście w duchowość. U ciebie łaska wszystko załatwia, bez wkladu własnego. To parodia, nie religijność. Ani tradycyjna, ani moderna. Żłobek.
EOT
Koniec w tym wątku. Jest na inny temat.

Pt wrz 06, 2019 11:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przyznam szczerze, że dla mnie to zapytanie o wyznanie w rejestracji niemal od razu skojarzyło się z czymś takim: są katolicy bez łączności z papieżem. No bo chyba grekokatolicy uznają władzę papieża, choć mają swoją wschodnią liturgię i żonatych księży. Dalej, to już tzw. polskokatolicy, czy mariawici (?) albo Bractwo św. Piusa X..., teraz mamy pomieszanie z poplątaniem. Kościół starokatolicki bodajże nie jest w łączności z papieżem, więc należy zaznaczyć jak to z tym papieżem jest ; )

N wrz 08, 2019 6:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skopiuję to, co napisałem już dawno temu.

Wybór jest prosty:
Jeżeli uznajesz całe nauczanie Kościoła, bez żadnych wyjątków, to wybierasz "katolik w pełnej łączności z papieżem". W przeciwnym wypadku bierzesz "bez łączności".

N wrz 08, 2019 7:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Pisałam to już kiedyś. Nie znam szczegółów dotyczących ustalania tych przynależności wyznaniowych. To chyba pilotował bert04. Sytucja wynikała jednak ze stanu ówczesnego forum, gdzie zaciekle ze sobą dyskutowali sedekwantyści, przed i posoborowi. Jedni uznawali zwierzchość papieską do SVII, inni całość. Chodziło o starokalików, mariawitów. Z tego co wiem ustalono przynależność wyznania z którym się identyfikujesz. Taka była wykładnia. Resztę załatwiał regulamin.

Jest sporo zamieszania z tym, więc zobaczyłam potrzebę uregulowania tego problemu. Być może wystarczyłby katolik, bo pisanie w działach katolickich i tak jest obwarowane odrębnymi wymaganiami regulaminowymi. Skończyłby się być może ten problem z tożsamością w stosunku do...Urzędu, osoby?

Teraz jednak tego nie moderuję, więc nie chcę się nikomu wciskać z ciocinymi radami. Wyrażam jedynie swoją opinię. :)

N wrz 08, 2019 8:20 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Pisałam to już kiedyś. Nie znam szczegółów dotyczących ustalania tych przynależności wyznaniowych. To chyba pilotował bert04. Sytucja wynikała jednak ze stanu ówczesnego forum, gdzie zaciekle ze sobą dyskutowali sedekwantyści, przed i posoborowi. Jedni uznawali zwierzchość papieską do SVII, inni całość. Chodziło o starokalików, mariawitów. Z tego co wiem ustalono przynależność wyznania z którym się identyfikujesz. Taka była wykładnia. Resztę załatwiał regulamin.

Jest sporo zamieszania z tym, więc zobaczyłam potrzebę uregulowania tego problemu. Być może wystarczyłby katolik, bo pisanie w działach katolickich i tak jest obwarowane odrębnymi wymaganiami regulaminowymi. Skończyłby się być może ten problem z tożsamością w stosunku do...Urzędu, osoby?

Teraz jednak tego nie moderuję, więc nie chcę się nikomu wciskać z ciocinymi radami. Wyrażam jedynie swoją opinię. :)

Sugeruję nazwę ,,Katolik doktrynalny " zamiast ,,katolik w pełnej łączności z papieżem "
Gdyż jak wiemy, papieże w obecnym wieku 21, nie są doskonali, chociażby Benedykt XVI, odrzucił bycie głową kościoła i abdykowal. Natomiast papież Franciszek, całuje w buty murzynów, myje nogi muzulmanom i kobietom, oraz całuje po rękach żydów, którzy nie uznają Chrystusa. Jak więc widać, obecni papieże również mają swoje osobiste zachowania odmienne od doktryn katolickich i je łamią. Dlatego również w poprzednich wiekach byli papieże, niektórzy, nie mają podstaw do reprezentowania wiary katolickiej a pomimo tego, kościół przetrwał. Więc bardzo niefortunnym jest zwrot zaproponowany przez moderatorów tego forum o ,,bycie w pełnej łączności z papieżem ". Rozumiem że twierdzenie to, pojawiło się gdy papieżem był jeszcze Karol Wojtyła. Ale dzisiejsze względy, nie przedstawiają już tej harmonii co do obecnych papieży względem naszego papieża Jana Pawła II.

Śr wrz 11, 2019 10:24 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12