Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 1:23 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
 Niewierząca osoba - czy mogłaby zostać zbawiona? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niewierząca osoba - czy mogłaby zostać zbawiona?
lidka napisał(a):
Piszesz Janikt, ze na swiecie jest wiele religii, ktore roszcza sobie bezpodstawnie prawo do Boga... i ze Bog jest tylko jeden - mozesz wyjasnic co masz dokladnie na mysli - o ktorego Boga chodzi i ktore religie bezpodstawnie roszcza sobie do niego prawo... i podaj nam jakies konkretne dowody... na to... ze to jest prawda...

Skoro napisałem, że jest jeden, to nie możesz mnie pytać, o którego
chodzi, bo innych po prosu nie ma,czyli każda religia prowadzi
tak naprawdę do tego samego Boga i nie ważna tu jest droga jaką
wybierzemy, czy też tradycja.Liczy się życie, jak je przeżyjemy .
Oczywiście nie mam na to żadnych dowodów, bo
są to tylko moje przemyślenia, moje zrozumienie otaczającego
mnie świata.

Wt sty 28, 2014 11:05 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Czasem sami nie wiemy tak naprawdę dlaczego nie potrafimy uwierzyć.

A czy wiemy czemu potrafimy uwierzyć, dlaczego poddajemy sie cudzym poglądom odrzucając wlasne ?

Wt sty 28, 2014 11:47 am
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Jeśli niewierzący umrze to czeka osąd trzech króli a net jeśli żył żle to też będzie sądzony przez trzech króli potym jak żył dobrze to sąd Hadesa i możliwe niebo/Elizjum a jak żył żle to piekło/Tartar albo czyściec/Ereb a do tego może się wtrącić Trójnajwyższy.

Wt sty 28, 2014 12:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
"janikt"]
Cytuj:
Skoro napisałem, że jest jeden, to nie możesz mnie pytać, o którego
chodzi, bo innych po prosu nie ma,czyli każda religia prowadzi
tak naprawdę do tego samego Boga i nie ważna tu jest droga jaką
wybierzemy, czy też tradycja.Liczy się życie, jak je przeżyjemy .
Oczywiście nie mam na to żadnych dowodów, bo
są to tylko moje przemyślenia, moje zrozumienie otaczającego
mnie świata.
[/quote]

Rozumiem czyli twierdzisz... ze Jahwe, Ozyrys, Allach' Siwa. Swiatowid, Thor, Afrodyta, Freya, Atena...itd.itd. to jeden i ten sam Bog w wielu postaciach - interesujace spojrzenie, czy KrK jest tego samego zdania???

Wt sty 28, 2014 1:01 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Rozumiem czyli twierdzisz... ze Jahwe, Ozyrys, Allach' Siwa. Swiatowid, Thor, Afrodyta, Freya, Atena...itd.itd. to jeden i ten sam Bog w wielu postaciach - interesujace spojrzenie, czy KrK jest tego samego zdania???

To jest ten sam Bóg, nie pod różnymi postaciami, tylko inaczej wyobrażany
sobie przez ludzi. Przez to, że ludzie przez całe stulecia (i nadal)
żyli w różnych kulturach i wychowywali się w różnej świadomości
religijnej stworzyli różny wizerunek Boga i rożne sposoby
przypodobania się mu, skutkiem czego ma być nagroda, tez różna
np.Niebo.

Wt sty 28, 2014 1:21 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
bogdank67 napisał(a):
merss napisał(a):
Czasem sami nie wiemy tak naprawdę dlaczego nie potrafimy uwierzyć.

A czy wiemy czemu potrafimy uwierzyć, dlaczego poddajemy sie cudzym poglądom odrzucając wlasne ?

Nie ma własnych i obiektywnych, są własne interpretacje.

Teolog A.Gesché powiedzial o sobie, dlaczego wierzę
Pnnieważ istnieją ludzie niewierzacy. Oznacza to, że wiara w Boga jest aktem wolności. Bóg się nie narzuca. Występuje z propozycją. Zechciał stworzyć istoty, które mogą Go odrzucić. Dlatego wiara jest najwyższym przejawem wolności osoby.

Teolog M.Hubaut po przestudiowaniu różnych religii wyznał, dlaczego pozostał chrześcijaninem: w żadnej religii nie znalazłem boga, który by się odznaczał takim umiłowaniem człowieka, jak Bóg objawiony przez Jezusa Chrystusa. Przez osobiste doświadczenie należy odkryć, że Jezus Chrystus jest obliczem Miłości, która przyszla wyzwolić i zbawić człowieka.

Wt sty 28, 2014 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W takim razie mam jeszcze jedno pytanie.. czy Bog jest Kobieta czy tez mezczyzna a moze obojga plci..???

Wt sty 28, 2014 1:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
W takim razie mam jeszcze jedno pytanie.. czy Bog jest Kobieta czy tez mezczyzna a moze obojga plci..???

Płeć jest potrzebna ciału do egzystencji, duch czy też dusza, która drzemie
w każdym z nas płci nie posiada, wiec dlaczego by ją miał posiadać
Bóg.

Wt sty 28, 2014 1:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):

Pewien człowiek, również nie palił, nie pił. Seks z jedną kobietą (jeśli w ogóle). Jego życie składało się głównie z pracy zawodowej. A nazywał się Adolf Hitler
Zewnętrzne objawy, jak kto zachowuje się w życiu, nie wiele mówią o prowadzonym życiu wewnętrznym. A tym samym nie muszą poświadczać jakim jest się człowiekem. Więcej mogą być maską, aby ukryć, to co się dzieje w wnętrzu.

No chyba Ewa B. nie tylko pozowała Hitlerowi. :D
A przy tej okazji należało by wspomnieć Lenina :P
Ten to miał życie ; żonę i kochanka . Nawet sobie pomieszkiwali razem i liściki miłosne pozostały.
A pośmiertnie mauzoleum wybudowali i czczą go do tej pory.
I niech Tomcio Paluszek sobie nie myśli , że brak sexu predysponyje go do nieba :D :no:
Tyle żartem.

A tak poważnie to z Tobą się zgadzam co do tematu. Zewnętrzność niekoniecznie świadczy o człowieku. Tu chodzi o coś więcej.
To co nosimy w sercu, to jest to co Bogu się podoba czy tez nie.
Najgorsza jest zatwardziałość serca
Podpisuje się pod tym co o wnętrzu człowieka napisała Mers .
Dodam , że sami dla siebie jesteśmy niespodzianką.
Jednak Pismo Św. podpowiada nam czego oczekuje Bóg.
Tomcio odrzuca (jak dobrze zrozumiałam) PS. A szkoda bo warto by tu przytoczyć choćby nocną scenę rozmowy Jezusa z Nikodemem, człowiekiem wykształconym , dobrze się prowadzącym ( podobnie jak T. Paluszek) a jednak nie pojmującym słów Jezusa o nowym narodzeniu .J 3,1-12.
Czy też warto przypomnieć bogatego młodzieńca . I ten tez żył sprawiedliwie . A jednak... Mt 19,16-22
Człowiek nie może osadzać drugiego człowieka. To zbyt wiele.
Podejmując osąd sami możemy zwyczajnie się pomylić.

"Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana".
Księga Izajasza 55:8

Wt sty 28, 2014 9:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluszek napisał(a):
No własnie - na przykład moja niewiara? Całkowicie zawiniona bo w liceum księża widzieli we mnie swego przyszłego kolegę. Oazy i te sprawy... A potem dogłębna lektura Biblii i w wyniku odejście. Teraz ateizm niemal dawkinsowski...
Do tego całkowita asceza. Nigdy w swoim prawie piećdziesięcioletnim życiu nie powąchałem alkoholu, tytoniu, kawy ani żadnych innych narkotyków, nigdy w życiu nie byłem na dyskotece, w kinie dosłownie kilkanaście razy, nie oglądam telewizji, nie uprawiam seksu pozamałżeńskiego, małżeńskiego zresztą też nie bo jestem kawalerem, nigdy nie przekląłem, nie używam pirackiego oprogramowania itepe itede. Na działce mam w altanie bezdomnego, który sam chce tam być mimo, że wielokrotnie próbowałem załatwić mu coś lepszego, sporą część swoich dochodów poświęcam na działalność charytatywną. De facto moje życie składa się z pracy zawodowej, lektury książek (w zasadzie tylko bardzo poważnych i bardzo naukowych), sportu, nadzwyczaj skromnego, niemal pustelniczego pożywienia i snu.

Który krąg piekielny zostanie mi przeznaczony???

To, co opisałeś, to zrobiłeś i robisz nadal, ale:
- nie wychowujesz gromadki dzieci, które z zasady należy kochać i w ten sposób ćwiczyć się w miłości
- nie masz żony, którą z zasady należy miłować i trwać w tej miłości dozgonnie i w ten sposób nauczyć się miłowania pomimo wszystko
- nie masz teściowej, którą także z zasady należy przynajmniej szanować i w ten sposób uczyć się szacunku dla każdego, choćby i pioruny waliły

Kochając tak i tkwiąc w swym miłosnym uporze, zrozumiesz miłość Pana naszego Jezusa Chrystusa i nie będziesz zastanawiał się nad tym, co Chrystus stracił w swej Ofierze poza suknią, bo będziesz pragnął pomocy od tegoż Zbawiciela w codziennej trosce o wszystkich, którzy byliby pod Twoją opieką :)

Wt sty 28, 2014 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka...codzienna bojaźń o jego zdrowie, pierwsze samodzielne wyjścia, wycieczki...właśnie te dyskoteki. Wiele z tym związanych problemów i trosk...By jutro miały o jeść, w co się ubrać, by je wychować, nauczyć, wykształcić...nieprzespane noce jak mają kilka miesięcy i 20 lat...

Był taki teatr TV..."igraszki z diabłem", była tam rola pustelnika...prawy, wszystkich pouczający, pyszny i biegły w piśmie..."łoże madejowe." Jednak go nie omineło... :mrgreen:

Wt sty 28, 2014 10:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Teolog A.Gesché powiedzial o sobie, dlaczego wierzę
Pnnieważ istnieją ludzie niewierzacy. Oznacza to, że wiara w Boga jest aktem wolności. Bóg się nie narzuca. Występuje z propozycją. Zechciał stworzyć istoty, które mogą Go odrzucić. Dlatego wiara jest najwyższym przejawem wolności osoby.

W swietle tych słow wierzacy w Allaha jest wierzącym w Boga, wierzący w Budde jest wierzącym w Boga, rożni ich tylko pojmowanie formy i zasad Boga. Ja rozumiem, ze katolicyzm wymaga, zeby definicja wiary w Boga obejmowała konieczność wyznawania katolickiej formy prezentacji Boga. Niemniej do wiary w Boga wystarczy wiara w Boga. Tyle.

merss napisał(a):
Teolog M.Hubaut po przestudiowaniu różnych religii wyznał, dlaczego pozostał chrześcijaninem: w żadnej religii nie znalazłem boga, który by się odznaczał takim umiłowaniem człowieka, jak Bóg objawiony przez Jezusa Chrystusa. Przez osobiste doświadczenie należy odkryć, że Jezus Chrystus jest obliczem Miłości, która przyszla wyzwolić i zbawić człowieka.

No ten to "biznesmen". Idzie tam gdzie mu najwiecej dają.

Wt sty 28, 2014 11:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
="janikt"]
Cytuj:
Płeć jest potrzebna ciału do egzystencji, duch czy też dusza, która drzemie
w każdym z nas płci nie posiada, wiec dlaczego by ją miał posiadać
Bóg.
[/quote][/quote]

Jezeli Boga nazywaja katolicy Ojcem - jak i uznaja ze Chrystus jest jego synem... wiec raczej nie wyglada na to zeby byl bezplciowy...... a moze to jakas niebianska metoda in vitro...

Śr sty 29, 2014 6:13 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):

Jezeli Boga nazywaja katolicy Ojcem - jak i uznaja ze Chrystus jest jego synem... wiec raczej nie wyglada na to zeby byl bezplciowy...... a moze to jakas niebianska metoda in vitro...

Przecież to my ludzie, tworzymy nazwy do wszystkiego co
nas otacza, a gdybyśmy nazywali Go Matką, to życie
było by inne.

Śr sty 29, 2014 7:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Z tego co piszesz nic innego nie wynika jak to, ze my ludzie tworzymy sobie Bogow, religie... i nie ma zadnego racjonalnego uzasadnienia ze Bog to prawda.. to tylko potrzeba, strach ... aby latwiej bylo przezyc to zycie i stworzyc sobie jakas nadzieje... ze potem bedzie lepiej.. Przynajmniej ja to tak widze... zaden Bog ani zadna religia nie przekonala mnie do tego abym byla w stanie uwierzyc im bardziej sie w to zaglebiam tym bardziej to widze irracjonalnym, pozbawionym logiki, sensu... i niestety czesto zwiazanym z oglupianiem i uzywaniem ludzi...

Śr sty 29, 2014 8:23 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona