Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 3:07 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona
 Niewierząca osoba - czy mogłaby zostać zbawiona? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niewierząca osoba - czy mogłaby zostać zbawiona?
Marek x napisał(a):
Jeżeli jesteś nieświadomy o istnieniu Boga ,ale jesteś dobrą osobą ,to Bóg na pewno przebaczy ci to.

To znaczy, co przebaczy?
Nieświadomość? 8O

N maja 04, 2014 7:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Z niechęcią, ale muszę przyznać rację thorwaldowi. Nie można nie być nieświadomym obecności Boga. Można tylko założyć Jego obecność na bazie doświadczania wyraźnej różnicy pomiędzy człowiekiem i resztą stworzenia albo ideologicznie różnicę tą deprecjonować i tym samym odrzucać obecność Stwórcy, by samemu móc zająć Jego miejsce, co i tak ostatecznie skończyć się może tylko ubóstwieniem państwa.

Pn maja 05, 2014 8:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Rozmowna napisał(a):
Mam tu na myśli normalnego, prawego człowieka, który nie wierzy w Boga. Żyje zgodnie z zasadami moralnymi. Ba, nawet może z przykazaniami.
Czy taki człowiek mógłby zostać zbawiony?

Zbawiony jest już za życia na pewno!!

Pt lis 14, 2014 10:31 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Wiara a zbawienie
Zastanawiałam się, czy jeśli ktoś jest ateistą, bądź wyznaje inną religię to również ma szanse na zbawienie? Przyjmując, że np. postępował zgodnie z prawami moralnymi, był dobrym człowiekiem, ale ze względu na szerokość geograficzną, uwarunkowania kulturowe czy wychowanie nie zetknął się z wiarą chrześcijańską?

Pt lut 06, 2015 2:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Miriam2 napisał(a):
Rozmowna napisał(a):
Mam tu na myśli normalnego, prawego człowieka, który nie wierzy w Boga. Żyje zgodnie z zasadami moralnymi. Ba, nawet może z przykazaniami.

Zbawiony jest już za życia na pewno!!
Najzabawniejsze jest jak ignoranci zabierają głos w sposób autorytarny
Pafinis napisał(a):
astanawiałam się, czy jeśli ktoś jest ateistą, bądź wyznaje inną religię to również ma szanse na zbawienie? Przyjmując, że np. postępował zgodnie z prawami moralnymi, był dobrym człowiekiem, ale ze względu na szerokość geograficzną, uwarunkowania kulturowe czy wychowanie nie zetknął się z wiarą chrześcijańską?
poczytaj dokładnie deklarację
Cytuj:
Problem jest w tym, czy poza instytucją Kościoła możliwe jest zbawienie. Odpowiedź jest pozytywna: zbawienie jest możliwe także poza instytucją Kościoła. Ale tu są pewne warunki: papież Pius IX , chcąc podkreślić niezbędność Kościoła do zbawienia, uznał, że mogą być zbawieni przez Boga również i ci, którzy nie znają chrześcijaństwa bez własnej winy; zaś Sobór Watykański II poszedł w tym względzie jeszcze dalej i naucza, że ludzie realizujący w swym życiu dobro i miłość, przez które są skierowani do Kościoła Chrystusowego, mogą dostąpić zbawienia, nawet ateiści i niewierzący, gdy "usiłują wieść życie uczciwe", mogą osiągnąć zbawienie, ale jednocześnie Sobór przestrzega, że nie mogą być zbawieni ci, którzy wiedząc, iż Kościół jest konieczny do zbawienia, nie chcą do niego przystąpić, albo w nim wytrwać (Konstytucja dogmatyczna o Kościele 14).

Idąc w rzecz jeszcze głębiej, należy dokonać względnego rozróżnienia między przynależnością do instytucji Kościoła a zbawieniem. W Kościele osiągnięcie zbawienia jest pewniejsze i skuteczniejsze, ponieważ posiada on (Kościół) pełnię środków zbawczych (jest skarbnicą "dóbr zbawczych"). Do zbawienia są jednak powołani wszyscy, także będący poza instytucją Kościoła (nie należący do Kościoła jako instytucji), ale zbawienie to jest możliwe jedynie w Chrystusie i przez Chrystusa jako Jedynego Pośrednika zbawienia (choć nie muszą o tym wiedzieć). Istnieje zatem realna możliwość zbawienia dla ludzi nie należących do instytucji Kościoła, ale musi ono dziać się dzięki łasce Chrystusa. Dokonuje się to zawsze w łączności z Jego Kościołem niewidzialnym, który posiada pełnię środków zbawczych. I w tym widać fundamentalną, autentyczną i obiektywną rolę Kościoła.

źródło

So lut 07, 2015 2:25 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wiara a zbawienie
Pafinis napisał(a):
Zastanawiałam się, czy jeśli ktoś jest ateistą, bądź wyznaje inną religię to również ma szanse na zbawienie? Przyjmując, że np. postępował zgodnie z prawami moralnymi, był dobrym człowiekiem, ale ze względu na szerokość geograficzną, uwarunkowania kulturowe czy wychowanie nie zetknął się z wiarą chrześcijańską?

Od zawsze ludzie potrzebowali Boga, bo uważali, że jak On będzie
z nimi osiągną wiele, a jak ich opuści przepadną. Ale tak naprawdę
to nie Bóg, a ich wiara w Boga dawała im siłę.Czy Jezus mówił
do uzdrowionych, że Bóg go wyleczył- nie,
mówił twoja wiara cię uzdrowiła.Ale ludzie, jak to ludzie
chcieli i chcą dalej, aby Bóg był tylko dla wybranych, wiara powszechna,
ale na "naszych" zasadach, a na zbawienie u "nas" wyłączność.

Wt lut 10, 2015 7:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
(ciach offtop i chamskie zagrywki. hamuje się bo wylecisz jak z wiary. - J)

So lut 14, 2015 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Osoba niewierząca na pewno nie liczy na zbawienie w ogólnym tego pojęciu.

Śr wrz 23, 2015 10:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zbawienia nie ma poza Kościołem (bowiem "bycie w Kościele" i "zbawienie" to tautologia). Natomiast zbawienie jest możliwe poza formalną przynaleznością do Kościoła.

Śr wrz 23, 2015 7:51 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Osoba niewierząca nie może być zbawiona. Będzie cierpieć męki wieczne w piekle i nie ma dla niej żadnego ratunku. :lol:

Cz wrz 24, 2015 6:08 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Rozmowna napisał(a):

Nie, nie mógłby, bo wcale by tego nie chciał. Bóg nie zbawia wbrew woli, bez woli i bez pragnienia powrotu do niego.

Taka osoba rodzi się ponownie i otrzymuje kolejną szansę na rozwój religijny czy duchowy.

N wrz 27, 2015 6:29 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Zbawienia nie ma poza Kościołem (bowiem "bycie w Kościele" i "zbawienie" to tautologia). Natomiast zbawienie jest możliwe poza formalną przynaleznością do Kościoła.

Zbawienie istnieje w każdej prawdziwej religii. Może nawet w katolicyzmie i jego kościele też, kto wie...

N wrz 27, 2015 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jocker napisał(a):
Barney napisał(a):

Zbawienie istnieje w każdej prawdziwej religii. Może nawet w katolicyzmie i jego kościele też, kto wie...

Twoja wypowiedź z logicznego punktu widzenia jest totalnie niepoprawna.
Jak w każdej religii może być zbawienie, skoro każda religia niejako "oferuje" co innego? Skoro Zbawienie jest określoną formą życia pozagrobowego, to jest możliwe tylko w jednej religii, czasami owszem Bóg może pewnie też zbawić kogoś z innej religii, jeśli faktycznie taka będzie wg. Niego ewentualność, chociaż Bóg nie jest sprzeczny sam ze Sobą, zatem swoje też powiedział w Piśmie Świętym. (mimo wszystko jednak nie nam, lecz Panu należy ocena zachowania każdego człowieka i Sąd Ostateczny)

So paź 03, 2015 9:44 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
paniczdomi napisał(a):
Jocker napisał(a):

Jak w każdej religii może być zbawienie, skoro każda religia niejako "oferuje" co innego?

Każda prawdziwa religia oferuje zbawienie. Nawet jeśli wizja tegoż zbawienia się różni, albo jest śmieszna i niepoważna, bądź brak wiedzy, czym ono jest i na czym polega, to nie ma to znaczenia dla faktu, że celem każdej jest zbawienie wyznawców.

paniczdomi napisał(a):
Skoro Zbawienie jest określoną formą życia pozagrobowego, to jest możliwe tylko w jednej religii,

Ta wypowiedź z logicznego punktu widzenia jest totalnie niepoprawna.

N paź 04, 2015 8:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
nesto napisał(a):
Osoba niewierząca nie może być zbawiona. Będzie cierpieć męki wieczne w piekle i nie ma dla niej żadnego ratunku. :lol:

"A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: "Któż więc może się zbawić?" Jezus spojrzał na nich i rzekł: "U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe". "

Zwracam uwagę na 5 ostatnich słow cytatu. Gdybys chciał z nimi polemizować, to nie z moim udziałem. Ja tylko zacytowalem.

Do tego co Ty napisales pasują mi słowa " u ludzi to niemożliwe"

Szerszy fragment, tzw. kontekst http://www.nonpossumus.pl/ps/Mk/10.php

N paź 11, 2015 5:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 271 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Następna strona