Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 2:58 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
 Każda religia prowadzi do tego samego Boga 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Każda religia prowadzi do tego samego Boga
Osioł kopytny napisał(a):
Cytuj:
Natomiast to poniższe stwierdzenie moim zdaniem jest nadinterpretacją.
„ Ale wiemy, że Jezus Chrystus te dwa przykazania połączył w jedno „ Czy należałoby rozumieć że Jezus unieważnił te Słowa „ Jezus odpowiedzial: Pierwsze jest: Sluchaj, Izraelu, Pan Bog nasz, Pan jest jeden. Bedziesz milowal Pana, Boga swego, calym swoim sercem, cala swoja dusza, calym swoim umyslem i cala swoja moca. Drugie jest to: Bedziesz milowal swego blizniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania wiekszego od tych.
[Mk 12;29-31] ?

Niczego nie unieważnił. Pisze jasno i wyraźnie, że połączył.

Ale Jezus wyraźnie oddziela czczenie jedynego Boga od miłowania bliźniego. Czyli kapłani Rzymsko Katoliccy są ponad...?

Cz sty 22, 2015 5:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Asertywny, ja tego nie wiem. Może są tutaj jacyś kapłani na forum, którzy mogliby się wypowiedzieć.

Cz sty 22, 2015 7:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Osioł kopytny napisał(a):
Asertywny, ja tego nie wiem. Może są tutaj jacyś kapłani na forum, którzy mogliby się wypowiedzieć.

I to jest wielka porażka. Podział na kler i laikat. W Chrystusie WSZYSCY są równi. Podobnie jak w wojskowej komendzie „ zbiórka w szeregu według wzrostu”. Wszyscy są żołnierzami, lecz zawsze ktoś będzie pierwszy.

Bóg każdego z nas rozliczy indywidualnie. Nie będzie możliwe powoływanie się na innego śmiertelnika, chociażby piastował wysokie stanowisko.

Cz sty 22, 2015 10:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Wszystko w porządku, ale to zdanie Nie jest On też sędzią. nie jest zgodne z przesłaniem biblijnym.

Bóg jest sędzią sprawiedliwym I Bogiem karcącym każdego dnia.
[Ps 7;12 BW]
Owo zdanie, o którym piszesz iż wg Ciebie jest niezgodne z przesłaniem biblijnym, jest zdaniem jednego z wybranych Bożych, który umiłował Go całym sercem, duszą i umysłem, zatem kto będzie jego oskarżycielem ? Przecież Bóg usprawiedliwia. Kto będzie go potępiać ? Czy Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał i jest po prawicy Boga ? Ten przecież wstawia się za każdym, kto Go nie odrzuca...
Cytuj:
„  Ale wiemy, że Jezus Chrystus te dwa przykazania połączył w jedno „ Czy należałoby rozumieć że Jezus unieważnił te Słowa „  Jezus odpowiedzial: Pierwsze jest: Sluchaj, Izraelu, Pan Bog nasz, Pan jest jeden.  Bedziesz milowal Pana, Boga swego, calym swoim sercem, cala swoja dusza, calym swoim umyslem i cala swoja moca. Drugie jest to: Bedziesz milowal swego blizniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania wiekszego od tych.
[Mk 12;29-31] ?
Nie bardzo rozumiem skąd Twoje wątpliwości odnośnie słów księdza, że że Jezus Chrystus te dwa przykazania połączył w jedno skoro sam Pan Jezus to potwierdza zdaniem przeze mnie podkreślonym w cytacie...

Pt sty 23, 2015 12:23 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Owo zdanie, o którym piszesz iż wg Ciebie jest niezgodne z przesłaniem biblijnym, jest zdaniem jednego z wybranych Bożych, który umiłował Go całym sercem, duszą i umysłem, zatem kto będzie jego oskarżycielem ? Przecież Bóg usprawiedliwia. Kto będzie go potępiać ? Czy Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał i jest po prawicy Boga ? Ten przecież wstawia się za każdym, kto Go nie odrzuca...

Mocno jedziesz, pisząc że oskarżam. Odpowiadam jedynie na zapytanie użytkownika który zamieścił ten artykuł. I to wszystko.
Dla mnie nie ma znaczenia kto mówi, lecz co mówi.
Domyślam się że Twoje włączenie się do tej dyskusji, spowodowane jest tym czym nasiąkłeś. To że zdanie księdza jest ważniejsze od zdania Biblii. Oraz to że innowierca podważa wniosek szczególnego człowieka. Podczas gdy u Boga jest tylko człowiek i Bóg oraz Jego wola zapisana na kartach Biblii.

Cytuj:
Cytuj:
„ Ale wiemy, że Jezus Chrystus te dwa przykazania połączył w jedno „ Czy należałoby rozumieć że Jezus unieważnił te Słowa „ Jezus odpowiedzial: Pierwsze jest: Sluchaj, Izraelu, Pan Bog nasz, Pan jest jeden. Bedziesz milowal Pana, Boga swego, calym swoim sercem, cala swoja dusza, calym swoim umyslem i cala swoja moca. Drugie jest to: Bedziesz milowal swego blizniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania wiekszego od tych. „
[Mk 12;29-31] ?
Nie bardzo rozumiem skąd Twoje wątpliwości odnośnie słów księdza, że że Jezus Chrystus te dwa przykazania połączył w jedno skoro sam Pan Jezus to potwierdza zdaniem przeze mnie podkreślonym w cytacie...

Ksiądz połączył, zaś Jezus WYRAZIŚCIE rozdziela. Komu bardziej ufać ? Gdyż faktycznie na końcu tej wypowiedzi mówi w liczbie pojedynczej. Ale wcześniej dobitnie wskazuje numer jeden i numer dwa.
Podobnie jest z Dekalogiem. Wielokrotnie mówi się o przestrzeganiu Przykazania Bożego, lecz tak naprawdę chodzi o dziesięć.

Pt sty 23, 2015 9:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Ale Jezus wyraźnie oddziela czczenie jedynego Boga od miłowania bliźniego. Czyli kapłani Rzymsko Katoliccy są ponad...?
Po pierwsze, gdzie w cytowanych słowach Pana Jezusa, asertywny widzi słowo czczenie/cześć, że wskazuje na to słowo, że jest niby wyraźnie oddzielene od miłowania bliźniego. A po drugie, asertywny...jeśli w przykazaniu Pan Jezus mówi, że należy miłować Pana Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą, to czyją miłością będzie miłował swego bliźniego jak siebie samego miłujący Boga całym sobą, jeżeli wg przykazania całą swoją miłość ma skupiać tylko na Bogu...??

Pt sty 23, 2015 4:34 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
A czy przypadkiem nie chodzi o to, aby kochając drugiego człowieka z całego serca kochać w ten sposób samego Boga? Z tego co widzę, każdy ma swoją własną interpretację. Która więc jest prawdziwa, lepsza?

Pt sty 23, 2015 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
sahcim napisał(a):
Mocno jedziesz, pisząc że oskarżam.
8O ?? Gdzie ja tak napisałem, że Ty oskarżasz...umiesz czytać ze zrozumieniem, czy widzisz w moim wpisie to, co chcesz widzieć...?
Cytuj:
Ksiądz połączył, zaś Jezus WYRAZIŚCIE rozdziela.
Jak odpowiesz skąd w miłijącym Boga całym sobą bierze się miłość do bluźniego(jak siebie samego), to może dotrze do Ciebie o co księdzu chodziło gdy napisał to, co Ty komentujesz jako nadinterpretację...

Pt sty 23, 2015 4:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
A czy przypadkiem nie chodzi o to, aby kochając drugiego człowieka z całego serca kochać w ten sposób samego Boga? Z tego co widzę, każdy ma swoją własną interpretację. Która więc jest prawdziwa, lepsza?

Myśle, że, gdy kochamy drugiego człowieka z całego serca to można powiedzieć, że kochamy również Boga.

Natomiast czym innym jest stwierdzić, że wszystkie religie są równocześnie równie prawdziwe - tak stwierdzić byłoby rzeczą nieprawdziwą.

Są religie, które ,,zachaczają o Boga''. Osoba, która jest ateistą, a postępuje moralnie, także może ,,zachaczać o Boga'', natomiast prawda musi być tylko po jednej stronie, nie ma innej możliwości.

Pytanie tylko czy jesteśmy w stanie wytrzymać ciężar tego stwierdzenia? Dla kogoś kto nie jest w stanie się z tym pogodzić łatwiej będzie brnąć w pewien rodzaj relatywizmu, a więc dochodzić do zuniwersalizowania wszystkich religii.

Ja natomiast myśle, że uczciwiej byłoby stwierdzić, że prawda jest po jednej stronie. Co prawda ja uważam, że akurat po stronie katolicyzmu ale być może sie myle, co wcale nie przekreślałoby mnie w oczach Boga.

Ateista postępujący moralnie, kierujący się wewnętrznym głosem, który jest głosem Boga także może zostać zbawiony, a przecież całe życie się mylił!

N sty 25, 2015 3:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
KarzełReakcji napisał(a):
creepingdeath napisał(a):

Myśle, że, gdy kochamy drugiego człowieka z całego serca to można powiedzieć, że kochamy również Boga.
Jeśli miłujemy drugiego człowieka z całego serca, tzn że:
1) albo łamiemy najważniejsze przykazanie nakazujące z całego serca miłować tylko Boga, a tym samym człowieka postawiliśmy na miejscu Boga;
2) albo nie łamiemy tego przykazania jedynie w taki sposób, że przez oddanie Bogu całej naszej miłości, miłość jaką darzymy drugiego człowieka nie jest naszą miłością oddawaną tylko Bogu ale miłością bożą, którą On przez nasze "serca" darzy człowieka...

N sty 25, 2015 4:25 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dwa pytania mi się nasunęły:

Czy Bóg kocha każdego człowieka miłością bezwarunkową? (miłość Agape)

A jeśli tak, to czy człowiek jest zdolny do takiej miłości wobec drugiego człowieka?

N sty 25, 2015 11:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Nie, przeciez stawia warunki Co to za milujacy ojciec ktory za drobne przewinienie grozi mekami na wiecznosc?

N sty 25, 2015 12:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Cytuj:

Nie, przeciez stawia warunki Co to za milujacy ojciec ktory za drobne przewinienie grozi mekami na wiecznosc?

To już się staje nudne.. Ile należy powtarzać że Bóg jest miłosierny? Ile razy należy powtarzać, że to każdy człowiek decyduje o swojej przyszłości? Że to człowiek tak na dobrą sprawę sam się karze?
Przy końcu życia to Ty zdecydujesz, ocenisz, że chcesz być z Bogiem, czy też poza Nim (czyli wolisz być w Piekle). Będzie to wybór doskonały - obiektywny, wynikający z Twojego wewnętrznego uformowania (na co miałaś całe życie)

N sty 25, 2015 1:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Przy końcu życia to Ty zdecydujesz, ocenisz, że chcesz być z Bogiem, czy też poza Nim (czyli wolisz być w Piekle). Będzie to wybór doskonały - obiektywny, wynikający z Twojego wewnętrznego uformowania (na co miałaś całe życie)
A co jeżeli Ty zdecyduję przy końcu życia, że
chcę być z Bogiem, a Bóg będzie miał inne zdanie, cały Twój piękny
plan o Niebie legnie w gruzach.

N sty 25, 2015 3:42 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
janikt napisał(a):
PeterW napisał(a):
A co jeżeli Ty zdecyduję przy końcu życia, że
chcę być z Bogiem, a Bóg będzie miał inne zdanie, cały Twój piękny
plan o Niebie legnie w gruzach.

Mówiąc w bardzo dużym uproszczeniu- Twoja powyższa wątpliwość w chwili śmierci może skutkować tym że Ty wybierzesz piekło. To będzie Twój wybór. (U)Wierzyć trzeba bezwzględnie.
Prześledź opisy dotyczące cudów Jezusa Pana. Jezus powiedział "wstań i idź" i delikwent bez mędrkowania, niedowierzania, próbowania, wstawał. Bo chciał. To nie była postawa "no fajnie by było, ale czy to tak rzeczywiście zadziała, może spróbuję, najwyżej się nie uda". Zauważ że były miejsca gdzie Chrystus nikogo "nie potrafił" uzdrowić - bo delikwenci wątpili.

N sty 25, 2015 7:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona