Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn gru 09, 2019 8:09 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
 Cóż za monstrum jest tedy człowiek?- wydzielony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Cóż za monstrum jest tedy człowiek?- wydzielony
Jako wprowadzenie do nowego wątku zacytuję Pascala.
Cóż za monstrum jest tedy człowiek? Cóż za osobliwość, co za potwór, co za chaos, co za zabieg sprzeczności, co za dziw? Sędzia wszechrzeczy - bezrozumny robak ziemny, piastun prawdy - zlew niepewności i błędu; chluba i zakała wszechświata.

Dwa Litry Wody napisał(a):
Merss
Never said sam wybiera sobie Prawdy, a ty sama wybierasz sobie dostawców Prawd. Od samodzielnego wyboru nie uciekniesz, choćbyś chciała.

Czy ja kiedykolwiek narzucałam komuś swoje widzenie świata? Pilnuję jednak, by nie narzucano mi swojego.
To moja odpowiedzialność przed Bogiem, że wskazuję na wertepy jak ktoś pyta lub wmawia mi nieprawdę. Reszta nie należy do mnie.

Mordowanie nie leży w naturze człowieka. Nie ma z tym problemu. Instynkt, niezwykle silny, dotyczy przykazania szóstego.

Wt lut 18, 2014 7:49 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Niewierząca osoba - czy mogłaby zostać zbawiona?
Cytuj:
Mordowanie nie leży w naturze człowieka. Nie ma z tym problemu. Instynkt, niezwykle silny, dotyczy przykazania szóstego.

A ofiary ludzi zamęczonych w obozach koncentracyjnych, gułagach, to ofiary miłości ludzi, którzy ich mordowali ?

Śr lut 19, 2014 12:51 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):
A ofiary ludzi zamęczonych w obozach koncentracyjnych, gułagach, to ofiary miłości ludzi, którzy ich mordowali ?

To ostrzeżenie dla ludzi, że pozbycie człowieka duchowości prowadzi do zła. Teraz też mordują, jeszcze więcej. Tyle, że wmówiono im, że to nie jest człowiek. Przedtem też nie mordowali ludzi- mordowali podludzi. Sami upodleni tresurą tresowali i zabijali innych. Człowiek nie miał imienia, miał numer. Abortowane dziecko nazywa się masa biologiczną, zlepkiem komórek, pasożytem...

W naturze człowieka nie ma takich skłonności, ale można je wydobyć zabijając człowieczeństwo.
Człowiek tworząc cywilizację potrafił unormować sobie stosunki z innymi ludźmi. Przetrwaliśmy i było nas coraz więcej a więc nie mordowanie się do tego przyczyniało.

Pisałam wcześniej, że człowiek to soma+psyche+dusza. Zdeformuj mu duszę a będzie zwierzę, najgorsze jakie może być. Najpierw jednak należy mu odebrać człowieczeństwo.

Dla przeciętnego człowieka przykazanie- nie zabijaj nie stanowi problemu. Nie potrafi zabić. Nie potrafi zabić zwierzęcia. Można go nauczyć. Lekarzy amerykańskich zmusza się, że muszą wykonać 100 aborcji, by dostać licencję ginekologa. Potem sumienie przestaje się odzywać.

Zdeformowana natura nie jest wzorcem natury.

Śr lut 19, 2014 1:06 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss
Cytuj:
Czy ja kiedykolwiek narzucałam komuś swoje widzenie świata? Pilnuję jednak, by nie narzucano mi swojego.

A czy Never said narzuca ci swoją wizję? W moim przekonaniu po prostu referuje swoje poglądy, które najwyraźniej są rozbieżne z twoimi.
Cytuj:
Mordowanie nie leży w naturze człowieka. Nie ma z tym problemu. […]Dla przeciętnego człowieka przykazanie- nie zabijaj nie stanowi problemu. Nie potrafi zabić. Nie potrafi zabić zwierzęcia.

Co do zabijania ludzi to pełna zgoda – pierwotna niechęć do zabijania innych ludzi jest doskonale widoczna na przykładzie konfliktów zbrojnych. Dla kręgów dowódczych zawsze był to problem i jego skuteczne rozwiązanie znaleziono dopiero w XX wieku. Natomiast co do zwierząt, to nie przesadzałbym. Niechętnie zabijamy tylko te, którym w mniej lub bardziej świadomy sposób przypisujemy cechy, uznawane przez nas za ludzkie. Nie uwierzę, że masz opory przed zabiciem muchy lub komara.
Cytuj:
Instynkt, niezwykle silny, dotyczy przykazania szóstego.

Nie bardzo rozumiem. Możesz uściślić?
Cytuj:
Lekarzy amerykańskich zmusza się, że muszą wykonać 100 aborcji, by dostać licencję ginekologa. Potem sumienie przestaje się odzywać.

Potrafisz to udokumentować rzetelnymi źródłami, czy też mam rozumieć, że jest to, przepraszam za wyrażenie, kolejny „merssyzm” pokroju stwierdzenia „nie ma kobiet pilotów”?

Ps.
Cytuj:
To ostrzeżenie dla ludzi, że pozbycie człowieka duchowości prowadzi do zła.

Terror można z powodzeniem budować również w oparciu o duchowość chrześcijańską i uzasadnić miłością bliźniego.

Śr lut 19, 2014 11:49 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Witam od razu przepraszam za ton tego postu.
Cytuj:

Brzmi to bardzo zabawnie w ustach katolika. Nie narzucasz nikomu swojego punktu widzenia świata? Mam z żoną dziecko nie chcemy go, dlaczego zakazujesz mi aborcji(w Polsce jest ona zakazana głównie ze względu na protesty ruchów ProLife i właśnie kleru jak i katolików) dostarczam od razu dowody:
http://katolik.d500.pl/index.php?option=com_kunena&func=view&catid=136&id=1309&Itemid=121

http://www.katolik.pl/aborcja--eutanazja,416,819,1,cz.html?andcond=829

http://www.katolik.pl/aborcja---powracajacy-problem,1827,416,cz.html

Skoro mojego sumienia to nie rusza czemu zakazujecie mi tego i muszę lecieć zrobić to np. w Niemczech? Podobnie z eutanazją nie będę dalej się rozpisywał.

Cytuj:
Mordowanie nie leży w naturze człowieka. Nie ma z tym problemu. […]Dla przeciętnego człowieka przykazanie- nie zabijaj nie stanowi problemu. Nie potrafi zabić. Nie potrafi zabić zwierzęcia.

Mordowanie dla człowieka, jest tak długo problemem póki nie dostarczysz mu argumentów dla tego mordowania. Człowiek i do morderstwa jak do każdej innej sytuacji może się przyzwyczaić przykład personelu obozów koncentracyjnych, Hiszpańscy konkwistadorzy czy żołnierze wszystkich wojen świata. Czysta psychologia i pokonywanie barier.
[url]
Lekarzy amerykańskich zmusza się, że muszą wykonać 100 aborcji, by dostać licencję ginekologa. Potem sumienie przestaje się odzywać.[/url]

Usłyszałeś to na ambonie czy w Radiu Maryja? Konkretne dowody wykaz tych zabiegów, ustawa która tego nakazuje, potwierdzenie przez jakiegoś prawnika w USA.

[url]To ostrzeżenie dla ludzi, że pozbycie człowieka duchowości prowadzi do zła.[/url]

Za tego typu słowa powinno się tak samo karać jak za "Polskie obozy zagłady".

Poczytaj książki wojenne pamiętniki np. Przez Piekło dla Hitlera, Byłem żołnierzem Wermachtu, Pamiętnik Anny Kukli. Czy żołnierze francuscy w bitwie pod Verden kiedy przed wymarszem na linie Niemców, odmawiali różaniec to później Bóg był ich motywacją do zabijania?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czy te obrazy dowodzą, że wiara Katolicka była motywacją dla tych ludzi do mordowania? Nie, motywacją do mordowania i do popełniania okrucieństw dla ludzi są tylko i wyłącznie inni ludzie stanowiący dla nich autorytet! Hitler wmówił tym Niemcom, że są rasą panów nie mordują kobiet i dzieci tylko wrogów narodu, nie kazał im napaść związku radzieckiego, aby nawrócić zbuntowanych prawosławnych. Tak samo, Stalin nie motywował NKWD do zabijania słowami: Boga nie ma róbmy co chcemy! Jest to kłamstwo i oszczerstwo, stworzone przez KK do obrony przed oskarżeniami, którymi sami padają ofiarą(inkwyzycja, krucjaty etc. nie wnikam w słuszność). Ludzie którzy rządzą znają psychologię na wylot, do motywowania do zbrodni są wstanie przekonać nas czymkolwiek wiarą, jej brakiem, krasnoludkami czy kosmitami. Winni są tylko i wyłącznie ludzie.

Obrazek

Czy ta kobieta znęcając się nad tymi ludźmi dowodzi tego, że demokracja motywuje ludzi do zbrodni?

Proponuje zacząć myśleć samodzielnie i podchodzić z dużym krytycyzmem do tego co czyta się w internecie, gazetach, telewizji.

Pozdrawiam.

Śr lut 19, 2014 1:55 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):

Do tego stwierdzenia nalezało by dodać "z reguły", chyba ze mowisz o sobie. Są przykłady osób, które nie mają zahamowań przed zabijaniem, wrecz moze i czerpia z tego przyjemnosc.
Co powiesz o psychopatach ?
Czy bycie psychopatą to wybór, czy może jednak nie wybór, a brak czegos "na starcie" ?

A nasz sławny Mariusz T., o którym tyle sie mówi w związku z jego wyjsciem na wolnosc, czy myślisz ze ma ów niezwykle silny instynkt ?

Oczywicie psychopaci to decydowana mniejszosc, ale dają podstawe do stwierdzenia, ze mozna tego instynktu nie posiadać.

Śr lut 19, 2014 3:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W naturze człowieka nie ma takich skłonności, ale można je wydobyć zabijając człowieczeństwo.

Podobnie, można napisać, że w naturze człowieka są skłonności do zabijania, ale można je niejako uśpić budząc człowieczeństwo. Przykładów można znaleźć co najmniej tyle samo, jak na rzecz natury o braku skłonności do zabijania.

Cz lut 20, 2014 1:15 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
koneczny napisał(a):
Podobnie, można napisać, że w naturze człowieka są skłonności do zabijania, ale można je niejako uśpić budząc człowieczeństwo. Przykładów można znaleźć co najmniej tyle samo, jak na rzecz natury o braku skłonności do zabijania.

Pozwól stworzeniu żyć w warunkach względnie dobrych a zobaczysz...czy z wilka możemy uczynić owieczkę? Człowieczeństwo leży w 'nadbudowie'. Może być krwiożerczym i nienasyconym wilkiem, może być świętym. Jest jednak tak pęknięty i niestabilny, że potrzebuje innych do tego, by zobaczyć się w lustrze. I jak powiadaja spowiednicy - tylko świnia nie wyjdzie z błota, człowiek zawsze może znaleźć drogę odwrotu. Wróci do pionu.
@Hans Żydenstein
Cytuj:
Proponuje zacząć myśleć samodzielnie i podchodzić z dużym krytycyzmem do tego co czyta się w internecie, gazetach, telewizji.

Proponuję nie wchodzić na moje podwórko psychologiczne i nie narzucać mi swojego sposobu myślenia. Wolność wypowiedzi kończy się pod moją furtką, należy więc ograniczyć się do prezentowania swego widzenia świata.

Dwulitr zapomniał, że chwilę po zwróceniu uwagi merss popełnił ten sam błąd- uogólnienie? Jak mawiał mój teść - wielkie grzechy ma bliźni...

@bogdan67
Psychopatia to zaburzenie. Nie należy do norm. Wścieklizna i guzy mózgu też nie. W zachowaniach patologicznych mamy do czynienia też z zaburzeniami. Jak mam to wyjaśniać? Jak dochodzić przyczyn zachowań? Co jest normą, co patologią? Co jest odwracalne co nie? Jak oddzielić psychologię od moralności?
Agresywna osoba moze mieć guza mózgu, może to być wynik wychowania. Jak niezdiagnozowaną osobę oceniemy? Jakiego klucza użyjemy do oceny zachowania?
I skutki grzechu pierworodnego...

Cz lut 20, 2014 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cóż za monstrum jest tedy człowiek?- wydzielony
Cytuj:
Mam z żoną dziecko nie chcemy go, dlaczego zakazujesz mi aborcji(w Polsce jest ona zakazana głównie ze względu na protesty ruchów ProLife i właśnie kleru jak i katolików)

A dlaczego prawo zabrania mordować ludzi?? Przecież skoro ktoś zrobi krzywdę komuś z mojej rodziny - powiedzmy ktoś z Twojej rodziny - to ja powinnam mieć prawo tego kogoś zabić. Dlaczego ktoś mi narzuca swój punk widzenia, że nie mogę zabić kogoś, kogo chcę?

Cz lut 20, 2014 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hans Żydenstein napisał(a):

Usłyszałeś to na ambonie czy w Radiu Maryja? Konkretne dowody wykaz tych zabiegów, ustawa która tego nakazuje, potwierdzenie przez jakiegoś prawnika w USA.

[url]To ostrzeżenie dla ludzi, że pozbycie człowieka duchowości prowadzi do zła.[/url]

Mniej jadu, więcej dystansu. Tagi Ci się z wrażenia pokapućkały.

Cz lut 20, 2014 7:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cóz za monstrum jest tedy człowiek?- wydzielony
Merss
Cytuj:
Dwulitr zapomniał, że chwilę po zwróceniu uwagi merss popelnił ten sam błąd- uogólnienie? Jak mawiał mój teść - wielkie grzechy ma bliźni...

Błądzić rzeczą ludzką. Jednakże Dwulitrowi łatwiej byłoby błąd dostrzec gdybyś zechciała wskazać o które konkretnie zdanie ci chodzi i na czym konkretnie polega znajdujące się w nim uogólnienie.
Natomiast, skoro już mówimy o tym kto i czego zapomniał, to pozwolę sobie przypomnieć, że nadal nie raczyłaś się podzielić z nami źródłami swojej wiedzy na temat zasad nabywania w USA prawa do wykonywania zawodu ginekologa. Czy mamy szansę dowidzieć się skąd czerpiesz wiedzę o tym, że „ Lekarzy amerykańskich zmusza się, że muszą wykonać 100 aborcji, by dostać licencję ginekologa.”? No przecież chyba nie wyssałaś jej z palca, prawda?

Cz lut 20, 2014 8:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Brzmi to bardzo zabawnie w ustach katolika. Nie narzucasz nikomu swojego punktu widzenia świata? Mam z żoną dziecko nie chcemy go, dlaczego zakazujesz mi aborcji(w Polsce jest ona zakazana głównie ze względu na protesty ruchów ProLife i właśnie kleru jak i katolików) dostarczam od razu dowody:

Kto ci zakazuje? Możesz mordować ile chcesz, własnymi środkami i własnymi rękami.
Takiś odważny, że potrzeba ci do tego rozgrzeszenia państwa? Morduj...

Cytuj:
Czy te obrazy dowodzą, że wiara Katolicka była motywacją dla tych ludzi do mordowania? Nie, motywacją do mordowania i do popełniania okrucieństw dla ludzi są tylko i wyłącznie inni ludzie stanowiący dla nich autorytet! Hitler wmówił tym Niemcom, że są rasą panów nie mordują kobiet i dzieci tylko wrogów narodu, nie kazał im napaść związku radzieckiego, aby nawrócić zbuntowanych prawosławnych. Tak samo, Stalin nie motywował NKWD do zabijania słowami: Boga nie ma róbmy co chcemy! Jest to kłamstwo i oszczerstwo, stworzone przez KK do obrony przed oskarżeniami, którymi sami padają ofiarą(inkwyzycja, krucjaty etc. nie wnikam w słuszność). Ludzie którzy rządzą znają psychologię na wylot, do motywowania do zbrodni są wstanie przekonać nas czymkolwiek wiarą, jej brakiem, krasnoludkami czy kosmitami. Winni są tylko i wyłącznie ludzie.

Ci ludzie nic nie mieli wspólnego z wiarą katolicką, tyle mieli, co ty, piprzyli o niej farmazony.
To lewica, postępowcy.

Cz lut 20, 2014 8:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Pozwól stworzeniu żyć w warunkach względnie dobrych a zobaczysz...czy z wilka możemy uczynić owieczkę? Człowieczeństwo leży w 'nadbudowie'

Co to znaczy "warunki względnie dobre" i "człowieczeństwo leży w nadbudowie"

Cytuj:
I jak powiadaja spowiednicy - tylko świnia nie wyjdzie z błota, człowiek zawsze może znaleźć drogę odwrotu. Wróci do pionu.

Świnia tarza się w błocie, bo nie ma gruczołów potowych, a przenoszenie tego faktu na człowieka jest co najmniej nieuprawnione. Cwany lis z takiego spowiednika, umie manipulować faktami, ogłupiając ludzi go słuchających, a dodatkowo obraża świnie, bo żadna świnia nie dokonała takiego spustoszenia w swoim świecie, jak nie jeden „szlachetny człowiek” w swoim świecie.

Pt lut 21, 2014 1:04 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie lubisz ludzi i nie widzisz w nich dobra oraz 'korony stworzenia'? To masz o zwierzętach - osioł obładowany złotem wejdzie do najbardziej niedostepnej twierdzy.

Pt lut 21, 2014 2:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:

Być może natura człowieka jest dobra. Bóg kiedy stworzył Adama nazwał go dobrym. To dużo mówi o naszej naturze.
Jednak czytając Stary Testament – można wywnioskować, że tam dopiero były ludy okrutne, jakieś potwory. Teraz wydaje się świat być i tak o wiele lepszy. Czemu? Może w dużej mierze właśnie przez chrześcijaństwo, przez Jezusa Chrystusa.
Uważam jednak, że człowiek jest zdolny do wszystkiego, a patrząc na tych którzy wyrzucają swoje dzieci na śmietnik, stosują przemoc na własnych dzieciach, znęcają się nad nimi, rodzice, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na własnych dzieciach i niestety nawet w dzisiejszym świecie nie są to jakieś pojedyncze przypadki, to czasem naprawdę myślę, że ludzie są gorsi niż zwierzęta. No więc jaka jest tak naprawdę natura człowieka?
Z drugiej strony człowiek też jest zdolny do bezinteresownej miłości ku drugim, nawet do miłości nieprzyjaciół. Wtedy gdy nad tym świadomie pracuje i to wybiera.
Kochać i czynić dobro, a nie zło trzeba się nauczyć. Jeśli młody człowiek sam nie doświadczy miłości, dobra, to już przez samo to zostaje skrzywdzony, a jeśli do tego dojdą mocne rany (odrzucenie, przemoc, molestowanie) – to jak taki człowiek ma kochać? I tu chyba nie chodzi o instynkty. Chodzi o warunki jakie człowiek ma do rozwoju od samych narodzin stworzone. Jeśli doświadczy miłości – to jego natura będzie dobra, będzie potrafił kochać, będzie mógł wybierać dobro, a jeśli nie – pewnie będzie okrutny i nie będzie potrafił kochać.
A dzieci, którzy od narodzin są pozostawione same sobie, bez opieki i czułości? Albo umierają w swoich łóżeczkach, albo zachowują się jak nieoswojone zwierzęta dzikie – bywają agresywni, nie potrafią przyjąć czułości, atakują, są niebezpieczni dla siebie i otoczenia. Więc trudno mówić co leży w naturze człowieka.

Pt lut 21, 2014 12:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona