Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 14, 2019 2:52 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
 Cóż za monstrum jest tedy człowiek?- wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto to jest człowiek, kiedy się zaczyna, a kiedy kończy?
Z lenistwa przepraszam. To pierwsza ewentualność. Druga to, że takie myślenie dotyczy własnego cierpienia a nie innego człowieka. Innemu pomogą o ile mogą. Sobie też w ostateczności poprzez przewartościowanie myślenia. Nie przejmują się aż tak bardzo sprawami na które nie mają wpływu większą uwagę przykładając do tych na które mają wpływ. To by była trzecia ewentualność. Czwarta - możliwe, że niektórych cierpienie jest w stanie obudzić i z tej perspektywy nie jest takie straszne. Piąta to to, że wszystko pomieszałeś :)

Wt mar 10, 2015 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
Tylko tam jest prawdziwa wolna wola, gdzie wychodzimy naprzeciw, by poddać się przymusowi, lecz odmawiamy sobie prawa do zapłaty.

No ale ma ją tylko i wyłącznie człowiek czy inne naczelne i nienaczelne też?

Wt mar 10, 2015 9:44 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
szary napisał(a):
Czwarta - możliwe, że niektórych cierpienie jest w stanie obudzić i z tej perspektywy nie jest takie straszne.

Jak śmiesz decydować o cierpieniu drugiego człowieka. Za kogo Ty się uważasz, za Boga? A gdybyś to Ty cierpiał a ktoś Ci odmówił znieczulenia w chorobie nowotworowej prawiąc jakieś oklepane religijne frazesy. Człowieku, miej trochę wyobraźni.

Wt mar 10, 2015 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Rzeczywistość jest jedna. Po Chrystusie znalezienie jej będzie graniczyło z cudem. On zamknął ludziom wstęp do raju i zaproponował cierpienie.

Będziesz miał problem ze znalezieniem rzeczywistości? Z jakich dokładnie powodów?

Śr mar 11, 2015 7:39 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Będziesz miał problem ze znalezieniem rzeczywistości? Z jakich dokładnie powodów?

Wyobraź sobie rodziców połączonych w jedno a należących do dwóch różnych światów. Nie połączyła ich miłość ale sprzeczność. Po prostu się nie dobrali, zdarza się, rozwodu wziąść nie mogli bo Kościół obstaje przy nierozerwalności małżeństwa. Jeden rodzic chce wychowywać tak a drugi inaczej. A teraz wyobraź sobie małe dziecko które zupełnie nie może się w tym połapać. Ot masz cały obraz.

Śr mar 11, 2015 7:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Wyobraź sobie rodziców połączonych w jedno a należących do dwóch różnych światów. Nie połączyła ich miłość ale sprzeczność. Po prostu się nie dobrali, zdarza się, rozwodu wziąść nie mogli bo Kościół obstaje przy nierozerwalności małżeństwa. Jeden rodzic chce wychowywać tak a drugi inaczej. A teraz wyobraź sobie małe dziecko które zupełnie nie może się w tym połapać. Ot masz cały obraz.

Jakbym czytał o moich rodzicach. Chociaż oni jacyś szczególnie wierzący nie są... Długo by pisać.

Kto więc ma teraz decydować o Twoim życiu? I w jaki sposób? Na zasadzie, co kto powiedział, albo kto czego chce? A co z Tobą?

Śr mar 11, 2015 7:55 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Kto więc ma teraz decydować o Twoim życiu? I w jaki sposób? Na zasadzie, co kto powiedział, albo kto czego chce? A co z Tobą?

Muszę z tym żyć, a nie pasuję ani do jednego świata ani do drugiego. Jedni biorą mnie za Diabła a drudzy za Boga. Kto wprowadził podział? Twój wybraniec.

Śr mar 11, 2015 8:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
hmhmm napisał(a):

Muszę z tym żyć, a nie pasuję ani do jednego świata ani do drugiego. Jedni biorą mnie za Diabła a drudzy za Boga. Kto wprowadził podział? Twój wybraniec.

Wiesz, zadałeś pytanie, po czym sam na nie odpowiedziałeś. To nikogo nie przekona. Jak chcesz pytaniem wskazać na źródło problemu, to najpierw wykaż problem, a potem zapytaj o jego pośrednią przyczynę. Nie odpowiadaj na własne pytania, bo to wygląda, jakbyś rozmawiał sam ze sobą.

Przykładowo:
1. II wojna światowa zniszczyła życie wielu ludziom. Kto napadł na Polskę? Wszyscy wiedzą że Hitler, przy okazji zapominają o Stalinie.

2. Żona zdradziła męża. A kto tyle pracował zamiast poświęcić jej czas?
Rozumiesz, żona jest tu niewinna, chociaż zdradziła, bo to mąż myślał tylko o pracy.

3. Rodzice się rozeszli. A kto się na ojca cały czas wydzierał?
Każdy się domyśli, że chodzi o matkę, a ojciec jest tu biedną ofiarą.

W ten sposób większości ludzi zamkniesz usta. Bo oczywistą odpowiedź na pytanie potraktują jako własny wniosek. Jeśli chcesz, możesz spróbować.

Śr mar 11, 2015 8:20 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
Przykładowo:
1. II wojna światowa zniszczyła życie wielu ludziom. Kto napadł na Polskę? Wszyscy wiedzą że Hitler, przy okazji zapominają o Stalinie.

2. Żona zdradziła męża. A kto tyle pracował zamiast poświęcić jej czas?
Rozumiesz, żona jest tu niewinna, chociaż zdradziła, bo to mąż myślał tylko o pracy.

3. Rodzice się rozeszli. A kto się na ojca cały czas wydzierał?
Każdy się domyśli, że chodzi o matkę, a ojciec jest tu biedną ofiarą.

W ten sposób większości ludzi zamkniesz usta. Bo oczywistą odpowiedź na pytanie potraktują jako własny wniosek. Jeśli chcesz, możesz spróbować.

Ty przyjmujesz logikę zero-jedynkową a prawda nie jest ani zerem ani jedynką. Chcąc coś powiedzieć nigdy nie zostaniesz zrozumiany właściwie a milczeć nie możesz. A teraz spróbuj coś powiedzieć. Powiesz 1 a druga strona założy że nieprawdą jest 0, powiesz 0 a druga strona założy że nieprawdą jest 1. Tak czy siak wychodzisz na głupiego wariata.

Śr mar 11, 2015 8:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Ty przyjmujesz logikę zero-jedynkową a prawda nie jest ani zerem ani jedynką. Chcąc coś powiedzieć nigdy nie zostaniesz zrozumiany właściwie a milczeć nie możesz. A teraz spróbuj coś powiedzieć. Powiesz 1 a druga strona założy że nieprawdą jest 0, powiesz 0 a druga strona założy że nieprawdą jest 1. Tak czy siak wychodzisz na głupiego wariata.

Tak, ale :D

Jeśli przewidzisz, co dana strona chce usłyszeć, to nie wyjdziesz na wariatkę.

Więc ja mówię Tobie. Chrystus sam powiedział, że przyszedł, aby przynieść miecz, a nie pokój. Do tego zabronił rozwodów. Jakby tego było mało straszył jeszcze ludzi piekłem, przez co są mu posłuszni ze strachu i na siłę. Wychodzi więc na to, że musisz mieć rację. A fajnie się słucha takich rzeczy. Celowo nie wspomnę o całej reszcie, ale to tak między nami. Gdy komuś przytakniesz to taki człowiek się ucieszy.

A to czy to jest prawda, czy nie... Czy to rzeczywiście aż takie ważne?

Śr mar 11, 2015 8:42 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hmhmm napisał(a):
A fajnie się słucha takich rzeczy.

Może i fajnie ale ja muszę z tym żyć na codzień i to nie jest bajka.

Cytuj:
a czy to jest prawda, czy nie... Czy to rzeczywiście aż takie ważne

A przecież sami głosicie absolutną prawdę i trąbicie na lewo i prawo o złu relatywizmu. Wedle waszego pojmowania jestem jakimś fałszywym prorokiem.

Śr mar 11, 2015 8:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
przepraszam napisał(a):
Może i fajnie ale ja muszę z tym żyć na codzień i to nie jest bajka.
Życie nigdy nie jest bajką. Nieważne co zrobisz.
przepraszam napisał(a):
A przecież sami głosicie absolutną prawdę i trąbicie na lewo i prawo o złu relatywizmu.
My czyli kto?
przepraszam napisał(a):
Wedle waszego pojmowania jestem jakimś fałszywym prorokiem.
Bardzo dobrze. Doskonale. Wkładasz w moje usta coś, czego nie powiedziałem, do tego przypisujesz mnie do jakiejś bliżej nieokreślonej kategorii wy/ich. Żeby wyrzucić na mnie swój żal, bo Twoje życie nie jest bajką. Rzeczywiście przykre. Najpierw Chrystus, teraz ja.

Żeby mnie to jeszcze obchodziło, że nie jesteś kopciuszkiem, królewną śnieżką, albo czerwonym kapturkiem.

Śr mar 11, 2015 9:09 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 177 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12