Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sty 25, 2021 12:36 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1079 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 72  Następna strona
 Rozmowy niedokończone 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Nie żartuj sobie.
Poczytaj w zamkniętym temacie masz wszystko.
Powyżej Merss tez ci wypunktowała twoje herezje.
I to jest EOT z mojej strony. Masz czas do jutra do 15:00 a potem ban.

N wrz 03, 2017 1:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
krzysiekniepieklo napisał(a):
Teraz żądam od Ciebie dowodów, że żyję w grzechu świętokradztwa. To jest bardzo poważne oskarżenie i masz obowiązek to oskarżenie udowodnić. ( przyjmę przeprosiny).

No cóż:
Kan. 1364 - § 1. Odstępca od wiary, heretyk lub schizmatyk podlega ekskomunice wiążącej mocą samego prawa, przy zachowaniu przepisu kan. 194, § 1, n. 2; duchowny może być ponadto ukarany karami, o których w kan. 1336, § 1, n. 1,2 i 3.
Zaś:
Kan. 1331 - § 1. Ekskomunikowanemu zabrania się:
(...)
2 sprawować sakramenty i sakramentalia oraz przyjmować sakramenty;

Skąd wiemy, żeś odstępca:
Cytuj:
Posłuszeństwa Kościołowi też nie wypowiedziałem. ( masz jakieś dowody na to?)

Napisałeś tak:
krzysiekniepieklo w tym postcie napisał(a):
I tutaj się grubo mylisz. Bóg nie dał człowiekowi władzy odpuszczania grzechów, jak to zdaje się ten sobór ogłosił i zagroził przekleństwem tych co mówią inaczej. Ja zaryzykuję.
Bóg powiedział - weźmijcie Ducha Świętego - którym grzechy odpuścicie, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. ---- nie ma nigdzie powiedziane, że daje władzę. Skoro mają obowiązek przed spowiadaniem wziąć Ducha Świetego, to oczywiste jest, że to Duch Święty odpuszcza grzechy, który wszystko wie, a nie kapłan, który może się najwyżej domyślać. Bóg mówiąc te słowa dał jedynie uprawnienia do posługiwania Duchowi Świętemu przy odpuszczaniu grzechów. Sobór wszedł w kompetencje Boga i chciał poddać w wątpliwość prawo Boga do odpuszczania grzechów, sugerując, że to człowiek odpuszcza.

Nauczanie Kościoła zaś jest takie:
3. Gdyby ktoś mówił, że słów Pana i Zbawiciela: „Przyjmijcie Ducha Świętego, którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane” nie należy rozumieć odnośnie do władzy odpuszczania i zatrzymywania grzechów w sakramencie pokuty, jak to zawsze od początku rozumiał Kościół katolicki, ale wbrew ustanowieniu tego sakramentu odnosiłby ich sens do władzy głoszenia Ewangelii - niech będzie wyklęty.

N wrz 03, 2017 1:37 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Jockey; ten przepis prawa, który zacytowałeś nie upoważnia Ciebie do żądania zmiany mojej deklaracji. Najwyżej spotkamy się u administratora.

N wrz 03, 2017 1:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Czasem nie warto iść na noże. Nazywamy to zmyslem rzeczywistości.
Nikt nie odbiera Tobie katolickości w tym co sam o tym myślisz. Pisaliśmy o tym wielokrotnie. Tu chodzi o sprawy stricte regulaminowe. Przynależność wyznaniowa ma po prostu uławiać nam poznanie. Jeśli jawnie sprzeciwia się temu co użytkownik pisze, prosimy o zmianę. Myślę, że prośba powinna wystarczyć. Mamy i inne możliwości, ale dotąd nie zachodziła konieczność, by z nich korzystać. Nie chodzi o mnie, chodzi o nie wprowadzanie w błąd tych, których powinniśmy chronić. Ktoś powinien. Wykorzysta nasze różnice poglądow antyklerykal i zaraz będzie kolejny wątek o nas na innym portalu. Aktualnie też się toczy.

I żeby było jasne. Nie pokazuję Tobie drzwi, zależy mi na tym, byś z nami był. Masz kolejne wątpliwości? W porzadku, przegadamy.

N wrz 03, 2017 1:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jockey; ten przepis prawa, który zacytowałeś nie upoważnia Ciebie do żądania zmiany mojej deklaracji. Najwyżej spotkamy się u administratora.

Proszę bardzo. Pisz do administratora. Ale i tak masz zmienić status.
Zapoznaj się tez dokładnie z tym co Yarpen napisał. To jest dokładnie udokumentowane twoje odstępstwo. I to ze jesteś poza wspólnota kościoła. A jako będący poza wspólnota kościoła nie możesz swoimi herezjami wprowadzać w błąd jakoby były one zgodne z nauka katolicka i ze pisze to osoba która jest w pełnej łączności z Papieżem czytaj w pełni akceptująca nauczanie Magisterium Kościoła katolickiego.

N wrz 03, 2017 1:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen; posłuszeństwo polega na uznawaniu władzy i wykonywaniu poleceń.
Masz mi coś w tym temacie do zarzucenia?

N wrz 03, 2017 1:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen; w tym cytacie, który przedstawiłeś, nie jest powiedziane, kto tą władzę odpuszczania grzechów ma. Czy Duch Święty czy też spowiednik.

N wrz 03, 2017 2:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
władza kluczy

N wrz 03, 2017 2:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen; posłuszeństwo polega na uznawaniu władzy i wykonywaniu poleceń.
Masz mi coś w tym temacie do zarzucenia?

Ech....
Gdy Kościół przez swój najwyższy Urząd Nauczycielski przedkłada coś "do wierzenia jako objawione przez Boga" 386 i jako nauczanie Chrystusa, "do takich definicji należy przylgnąć posłuszeństwem wiary" 387 .

386 Sobór Watykański II, konst. Dei verbum, 10.

387 Sobór Watykański II, konst. Lumen gentium, 25.

N wrz 03, 2017 2:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Merss; Twój pogląd, że mam niechęć do spowiedzi jest z gruntu fałszywy. Ja spowiadam się co tydzień, a nie przekraczam dziesiątego dnia. Bóg mi powiedział, że tylko wtedy odróżnię to co On do mnie mówi od tego, co chce mi wcisnąć szatan. Przeczytaj temat na blogu " śmietnik w moim sercu" tam jest o mojej spowiedzi. Z takimi grzechami jakie są moim udziałem, to wielu przez miesiąc i dłużej przystępuje do Komuniii. Ja wiem, że po dziesięciu dniach, nawet jak mi sumienie nic nie wyrzuca, to staję się ślepy i głuchy. Ja nie mogę sobie na to pozwolić. Sługa w każdej chwili musi być gotowy. Co do codziennej Komunii, to księga Wyjścia jest na to dowodem. Manna, to jest odniesienie do Komunii. Bóg o wszystkim decydował na tej drodze do ziemi obiecanej. Prowadził ich przez pustynię. Stąd wniosek, że do nieba też trzeba iść przez pustynię. Trzeba karmić się chlebem z nieba i trzeba słuchać się na tej drodze Boga. Każde zdażenie na tej drodze, to jest instrukcja, jak iść dalej. Nie szemrać, nie zastanawiać się dlaczego, tylko odczytywać kolejne znaki na naszej drodze. Ślepy i głuchy ma małe szanse, więc trzeba dbać o swój wzrok i słuch. To Jezus otwiera nam oczy i uszy.

N wrz 03, 2017 2:25 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Krzysiu - głoś sobie co chcesz, ale zmień w profilu Twoje wyznanie.
Dodam przewrotnie, że jak tego nie uczynisz, to po prostu nie będziesz mógł już głosić na tym forum niczego..

Chyba się nie da już bardziej dobitnie.. :roll:

N wrz 03, 2017 2:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moderacja; To o co prosicie, to dla mnie nie jest możliwe. Ja po prostu nie mogę się zrzec władzy nade mną mojego proboszcza, mojego biskupa i mojego papieża. To tak jak by Jezus zrzekł się władzy tych, którzy chcieli go ukrzyżować. Jezus przyjął krzyż. Ja od krzyża nie mogę się uchylać. Powiecie, że jestem śmieszny - wiem. To nie Wy ale władza Kościoła ma mnie osądzić. Wy w tym temacie nie macie żadnej władzy. Możecie co najwyżej mnie wyrzucić. Przepis przytoczony przez Jockeya nie pozwala Wam zmuszać mnie do zmiany deklaracji.

N wrz 03, 2017 3:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W takim razie Jockey będzie czynił swoją powinność. Czasem czas jest dobrym lekarzem. Jeśli nic się nie zmieni, najprawdopodobniej przyjdzie kolej na mnie. Napisałam, że widzę możliwość, z której nigdy nie korzystaliśmy, ponieważ nie było takiej potrzeby.

N wrz 03, 2017 3:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Moderacja; To o co prosicie, to dla mnie nie jest możliwe. Ja po prostu nie mogę się zrzec władzy nade mną mojego proboszcza, mojego biskupa i mojego papieża.

Okłamujesz sam siebie. Nie jesteś posłuszny papieżowi, biskupom i prezbiterom, bo odrzuciłeś nauczanie Kościoła, potwierdzone dogmatycznie, na temat władzy odpuszczania grzechów, którą mają prezbiterzy i biskupi.
Niestety, ale nie będziesz w pełnej łączności z papieżem dopóki będzie istniał choć jeden dogmat, który negujesz.

N wrz 03, 2017 3:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moderacja; To o co prosicie, to dla mnie nie jest możliwe. Ja po prostu nie mogę się zrzec władzy nade mną mojego proboszcza, mojego biskupa i mojego papieża. To tak jak by Jezus zrzekł się władzy tych, którzy chcieli go ukrzyżować. Jezus przyjął krzyż. Ja od krzyża nie mogę się uchylać. Powiecie, że jestem śmieszny - wiem. To nie Wy ale władza Kościoła ma mnie osądzić. Wy w tym temacie nie macie żadnej władzy. Możecie co najwyżej mnie wyrzucić. Przepis przytoczony przez Jockeya nie pozwala Wam zmuszać mnie do zmiany deklaracji.

Pomagamy ci stanąć w prawdzie a innym zapewniamy, że status katolik w pełnej łączności z papieżem mają ci którzy swoimi tekstami nie sprzeciwiają się katolickiemu nauczaniu.
Co do posłuszeństwa to pokazaliśmy ci cytując twoje wypowiedzi, że dawno wypowiedziałeś posłuszeństwo.
My chronimy czytających, żeby nie pomyśleli że twoje poglądy mają cokolwiek wspólnego z nauczaniem Magisterium.
Masz czas jutro do 15. Jak nie uczynisz tego to zrzekniesz się możliwości pisania na forum na 2 tygodnie. Decyzja należy do ciebie.

N wrz 03, 2017 3:52 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1079 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 72  Następna strona