Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn maja 27, 2019 1:51 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 67  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Sam2

sam napisałem, że miałem doświadczenia mistyczne przed poznaniem mistyków. Dlaczego wiec Twoje nawrócenie miałoby na mnie zrobić wrażenie ?

relacje video i audiobooki są 1000 razy mniej wiarygodne od plotek sprzed 2000 lat ? :D
przecież Ci napisałem ,że starożytne pisma to dla mnie 3 liga, ja bazuje na współczesnych mistykach

N lis 18, 2018 11:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold,

jakby mój ojciec był chrześcijaninem to sam według Twojej logiki powinienem wziąć pas i go stłuc, bo przecież Jezus powiedział:

"Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca, matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem" (Łk 14, 26)

też bym mu wybił głupoty z głowy i nauczył mądrości ? oduczyłbym go filozofowania chrześcijańskiego ?

N lis 18, 2018 11:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Żaden syn nie ma władzy nad swym ojcem. Jest odwrotnie. Więc nie żągluj słowami, bo każde słowo ma swe przeznaczenie. Oderwane od przeznaczenia zmienia sens. Więc jest nic nie warte. Rozpuścił ciebie twój tato nie ma co. Ciekawy jestem co on na te twe wymysły? O ile jeszcze żyje.

N lis 18, 2018 11:45 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Żaden syn nie ma władzy nad swym ojcem. Jest odwrotnie. Więc nie żągluj słowami, bo każde słowo ma swe przeznaczenie. Oderwane od przeznaczenia zmienia sens. Więc jest nic nie warte. Rozpuścił ciebie twój tato nie ma co. Ciekawy jestem co on na te twe wymysły? O ile jeszcze żyje.

To właśnie chciałem Ci uświadomić, gdy żonglowałeś pismem Ashtavakry. Zrobiłem to samo podając cytat Jezusa. Swoją droga- wiesz co on naprawdę oznacza ? Jaka jest Twoja interpretacja ?

w czym mnie rozpuścił mój tata ? Nauczył mnie samodzielnego myślenia, matematycznych kalkulacji, to on wpoił mi zamiłowanie do szachów. Mój ojciec wychowany w konserwatywnej rodzinie katolickiej od wielu lat zgadza się ze mną widząc zakłamanie i manipulacje pewnych kawalerów

N lis 18, 2018 11:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Sam2

sam napisałem, że miałem doświadczenia mistyczne przed poznaniem mistyków. Dlaczego wiec Twoje nawrócenie miałoby na mnie zrobić wrażenie ?

relacje video i audiobooki są 1000 razy mniej wiarygodne od plotek sprzed 2000 lat ? :D
przecież Ci napisałem ,że starożytne pisma to dla mnie 3 liga, ja bazuje na współczesnych mistykach

Nadal wymigujesz sie od konfrontacji twoich wymyslow ze Biblia nie jest wiarygodna skoro ja nawrocilem sie nie znajac Pism biblijnych.
Dlatego tez w zaden sposob nie moglem ulec czyims wyjasnieniom-interpretacjom, czy trescia Pism.
Masz na to sensowny kontrargument?
Bo co co podajesz to nie 3 liga tylko pozaligowe gdybanie.

Pn lis 19, 2018 12:05 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Phi. Wielka mi sztuka. Jesteś Polakiem więc chcąc nie chcąc nasiąknales od dzieciństwa wszechobecnym katolicyzmem, obecnością kościołów, krzyży przy ulicach , kapliczek z Maryją. Gdybyś nie znając pism buddystycznych nawrócił się na buddyzm żyjąc w chrześcijańskiej Europie to byłbym pod wrażeniem. A tak to po prostu łyknąles coś co jest wszechobecną komercją.

Pn lis 19, 2018 2:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Phi. Wielka mi sztuka. Jesteś Polakiem więc chcąc nie chcąc nasiąknales od dzieciństwa wszechobecnym katolicyzmem, obecnością kościołów, krzyży przy ulicach , kapliczek z Maryją. Gdybyś nie znając pism buddystycznych nawrócił się na buddyzm żyjąc w chrześcijańskiej Europie to byłbym pod wrażeniem. A tak to po prostu łyknąles coś co jest wszechobecną komercją.

Jesli wedlug ciebie nagle, nieoczekiwane i doglebne zrozumienie prawd wiary jest komercja to nie mamy o czym dalej dyskutowac.
Poza tym jak zakwalifikujesz swoje czytanie dzisiejszych wydan ksiazek o mistyce ktore czytazz i mtorym ulegasz.
Czy nie sadzisz ze jest to rodzaj autosugestii powodujacej wlasna indoktrynaje tresciami ktore czytasz?

Pn lis 19, 2018 2:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
witoldm napisał(a):

To właśnie chciałem Ci uświadomić, gdy żonglowałeś pismem Ashtavakry. Zrobiłem to samo podając cytat Jezusa. Swoją droga- wiesz co on naprawdę oznacza ? Jaka jest Twoja interpretacja ?

w czym mnie rozpuścił mój tata ? Nauczył mnie samodzielnego myślenia, matematycznych kalkulacji, to on wpoił mi zamiłowanie do szachów. Mój ojciec wychowany w konserwatywnej rodzinie katolickiej od wielu lat zgadza się ze mną widząc zakłamanie i manipulacje pewnych kawalerów

No właśnie dyskutujesz z własnymi wymysłami. Nie znam czegoś takiego jak Ashtavakra. Mógł bym poczytać o tym w internecie ale po co? Możliwe że ktoś inny to tobie napisał. Więc tyle warta jest z tobą dyskusja. Każdy człowiek wie że ten świat jest zakłamany. Zgadzanie się z tym to jedno, a nie uleganie zakłamaniu to drugie.
Jest taki prosty sposób by być sobą, nie potrzebując się z tego wyzwalać wyciszać itp. Nie oszukuj, a nie będziesz miał powodu się potem wyciszać. Jeśli sprubujesz pójść za światem oszukasz, to wtedy będziesz potrzebował wyciszenia. A potem ogarnięcia myśli tak, by słono za to nie zapłacić. Nie oszust nie ma takich potrzeb. Oczywiście wtedy żyjesz skromnie. Co zdaje się tobie jest nie w smak.
Każdy ojciec powinien najpierw nauczyć syna, córkę pracy. To podstawa do przeżycia. Potem nie ulegania mani oszustwa. Ja będąc dzieckiem już widziałem oszustwa. Dla mnie jest to tak wredne, że nie cieszą mnie nawet osiągnięcia ludzi. Tyle że nie rozpamiętuję tego, więc wyciszeń nie potrzebuję. Jeśli ktoś pisze do mnie o wyciszeniu, to zapala mi się światełko. Że temu człowiekowi coś niedobrego się dzieje. No pewnie że każdy reaguje trochę inaczej. Tylo że to nie wynika z innej bydowy tych osób. Ale z innych chceń. Im więcej chcesz, tym trudniej to osiągnąć. A większość dużych wymagań nie da się bez oszustwa dokonać. Nawet służby z zasady mające służuć człowiekowi zniewalają go. Nawet pewien kapłan na to że służby są w porządku się nabrał. No bo sądził po sobie że każdy służący innym nie oszukuje. Przyjżał się bliżej służbom i co prawda nie zdradził ich oszukańczych metod. Lecz tylko powiedział że nie jest to takie proste, by znaleźć uczciwego człowieka wśród służb.
Ja tu widzę prostą zależność że ilościowe rozliczenia matematycznie wyglądają niewinnie. Lecz sama zasada kto ile dostaje, to rodem z Sodomy i Gomory.
A tak na marginesie, to nie nadajesz się do odkrywania prawdy. To nie jest taka prosta sprawa, by walnąć w kogoś, nie rozumiejąc mechanizmów które zostały już wprowadzone. A samo wprowadzenie zmian, naprawę tego stanu żeczy. Ma jeszcze gigantyczniejsze potrzeby. Myślisz że to takie proste. Że to nieudacznicy kościelni nie potrafią tego uczynić? Nieudaczność to jedno. Lecz jest ona za sprawą tego do czego dochodzi, z powodu zachowań się ludzi. To że widzisz dużo różu oraz uśmiechów, czy raczej śmiechu. Nie oznacza szczęścia tak się zachowujących. Jest to przez wielu zwykłe naciąganie, gra do złych działań. Odkrywanie tego, to nie takie proste jak spostrzeganie sprzeczności opisów biblijnych. To nawet nie sparawa najwydajniejszych ze służb, którym to jest zlecone. Bo nie sztuka widzieć zło. Trzeba dotrzeć do najdrobniejszych korzeni tego zła. A to jest nie możliwe przez pojedynczego człowieka.
Co do szachów to ja sam się tej gry nauczyłem, jak wiele innych spraw. Uczę się jeszcze teraz bardzo mnóstwa spraw. I tak z resztą wszystkiego nie umiem.

Pn lis 19, 2018 9:31 am
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście, że oszukuje. Wkleja nam cytat z racjonalisty i podaje jako swój. Przyjmuje więc określone treści a inne ignoruje. Pasożytnictwo w czystej postaci, opakowane w samożywność, więc oszustwo. Plecie wciąż chochoły w swoim mózgu i podaje nam do wierzenia, że to się rodzi w mózgu katolików. Co racjonalista wymyśli, on przyjmuje jako prawdę objawioną. Przy takim pogubieniu to nie wyciszanie jest pomocą, ale zrozumienie swej biedy duchowej, swego totalnego pogubienia. Sam myśli, ale ma ileś tam książek o tematyce pseudomistycznej. Mistycyzm ukierunkowany na samego siebie, by zagłuszyć sumienie, które alarmuje o biedzie. Prezentuje nam wyciszenie, ale tak naprawdę krzyczy i wyrzuca z siebie jadowite treści o katolicyzmie. Nie wyciszył w sobie karykaturalnego obrazu Boga i Kościoła. Szuka dalej jadu i podaje jako prawdę to co wymyśli się na forum antykatolickim. Sprzeczność goni sprzeczność.
Jak mu podać zasady zdrowej wiary to odrzuci jako bajanie. Zdrowej nauki nie przyjma - powiada Pismo. Mamy w praktyce przykład bezmyślności i nauczania kogoś kto będąc totalnie pogubiony przypisuje to innym, ale wybiórczo - katolikom. Najlepszym pokarmem dla pasożyta jest zdrowy organizm żywicielski; sam go znalazł. Tylko jaki sens go żywić?

Pn lis 19, 2018 10:36 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Sam2, klimat Ci sprzyjał. Gdybyś w chrześcijańskiej Europie nawrócił się nagle na buddyzm to byłbym pod wrażeniem, a tak to łyknąłeś coś jest wszechobecne i na topie.
Indoktrynacja jest wtedy jak dana księga traktujesz jako natchnione słowo Boże, a moje książki to po prostu mądra rozrywka

Pn lis 19, 2018 1:00 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Oczywiście, że oszukuje. Wkleja nam cytat z racjonalisty i podaje jako swój. Przyjmuje więc określone treści a inne ignoruje. Pasożytnictwo w czystej postaci, opakowane w samożywność, więc oszustwo. Plecie wciąż chochoły w swoim mózgu i podaje nam do wierzenia, że to się rodzi w mózgu katolików. Co racjonalista wymyśli, on przyjmuje jako prawdę objawioną. Przy takim pogubieniu to nie wyciszanie jest pomocą, ale zrozumienie swej biedy duchowej, swego totalnego pogubienia. Sam myśli, ale ma ileś tam książek o tematyce pseudomistycznej. Mistycyzm ukierunkowany na samego siebie, by zagłuszyć sumienie, które alarmuje o biedzie. Prezentuje nam wyciszenie, ale tak naprawdę krzyczy i wyrzuca z siebie jadowite treści o katolicyzmie. Nie wyciszył w sobie karykaturalnego obrazu Boga i Kościoła. Szuka dalej jadu i podaje jako prawdę to co wymyśli się na forum antykatolickim. Sprzeczność goni sprzeczność.
Jak mu podać zasady zdrowej wiary to odrzuci jako bajanie. Zdrowej nauki nie przyjma - powiada Pismo. Mamy w praktyce przykład bezmyślności i nauczania kogoś kto będąc totalnie pogubiony przypisuje to innym, ale wybiórczo - katolikom. Najlepszym pokarmem dla pasożyta jest zdrowy organizm żywicielski; sam go znalazł. Tylko jaki sens go żywić?

Merss, przeczytaj sobie jeszcze raz wklejony przeze mnie fragment. Widzisz pod koniec zdanie: w niniejszej pracy zajmiemy się..." wiec nie insynuuj mi oszustwa, bo w takim razie to zdanie bym skasował. Ono jednoznacznie wskazuje, że to cytat wyjęty z kontekstu. Po prostu nie dałem cudzysłowia i linku, Zaraz potem się poprawiłem i dałem źrodło z bible.org o podobnej treści , bo te przynajmniej uznacie za merytoryczne,

masz sąsiada, który jest winien przestępstw na niewinnych. Interesuje Cię, że poza tm jest dobry dla zwierząt, podlewa kwiatki i wspiera instytucje charytatywne ? To schodzi na dalszy plan, prawda > Więc czemu mi zarzucasz, że jedno przyjmuję a drugie ignoruję ?

Ty masz karykaturalny obraz Boga, bo wybierasz tylko słodkie, pozytywne opisy z Biblii, ja traktuję ja jako całość.

i tupetem jest zarzucanie mi pasożytnictwa biorąc pod uwagę, że pewna organizacja do której należysz pasożytuje nasz kraj od ponad 1000 lat.

Ironią jest określanie mojej łagodnej krytyki jako jadu, gdy to pewna grupa ludzi pluje jadem na homoseksualistów i innych odmieńców, którzy nie mieszczą się w ciasnym horyzoncie ich postrzegania świata

Pn lis 19, 2018 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kolejny raz prezentujesz swoje wyobrażenia. Weź, zaraza, najpierw zapoznaj się z nauczaniem Kościoła, a potem twórz oskarżenia!

Pn lis 19, 2018 1:13 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold,

Piszesz, że ten świat jest zakłamany. Sam się za takiego uważasz ? Ciszy nie osiągniesz tylko poprzez uczciwie życie, bo umysł nadal będzie Cie torpedował marudzeniem i innymi problemami . Nie tędy wiec droga.

Mylisz też wyciszenie ze zwykłym przebywaniem w teraźniejszości bez dialogu w głowie, . Po prostu jesteś obecny, tu i teraz, a nie śnisz. To normalny stan. Ktoś z Toba rozmawia, to nie bujasz w obłokach. I zapala Ci się lampka ? Wolisz sen w głowie niż rzeczywistość ?

Umysł szepcze, że prawda nie jest prosta sprawą. ponieważ gdy jest prawda to umysł znika. Prawdą jest to co niezmienne i niementalne. Znajdź w sobie ten wymiar będący z dala od hipnozy społecznej, bezforemny i ponadczasowy.

Pn lis 19, 2018 1:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kolejny raz prezentujesz swoje wyobrażenia. Weź, zaraza, najpierw zapoznaj się z nauczaniem Kościoła, a potem twórz oskarżenia!

Dobrze oświecony mistrzu mający w jednym palcu niezwykle mądrą naukę Kościoła. Powiedz mi zatem co szlachetny Kościół ma do powiedzenia w kontekście tych cytatów:

2 Księga Samuela 12:11-14
To mówi Pan: Oto Ja wywiodę przeciwko tobie nieszczęście z własnego twego domu, żony zaś twoje zabiorę sprzed oczu twoich, a oddam je twojemu współzawodnikowi, który będzie obcował z twoimi żonami - wobec tego słońca. Uczyniłeś to wprawdzie w ukryciu, jednak Ja obwieszczę tę rzecz wobec całego Izraela i wobec słońca». Dawid rzekł do Natana: «Zgrzeszyłem wobec Pana». Natan odrzekł Dawidowi: «Pan odpuszcza ci też twój grzech - nie umrzesz, lecz dlatego, że przez ten czyn odważyłeś się wzgardzić2 Panem, syn, który ci się urodzi, na pewno umrze».

Bicie niewolników

Księga Wyjścia 21:20-21
Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością.

Morderstwo za zbieranie opału "na pustyni?"

Księga Liczb 15:32-36
Gdy Izraelici przebywali na pustyni, spotkali człowieka zbierającego drwa w dzień szabatu. Wtedy przyprowadzili go ci, którzy go spotkali przy zbieraniu drew, do Mojżesza, Aarona i całego zgromadzenia. Zatrzymali go pod strażą, bo jeszcze nie zapadło postanowienie, co z nim należy uczynić. Pan zaś rzekł do Mojżesza: «Człowiek ten musi umrzeć - cała społeczność ma go poza obozem ukamienować». Wyprowadziło go więc całe zgromadzenie poza obóz i ukamienowało według rozkazu, jaki wydał Pan Mojżeszowi.

Prawo co do gwałtów

Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29
Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Pn lis 19, 2018 1:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nic nie powiem. Co mam powiedzieć? Że bzdury piszesz w swoich opisach. Proszę bardzo: Bzdury piszesz tworząc chociażby tekst, iż opis wykonania wyroku śmierci przewidzianego przez Prawo za złamanie przykazania z Wj 20,8-11, to "morderstwo za zbieranie opału "na pustyni"".

Aha... Teksty ze starożytności ocenia się przez pryzmat mentalności ludzi, którzy je spisywali lub dla których je spisywano, a nie tej z dwudziestego pierwszego wieku n.e.

Pn lis 19, 2018 1:46 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 993 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 67  Następna strona