Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 30, 2020 4:34 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1041 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 70  Następna strona
 Rozmowy niedokończone. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy niedokończone.
Tam jest znak zapytania. Nie dostrzegłeś ? Czekam na Twoje oswiecajace komentarze. Jaka wielka mądrość jest zawarte w tych cytatach ?

Pn lis 19, 2018 1:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Nadal nie zmienia to faktu, że palnąłeś bzdurę ukrywając ją pod płaszczykiem pytania.

A komentować nie mam czego. Normalne fragmenty Pisma Świętego. Bulwersują tylko ignorantów, którzy oceniają je przez pryzmat współczesności.

Pn lis 19, 2018 1:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Prawo co do gwałtów

Księga Powtórzonego Prawa 22:28-29
Jeśli mężczyzna znajdzie młodą kobietę - dziewicę niezaślubioną - pochwyci ją i śpi z nią, a znajdą ich, odda ten mężczyzna, który z nią spał, ojcu młodej kobiety pięćdziesiąt syklów srebra i zostanie ona jego żoną. Za to, że jej gwałt zadał, nie będzie jej mógł porzucić przez całe swe życie.

Conan - Ty nawet widzę czytać nie potrafisz.. Jakie prawo do gwałtów????
Chyba przeciw gwałtom, nie uważasz? Ma zapłacić pół kilograma srebra i ożenić się, bez prawa do oddalenia jej, na całe życie. Myślisz że każdego wtedy było stać na pół kilograma srebra? Myślisz że taki jeden i drugi nie pomyślał, czy chce mieć na całe życie jakąś jędzę (bo może się taka trafić)?
Jakby tak już miał jedną babę, teraz będzie miał następną (mogli mieć wtedy wiele żon), na całe życie.

To prawo dla prymitywnych ludzi, którzy do tej pory postępowali jak im się wydało. To jakiś krok do ucywilizowania. Ale Conan jak i inne tuzy intelektu potrafią przykładać tylko współczesną miarę do wszystkiego.. :roll:

Pn lis 19, 2018 2:04 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nadal nie zmienia to faktu, że palnąłeś bzdurę ukrywając ją pod płaszczykiem pytania.

A komentować nie mam czego. Normalne fragmenty Pisma Świętego. Bulwersują tylko ignorantów, którzy oceniają je przez pryzmat współczesności.

Czyli nie widzisz tam żadnej mądrości tylko zdeaktualizowany tekst bez wartości uniwersalnych ?

Pn lis 19, 2018 3:19 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Peter. To co mi po Biblii skoro zawiera nieaktualne tematy. A Bóg dostosowuje sie do mentalności danego ludu ? Czyli gdybyśmy współcześnie mordowali ludzi i stosowali barbarzynskie prawa to Bóg działałby według tego samego schematu ? Kolejny dowód że taki Bóg jest tylko wytworem ludzkiej myśli i koresponduje z kulturą danej narodowości

Pn lis 19, 2018 3:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To co proponujesz? Poczytać sobie dowolnych lektur tak dla rozrywki? A na codzień każdy sobie rzepkę skrobie? Pozamykać wszelkie instytucje bez wyjątków? Bo po co mają siać zament? Przecież to tylko kultury, więc coś z czego nie ma porzytku? One tylko narzucają swoje wymysły?
Bo jak na razie nic w zamian nie proponujesz. Więc i tak trzeba mieć dużą wyobraźnię by pisać do ciebie. No bo jeśli tylko piszesz że coś nie tak. A nie piszesz jak jest w porzątku, to trzeba się domyślać o co tobie chodzi. Z kolei ty dyskwalifikujesz te domysły i słusznie. Bo każdy domysł nie musi być prawdziwy. I tak w koło macieju. Już mnustwo osób w podobny tobie sposób prubowało na tym forum coś przekazać. I dalej nie wiadomo o co im chodziło. Poza tym że nie akceptują tego czy innego. To nic więcej jak biadolenie o które oskarżasz innych. Biadolenia nie ma jak przedstawiasz powody problemu i ich rozwiązanie.
No i szastasz słowem mentalność. Co oznacza cechy człowieka. Lecz nie podajesz tych cech. Chciałem poznać powód twego tak dziwnego zachowania. No ale rozmowa z tobą to jak rzucanie bumerangiem. Jeśli nie podasz konkretów, nie ma najmniejszego powodu tobie odpisywać. My ciebie tu nie nauczymy żyć. Bo żyć człowiek uczy się w realu.

Pn lis 19, 2018 4:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Czyli nie widzisz tam żadnej mądrości tylko zdeaktualizowany tekst bez wartości uniwersalnych ?

Ależ widzę nauki uniwersalne. Tyle, że nie widzę sensu tłumaczenia ich Tobie, bo swoim "pytaniem" o morderstwo pokazałeś, że nie interesuje Cię to, o co tam naprawdę chodzi.

Pn lis 19, 2018 4:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Witold. Czytasz czasem moje posty ? Bo mam wrażenie że nie bardzo. Inaczej nie zadawalbys takich pytań. Od początku pisze o dehipnozie z mentalnej tożsamości i wejściu w teraźniejszość. Na privie Ci napisałem co jest korzeniem zła, cierpienia i wojen . Tak. Uczymy się w życia w realu A nie poprzez filozofowanie w głowie. Tym jest właśnie wejście w ciszę. Rozpoznaniem własnej pozamentalnym tożsamości i zyciem tu i teraz . Tylko znowu nie myl mi ciszy z zawieszeniem działania umysłu praktycznego.

Pn lis 19, 2018 5:10 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin. Faktem jest przecież że ten człowiek umarł. Po prostu nie znasz się na Biblii i boisz się skompromitować. Nie oczekiwałem od Ciebie innej odpowiedzi. A teraz dalej zarzucaj innym że są ignorantami. Lepiej się przez to poczujesz :D

Pn lis 19, 2018 5:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Oj tam - chyba chcesz uszczęśliwić większość forum - bo tak się składa że jakaś większość uważa Cię za ignoranta. :mrgreen:

Pn lis 19, 2018 5:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Conan napisał(a):
Yarpen Zirgin. Faktem jest przecież że ten człowiek umarł.

Owszem, ale to jeszcze nie oznacza, że został zamordowany. Twoje zaś "pytanie" świadczy o tym, że odrywasz ten fragment od kontekstu, w tym prawnego, i oceniasz go przez pryzmat swoich przekonań.

Cytuj:
Po prostu nie znasz się na Biblii i boisz się skompromitować.

Błąd. Znam Pismo Święte, ale wiem również, że z koniem nie warto się kopać. :D

Pn lis 19, 2018 5:24 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie obawiaj się. Uczciwie ocenię Twoja interpretację bez złośliwości.

Pn lis 19, 2018 5:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję, postoję. Jak pisałem: Z koniem kopać się nie zamierzam.

Pn lis 19, 2018 5:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Za to Witold na pewno nie omieszka tego skomentować. Jakie mądrości Witoldzie są zawarte w podanych przeze mnie biblijnych cytatach ?

Pn lis 19, 2018 5:39 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Oj tam - chyba chcesz uszczęśliwić większość forum - bo tak się składa że jakaś większość uważa Cię za ignoranta. :mrgreen:

W sumie to nie dziwne skoro mylicie duchowość z bajkami dla dzieci. A ja w bajkach nie jestem dobry :D

Pn lis 19, 2018 5:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1041 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 70  Następna strona