Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 12, 2019 10:08 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Po co Bóg czeka do Sądu Ostatecznego ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po co Bóg czeka do Sądu Ostatecznego ?
sahcim napisał(a):
Eli napisał(a):
Dla Boga nie istnieją żadne czynniki zewnętrzne gdyż Bóg jest Tym, który napełnia wszystko wszelkimi sposobami – niezmiennie to podtrzymuję.
Własnie zauważyłem co rozumiesz przez to określenie, że Bóg napełnia wszystko wszelkimi sposobami...
Możesz wyjaśnić na jakiej podstawie twierdzisz, że:
Bóg stwarza dobro i zło;
daje ducha opamiętania, czy zsyła ducha obłędu...???

Bóg nie stwarza dobra czy zła jedno i drugie jest wynikiem naszej
egzystencji i jest skalą do oceny naszej duszy.Bez zła nie
docenialibyśmy dobra i nie rozumielibyśmy go .
Do czego potrzebne by nam było światło gdy by nie
było ciemności.

Śr mar 19, 2014 8:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
janikt napisał(a):
Bóg nie stwarza dobra czy zła
Czy ja tak twierdzę...??? Przytoczyłem słwa Eli i postawiłem pytanie na jakiej podstawie tak twierdzi...

Śr mar 19, 2014 5:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
pozostawię to bez komentarza...

Jak uważasz.
sahcim napisał(a):
Tak...prawdę biblijną.

Czyżby "prawda biblijna" była czymś innym niż po prostu prawdą?
To jakaś czwarta kategoria Tischnerowskiej prawdy? :D
sahcim napisał(a):
Kościół nie zaprzecza temu, że starotestamentalne postrzeganie Boga było własnie takie jak mamy tego dowody w Piśmie, jednak po Objawieniu się Boga takiego jakim jest w Osobie Syna, Kościół nie naucza, że jest mściwy...

No właśnie. Starotestamentowe postrzeganie było niepełne, ale prawdziwe. Od czasów Jezusa to miłość jest na pierwszym planie, ale Bóg się nie zmienił.
sahcim napisał(a):
Jak masz ochotę na krótką piłkę to włącz sobie tv...

Zapytałem o twoją opinię na temat kluczowego cytatu w tej dyskusji. Widzę, że poziom Twoich komentarzy sięga powoli onetu...

Śr mar 19, 2014 11:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):
Tak...prawdę biblijną.

Czyżby "prawda biblijna" była czymś innym niż po prostu prawdą?
To jakaś czwarta kategoria Tischnerowskiej prawdy? :D
Bez odpowiedniej interpretacji "prawdy biblijnej" może ona być sprzeczna z naukową, zatem...???
Cytuj:
No właśnie. Starotestamentowe postrzeganie było niepełne, ale prawdziwe.
Prawdziwe dla ówczesnych ludzi, co nie znaczy, że zgodne z prawdą objawioną przez Chrystusa...
Cytuj:
Zapytałem o twoją opinię na temat kluczowego cytatu w tej dyskusji.
Już ją otrzymałeś...www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=913174#p913174
Nie moja wina, że Ci się nie podoba chociaż np.z fragmentu:
Potem tak mówił Pan do Mojżesza: (26) Policz wraz z kapłanem Eleazarem i głowami rodów społeczności to, co z ludzi i bydła zostało przyprowadzone jako zdobycz. (27) Podziel zdobycz na połowę pomiędzy tych, którzy brali udział w wyprawie, i pomiędzy całą społeczność. (28) Winieneś jednak od wojowników, którzy wyruszyli na wyprawę, wziąć jako dar dla Pana jedną sztukę na pięćset - zarówno z ludzi, jak też z wołów, osłów i owiec... widać ewidentnie, że to ludzki autor, po jakimś czasie opisujący to wydarzenie, włożył w usta Pana te słowa, które wyboltowałem i podkreśliłem...

Cz mar 20, 2014 1:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Bez odpowiedniej interpretacji "prawdy biblijnej" może ona być sprzeczna z naukową, zatem...???

Biblia wymaga interpretacji tak, gdzie została użyta przenośnia lub kontekst znacząco wpływa na znaczenie. "Interpretacja" pozostałych fragmentów to manipulacja słowem bożym.
sahcim napisał(a):
Prawdziwe dla ówczesnych ludzi, co nie znaczy, że zgodne z prawdą objawioną przez Chrystusa...

Albo coś jest prawdziwe, albo nie. Są dwie możliwości. Nie wiem co to znaczy "prawdziwe dla ówczesnych ludzi". Czyli tylko trochę prawdziwe? Prawdziwe w 3/4? Kiedyś prawdziwe, ale już nie?
Jest prawdziwe albo nie? Niech Twoja mowa będzie tak, tak; nie,nie.
sahcim napisał(a):
widać ewidentnie, że to ludzki autor, po jakimś czasie opisujący to wydarzenie, włożył w usta Pana te słowa, które wyboltowałem i podkreśliłem...

Jeden Twój post zaprzecza drugiemu. Jeśli to ludzki autor "włożył w usta Pana" jakieś słowa, to znaczy, że fragment nie mówi prawdy. Jeśli jest napisane "Powiedział Pan:..." a w rzeczywistości Pan nic takiego nie powiedział, to dane zdanie jest fałszywe.
Ty jednak wprost napisałeś, że jest prawdziwe, po czym napisałeś kilka zdań z których wynika, że jest fałszywe... Dlatego pytam po kilka razy, bo nie dostałem od Ciebie jasnej odpowiedzi.

Cz mar 20, 2014 12:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
sahcim napisał(a):

Biblia wymaga interpretacji tak, gdzie została użyta przenośnia lub kontekst znacząco wpływa na znaczenie.
Rozumiem, że pojąłeś czym różni się "prawda biblijna" od prawdy obiektywnej...
Cytuj:
Albo coś jest prawdziwe, albo nie. Są dwie możliwości. Nie wiem co to znaczy "prawdziwe dla ówczesnych ludzi".
Jak nie wiesz co znaczy, że dla ówczesnych ludzi, autorów piszących pisma które weszły do kanonu Biblii, prawdziwe było, że ziemia jest płaska oraz, że będąc w centrum wszechświata jest nieruchoma wobec wszystkich innych ciał niebieskich, które są w ruchu wobec niej, to nic na to nie poradzę...
Cytuj:
Jeden Twój post zaprzecza drugiemu. Jeśli to ludzki autor "włożył w usta Pana" jakieś słowa, to znaczy, że fragment nie mówi prawdy.
Oczywiście że mówi prawdę...prawdę biblijną, której interpretacja została powierzona Kościołowi, bo żadne Pismo nie jest do prywatnego wyjaśnisnia...

Cz mar 20, 2014 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Rozumiem, że pojąłeś czym różni się "prawda biblijna" od prawdy obiektywnej...

Nie pojąłem. Dla mnie albo coś jest prawdą albo nie. Wszystkie inne "prawdy" tylko rozmywają temat.
sahcim napisał(a):
Jak nie wiesz co znaczy, że dla ówczesnych ludzi, autorów piszących pisma które weszły do kanonu Biblii, prawdziwe było, że ziemia jest płaska oraz, że będąc w centrum wszechświata jest nieruchoma wobec wszystkich innych ciał niebieskich, które są w ruchu wobec niej, to nic na to nie poradzę...

Nie, nie było to dla nich prawdziwe. Oni twierdzili, że tak jest. To ogromna różnica. Zresztą w Biblii jest napisane, że ziemia jest okrągła.
Cytuj:
Oczywiście że mówi prawdę...prawdę biblijną, której interpretacja została powierzona Kościołowi, bo żadne Pismo nie jest do prywatnego wyjaśnisnia...

Zrozum w końcu, że nikt tutaj nie próbuje wyjaśniać biblii. Po prostu przytaczam wprost to, co w niej jest. Są trzy możliwości:
1) dane zdanie jest przenośnią lub kontekst znacznie wpływa na jego znaczenie. Np. "Ty jesteś skałą" - przenośnia, Piotr nie jest dosłownie skałą. Albo "idź precz szatanie" - Piotr nie jest również szatanem - tutaj znaczenie ma kontekst.
2) zdanie jest powiedziane wprost a jego kontekst jest jasny
2) zdanie jest fałszywe

Nie trzeba studiować logiki żaby do tego dojść. Z którą z tych trzech opcji mamy według Ciebie do czynienia w przypadku przytaczanych wcześniej cytatów?

Cz mar 20, 2014 8:11 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No właśnie. Bóg sądzi nas tóż po śmierci. Po co więc robić to po raz kolejni skoro zostaliśmy jóż osądzeni. Jeżeli przed pierwszym sądem nasz żywot się skończył to za drugim razem nie ma jóż co osądzać.

Wt kwi 07, 2015 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re:
PytajcieOCoChcecie napisał(a):
No właśnie. Bóg sądzi nas tóż po śmierci. Po co więc robić to po raz kolejni skoro zostaliśmy jóż osądzeni. Jeżeli przed pierwszym sądem nasz żywot się skończył to za drugim razem nie ma jóż co osądzać.
Różnica pomiędzy osądem po śmierci, a Sądem Ostatecznym jest taka, że zaraz po przejściu do wieczności zobaczysz wszystkie swoje błędy(w tym te ortograficzne tutaj ! ! !), i wstyd jakiego doznasz na ich widok będzie dla Ciebie płomieniem ognia nie do zniesienia dlatego jedynym wybawieniem dla Ciebie będzie ukrycie się w rzeczywistość oczyszczającą z tego płomienia(Czyściec), w której owo oczyszczanie dokonuje się przez niezgłębiobe działanie Miłosierdzia Bożego w człowieku.
Natomiast na końcu czasów odbędzie się Sąd Ostateczny, podczas którego dane Ci będzie poznać dalsze skutki w naturze spowodowane wszystkimi Twoimi błędami(w tym także tymi ortograficznymi)...

Śr kwi 08, 2015 3:16 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za wskazanie błędów powinienem je poprawić ale czyściec ty wymysł kościoła.

Śr kwi 08, 2015 7:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dziękuję za wskazanie błędów powinienem je poprawić ale czyściec ty wymysł kościoła.
Twierdzisz, że czyściec to wymysł Kościoł(nie kościoła), a jednak uważasz za swoją powinność oczyszczenie dzieła swojego umysłu i rąk z błędów...hmmm :roll:

Śr kwi 08, 2015 9:17 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Re:
sahcim napisał(a):
Różnica pomiędzy osądem po śmierci, a Sądem Ostatecznym jest taka, że zaraz po przejściu do wieczności zobaczysz wszystkie swoje błędy(w tym te ortograficzne tutaj ! ! !), i wstyd jakiego doznasz na ich widok będzie dla Ciebie płomieniem ognia nie do zniesienia dlatego jedynym wybawieniem dla Ciebie będzie ukrycie się w rzeczywistość oczyszczającą z tego płomienia(Czyściec), w której owo oczyszczanie dokonuje się przez niezgłębiobe działanie Miłosierdzia Bożego w człowieku.
Natomiast na końcu czasów odbędzie się Sąd Ostateczny, podczas którego dane Ci będzie poznać dalsze skutki w naturze spowodowane wszystkimi Twoimi błędami(w tym także tymi ortograficznymi)...

Skoro nikt z zaświatów nie powrócił, to powiedz nam wszystkim. jak
pozyskałeś, tak interesujące informacje.

Śr kwi 08, 2015 2:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
janikt
Tu masz odpowiedź:

viewtopic.php?f=12&t=25285&start=30

2 ostatnie posty z cytatami i linkiem. Są krótkie.

Pozdrawiam.

Śr kwi 08, 2015 3:13 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Te "informacje" żeczywiście są nonsensowne szczególnie że nikt nie przestał być martwy. Zdaję sobie sprawę że idzie to w parze z tym że cała teoria o byciu nieśmiertelnym po śmierci nie ma żadnego racjonalnego podłoża. Jednak takie informacje dostałem od katolików którzy podobno mają na to jakieś dowody. Osobiście nie jestem co do nich przekonany ale takich pytań nie kierować do mnie tylko do katolików.

Śr kwi 08, 2015 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Re:
janikt napisał(a):
Skoro nikt z zaświatów nie powrócił
8O :o Chrześcijanie nieustannie już niespełna od 2000 lat ogłaszają wiadomość o tym, że Chrystus Jezus powrócił z "zaświatów" i jest obecny w i z Kościołem przez Ducha Świętego, a Ty piszesz że nikt stamtąd nie powrócił...?

Śr kwi 08, 2015 4:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona