Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 1:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Pytanie o aborcję 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytanie o aborcję
przeciez nieochrzczone dzieci ida do piekla na wieczne meczarnie, kazdy ksiadz ci to potwierdzi , wiec niestety te wszystkie dzieci z aborcji pojda tez do piekla 8O

N maja 25, 2014 4:18 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Kolejny Widzący misjonarz?

N maja 25, 2014 4:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
copperadam napisał(a):
przeciez nieochrzczone dzieci ida do piekla na wieczne meczarnie, kazdy ksiadz ci to potwierdzi
Doprawdy?
Prowokatorem czuć...

N maja 25, 2014 8:47 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
copperadam napisał(a):
przeciez nieochrzczone dzieci ida do piekla na wieczne meczarnie, kazdy ksiadz ci to potwierdzi , wiec niestety te wszystkie dzieci z aborcji pojda tez do piekla 8O

Tak uważasz, copperadam? Oglądnij zatem film na YT pt. "Spotkał w niebie swego syna: świadectwo Earthquake'a Kelleya". Oto link do tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=mmKf_Lol94k .

Ja kiedyś też zadawałem sobie pytanie, co się dzieje z dziećmi nienarodzonymi, gdy umrą przed narodzinami lub z tymi noworodkami nieochrzczonymi, które umierają przy porodzie, bądź urodzą się już martwe.
Wcześniej myślałem, że idą do Otchłani, ale teraz wiem, że tak nie jest. Miłosierny Bóg, który jest przecież Miłością i Kochającym Ojcem, przygarnia ich do siebie, adoptuje je, czyniąc ich własnymi dziećmi. Dzieciaczki te żyją w niebie i są tam szczęśliwe. Ten film rozwieje nie tylko Twoje wątpliwości, ale i przekonania.

Z Bogiem.

Pn maja 26, 2014 5:44 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Aborcja - czy KK dopuszcza jakąkolwiek jej formę?
Witam Katolików!

Na jednym z wątków, katolik nazywający siebie 'katolikiem w pełnej łączności z papieżem' stwierdził, że są jakies szczegolne przypadki aborcji, której katolik nie potępia.

Brzmi to mniej więcej tak:

Cytuj:
Cytuj:
Zaskakujące w 'ustach' katolika, który ZAWSZE potępi aborcję (...).

Cytuj:
Johnny99 napisał(a):

Bynajmniej nie zawsze.

W Katechizmie znalazlem, co następuje:

"2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. "

Każde. Nie jakieś tam, nie jakieś szczególne, ale KAŻDE.

Szczerze mnie zdziwił post katolika-w-pelnej-lacznosci-z-papiezem, ktory przeczy Katechizmowi, dlatego proszę o wyjaśnienie.

Wt lis 25, 2014 2:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Aborcja - czy KK dopuszcza jakąkolwiek jej formę?
Myślę, że kolega trochę nieprecyzyjnie się wyraził. Gdy istnieje zagrożenie życia matki w ciąży, Kościół dopuszcza leczenie, które mogłoby spowodować śmierć dziecka. Nie jest to aborcja, ale niezamierzony skutek.

Wt lis 25, 2014 2:49 pm
Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
Myślę, że kolega trochę nieprecyzyjnie się wyraził. Gdy istnieje zagrożenie życia matki w ciąży, Kościół dopuszcza leczenie, które mogłoby spowodować śmierć dziecka. Nie jest to aborcja, ale niezamierzony skutek.

Że co?

Leczenie nazywasz niezamierzoną aborcją?

Niesamowite, ze zeby bronic jakiegos zdania na jakims forum jestes w stanie przeczyć Katechizmowi, czyli wykładni swojej wiary...

Katechizm mowi wyraznie: kazde przerwanie ciąży jest potępione.

Stwierdzilem wprost: katolik potępia KAŻDĄ aborcję.

Johnny99 stwierdził, że nie każdą aborcję potępi katolik.

Ni mniej, ni więcej.

Wt lis 25, 2014 2:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Solny napisał(a):

Że co?

Niesamowite, ze zeby bronic jakiegos zdania na jakims forum jestes w stanie przeczyć Katechizmowi, czyli wykładni swojej wiary...

Ni mniej, ni więcej.

Chyba masz dużo wolnego czasu.. Może byś się zajął jakąś książką, albo film obejrzał, pomajsterkował, czy cóś. Spaceru nie proponuję, bo pogoda nie za bardzo..

A tak poza tym, to nie rozróżniasz czynów celowych, od przypadkowych.
Jesteś gotów nazwać mordercą tego, co zjadł banana, wrzucił do kosza (na ulicy) skórkę, ale wiatr silnie zawiał, skórka spadła na ziemię. 5 godzin później ktoś przebiegł, pośliznął się i się zabił, uderzając głową o krawężnik.
Innymi słowy - undo, nie jedz bananów, bo zostaniesz mordercą!

Wt lis 25, 2014 4:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ech Undo... Ile teraz płacą za trollowanie? Coś koło złotówki za post, co nie? Po Twojej aktywności można sądzić, że da się z tego wyżyć :wink:

Wt lis 25, 2014 4:15 pm
Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
Ech Undo... Ile teraz płacą za trollowanie? Coś koło złotówki za post, co nie? Po Twojej aktywności można sądzić, że da się z tego wyżyć :wink:

Offtopic

Wt lis 25, 2014 4:23 pm
Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
undo napisał(a):
Solny napisał(a):

Że co?

Ni mniej, ni więcej.

Chyba masz dużo wolnego czasu.. ----OFFTOPIC----

A tak poza tym, to nie rozróżniasz czynów celowych, od przypadkowych.
Jesteś gotów nazwać mordercą tego, co zjadł banana, wrzucił do kosza (na ulicy) skórkę, ale wiatr silnie zawiał, skórka spadła na ziemię. 5 godzin później ktoś przebiegł, pośliznął się i się zabił, uderzając głową o krawężnik.
Innymi słowy - undo, nie jedz bananów, bo zostaniesz mordercą!

Rozmawiamy o aborcji, a nie o nie-celowych czynach i rzucaniu skórki od banana.

Definicja: ABORCJA (łac. abortio; abortus - poronienie) - zabieg mający na celu przerwanie ludzkiego życia w okresie płodowym.

Gdzie Ty tu widzisz nie-celowy czyn? Porównujesz to do śmierci w skutek pośliźnięcia się na skórce od banana?

Widzę, ze to Wasz ulubiony sport: macie czarno na białym napisane co robic, a czego nie, ale nadal w katolickim ponoć kraju jest masa rozwodów, aborcji i seksu przedmałżeńskiego.

No cóż, w sumie: OBY TAK DALEJ :) Trzymam kciuki za dalsze 'interpretacje' :D Widać, że żadna religia nie pasuje do natury czlowieka, skoro nawet w obliczu jasnych i klarownych przekazów nawet zadeklarowani wierni będą tworzyć 'obejscia' i swoje wlasne prywatne interpretacje.

Wt lis 25, 2014 4:31 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży

Gdzie tu jest mowa o tym, co robić?

Wt lis 25, 2014 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Krakus_87 napisał(a):
Aborcja generalnie polega na morderstwie nienarodzonej osoby, która przez to nie ma możliwości przyjścia na ten świat
Jesli by uzyc jakiejs dziwnej definicji to moze moze, ale generalnie to niema czegos takiego jak 'nienarodzona osoba'. Aborcje sa legalne w wielu miejscach, wiec przynajmniej w takich nie jest to morderstwo.

Śr lis 26, 2014 8:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
"2271 Kościół od początku twierdził, że jest złem moralnym każde spowodowane przerwanie ciąży. "
Rodzenie to spowodowane przerwanie ciazy, no chyba, ze KK korzysta ze swojej definicji slowa 'kazde'. :)

Śr lis 26, 2014 8:59 am
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Na podstawie powyższych postów twierdzę, ze nie tylko KK ma swoją definicję aborcji, ale każdy katolik ma swoją, taką prywatną definicję aborcji :D

Okazuje się, że niektorzy katolicy twierdzą, że KK nie potępia KAŻDEJ aborcji, a niektorzy katolicy twierdzą, że aborcja jest podobna do śmierci w skutek poślizgnięcia sie na skórce od banana.

Papież ma prawdopodobnie jeszcze swoje zdanie na ten temat :D

Moze dlatego to 'niezrozumienie' sprawia, ze w Polsce (katolickiej ponoć) wciąz wykonuje sie 700-800 aborcji rocznie.

Ja natomiast twierdzę, ze nie ma tutaj żadnego 'niezrozumienia'. Chodzi raczej naturę człowieka, ktory nawet jak dostanie niby-boskie przykazania, albo inne spisane czarno-na-białym reguły, to i tak na własny użytek będzie je albo łamał, albo 'interpretował' w wygodny dla siebie sposób.

I w sumie te utarczki słowne z MJ-em, czy Johnny99 są wbrew pozorom dość optymistyczne. Dają mi dowód na to, ze ludzie źle się czują w okowach kamiennych tablic rzekomo nadanych przez Jahwe. To stąd te ciągłe coraz to nowe encykliki, dyskusje na forach, wlasne, prywatne interpretacje, odrzucanie niektórych przykazań, czy wręcz zakłamywanie Katechizmu, jesli któreś z nakazów wydają się nie tylko bzdurne, ale i nierealne.

Śr lis 26, 2014 3:24 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona