Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr wrz 23, 2020 6:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona
 Kto idzie do nieba ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto idzie do nieba ?
Boro napisał(a):
Możesz opierać się na czyjejkolwiek mądrości tylko chcesz, ale jeśli zabierasz głos w dyskusji to powinieneś mieć własne zdanie i samodzielnie potrafić je uargumentować. Nawet jeśli jest ono zgodne ze zdaniem kogoś innego.
Ten protekcjonalny ton...ehhhh
Cytuj:
Człowiek który często ma rację może stać się autorytetem. Ale nigdy na odwrót. Człowiek powszechnie uznawany za autorytet nie koniecznie musi mieć rację.
i znowu inteligenckie pustosłowie...
Cytuj:
Po prostu zastanawiam się dlaczego co chwilę dostaję link do artykułu na jakimś portalu, ale nigdy nie dostałem namiarów na żaden artykuł naukowy w rzetelnym czasopiśmie.
Jeśli potrzebujesz naukowego artykułu w rzetelnym piśmie, to po co Ci wiara...???

Pn maja 05, 2014 9:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ten protekcjonalny ton...ehhhh
sahcim napisał(a):
i znowu inteligenckie pustosłowie...

Widzę, że nie chce Ci się już dyskutować. Jeśli nie chce Ci się wymyślać argumentów, to nie musisz :wink:
sahcim napisał(a):
Jeśli potrzebujesz naukowego artykułu w rzetelnym piśmie, to po co Ci wiara...???

Wrzuciłeś link mający być dowodem dla niedowiarków a teraz mówisz, że mają oprzeć się na wierze. Sam oceń trafność takiego argumentu :wink:

Pn maja 05, 2014 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał:
„Masz rację...papier zniesie każde słowo, nawet Boże, a do tego żeby uwierzyć iż jest ono prawdą, potrzeba chcieć otworzyć się na działanie Bożej łaski w nas...”

To otwórz się!
I uwierz, że Pan Bóg powiedział prawdę,
że Stworzył świat w sześć dni.

Pn maja 05, 2014 10:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Widzę, że nie chce Ci się już dyskutować. Jeśli nie chce Ci się wymyślać argumentów, to nie musisz
Narzekałeś na brak wolnego czasu więc zamiast poświęcać czas na moje argumenty, poświęc go na argumenty Barney'a... :)
Cytuj:
Wrzuciłeś link mający być dowodem dla niedowiarków a teraz mówisz, że mają oprzeć się na wierze. Sam oceń trafność takiego argumentu :wink:
Dobrze wiesz, że są naukowo potwierdzone badania dotyczące cudów eucharystycznych ale żeby chcieć je uznać potrzebna jest postawa przyjęcia ich za wiarygodne...

Pn maja 05, 2014 11:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hen napisał(a):
To otwórz się!
I uwierz, że Pan Bóg powiedział prawdę,
że Stworzył świat w sześć dni.

Cytuj:
Myślę, że wszystko Ci już powiedziałem w tym temacie.
:))

Pn maja 05, 2014 11:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Narzekałeś na brak wolnego czasu więc zamiast poświęcać czas na moje argumenty, poświęc go na argumenty Barney'a... :)

Twoje są o wiele prostsze w odpowiedzi, więc od nich zaczynam. Do Barneyowych też się odniosę :wink:
sahcim napisał(a):
Dobrze wiesz, że są naukowo potwierdzone badania dotyczące cudów eucharystycznych

No właśnie nie wiem. Ciągle słyszę jak ktoś mówi że są, ale do pokazania ich już jakoś nikt nie jest taki skory.

Wt maja 06, 2014 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
No właśnie nie wiem. Ciągle słyszę jak ktoś mówi że są, ale do pokazania ich już jakoś nikt nie jest taki skory.

Boro...co Ty myślisz, że ktoś Ci przyniesie do domu i podsunie Ci pod nos takie badania...???Masz odnośnie np Cudu w Lanciano...jest kto wykonał takie badania, kiedy, gdzie, itd, tu:

W 1970 r. i w 1971, pod kierunkiem żyjącego jeszcze prof. Linoli, specjaliści z Uniwersytetu ze Sieny i Arezzo pobrali próbki z Ciała i Krwi i poddali je bardzo dokładnym badaniom, które trwały dwa lata.

http://sanctus.pl/index.php?grupa=356&p ... 54&doc=403

oraz:

Po wielu badaniach kościelnych, podjęto także badanie naukowe. Dokonał go sławny uczony, prof. Odoardo Linoli, specjalista anatomii i histologii patologicznej oraz chemii i mikroskopii klinicznej. Współpracował z nim prof. Ruggero Bertelli z uniwersytetu w Sienie. Analizy wykonane z bezwzględną ścisłością naukową i potwierdzone szeregiem fotografii zrobionych przy pomocy mikroskopu, zostały podane do wiadomości publicznej przez prof. Linoli. Ogłosił je w Lanziano 4 marca 1971 r.

http://voxdomini.com.pl/vox_art/lanciano.html

Jest też napisane, gdzie można znaleźć badania:

Tych wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się o szczegółach badań naukowych, pragnę odesłać do książki Bruno Sammaciccia "The Eucharistic Mira-de of Lanciano", Libary of Congress Card Number

http://adonai.pl/cuda/?id=9

oraz

Rezultatów jego badań nie podważono, przeciwnie na późniejszych sympozjach i spotkaniach specjalistów cud z Lanciano był niejednokrotnie przytaczany jako fakt naukowo zbadany

http://adonai.pl/cuda/?id=23

i jeszcze co do wagi:
Nasi bracia byli ciekawi, czy potwierdzą się badania robione w XVII w. przez komisję lekarską pod kierunkiem miejscowego biskupa. Zważono wówczas Krew Pańską. Mówiono, że z tych pięciu grudek jedna ważyła tyle, co wszystkie, a wszystkie razem tyle co jedna. Grupa lekarzy pod kierunkiem prof. Linoli wiedziała o tym i powtórzyła badanie. Okazało się, że jednak są minimalne różnice. Wyjaśniono to różnicą doskonałości przyrządów, którymi posługiwano się w XVII w. i obecnie. Ówczesne narzędzia nie były tak precyzyjne. Stwierdzone różnice są jednak tak minimalne, że i obecnie można się zgodzić z opinią stwierdzoną w XVII w.

http://sanctus.pl/index.php?grupa=356&p ... 54&doc=403

francuskie tłumaczenie wspomnianej książki Bruno Sammaciccia, w której powinny być szczegóły badań:

http://www.christ-roi.net/index.php/Le_ ... _Lanciano_

a oto co wypluwa Google Tłumacz

http://translate.google.com/translate?p ... ry_state0=

2. Po angielsku książka wyglądająca na podobną (a w każdym razie dotyczy tego samego) jest tutaj:

http://www.negrisud.it/it/

jest tam bardzo dużo danych oraz zdjęć.

3. Co do badań zewnętrznych:

Jedna strona powołuje się na Światową Organizację Zdrowia (WHO):
"W 1973 r. Wyższa Rada Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) powołała komisję naukowe do weryfikacji wniosków włoskiego doktora [Linoli]. Prace były przeprowadzone w ciągu 15 miesięcy z łączną liczbą badań wynoszącą 500. Wnioski wszystkich badań potwierdziły to, co zostało stwierdzone i opublikowane we Włoszech.

Wyciąg z badań naukowych WHO komisji lekarskiej został opublikowany w Nowym Jorku i Genewie w 1976 r., potwierdzając niezdolność nauki do wytłumaczenia tego fenomenu."

http://www.zenit.org/article-12933?l=english

Wt maja 06, 2014 5:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Boro...co Ty myślisz, że ktoś Ci przyniesie do domu i podsunie Ci pod nos takie badania...???

Istnieją dziesiątki, o ile nie setki literaturowych baz danych. Wystarczy jakiś link. Wystarczyłby nawet sam tytuł i czasopismo. Za tak interesującym artykułem z pewnością pofatygowałbym się do biblioteki.

Co do linków które wkleiłeś, to są to same katolickie portale. Równie dobrze mógłbym podać link do broszury scjentologów jako dowód na reinkarnację.

Piszesz, że WHO przeprowadziło badania ale ich rezultaty można przeczytać jedynie na katolickich stronach. To dziwne, nie uważasz? Jeśli rzeczywiście zachowana została metodologia naukowa i wciąż nie udało się uzasadnić "cudu z Lanciano" to powinno pojawić się dziesiątki publikacji w czasopismach rangi Nature.

Wt maja 06, 2014 11:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Barney

Twój post jest logiczny, jednak czytając go nie mogę oprzeć się wrażeniu, że najpierw byłeś przekonany na czym polega "spożywanie ciała i krwi" a dopiero później analizowałeś powyższe fragmenty. Czytając je z otwartym umysłem, nieskażonym założeniami, wnioski wcale nie są tak jednoznaczne. Np. Jezus (ani w ogóle Biblia) w żadnym miejscu nie mówi o żadnej przemianie zwyczajnych pokarmów w ciało. Nie wiedzę żadnego mocnego argumentu na to, że "spożywanie ciała i krwi" należy rozumieć inaczej niż jako wypełnianie nauki Jezusa. Użyty został czas przyszły, ponieważ Jezus dopiero miał się za nas ofiarować.
Barney napisał(a):
Pomijasz całkowicie aspekt paschalny i Jezusa jako Baranka Bożego. Dlatego właśnie nie jesteś w stanie zrozumieć tego fragmentu.

Moje zdanie na ten temat opiera się przede wszystkim na aspekcie paschalnym. Jezus odprawiając paschę nadał pewnym elementom sederu nowe znaczenie. Np. trzy kawałki macy symbolizują od tamtej pory Trójcę Świętą. Środkowy kawałek symbolizuje Syna Bożego. Zostaje on przełamany tak, jak złamane zostało ciało Zbawiciela. Właśnie o tym ułamanym kawałku macy (afikomenie) mówił Jezus "to jest moje ciało" i dzielił się nim z uczniami zgodnie z rytuałem.

Śr maja 07, 2014 12:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
@Barney

Twój post jest logiczny, jednak czytając go nie mogę oprzeć się wrażeniu, że najpierw byłeś przekonany na czym polega "spożywanie ciała i krwi" a dopiero później analizowałeś powyższe fragmenty. Czytając je z otwartym umysłem, nieskażonym założeniami, wnioski wcale nie są tak jednoznaczne. Np. Jezus (ani w ogóle Biblia) w żadnym miejscu nie mówi o żadnej przemianie zwyczajnych pokarmów w ciało.
Przeciwnie, mówi o tym explicite Jezus :
Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!/Mk 14,24/

Co więcej, Paweł zaraz potem komentuje i potwierdza:
"(...)kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny staje się Ciała i Krwi Pańskiej. Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije, nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije."

Jak widać, jest to bardzo realne.
Cytuj:
Nie wiedzę żadnego mocnego argumentu na to, że "spożywanie ciała i krwi" należy rozumieć inaczej niż jako wypełnianie nauki Jezusa.

Hipoteza jakoby spożywanie Ciała i Krwi Jezusa oznaczało słuchanie Ewangelii nie wytrzymuje konfrontacji z Pismem Świętym. Nijak z tą hipotezą nie da się uzgodnić choćby następujących fragmentów:
„Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.”/Łk 22,19-20/
Fragment ten – założywszy że chodzi o Słowo Boże – musiałby brzmieć:
„Następnie wziął Biblię, odmówiwszy dziękczynienie otworzył i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: czytajcie na moją pamiątkę! Tak samo i Biblię po wieczerzy, mówiąc: Ta księga to Nowe Przymierze w Słowie moim, która za was będzie wygłoszona.”

Cytuj:
Moje zdanie na ten temat opiera się przede wszystkim na aspekcie paschalnym. Jezus odprawiając paschę nadał pewnym elementom sederu nowe znaczenie. Np. trzy kawałki macy symbolizują od tamtej pory Trójcę Świętą. Środkowy kawałek symbolizuje Syna Bożego. Zostaje on przełamany tak, jak złamane zostało ciało Zbawiciela. Właśnie o tym ułamanym kawałku macy (afikomenie) mówił Jezus "to jest moje ciało" i dzielił się nim z uczniami zgodnie z rytuałem.
Ograniczasz znaczenie "Paschy" do Sederu,a to zupełnie nie tak.
Ważne jest tu, że Jezus sam jest składaną Ofiarą:
W Liście do Hebrajczyków czytamy: „Chrystus bowiem wszedł nie do świątyni, zbudowanej rękami ludzkimi, będącej odbiciem prawdziwej /świątyni/, ale do samego nieba, aby teraz wstawiać się za nami przed obliczem Boga, nie po to, aby się często miał ofiarować jak arcykapłan, który co roku wchodzi do świątyni z krwią cudzą. Inaczej musiałby cierpieć wiele razy od stworzenia świata. A tymczasem raz jeden ukazał się teraz na końcu wieków na zgładzenie grzechów przez ofiarę z samego siebie. A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.”/Hbr 9,24-28/

Ową Ofiarę zapowiadały Ofiary ST (przede wszystkim paschalne), w tym ofiara pokarmowa, a także ofiara zwana "pamiątką" (patrz Wj 30,16 ; Lb 31,54 ; Syr 45,16 ; Syr 50,16 - przypominam że Jezus Chleb i Wino nazwał również w ten sposób).

Śr maja 07, 2014 7:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Przeciwnie, mówi o tym explicite Jezus :
Ja bowiem otrzymałem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której został wydany, wziął chleb i dzięki uczyniwszy, połamał i rzekł: To jest Ciało moje za was [wydane]. Czyńcie to na moją pamiątkę!/Mk 14,24/

I gdzie tu jakieś przeistoczenie? Już pisałem, że Jezus mówił to o środkowym kawałku macy symbolizującym Syna Bożego. Połamał zgodnie z tradycją i rozdał również zgodnie z nią. Czyńcie to na moją pamiątkę! Nadał nowe znaczenie tej części sederu.
Barney napisał(a):
Hipoteza jakoby spożywanie Ciała i Krwi Jezusa oznaczało słuchanie Ewangelii nie wytrzymuje konfrontacji z Pismem Świętym. Nijak z tą hipotezą nie da się uzgodnić choćby następujących fragmentów:
„Następnie wziął chleb, odmówiwszy dziękczynienie połamał go i podał mówiąc: To jest Ciało moje, które za was będzie wydane: to czyńcie na moją pamiątkę! Tak samo i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana.”/Łk 22,19-20/

Jak wyżej. Jezus odprawiał po prostu paschę odnosząc pewne jej elementy do siebie i swojej ofiary. Jest to całkowicie spójny pogląd ponieważ pascha jest świętem o określonym rytuale, w którym każda czynność odnosi się do jakiegoś wydarzenia w historii narodu wybranego. Śmierć Jezusa jest uwieńczeniem całej tej historii. Najważniejszym wydarzeniem. Skoro pascha miała być wciąż odprawiana (a nie widzę powodu dla którego miałoby być inaczej), to musiały znaleźć się w niej symbole ofiary Chrystusa.
Barney napisał(a):
Ograniczasz znaczenie "Paschy" do Sederu,a to zupełnie nie tak.
Ważne jest tu, że Jezus sam jest składaną Ofiarą:

Bynajmniej. Po prostu pewne elementy sederu są pamiątką rzeczywistej ofiary, jaką złożył Jezus. Zostały one ustanowione słowami, które zacytowałeś powyżej.

Cz maja 08, 2014 12:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro, na sederowy posiłek spożywano Ofiarę - Baranka. Nie "symbolizującą go macę". Nieprzypadkowo Jezus jest nazywany w Biblii "Barankiem Bożym".

Cz maja 08, 2014 6:02 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Baranka spożywano również tyle, że w innej części sederu. Jezus podczas wypowiadania wspomnianych słów łamał i dzielił się kawałkiem macy - afikomenem.

Jezus nazywany jest Barankiem nieprzypadkowo, to prawda. Jednak podczas sporzywania baranka w czasie paschy nie zrobił niczego znamiennego.

Cz maja 08, 2014 6:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Baranka spożywano również tyle, że w innej części sederu. Jezus podczas wypowiadania wspomnianych słów łamał i dzielił się kawałkiem macy - afikomenem.

Jezus nazywany jest Barankiem nieprzypadkowo, to prawda.

Nie rozumiesz.
WSZYSTKIE Ofiary zapowiadały to, co Jezus zrobił podczas Ostatniej Wieczerzy/Na Krzyżu/Co robi dziś w Świątyni Niebieskiej (to jedno i to samo).
Każde przymierze Starego Testamentu miało jakiś akt, w którym się odnawiało i odświeżało. Akt ten nazywano zwykle „ofiarą”. Były 3 podstawowe rodzaje ofiar:
  • ofiara pokarmowa (ofiarowane produkty spożywcze które w trakcie ofiarowania po prostu zjadano)
  • rozlanie krwi zwierzęcia ofiarnego (najczęściej baranka)
  • ofiara całkowicie niszczona, spalana (zwana niekiedy „pamiątką”)

Czy te przymierza mogły zbawić ludzkość i przywrócić zaburzoną w Ogrodzie Eden harmonię z Bogiem? Oczywiście nie.
„Prawo nie dawało niczemu pełnej doskonałości, było jednak wprowadzeniem tylko lepszej nadziei, przez którą zbliżamy się do Boga.” /Hbr 7,19/
Prawo i Ofiary Starego Testamentu zapowiadały tę jedną, niepowtarzalną i nieprzemijającą Ofiarę. Eucharystia łączy w sobie wszystkie elementy ofiar starotestamentowych: jest i rozlanie krwi, i całkowite zniszczenie Jezusa, jest też ofiara pokarmowa – przyjęcie Eucharystii.
Znamiennym jest, że Jezus tylko posłużył się słowem Przymierze tylko w jednej sytuacji – w momencie ustanawiania Eucharystii:
"I rzekł do nich: To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana."/Mk 14,24/
„Ten kielich to Nowe Przymierze we Krwi mojej, która za was będzie wylana." /Łk 22,20/

Wieczerza Sederowa Jezusa nie skończyła się w Wieczerniku - lecz na krzyżu, gdy wypił 4 kielich.

Cytuj:
Jednak podczas sporzywania baranka w czasie paschy nie zrobił niczego znamiennego.
Jest coś niesamowitego w tym, że tak wielu ludzi nie wierzy w to , co Jezus po prostu powiedział.

Cz maja 08, 2014 6:36 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie rozumiesz.
WSZYSTKIE Ofiary zapowiadały to, co Jezus zrobił podczas Ostatniej Wieczerzy/Na Krzyżu/Co robi dziś w Świątyni Niebieskiej (to jedno i to samo).
Każde przymierze Starego Testamentu miało jakiś akt, w którym się odnawiało i odświeżało. Akt ten nazywano zwykle „ofiarą”. Były 3 podstawowe rodzaje ofiar:
ofiara pokarmowa (ofiarowane produkty spożywcze które w trakcie ofiarowania po prostu zjadano)
rozlanie krwi zwierzęcia ofiarnego (najczęściej baranka)
ofiara całkowicie niszczona, spalana (zwana niekiedy „pamiątką”)

Ale czego nie rozumiem? Zgadzam się w pełni z tym, co tu napisałeś.
Barney napisał(a):
Wieczerza Sederowa Jezusa nie skończyła się w Wieczerniku - lecz na krzyżu, gdy wypił 4 kielich.

Kielich Zbawienia to trzeci, a nie czwarty kielich. Został wypity podczas ostatniej wieczerzy zaraz po słowach "Oto moja krew...". Natomiast symbolizował śmierć na krzyżu i zbawienie dzięki niej, więc częściowo masz rację.
Cytuj:
Jest coś niesamowitego w tym, że tak wielu ludzi nie wierzy w to , co Jezus po prostu powiedział.

Pisałem, że Jezus wypowiedział znamienne słowa podczas dzielenia się chlebem (macą) a nie barankiem. Nie zgadzasz się z tym?

So maja 10, 2014 11:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Następna strona