Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 12:56 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Kto idzie do nieba ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kto idzie do nieba ?
Pit CK napisał(a):
Twierdzę, że Bóg stworzył wszystko takim jakim jest. I dobrym i złym.
Czyli nie przyjmujesz za wiarygodne, że szatan miał(i ciągle ma) wpływ na rzeczywistość którą starasz się opisywać/nazywać słowami...?
Cytuj:
Po raz kolejny piszę, że wierzę w Boga, ale nie takiego jakim przedstawia go Biblia.
To skąd czerpiesz swoją wiarę jeśli odrzucasz nauczanie biblijne w wersji(interpretacji) Kościoła...?
Cytuj:
Czy się boję tego co będzie potem? Tak, napisałem, że nie chcę nadal istnieć. Nawet jeśli miałbym znaleźć się w niebie.
A w którym niebie nie chciałbyś się znaleźć czy tym, którego obraz sam sobie utworzyłeś w swojej świadomości, czy w tym, o którym naucza Kościół...?

Pn gru 22, 2014 1:13 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czyli nie przyjmujesz za wiarygodne, że szatan miał(i ciągle ma) wpływ na rzeczywistość którą starasz się opisywać/nazywać słowami...?

Jak najbardziej przyjmuję za wiarygodne to, że zło ma wpływ na rzeczywistość. Nie wiem do końca, dlaczego zło powstało.
sahcim napisał(a):
To skąd czerpiesz swoją wiarę jeśli odrzucasz nauczanie biblijne w wersji(interpretacji) Kościoła...?
Częściowo też z Biblii, ale we własnej interpretacji. Poza tym, z różnych innych książek, obserwacji i analizy.
sahcim napisał(a):
A w którym niebie nie chciałbyś się znaleźć czy tym, którego obraz sam sobie utworzyłeś w swojej świadomości, czy w tym, o którym naucza Kościół...?
Nie ma to znaczenia, nie chcę się znaleźć nawet w tym, którego przedsionka doświadczyłem.

Pn gru 22, 2014 1:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Jak najbardziej przyjmuję za wiarygodne to, że zło ma wpływ na rzeczywistość. Nie wiem do końca, dlaczego zło powstało.
Nie tylko Ty nie wiesz do końca dlaczego powstało. Myślę, że dopóki zło ciągle istnieje, to przez jego wpływ na rzeczywistość, polegającym na zaciemnianiu Prawdy, nie jesteśmy w stanie teraz tak do końca jej poznać...
Cytuj:
Częściowo też z Biblii, ale we własnej interpretacji. Poza tym, z różnych innych książek, obserwacji i analizy.
A doczytałeś w Biblii ostrzeżenie Piotra żeby przede wszystkim to mieć na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia...?? Poza tym każda książka pisana jest przez człowieka postrzegajaca rzeczywistość przez "swoje" okulary, a jeśli masz świadomość, że zło ma wpływ na rzeczywistość, to czytanie książek napisanych w okularach podrasowanych przez zło może prowadzić do błędnych wniosków...W kwestii obserwacji i analiz, nie wiem jak Ty, ale ja widzę fizyczną rzeczywistość uporządkowaną w logiczny sposób, dającą się badać i odkrywać coraz dalej i głębiej, co po analizie w umyśle preferujacym logikę, prowadzi mnie do wniosku, że praprzyczyną wszystkiego musi być Istota nieskonczenie doskonała...
Cytuj:
Nie ma to znaczenia, nie chcę się znaleźć nawet w tym, którego przedsionka doświadczyłem.
Nie chcesz, bo nie znalazłeś sie w przedsionku Prawdy(Nieba) tylko postrzegałeś rzeczywistość zaciemnioną przez zło...tzn widywałeś tylko to, co zło chciało żebyś widział i w ten sposób masz w swojej świadomości spaczona przez zło obraz Nieba...

Pn gru 22, 2014 1:06 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Twierdzę, że Bóg stworzył wszystko takim jakim jest. I dobrym i złym. Po raz kolejny piszę, że wierzę w Boga, ale nie takiego jakim przedstawia go Biblia. Czy się boję tego co będzie potem? Tak, napisałem, że nie chcę nadal istnieć. Nawet jeśli miałbym znaleźć się w niebie.

Prawdą jest że wszystko pochodzi od Boga. On sprawia że ludzie żyją w dobrobycie i doświadczają wyzdrowienia. Ale też za Bożym przyzwoleniem są, wszelakie nieszczęścia. Tragedie jakie się wydarzają są Bożym orężem do walki z ludzką pychą. Człowiek musi przyznać\uznać kres swoich możliwości.

Rozumiem że tworzysz, albo już stworzyłeś sobie Boga według swojego wyobrażenia. Nie według Biblii, ani religii już istniejących. Czyli tworzysz jeszcze jedną ?

Jest prawda niezależna od Twojego chcenia. Jesteśmy WSZYSCY stworzeni na Boże podobieństwo. Tego nikt nie jest w stanie zmienić. To podobieństwo wyraża się między innymi w tym że mamy nieśmiertelność...że będziemy istnieć. Albo w Bożej bezpośredniej obecności, lub Jego przeciwnika.
Napisałeś wcześniej że doświadczyłeś jakiegoś przedsionka nieba. A mimo wszystko boisz się przyszłości. Jest ona jedynie w Chrystusie, nie w JAKIEJKOLWIEK religii.

Pn gru 22, 2014 2:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Prawdą jest że wszystko pochodzi od Boga.
znaczy tyle co
Pit CK napisał(a):
Twierdzę, że Bóg stworzył wszystko takim jakim jest. I dobrym i złym.

Pn gru 22, 2014 6:08 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
A doczytałeś w Biblii ostrzeżenie Piotra żeby przede wszystkim to mieć na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia...??

Tak, wiem o tym. Ale w Biblii są nie tylko proroctwa, są opisy...
sahcim napisał(a):
W kwestii obserwacji i analiz, nie wiem jak Ty, ale ja widzę fizyczną rzeczywistość uporządkowaną w logiczny sposób, dającą się badać i odkrywać coraz dalej i głębiej, co po analizie w umyśle preferujacym logikę, prowadzi mnie do wniosku, że praprzyczyną wszystkiego musi być Istota nieskonczenie doskonała...
Przychylam się do tego i też wydaje mi się, że była jakaś praprzyczyna.
sahcim napisał(a):
Nie chcesz, bo nie znalazłeś sie w przedsionku Prawdy(Nieba) tylko postrzegałeś rzeczywistość zaciemnioną przez zło...tzn widywałeś tylko to, co zło chciało żebyś widział i w ten sposób masz w swojej świadomości spaczona przez zło obraz Nieba...

Ja sądzę, że było to prawdziwy obraz; było to coś pięknego.

asertywny napisał(a):
Tragedie jakie się wydarzają są Bożym orężem do walki z ludzką pychą. Człowiek musi przyznać\uznać kres swoich możliwości.

Przynajmniej jeszcze jedna osoba wierząca nie wypiera się, że zło również może pochodzić od Boga. Tego na tym forum jeszcze nie było.

asertywny napisał(a):
Rozumiem że tworzysz, albo już stworzyłeś sobie Boga według swojego wyobrażenia. Nie według Biblii, ani religii już istniejących. Czyli tworzysz jeszcze jedną ?

Jest prawda niezależna od Twojego chcenia. Jesteśmy WSZYSCY stworzeni na Boże podobieństwo. Tego nikt nie jest w stanie zmienić. To podobieństwo wyraża się między innymi w tym że mamy nieśmiertelność...że będziemy istnieć.

Nie tworzę żadnej religii. Skoro jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, to skoro Bóg nie mógłby czynić źle, to ja będąc jego odbiciem, też bym nie mógł. Po prostu logicznie myślę.
asertywny napisał(a):
Napisałeś wcześniej że doświadczyłeś jakiegoś przedsionka nieba. A mimo wszystko boisz się przyszłości. Jest ona jedynie w Chrystusie, nie w JAKIEJKOLWIEK religii.

Boję się w tym sensie, że będę musiał w tym wszystkim dalej uczestniczyć, a nie chcę, bo za dużo w tym zła.

Pn gru 22, 2014 9:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Przynajmniej jeszcze jedna osoba wierząca nie wypiera się, że zło również może pochodzić od Boga. Tego na tym forum jeszcze nie było.
-----------------------------------------------------------------------
Nie tworzę żadnej religii. Skoro jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, to skoro Bóg nie mógłby czynić źle, to ja będąc jego odbiciem, też bym nie mógł. Po prostu logicznie myślę.
-----------------------------------------------------------------------
Boję się w tym sensie, że będę musiał w tym wszystkim dalej uczestniczyć, a nie chcę, bo za dużo w tym zła.

Dziwne że nikt nie zna zapisów jakie przytoczyłem i wiele innych np. " Czyz dmie sie w trabe w miescie, a lud sie nie przeleknie? Czyz zdarza sie w miescie nieszczescie, by Pan tego nie sprawil? "
[Am 3;6]
Z tym że Bóg posługuje się swoim upadłym stworzeniem. Należy to właściwie rozumieć.

Jak więc inaczej można zrozumieć, skoro nie ufasz zapisom biblijnym ani żadnej religii ? No chyba że masz na myśli religię nie opartej na Biblii ?
Nie wystarczy nie czynić zła. Chodzi o czynienie woli Bożej, a jest ona zapisana właśnie w Biblii. Myślenie tak jak Bóg tego sobie życzy. Nie ma innej możliwości życia w Jego bezpośredniej obecności.

O ile dzisiaj, dopóki żyjesz nie zwrócisz się do Jezusa. To będziesz przechodził to co zapisane jest w tym poniższym wersie.
" Skoro bowiem zachowales nakaz mojej wytrwalosci i Ja ciebie zachowam od godziny proby, ktora ma przyjsc na caly obszar zamieszkany, by wyprobowac tych, co mieszkaja na ziemi. "
[Ap 3;10 BP]
Boża Miłość jest niepojęta. Nawet wtedy gdy Boży gniew zostanie wylany, będzie jeszcze możliwość oddania chwały Bogu. Lecz będzie to związane z utratą życia fizycznego.

Pn gru 22, 2014 10:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Jak więc inaczej można zrozumieć, skoro nie ufasz zapisom biblijnym ani żadnej religii ?

Pisząc to wszystko odnoszę się do Biblii. I rozumiem to podobnie do tego jak Ty to interpretujesz.

asertywny napisał(a):
Nie wystarczy nie czynić zła. Chodzi o czynienie woli Bożej, a jest ona zapisana właśnie w Biblii. Myślenie tak jak Bóg tego sobie życzy. Nie ma innej możliwości życia w Jego bezpośredniej obecności.
Ja nie czynię zła, a przy okazji pomagam innym w miarę swoich możliwości. Jedynie nie chodzę do kościoła i podważam czasem różne interpretacje KK.

asertywny napisał(a):
O ile dzisiaj, dopóki żyjesz nie zwrócisz się do Jezusa.

Zwracam się do Boga. Czemu mam się zwracać osobno do Jezusa?

Pn gru 22, 2014 10:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Tak, wiem o tym. Ale w Biblii są nie tylko proroctwa, są opisy...
Zgadza się Pit, ale opisy w księgach ST pochodzą z ustnych podań przekazywanych przez wiele pokoleń ludzi o zupełnie innej kulturze, innym postrzeganiu i kierowane były do następnych pokoleń w tej samej kulturze, dlatego dobrze wyedukowani i przygotowani do czytania Żydzi nie mieli problemu z odnajdywaniem właściwego sensu różnych opisów i ukrytych treści, które(jak pisze ap Piotr np o listach Pawła) ludzie niedouczeni odczytują niewłaściwie na własną zgubę. Dlatego w Kościele obowiązuje nauka, że jedenaście pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju, choć styl i sposób ich historycznego ujęcia nie odpowiada ściśle metodzie, jaką posługiwali się wielcy pisarze greccy lub łacińscy i jaką dziś jeszcze posługują się uczeni naszych czasów, mimo to w pewnym prawdziwym sensie są historią. W jakim zaś sensie charakter historii im przysługuje, to, na podstawie głębszych studiów, egzegeci powinni starać się określić. Te bowiem rozdziały, w prostej i obrazowej mowie, dostosowanej do pojęć niewykształconego ludu, podają i zasadnicze prawdy, na których opierają się wysiłki nasze podejmowane dla zdobycia wiekuistego zbawienia, i popularny opis początków rodzaju ludzkiego oraz wybranego ludu. Jeżeli zaś natchnieni pisarze to i owo zaczerpnęli z ludowych opowieści (co przyjąć wolno), nie można nigdy zapomnieć, że przy tego rodzaju postępowaniu wspomagało ich natchnienie Boże, zabezpieczające ich w wyborze i ocenie dokumentów od wszelkiego błędu. (zapraszam do zapoznania się z zalinkowaną treścią egzegety po głębszych studiach...)
Cytuj:
Przychylam się do tego i też wydaje mi się, że była jakaś praprzyczyna.
Cieszę się...dlatego mając świadomość tego oraz pewność posiadania uprzedzającej łaski wiary nie ustawiają w poszukiwaniach odpowiedzi...
Cytuj:
Ja sądzę, że było to prawdziwy obraz; było to coś pięknego.
Jeśli uznajesz za wiarygodne słowa natchnionego Duchem Świętym ap Pawła, który miał widzenie tego, co ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, to nie rozumiem dlaczego nie chcesz się tam znaleźć na wieczność...?

Wt gru 23, 2014 1:01 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jeśli uznajesz za wiarygodne słowa natchnionego Duchem Świętym ap Pawła, który miał widzenie tego, co ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, to nie rozumiem dlaczego nie chcesz się tam znaleźć na wieczność...?

Bo, nie potrafię sobie wyobrazić mnie siedzącego tam przez wieczność i szczerzącego zęby z zachwytu, kiedy tu w tym czasie będzie się działo tyle zła. Nie potrafię tego zaakceptować.

Wt gru 23, 2014 1:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):

Bo, nie potrafię sobie wyobrazić mnie siedzącego tam przez wieczność i szczerzącego zęby z zachwytu, kiedy tu w tym czasie będzie się działo tyle zła. Nie potrafię tego zaakceptować.
A kto Ci powiedział, że ci co już tam są, to "szczerzą zęby" i nic poza tym...? Przecież skoro za ziemskiego życia(będąc od Chrystusa oddaleni przez śmiertelne ciała) starali sie naśladować Go we wszystkim, to dlaczego będąc z Nim zjednoczeni już w pełni, mieliby nie robić tego, co On, czyli nieustannie wstawiać się za tymi będącymi jeszcze " w drodze" aby i oni mogli się tam znaleźć...? Co Ty za durny obraz nieba widziałeś Pit... :roll:

Wt gru 23, 2014 1:44 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Pisząc to wszystko odnoszę się do Biblii. I rozumiem to podobnie do tego jak Ty to interpretujesz.
-------------------------------
Ja nie czynię zła, a przy okazji pomagam innym w miarę swoich możliwości. Jedynie nie chodzę do kościoła i podważam czasem różne interpretacje KK.
------------------------------
Zwracam się do Boga. Czemu mam się zwracać osobno do Jezusa?

Ja zadaję podobne pytanie jakie zadaje sahcim "sahcim napisał(a):
To skąd czerpiesz swoją wiarę jeśli odrzucasz nauczanie biblijne w wersji(interpretacji) Kościoła...?"
Lecz skupiam się jedynie na Biblii.
Natomiast Twoja odpowiedź brzmi :
"Częściowo też z Biblii, ale we własnej interpretacji. Poza tym, z różnych innych książek, obserwacji i analizy."
Podczas kiedy Bóg Stwórca nas wszystkich mówi :
"...wszystkie przykazania Pana, aby je wypelnic - a nie pojdziecie za zadzami swego serca i oczu, przez ktore plamiliscie sie niewiernoscia - byscie w ten sposob o wszystkich moich przykazaniach pamietali, pelnili je i tak byli swietymi wobec swojego Boga. Jam jest Pan, Bog wasz, ktory was wyprowadzil z ziemi egipskiej, aby byc waszym Bogiem. Jam jest Pan, wasz Bog. "
[Nu 15;39-41]
Co prawda powiedziane jest to do Izraelitów. Lecz my nie Żydzi, razem z nimi stanowimy Lud Boży " W taki sam sposob Abraham uwierzyl Bogu i to mu poczytano za sprawiedliwosc. Zrozumiejcie zatem, ze ci, ktorzy polegaja na wierze, ci sa synami Abrahama. I stad Pismo widzac, ze w przyszlosci Bog na podstawie wiary bedzie dawal poganom usprawiedliwienie, juz Abrahamowi oznajmilo te radosna nowine: W tobie beda blogoslawione wszystkie narody. I dlatego tylko ci, ktorzy polegaja na wierze, maja uczestnictwo w blogoslawienstwie wraz z Abrahamem, ktory dal posluch wierze. Natomiast na tych wszystkich, ktorzy polegaja na uczynkach Prawa, ciazy przeklenstwo. Napisane jest bowiem: Przeklety kazdy, kto nie wypelnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonac Ksiega Prawa. A ze w Prawie nikt nie osiaga usprawiedliwienia przed Bogiem, wynika stad, ze sprawiedliwy z wiary zyc bedzie. Prawo nie opiera sie na wierze, lecz /mowi/: Kto wypelnia przepisy, dzieki nim zyc bedzie. Z tego przeklenstwa Prawa Chrystus nas wykupil - stawszy sie za nas przeklenstwem, bo napisane jest: Przeklety kazdy, ktorego powieszono na drzewie - aby blogoslawienstwo Abrahama stalo sie w Chrystusie Jezusie udzialem pogan i abysmy przez wiare otrzymali obiecanego Ducha."
[Ga 3;6-14]
Czy docierają do Ciebie te myśli i bierzesz je na serio ?
- "ci, ktorzy polegaja na wierze, ci sa synami Abrahama"
- "w przyszlosci Bog na podstawie wiary bedzie dawal poganom usprawiedliwienie"
- "tylko ci, ktorzy polegaja na wierze, maja uczestnictwo w blogoslawienstwie wraz z Abrahamem"
- " sprawiedliwy z wiary zyc bedzie. "
- "Z tego przeklenstwa Prawa Chrystus nas wykupil - stawszy sie za nas przeklenstwem"
- "aby blogoslawienstwo Abrahama stalo sie w Chrystusie Jezusie udzialem pogan"

Tylko czynienie wszystkiego ściśle według Prawa Bożego ma sens.

Chwalebna jest postawa o jakiej piszesz. Lecz to ciut za mało, bo myślę że motywuje Cię nie miłość i bojaźń Boża. Lecz zaspokojenie własnej ambicji, to żeby dobrze wyglądać w oczach otoczenia.
Uczęszczanie lub nie uczęszczanie do kościoła, nie czyni z człowieka chrześcijanina.
" My natomiast, wspierani przez Ducha, ufamy, ze dzieki naszej wierze dostapimy usprawiedliwienia. Jezeli bowiem stanowimy jedno z Jezusem Chrystusem, to ani obrzezanie, ani jego brak nie maja zadnego znaczenia. Liczy sie jedynie wiara, owocujaca czynami milosci."
[Ga 5;5-6 BWP]
Jak widać, te dobre czyny jakie starasz się pełnić, MUSZĄ być osadzone w wierze\ufności Bogu.

Tak upodobało się Bogu żeby jedynie w imieniu Jego Syna było możliwe zbawienie ludzkości.
" Tak bowiem Bog umilowal swiat, ze Syna jednorodzonego wydal, aby kazdy, kto w Niego wierzy, nie zginal, lecz mial zycie wieczne."
[J 3;16 BWP]
Zbawia Bóg, lecz poprzez swego Syna. Powiem szczerze, nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć.

Wt gru 23, 2014 11:26 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):

A kto Ci powiedział, że ci co już tam są, to "szczerzą zęby" i nic poza tym...? Przecież skoro za ziemskiego życia(będąc od Chrystusa oddaleni przez śmiertelne ciała) starali sie naśladować Go we wszystkim, to dlaczego będąc z Nim zjednoczeni już w pełni, mieliby nie robić tego, co On, czyli nieustannie wstawiać się za tymi będącymi jeszcze " w drodze" aby i oni mogli się tam znaleźć...? Co Ty za durny obraz nieba widziałeś Pit... :roll:

Nie wiem, czy to był durny obraz nieba, ale dobrze znam durny obraz codzienności, która mimo całego tego wstawiennictwa niewiele się zmienia od początku jej powstania. Może mi się to chyba nie podobać?

Wt gru 23, 2014 8:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
asertywny napisał(a):
Napisane jest bowiem: Przeklety kazdy, kto nie wypelnia wytrwale wszystkiego, co nakazuje wykonac Ksiega Prawa.

No to najwyżej Bóg mnie przeklnie, bo ja wypełniam to co nakazuje mi w danym momencie moje sumienie. Robię, to co uważam za dobre. A jeśli się pomylę, bo ktoś/coś wprowadził/o mnie w błąd, to naprawiam ten błąd.

asertywny napisał(a):
Czy docierają do Ciebie te myśli i bierzesz je na serio ?
- "ci, ktorzy polegaja na wierze, ci sa synami Abrahama"[...]
Tylko czynienie wszystkiego ściśle według Prawa Bożego ma sens.

Chwalebna jest postawa o jakiej piszesz. Lecz to ciut za mało, bo myślę że motywuje Cię nie miłość i bojaźń Boża. Lecz zaspokojenie własnej ambicji, to żeby dobrze wyglądać w oczach otoczenia.

Nie czynię wszystkiego ściśle wg prawa Bożego. Ale nie postępuję dobrze dla zaspokojenia własnej ambicji, tylko dlatego, że nie potrafię inaczej. Za dużo jest zła, żeby z nim nie walczyć.

asertywny napisał(a):
Jak widać, te dobre czyny jakie starasz się pełnić, MUSZĄ być osadzone w wierze\ufności Bogu.
Są osadzone w dążeniu do dobra, raczej nie bezpośrednio w Bogu, chociaż często przy okazji mówię, "Boże, pomóż", a później dodaję "jeśli chcesz". To mi chyba z dzieciństwa zostało.

asertywny napisał(a):
" Tak bowiem Bog umilowal swiat, ze Syna jednorodzonego wydal, aby kazdy, kto w Niego wierzy, nie zginal, lecz mial zycie wieczne."
[J 3;16 BWP]
Zbawia Bóg, lecz poprzez swego Syna. Powiem szczerze, nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć.

W tym cytacie zwrot "kto w Niego wierzy" równie dobrze może odnosić się do Boga, ale wiem, że interpretacja jest inna i tez jej nie rozumiem.

Wt gru 23, 2014 8:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Nie wiem, czy to był durny obraz nieba, ale dobrze znam durny obraz codzienności, która mimo całego tego wstawiennictwa niewiele się zmienia od początku jej powstania. Może mi się to chyba nie podobać?
Jesteś wolny w swoich decyzja więc to Ty decydujesz czy Ci się coś podoba czy nie i chociażby wszyscy święci wstawiali się za Tobą, to tylko i wyłącznie od Ciebie zależy jakie decyzje podejmiesz...
Ja wyżej tylko wyjaśniłem Ci, że sugerowany przez Ciebie obraz siedzącego w niebie Pita, który przez całą wieczność będzie szczerzył zęby z zachwytu, podczas gdy na ziemi w tym czasie będzie się działo tyle zła, jest obrazem wyssanym z palca...

Wt gru 23, 2014 9:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 241 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona