Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 11:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
 Poszanowanie wolności 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Poszanowanie wolności
Moim zdaniem prawdziwie wolne wybory człowieka odbywają się tylko i wyłącznie w warunkach rzeczywistej orientacji co do danej rzeczywistości. W każdym innym przypadku człowiek (nieświadomy, niedoinformowany) mniej lub więcej błądzi. Błąd może bardzo drogo kosztować.
Dla mnie w tych hasłach o wolności (w naszych pogmatwanych warunkach) rozbrzmiewa z oddali chichot piekła. Dlaczego? Dlatego, że nieświadomy, nieprzygotowany, niedoinformowany człowiek, wchodząc w życie, wchodzi w rzeczywistość dżungli, gdzie bez przygotowania - zginie. Duchowo - na pewno, chyba, że coś się wydarzy po drodze i Pan Bóg zdoła go wyciągnąć z opresji. Życiowo - może się uda. Nie o to jednak chodzi.

Druga sprawa to pleniący się grzech - Sodoma i Gomora. Kogo słuchać? Część osób grzmi o karach, które spadną na świat. Inni akcentują wolność.

Nie mam nic przeciwko wolności, jednak jestem za rzetelną informacją. W oszalałej dżungli dobrze mieć orientację w terenie.
Ta obecna wolność przypomina mi piaskownicę, do której powpuszczano głupiutkie dzieciaki, a do zabawy dano noże i granaty.

Niestety człowiek często uczy się dopiero wtedy, kiedy poniesie szkodę. Czasem na naukę jest za późno.

a słowa moje odrzuciłeś

Pt maja 09, 2014 10:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszanowanie wolności
Wolnosci kazdy z nas powinien byc swiadomy.Czesto wpadamy w jej pulapke i zachlystamy sie nia a to czesto wiaze sie z ukochaniem swojego zycia a kto je ukocha straci je.Co chcialam dodac, ze rozeznanie jest wazne jednak nie kazdemu jest dane gdyz wiaze sie z inteligencja, nie mylic z intelektualizmem i ukochaniem wiedzy , ktory tez jest grzechem.Trzeba po prostu umacniac sie w wierze , jak pisala Joanna nie unizacsie zbytnio gdyz to prowadzi do zatracenia czyny nie slowa.Jak patrze na otaczajacy grzech, kazdy dzwiga swoj emocjionalny bagaz, szkoda mi tych ludzi sa zniewoleni we wlasnej przeszlosci, byli krzywdzenie i krzyedza innych.Kazdy inaczej proboje dostosowac sie do otaczajacego swiata, ale takich ludzi ktorzy krzywdza mi po prostu szkoda, nie mylic z dobrymi duszami, ktore chca pomagac, intuicyjnie czuja, ze moga pomoc i pomagaja, chodz intencje ich do konca nie sa moim zdaniem czyste, czasami nie maja warunkow by to robic ale licza sie checi.

Pt maja 09, 2014 11:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Nie wiedzialam ze ukochanie i chec zdobywania wiedzy jest grzechem... Z tego piszesz wynika, ze powinnismy sie cofnac w czasie i wrocic do czasow jaskiniowych - bez wiedzy i bez grzechu zycie bedzie piekne i niebo przed nami :D :P

So maja 10, 2014 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiara a rozum nie ida w parze.

So maja 10, 2014 12:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Im bardziej bezrozumny tym bardziej wierzacy :?: - czy to masz na mysli.. Znalazlam ciekawy artykul w" New Scientist" na temat wiary, religii.. wedle tego co z aobserwowano, to im bardziej ludzie czuja sie niepewni zagrozeni..bieda, kiedy brak odpowiedniej edukacji... tym wiecej wierzacych... Kraje gdzie ludzie czuja sie pewniejsi...a wiekszosc z nich to ludzie wyksztalceni, Panstwo zapewnia im w miare stabilne warunki zycia tym wiecej ludzi odsuwa sie od religijnych bajek.. Najbardziej religijne kraje, to biedne kraje... z niewyksztalconym, niedouczonym spoleczenstwem, ktoremu mozna zaaplikowac game bajek sprzed paru tysiecy lat.. i do tego jeszcze odpowiednio zainterpretowac :lol:

So maja 10, 2014 6:56 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
. Znalazlam ciekawy artykul w" New Scientist" na temat wiary, religii.. wedle tego co z aobserwowano, to im bardziej ludzie czuja sie niepewni zagrozeni..bieda, kiedy brak odpowiedniej edukacji... tym wiecej wierzacych... Kraje gdzie ludzie czuja sie pewniejsi...a wiekszosc z nich to ludzie wyksztalceni, Panstwo zapewnia im w miare stabilne warunki zycia tym wiecej ludzi odsuwa sie od religijnych bajek.. Najbardziej religijne kraje, to biedne kraje... z niewyksztalconym, niedouczonym spoleczenstwem, ktoremu mozna zaaplikowac game bajek sprzed paru tysiecy lat.. i do tego jeszcze odpowiednio zainterpretowac :lol:

Amożesz podać numer tego "NS" - chętnie przeczytam, bo tak na szybko (za wiki):
USA -
Cytuj:
16,1% Amerykanów nie należało do żadnej wspólnoty religijnej, spośród których najliczniejsi byli niesprecyzowani i wolnomyśliciele, rzadziej natomiast ateiści.

Niemcy -
Cytuj:
Niemcy nie deklarujący przynależności do żadnej religii stanowią 34,1% populacji i są skoncentrowani na terenie dawnej Niemieckiej Republiki Demokratycznej i w dużych kompleksach miejskich[100]. Zjednoczenie Niemiec w 1990 znacznie zwiększyło odsetek ateistów w populacji, co jest dziedzictwem ateizmu państwowego w dawnym Związku Radzieckim, który kontrolował wschodnią część dzisiejszych Niemiec.

Czy "Twoja" Australia - "brak wyznania" 18,7%....

Więc wyglądałoby na to, że teza Twoja i mindmonkey "wiara a rozum nie idą w parze" niezbyt się sprawdza.

Ostatnio edytowano So maja 10, 2014 8:09 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie postów

So maja 10, 2014 7:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Patrzcie, jak ważne jest to co akcentujemy, jak bardzo takie coś może ważyć na naszym myśleniu - ukierunkowywaniu tego myślenia.
Matka Boża w Fatimie i wezwanie do pokuty. Czy to wezwanie jest dziś mniej aktualne? Myślę, że więcej niż wtedy.
Czy zachęcimy dusze do ofiarności, akcentując wolność?
A może patrząc na współczesną Sodomę i Gomorę (owoc źle pojętej wolności) trzeba pomyśleć o takim rozłożeniu akcentów, by iść za głosem Maryi? Maryja wie, że człowiek jest wolny, ale akcent kładzie w innym miejscu.
Czy Maryja akcentowałaby wolność, czy raczej modlitwę i ofiarę za grzeszników?
A Bóg, gdy posyłał swych proroków do miast pełnych grzechu, akcentował wolność? Bóg wiedział, że wybór tych ludzi dokona się w wolności, jednak inne przesłanie kazał im nieść.

a słowa moje odrzuciłeś

So maja 10, 2014 9:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chetnie wydanie 3 Maj 2014 - Nr 2967 Artykul tytul "Losing our religion"- more and more of the wrold's popoulations is turning its back on god. Graham Laton asks why, and what an atheist world would really look like... ciekawy artykul.. ciekawe spojrzenie na czlowieka na jego potrzebe wiary w Boga...

So maja 10, 2014 9:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ewa Agnieszka napisał(a):

Mylisz wolność z suwerennością Człowiek jest istotą wolną ale nie jest istotą suwerenną.

So maja 10, 2014 11:01 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
lidka napisał(a):
Chetnie

Dziękuję. Poszukam.

So maja 10, 2014 11:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Atylla

Bądź tak miły i rozwiń myśl, bo nie łapię.

a słowa moje odrzuciłeś

So maja 10, 2014 12:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co by się stało z bliskimi św. Rity albo Moniki, gdyby szanowały wolność swoich bliskich? Tam było poruszone Niebo i ziemia, przynajmniej w przypadku Rity.
Chcę tu pokazać na tym przykładzie jak działa na psychikę człowieka rozłożenie akcentów i jak to determinuje postępowanie.
Szanując wolność nie wolno bagatelizować grzechu.

a słowa moje odrzuciłeś

Wt maja 13, 2014 10:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Atylla
Bądź tak miły i rozwiń myśl, bo nie łapię.

To dosyć banalne. Człowiek jest istotą wolną ale nie on ustala reguły. "Wolność" rozumiana na nihilistyczny sposób neoliberalny przypomina prawo do poruszania figur na szachownicy bez jakichkolwiek z góry ustalonych i obowiązujących zasad tylko według widzimisię gracza. Nie wiem jak tobie ale takie coś mi nie przypomina szachów. W każdym razie spróbuj wybrać się na mistrzostwa świata w szachach i poruszać wieżą tak jak poruszać się powinien goniec, koń albo jakkolwiek ci do głowy przyjdzie albo będzie to wynikało z "potrzeby" chwili. Innymi słowy spróbuj - jak marksiści - stosować dialektykę w postrzeganiu zasad gry w szachy. Myślę, że bardzo szybko wyleczą cię z tego "wolnościowego" postrzegania zasad gry w szachy albo po prostu usuną z sali.

Śr maja 14, 2014 10:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A prawo do wolności jest nam dziś przedstawiane w sposób jaki Ty zobrazowałeś na przykładzie gry w szachy.

a słowa moje odrzuciłeś

Śr maja 14, 2014 11:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A prawo do wolności jest nam dziś przedstawiane w sposób jaki Ty zobrazowałeś na przykładzie gry w szachy.

Zgadza się. To skutek religii oświecenia, której jednym z najważniejszych dogmatów jest "umowa społeczna", która w najbardziej prymitywnej formie zakłada, że człowiek jest istotą suwerenną. I to suwerenną absolutnie (tj. przydaje mu się cechy, jakie tylko Bóg posiadać może) - w tym suwerenną wobec rzeczywistości materialnej. Objawem tej choroby umysłowej jest min. gender.

Śr maja 14, 2014 1:57 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona