Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N lis 17, 2019 11:12 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Poszanowanie wolności 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
pies napisał(a):
Cytuj:
Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi.

Obywatelstwo otrzymałem na mocy Konstytucji, a nie decyzji rodziców.

I jeszcze nie masz o to pretensji? Przecież to totalne pozbawienie cię prawa do decydowania o tym, czy chcesz być obywatelem RP. To już Kościół jest tutaj o wiele lepszy, bo pyta rodziców, czy chcą, aby ich dziecko otrzymało chrzest, a nie z góry zakłada, że skoro rodzice należą do Kościoła, to z tego powodu dziecko również będzie należało.

Cz gru 11, 2014 4:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
pies napisał(a):
Cytuj:
Obywatelstwo polskie nabywa się przez urodzenie z rodziców będących obywatelami polskimi.

I jeszcze nie masz o to pretensji? Przecież to totalne pozbawienie cię prawa do decydowania o tym, czy chcesz być obywatelem RP. To już Kościół jest tutaj o wiele lepszy, bo pyta rodziców, czy chcą, aby ich dziecko otrzymało chrzest, a nie z góry zakłada, że skoro rodzice należą do Kościoła, to z tego powodu dziecko również będzie należało.

Nie, ponieważ:

Cytuj:
Obywatel polski nie może utracić obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.

Jak widzę konsekwentnie udajesz idiotę również w tej dyskusji.

Cz gru 11, 2014 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie, na ten moment to Ty konsekwentnie robisz z siebie idiotę, bo masz pretensje do Kościoła o to, że pyta rodziców czy chcą chrztu dla dziecka (a tym samym włączenia go do Kościoła), ale nie masz pretensji do państwa, że bez pytania kogokolwiek o zdanie z automatu przyznaje obywatelstwo, bo rodzice dziecka je posiadali.
Wychodzi na to, żeś Kali, skoro wykazujesz objawy jego moralności.

Cz gru 11, 2014 4:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Tak. I są. Przykłady: ubój rytualny i zezwolenie na obrzezanie niemowląt. Obydwa popierane przez KK i różnych innych wyznawców sąsiadujących Narnii (ale nie wszystkich Narnii jakie są).

Są zbrodnicze i obowiązują w Polsce. A mimo to Polska jest demokracją.

Ubój rytualny TK uznał za konstytucyjny. Rozumiem że to Ty decydujesz co jest zbrodnicze a co nie, ale na jakiej podstawie? Swoich upodobań? W jednych sprawach Konstytucja to najwyższa wyrocznia a w innych już nie. I jesli Konstytucja nasza dopuszcza zbrodnie to czemu akurat nie są zbrodnicze te zapisy odnośnie obywatelstwa. Bo Tobie pasują?

Ostatnio edytowano Cz gru 11, 2014 4:18 pm przez bergamotka, łącznie edytowano 1 raz

Cz gru 11, 2014 4:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen -- Nie jestem własnością rodziców, więc opinia rodziców o mojej wierze nie ma żadnego znaczenia. Kościół równie dobrze mógłby pytać samego siebie. Państwo natomiast pyta MNIE czy chcę być obywatelem i mi pozostawia podjęcie tej decyzji.

bergamotka -- Decyzje o tym co jest zbrodnicze opieram na zasadach etyki.

Cz gru 11, 2014 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
sahcim napisał(a):
pies napisał(a):
Konstytucje spisali także członkowie "Narnii"
Ale nie tacy jak
To nie ma znaczenia jacy to byli członkowie "Narni" Faktem jest, że to właśnie dzięki członkom "Narni" jesteś obywatelem tego kraju, ale oczywiście masz prawo nie uznawać za wiążące decyzji członków "Narnii"

Cz gru 11, 2014 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
bergamotka -- Decyzje o tym co jest zbrodnicze opieram na zasadach etyki.
Jak każdy. I Konstytucja też jest oparta na zasadach etycznych. Ale z Twojej argumentacji wynika że twoje są dobre bo Twoje i pasują.

Cz gru 11, 2014 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Yarpen -- Nie jestem własnością rodziców, więc opinia rodziców o mojej wierze nie ma żadnego znaczenia.

Pókiś był niepełnoletni, to rodzice decydowali o Tobie. Mieli tez prawo cię ochrzcić i włączyć do Kościoła, a Kościół miał prawo tę decyzję uszanować i chrztu Ci udzielić. Jak chcesz kierować do kogos pretensje o to, że jesteś członkiem KK, to nawrzeszcz na swoich rodziców, a nie na Kościół.

Cytuj:
Państwo natomiast pyta MNIE czy chcę być obywatelem i mi pozostawia podjęcie tej decyzji.

ROTFL!!!
Powiedz mi, psie, w jaki sposób państwo pyta niemowlaka o to, czy chce być obywatelem RP? Oświeć mnie jakaż to jest procedura, która wymaga od państwa uzyskania zgody rodziców na to, aby nadać dziecku polskie obywatelstwo?
Nie rób z siebie idioty, bo tutaj Kościół wychodzi obronną ręką, bo nikogo nie czyni "z automatu" swoim członkiem.

Cz gru 11, 2014 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim -- och dziękuję katolikom, że stworzyli Polskę i dali mi możliwość życia, bo gdyby nie wasza niezmierna dobroć to ten kraj na pewno by nie istniał i w ogóle wszystko wszyściutko co dostałem w zyciu zawdzięczam wam.

Zawłaszczanie państwa to sobie możecie w kościołach wyczyniać, a nie w obecności cywilizowanych ludzi.

bergamotka -- o swoich zasadach już pisałem, nie chce mi się powatarzać tego samego po raz n-ty. Zwłaszcza do ludzi którzy mają zupełnie odmienne w wielu miejscach reguły.

Yarpen -- ja na nikogo nie wrzeszczę. Po prostu informuję dlaczego uważam postępowanie KK za niewłaściwe. To, że Ty się wewnętrznie od tego gotujesz to już Twoja sprawa.

Państwo Polskie pozostawia obywatelowi pełną możność zrzeknięcia się obywatelstwa. I to jest właściwe. To że przyjmuje się domyślnie zgodę na pierwotne zostanie obywatelem podyktowane jest realnymi (w sensie nie metafizycznymi) korzyściami jakie wynikają z posiadania obywatelstwa.

Cz gru 11, 2014 4:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
ROTFL!!!
Powiedz mi, psie, w jaki sposób państwo pyta niemowlaka o to, czy chce być obywatelem RP? Oświeć mnie jakaż to jest procedura, która wymaga od państwa uzyskania zgody rodziców na to, aby nadać dziecku polskie obywatelstwo?
Nie rób z siebie idioty, bo tutaj Kościół wychodzi obronną ręką, bo nikogo nie czyni "z automatu" swoim członkiem.

Lepiej jeszcze. Bo żeby pies przestał być obywatelem RP to Prezydent musi wyrazić zgodę - może jej odmówić bez uzasadnienia a decyzja nie podlega zaskarżeniu. Biorąc przepisy prawa międzynarodowego które mają na celu ograniczanie bezpaństwowców, to jesli pies w zanadrzu nie ma innego obywatelstwa to niewykluczone że wyzbyć się polskiego byłoby mu trudno.

Cz gru 11, 2014 4:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Yarpen -- ja na nikogo nie wrzeszczę. Po prostu informuję dlaczego uważam postępowanie KK za niewłaściwe.

Co jest kuriozalne, bo masz pretensje do Kościoła o to, że coś czyni na wyraźną prośbę rodziców (do których zresztą powinieneś mieć pretensje o chrzest w KK, a nie do Kościoła), ale nie masz żadnych pretensji do RP, że nadaje dziecku obywatelstwo polskie bez pytania o to kogokolwiek o zdanie.

Cytuj:
Państwo Polskie pozostawia obywatelowi pełną możność zrzeknięcia się obywatelstwa.

Natomiast Kościół daje pełną możliwość opuszczenia jego szeregów, czyli sytuacja jest analogiczna. Natomiast nie istnieje żadna analogia pomiędzy zostaniem obywatelem RP jako dziecko i członkiem Kościoła, co uparcie ignorujesz, bo musiałbyś przyznać, że postawa Kościoła jest tutaj bardziej moralna i zgodna ze zdrowym rozsądkiem.

Cytuj:
To że przyjmuje się domyślnie zgodę na pierwotne zostanie obywatelem podyktowane jest realnymi (w sensie nie metafizycznymi) korzyściami jakie wynikają z posiadania obywatelstwa.

LOL

Już pomijam fakt, że nie masz pretensji o rzekomą "domyślną zgodę", ale czepiasz się Kościoła o to, ze coś czyni na wyraźną prośbę. Ateistyczna moralność Kalego w pełnej krasie.

Cz gru 11, 2014 4:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W przypadku obywatelstwa kluczowe jest tak naprawdę to, że państwo Polskie nie ma problemu z uznaniem uzyskania obywatelstwa innego kraju.

W praktyce to jest to czego osoba najpewniej bedzie chciała.

Yarpen -- dlaczego nie dotarło do Ciebie jeszcze że pytanie o zgodę czyichś rodziców to całkowicie co innego niż pytanie samej osoby?

Cz gru 11, 2014 4:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
sahcim -- och dziękuję katolikom, że stworzyli Polskę i dali mi możliwość życia, bo gdyby nie wasza niezmierna dobroć to ten kraj na pewno by nie istniał i w ogóle wszystko wszyściutko co dostałem w zyciu zawdzięczam wam.
Na pewno nie wszystko zawdzięczasz członkom "Narnii" ale napewno wszystko to, co dobre czyli życie w tym kraju, obywatelstwo tego kraju i pełną wolność wypowiadania się tak o "Narni" jak i o tym kraju...

Cz gru 11, 2014 4:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
W przypadku obywatelstwa kluczowe jest tak naprawdę to, że państwo Polskie nie ma problemu z uznaniem uzyskania obywatelstwa innego kraju
W praktyce to jest to czego osoba najpewniej bedzie chciała.

Tyle że dopóki ta osoba nie utraci polskiego jest traktowana przez RP jako obywatel - ze wszystkimi tego konsekwencjami- czy tego chce czy nie. A utrata polskiego jest niekonieczna - nawet jesli bardzo chce. Obywatelstwo to słaby przykład na przynależność do czegoś z własnych chęci.

Cz gru 11, 2014 4:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
W przypadku obywatelstwa kluczowe jest tak naprawdę to, że państwo Polskie nie ma problemu z uznaniem uzyskania obywatelstwa innego kraju.

Znowu, jak widzę, ignorujesz fakt, że RP nikogo nie pyta o zdanie, czy dziecko ma mieć obywatelstwo polskie. Nie dziwne, bo wychodzi na to, że Polska jest tutaj bardziej wredna od Kościoła katolickiego. :D

Cytuj:
Yarpen -- dlaczego nie dotarło do Ciebie jeszcze że pytanie o zgodę czyichś rodziców to całkowicie co innego niż pytanie samej osoby?

Gdyby pytano rodziców o decyzje dotyczące do ich dorosłego, stanowiącego samo o sobie, dziecka, to było by to całkowicie co innego. Jednak my rozmawiamy o kwestii decydowania za dzieci, które jeszcze nie mogą o sobie decydować i są pod pełnią władzy rodzicielskiej.

Cz gru 11, 2014 4:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona