Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 16, 2019 4:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Poszanowanie wolności 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Rozmowy nie - dokończone
No i tylko osoba skrajnie nieuczciwa udawałaby, że zgoda wyrażona przez rodziców w imieniu dziecka jest tym samym co zgodna dziecka.

Zresztą -- np w kwestii nauczania religii to już zdaje się wola dziecka, aby nie uczęszczać na nie jest prawnie wiążąca.

Cz gru 11, 2014 4:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
No i tylko osoba skrajnie nieuczciwa udawałaby, że zgoda wyrażona przez rodziców w imieniu dziecka jest tym samym co zgodna dziecka.

Nie jest tym samym, ale, czego nie potrafisz przyjąć do wiadomości, decyduje o dziecku. Także o jego przynależności np. do Kościoła katolickiego. Dlatego jeżeli chcesz mieć do kogoś pretensje, że figurujesz w ksiegach parafialnych, to skieruj je do swoich rodziców, a nie do Kościoła. Kościół bowiem jedynie zrobił to, o co go poprosili Twoi rodzice.

Cytuj:
Zresztą -- np w kwestii nauczania religii to już zdaje się wola dziecka, aby nie uczęszczać na nie jest prawnie wiążąca.

Jak ukończy 18 lat, to wtedy jest wiążąca. Dopóki tego wieku nie przekroczy, to decyduje wola rodziców.

Cz gru 11, 2014 4:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):

Zatem odkładamy do lamusa koncepcję władzy rodzicielskiej - ale wtedy skoro uznajemy że dzieci mają same o sobie stanowić i nie respektujemy praw rodziców do decydowania o sprawach dzieci to zwolnijmy tez rodziców z obowiązków wobec dzieci. Albo czekamy np. z leczeniem aż dzieci osiągną pełnoletność - w końcu to skrajna nieuczciwość poddać dziecko zabiegom medycznym (niekiedy bardzo ryzykownym) bo rodzice wyrazili zgodę.

Cz gru 11, 2014 5:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen -- A Ty znowu z tymi pretensjami. Nie mam żadnych pretensji. Już pisałem, że KK może sobie odnotować fakt, że ktoś mnie bez mojej zgody ochrzcił.

Co do zgody na zajęcia to faktycznie masz rację.

bergamotka -- nie, po prostu nie udajemy, że zgoda wyrażona lata temu przez rodziców to to samo co zgoda wyrażona przez osobę. To nie takie trudne do pojęcia.

Cz gru 11, 2014 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Yarpen -- A Ty znowu z tymi pretensjami. Nie mam żadnych pretensji. Już pisałem, że KK może sobie odnotować fakt, że ktoś mnie bez mojej zgody ochrzcił.

Zgodę wyrazili rodzice i to wystarcza. Możesz co najwyżej zanieść oświadczanie, że występujesz z Kościoła.

Cz gru 11, 2014 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie zależy mi. Bycie katolikiem jest i tak pozbawione znaczenia.

Cz gru 11, 2014 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
bergamotka -- nie, po prostu nie udajemy, że zgoda wyrażona lata temu przez rodziców to to samo co zgoda wyrażona przez osobę. To nie takie trudne do pojęcia.
A kto udaje ze to jest to samo? Ale najwyraźniej dla niektórych - w tym Ciebie - trude do przyswojenia jest że nie udaje się ze coś z zdziałanego przez rodziców w ramach przyslugjacej im wladzy rodzicielskiej nie zaisnialo/przestało istnieć tylko dlatego ze dziecko po osiągnięciu pelnoletnosci tego czegoś nie chce.

Cz gru 11, 2014 5:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Nie zależy mi. Bycie katolikiem jest i tak pozbawione znaczenia.

To Twoja sprawa. Jednak nie miej do nikogo pretensji lub żalu, że ktoś cię liczy jako katolika.

Cz gru 11, 2014 5:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka -- konstytucja jasno mówi że w kwestii wyznania liczy się zdanie osoby, a nie jej rodziców. Tak więc osiągnięcie pełnoletności ORAZ cheć wystąpienia z Kościoła powinny być jedynymi warunkami aby się pożegnać z tą instytucją.

Yarpen -- ale inni mogą mieć pretensje do KK, że utrudnia im wyrażenie swojej woli. I tutaj jest istotna część konfliktu. Nawet jeśli mi opinia tej instytucji jest obojętna to rozumiem, że inni mają inny do tego stosunek.

A KK ich obraża swoimi uwłaczającymi procedurami. Uwłacza ludziom dorosłym którzy często nigdy nie wyrazili woli brania udziału w tym zgromadzeniu, wymagając od nich biegania po kościołach czy jakichś świadków w celu wypisania się.

Całościowo -- sądzę, że sprawy się potoczą właściwym torem po wprowadzeniu podatku kościelnego.

Cz gru 11, 2014 5:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Yarpen -- ale inni mogą mieć pretensje do KK, że utrudnia im wyrażenie swojej woli.

"Utrudnienie", które polega na znalezieniu dwóch świadków? Nie rozśmieszaj mnie. Przeczytaj procedurę zrzeczenia obywatelstwa RP, to pogadamy o tym, kto tu utrudnia wyrażenie woli.

Cytuj:
I tutaj jest istotna część konfliktu.

Urojona.

Cytuj:
A KK ich obraża swoimi uwłaczającymi procedurami.

Ciekawi mnie co jest uwłaczające w zaniesieniu oświadczenia do parafii i złożenia go w obecności świadków. Możesz mi to wyjaśnić?

Cytuj:
Uwłacza ludziom dorosłym którzy często nigdy nie wyrazili woli brania udziału w tym zgromadzeniu, wymagając od nich biegania po kościołach czy jakichś świadków w celu wypisania się.

Oczywiście ignorujesz fakt, że tę wolę wyrazili ich rodzice, kiedy byli dziećmi. Tak samo jak nie uważasz za uwłaczające tego, że aby zrezygnować z obywatelstwa to trzeba ganiać po urzędach (nie mówiąc już o tym, że obywatelstwo dostaje się bez pytania kogokolwiek o zdanie).

Cytuj:
Całościowo -- sądzę, że sprawy się potoczą właściwym torem po wprowadzeniu podatku kościelnego.

Szkoda tylko, że jakoś nikomu się w RP do wprowadzania takiego podatku nie pali. :)

Cz gru 11, 2014 6:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poszanowanie wolności
pies napisał(a):
bergamotka -- konstytucja jasno mówi że w kwestii wyznania liczy się zdanie osoby, a nie jej rodziców. Tak więc osiągnięcie pełnoletności ORAZ cheć wystąpienia z Kościoła powinny być jedynymi warunkami aby się pożegnać z tą instytucją.
Wolność wyznania masz niezależnie od tego czy wystapiles z Kosciola czy nie. Nikt Cię do wiary zmusza, zreszta przymuszenie do wierzenia w coś jest niemozliwe. I jak Kosciol ma się dowiedzieć o tej chęci wystąpienia jeśli go zainteresowany nie powiadomi? Spójność Twoich wywodów naprawdę zadziwia. Podobnie jak poszanowanie cudzej wolności - każdemu okreslasz jak powinien funkcjonować czy wyróżniasz tak Kosciol katolicki.

Cz gru 11, 2014 7:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I co jest złego w tym że w Niemczech człowiek wysyła pismo i to wystarczy aby go wyrejestrować jako katolika?

To jest poszanowanie wolności, zwłaszcza w sytuacji kiedy osoba w sposób dobrowolny nigdy nie deklarowała udziału w tej grupie wyznaniowej.

Pt gru 12, 2014 10:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
I co jest złego w tym że w Niemczech człowiek wysyła pismo i to wystarczy aby go wyrejestrować jako katolika?
A jest coś złego? Ale ewentualne pretensje do do Polski że u nas nie jest jak w Niemczech. Ale zaraz, zaraz... Dlaczego u nas jakieś rozwiązania muszą być koniecznie jak w Niemczech? Bo jest jeden słuszny model?
pies napisał(a):
To jest poszanowanie wolności

Nie no, o to że swoją wolność dbasz to nie mam wątpliwości. Tyle że Kościołowi katolickiemu tez przysługują określone prawa i wolności - nie tylko te wynikające z Konstytucji ale też z umowy jaka RP z nim zawarła .. I ponawiam pytanie - każdemu określasz jak powinien funkcjonować czy wyróżniasz tak Kościół katoliciki?
pies napisał(a):
zwłaszcza w sytuacji kiedy osoba w sposób dobrowolny nigdy nie deklarowała udziału w tej grupie wyznaniowej.

Pozwij rodziców. Albo Polskę że nie jest u nas tak jak w Niemczech.

Pt gru 12, 2014 11:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Państwo w starciu pomiędzy prawami jednostki i ogromnej oraz bogatej międzynarodowej organizacji powinno w pierwszym kroku zabezpieczyć prawa strony słabszej.

Pt gru 12, 2014 2:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Prawa jednostek są zabezpieczone. Problem tkwi w ich bezzasadnych żądaniach wynikających z "niechęci" do podporządkowania się regułom.

Pt gru 12, 2014 3:04 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona