Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 05, 2020 12:27 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 "Wolna wola a przeznaczenie" 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wolna wola a przeznaczenie"
geolog napisał(a):
Czy seksualność (homo lub hetero) jest aktem woli?

http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=5&t=26092
Oczywiscie, ze tak. Nie pamietasz jak sobie wybrales? Ja to juz sie tak wycwiczylem, ze moglbym takie pisac dwa razy w tygodniu, ale mnie nie dopuszczaja do gornego dzialu. :lol:

Śr sty 06, 2016 2:54 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Wolna wola a przeznaczenie"
Metanoja napisał(a):
Janikt :-D , zanim Ci Barney odpowie, ja Ci odpowiem na temat powołania, co mówi o tym Biblia. Polecam bardzo przeczytanie całego listu do Efezjan.

Św. Paweł w Liście do Efezjan (1 rozdział) pisze: "W Nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata..." Tak więc Pan powołał nas już przed stworzeniem świata! Już wtedy miał dla nas przygotowany plan. Dalej św. Paweł wyjaśnia, do czego nas Pan powołuje, a mianowicie "abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem", czyli byśmy, idąc przez życie, czy to jako kapłan, zakonnik, czy jako rodzic, albo osoba samotna (to nie ma kompletnie znaczenia) zawsze mieli jeden cel - być świętymi. Byśmy mogli w przyszłości stanąć przed Bogiem z czystym i nieskalanym sercem, bo ostatecznym celem powołaniem jest zjednoczenie z Bogiem.
Nie chodzi więc o rozeznawanie swojego powołania, woli Bożej w sensie kim mam być, czego Bóg ode mnie chce, lecz chodzi o kierowanie się miłością na co dzień, tu i teraz.

Chodzi właśnie o rozeznanie swego powołania,Bóg dal nam talenty,kiedy je odczytamy będziemy szczęśliwi.Ktoś jest dobrym lekarzem,bo miał do tego powołanie,mówi się "to lekarz z powolania" tak samo inne zwody nauczyciel czy budowlaniec.Ile jest samouków, którzy wykonują swoje zawody lepiej od tych którzy pokończyli szkoły,a nie odnajdują sie w tym czy innym zawodzie,bo nie odczytali swojego powolania danego pzrez Boga.

Śr sty 13, 2016 8:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4