Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 24, 2020 6:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 78  Następna strona
 Ateista, czyli kto? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ateista, czyli kto?
pies napisał(a):
Jeśli Bóg przed stworzeniem konkretnego człowieka nie wie co stwarza, to robi to na ślepo i nie jest Wszechwiedzący.
A skąd wywnioskowałeś, że przed stworzeniem konkretnego człowieka Bóg nie wie, że stwarza konkretnego człowieka...??
Cytuj:
Druga opcja to wie co zrobi człowiek, a to oznacza, że decyzje jakie "podejmujemy" były znane zanim w ogóle istnieliśmy. To znaczy, że nie my je podejmujemy.
Przed stworzeniem człowieka wie co zrobi człowiek, i wie także po powołaniu do istnienia konkretnej osoby jakie ta osoba "podejmuje" decyzje, bo jest ona dla Niego poznaną od początku zaistnienia...

Śr paź 15, 2014 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Przed stworzeniem człowieka wie co zrobi człowiek, i wie także po powołaniu do istnienia konkretnej osoby jakie ta osoba "podejmuje" decyzje, bo jest ona dla Niego poznaną od początku zaistnienia...

To Bóg wie co uczynimy zanim nas stworzy. Gratulacje! Wybrałeś jednak opcję w której nie mamy wolnej woli, bo Bóg wie co uczynimy zanim w ogóle jeszcze zaistnieliśmy! Bo jak możemy podejmować decyzje my skoro nas jeszcze nie ma.

A skoro nie my podejmujemy te decyzje, to ktoś inny to zrobił za nas.

Śr paź 15, 2014 1:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
To Bóg wie co uczynimy zanim nas stworzy.
Gratulacje! Wybrałeś jednak opcję w której nie mamy wolnej woli, bo Bóg wie co uczynimy zanim w ogóle jeszcze zaistnieliśmy!
A kto, i gdzie napisał, że Bóg ma wiedzę o osobowym "ja" kogoś, kto nie istnieje...??
Ja napisałem: przed stworzeniem człowieka, a nie osobowego "ja" nieistniejącej jeszcze osoby, Bóg wie co zrobi człowiek...

Śr paź 15, 2014 1:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja uważam, że zanim Bóg stworzył tzn, powołał do istnienia z nicości, duszę(konkretne, osobowe "ja") dla osoby określającej siebie nickname "pies", to dla Boga "pies" jako osoba przed stworzeniem jego duszy nie istniał nigdzie, więc i nie istniała wiedza o jego decyzjach, które kiedyś, w czasie swojego istnienia w czasie, podejmie.
W momencie gdy konkretne osoby(jego ojciec i matka) zadziałali w kierunku powołania do istnienia nowego istnienia, to w tym samym momencie Bóg stworzył dla niego zgodną z fizyczno-duchową naturą jego rodziców duszę ludzką i tak poczęła się nowa osoba, która już od tego momentu, tzn poczęcia, jest dokładnie poznaną przez Boga. Czyli Bóg już w momencie zjednoczenia się stworzonej przez siebie ludzkiej duszy z materią pochodzącą z połączenia się jej ludzkich rodziców(gamety), poznaje przyszłe, wolne decyzje/czyny tej konkretnej osoby(o nickname "pies"), zapisane w ziemskim czasie tak, jak poznaje się dzieje losów konkretnego bohatera zapisane w książce...

Śr paź 15, 2014 3:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Acro napisał(a):
Pewno tak. Wszak nic się nie może wydarzyć WBREW woli Wszechmocnego, prawda?
Pewnie tak...?? To jednak tego nie wiesz tylko to twoje widzimisię...

Piszę "pewnie" bo nie jestem pewny, czy część zjawisk nie jest jednak losowa. Tak czy siak, powtórzę, nie ma to znaczenia, bo także za losowe Bóg odpowiada, no i za losowe nie może nas karać.

Cytuj:
Jest...ale pewnie ten twój bóg zmusza cię żebyś Go nie poznał...
Sądzisz, że gdyby chciał, abym tego gościa poznał, to nie zdołałby tego zrobić?
No nie bądź taki tajemniczy. Kto to?

Śr paź 15, 2014 8:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Acro napisał(a):

Jezus miał tak "doskonałe oprogramowanie" że nie popełnił żadnego błędu.

Śr paź 15, 2014 8:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Ja uważam, że zanim Bóg stworzył tzn, powołał do istnienia z nicości, duszę(konkretne, osobowe "ja") dla osoby określającej siebie nickname "pies", to dla Boga "pies" jako osoba przed stworzeniem jego duszy nie istniał nigdzie, więc i nie istniała wiedza o jego decyzjach, które kiedyś, w czasie swojego istnienia w czasie, podejmie.
W momencie gdy konkretne osoby(jego ojciec i matka) zadziałali w kierunku powołania do istnienia nowego istnienia, to w tym samym momencie Bóg stworzył dla niego zgodną z fizyczno-duchową naturą jego rodziców duszę ludzką i tak poczęła się nowa osoba, która już od tego momentu, tzn poczęcia, jest dokładnie poznaną przez Boga. Czyli Bóg już w momencie zjednoczenia się stworzonej przez siebie ludzkiej duszy z materią pochodzącą z połączenia się jej ludzkich rodziców(gamety), poznaje przyszłe, wolne decyzje/czyny tej konkretnej osoby(o nickname "pies"), zapisane w ziemskim czasie tak, jak poznaje się dzieje losów konkretnego bohatera zapisane w książce...

To w takim razie taki Bóg nie jest Wszechwiedzący.
Nawiasem mówiąc, nawet ja, smażąc kotleta, na długo, zanim to zrobię, mam już pewną wiedzę nt tego, jaki będzie, a Wszechwiedzący i Wszechmocny nie jestem.

Śr paź 15, 2014 8:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Acro napisał(a):

Jezus miał tak "doskonałe oprogramowanie" że nie popełnił żadnego błędu.

A on czasem nie był Wszechmocnym Bogiem?
Ale ok, więc pytanie: czemu wszyscy nie dostalismy takiego?

Śr paź 15, 2014 8:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Było by wielu Jezusów a ani jednego Acro

Śr paź 15, 2014 8:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Było by wielu Jezusów a ani jednego Acro

I to byłby wspaniały świat. Jak w niebie! Nie chciałbyś być jak Jezus?

Właśnie, niebo - a jak to możliwe, że tam, przy tym oprogramowaniu, nagle zło i grzech znika? Czyli jednak można?

Śr paź 15, 2014 9:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tylko tego wspaniałego świata byś nie oglądał bo by Ciebie nie było, zamiast Ciebie byłby Jezus

Śr paź 15, 2014 9:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli sugerujesz, że tylko Jezus i nikt inny, nawet podobny, nie może nie grzeszyć? To czemu wymaga się tego od wszystkich?

jak to możliwe, że tam, przy tym oprogramowaniu, nagle zło i grzech znika w niebie? Czyli jednak można?

Śr paź 15, 2014 9:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czyli Bóg już w momencie zjednoczenia się stworzonej przez siebie ludzkiej duszy z materią pochodzącą z połączenia się jej ludzkich rodziców(gamety), poznaje przyszłe, wolne decyzje/czyny tej konkretnej osoby(o nickname "pies"), zapisane w ziemskim czasie tak, jak poznaje się dzieje losów konkretnego bohatera zapisane w książce...

No to Bóg nie jest Wszechwiedzący -- nie zna całej przyszłości :)

Skoro wie o czymś dopiero od momentu kiedy to się fizycznie wydarzy.

Tylko jak zatem Bóg zsyła proroctwa, skoro przyszłość ludzi którzy jeszcze nie zostali poczęci jest mu nieznana? :D

Będziesz się tak w nieskończoność odbijać pomiędzy wersją z nie-Wszystkowiedzącym Bogiem i brakiem wolnej woli?

Mówiłem Ci już -- nie możesz mieć jednocześnie ciastka i go zjeść. Albo jedno ablo drugie :D

A jak na razie każdym swoim kolejnym postem po prostu zaprzeczasz temu co napisałeś post wcześniej :D

Śr paź 15, 2014 10:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
acro
Cytuj:
Gdyby im zapewnić DOKŁADNIE takie same warunki, co do atomu - być może tak. Ale to bez znaczenia, bo Bóg je kontroluje podobnie jak oprogramowanie, więc skoro moje działania to funkcja oprogramowania i warunków, to i tak całkowicie za nie odpowiada Stwórca.

Juz dzis programisci potrafia stworzyc algorytm calkowicie losowy gdzie wybor danej opcji jest calkowicie losowo niezalezy od programisty a co dopiero porownywac mozliwosci Boga
Nie potrafisz sobie tego wyobrazic ?

Śr paź 15, 2014 1:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale gdyby Jezus miał losowy algorytm, to Bóg by dużo ryzykował, gdyby udało się szatanowi skusić Jezusa, i wtedy szatan by wygrał.

Śr paź 15, 2014 2:01 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 78  Następna strona