Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So paź 24, 2020 4:46 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Następna strona
 Ateista, czyli kto? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ateista, czyli kto?
Co z tego, że bóg napisze losowy algorytm, jeśli zna przyszłość i wie co ten algorytm wygeneruje :P

Śr paź 15, 2014 2:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
acro
Cytuj:
Czyli sugerujesz, że tylko Jezus i nikt inny, nawet podobny, nie może nie grzeszyć? To czemu wymaga się tego od wszystkich?

Na tej samej zasadzie jak od Ciebie w gimnazjum wymagaja najlepszych ocen choc wiedza z gory ze nie ma na to najmniejszych szans

Śr paź 15, 2014 2:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Co z tego, że bóg napisze losowy algorytm, jeśli zna przyszłość i wie co ten algorytm wygeneruje :P

No to to z tego ze nie ingeruje w wybor opcji jaka wybierze program
Wiedza nie jest sila fizyczna 100 razy Ci to powtarzam

To ze Bog wiedzial ze napiszesz obecnie ten tekst na forum to nijak do tego Cie nie zmusil , to byl Twoj wybor

Śr paź 15, 2014 2:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg podejmuje decyzję czy uruchomić ten "generator losowy" wiedząc jakie będą konsekwencje jego działania.

Dlatego jest odpowiedzialny.

Jeśli ja uruchomię urządzenie o którym wiem, że spowoduje katastrofę to jestem za tą katastrofę odpowiedzialny.

Śr paź 15, 2014 2:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies
Cytuj:
Bóg podejmuje decyzję czy uruchomić ten "generator losowy" wiedząc jakie będą konsekwencje jego działania.

Dlatego jest odpowiedzialny.

Czyli za to co napisales teraz odpowiada Bog tak ? To w jaki sposob zaingerowal ze napisales ten tekst ?Prosze o odpowiedz

Śr paź 15, 2014 2:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy Bóg może stworzyć "człowieka" który będzie podejmował dokładnie takie decyzje jak Bóg z góry wybierze, a nie będzie ("człowiek") tego świadom?

Śr paź 15, 2014 2:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Czy Bóg może stworzyć "człowieka" który będzie podejmował dokładnie takie decyzje jak Bóg z góry wybierze, a nie będzie ("człowiek") tego świadom?

Teoretycznie jest to mozliwe , ale wtedy Bog musialby oklamac ludzi
A jak oklamalby raz to moze i 100 razy , a wtedy nic by nie mialo sensu

Śr paź 15, 2014 2:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W tym momencie chodzi mi tylko abyś uznał techniczną możliwość tego, że osoba żyje i wydaje jej się, że ma wolną wolę, a tak naprawdę jest bezwolna.

To jest moja odpowiedź na Twoje pytanie: "w jaki sposob zaingerowal ze napisales ten tekst".

Nie ingerował w taki sposób o który pytasz. Nie musiał -- wystarczy, że stworzy mnie takim abym uczynił dokładnie to co uczyniłem.

Śr paź 15, 2014 2:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
acro
Cytuj:
Gdyby im zapewnić DOKŁADNIE takie same warunki, co do atomu - być może tak. Ale to bez znaczenia, bo Bóg je kontroluje podobnie jak oprogramowanie, więc skoro moje działania to funkcja oprogramowania i warunków, to i tak całkowicie za nie odpowiada Stwórca.

Juz dzis programisci potrafia stworzyc algorytm calkowicie losowy gdzie wybor danej opcji jest calkowicie losowo niezalezy od programisty a co dopiero porownywac mozliwosci Boga
Nie potrafisz sobie tego wyobrazic ?

Wyobrazić - spoko. To ciebie przerasta uświadomienie sobie, że skoro Bóg czegoś nie wie (np wyników jutrzejszego losowania), to nie jest wszechwiedzący.

Śr paź 15, 2014 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
W tym momencie chodzi mi tylko abyś uznał techniczną możliwość tego, że osoba żyje i wydaje jej się, że ma wolną wolę, a tak naprawdę jest bezwolna.

To jest moja odpowiedź na Twoje pytanie: "w jaki sposob zaingerowal ze napisales ten tekst".

Nie ingerował w taki sposób o który pytasz. Nie musiał -- wystarczy, że stworzy mnie takim abym uczynił dokładnie to co uczyniłem.

Czyli uwazasz ze Bog nie potrafi stworzyc losowo dzialajacego algorytmu ( czlowieka ) ktory podejmuje suwerenne decyzje bez mozliwosci ingerencji Boga w to tak ?

Śr paź 15, 2014 3:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Acro napisał(a):
gabriel napisał(a):
acro
Cytuj:
Gdyby im zapewnić DOKŁADNIE takie same warunki, co do atomu - być może tak. Ale to bez znaczenia, bo Bóg je kontroluje podobnie jak oprogramowanie, więc skoro moje działania to funkcja oprogramowania i warunków, to i tak całkowicie za nie odpowiada Stwórca.

Juz dzis programisci potrafia stworzyc algorytm calkowicie losowy gdzie wybor danej opcji jest calkowicie losowo niezalezy od programisty a co dopiero porownywac mozliwosci Boga
Nie potrafisz sobie tego wyobrazic ?

Wyobrazić - spoko. To ciebie przerasta uświadomienie sobie, że skoro Bóg czegoś nie wie (np wyników jutrzejszego losowania), to nie jest wszechwiedzący.

A gdzie ja napisalem ze Bog nie wie wynikow jutrzejszego losowania ?

Śr paź 15, 2014 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg potrafi stworzyć tylko konkretnego człowieka o określonej naturze, o kórym za wczasu wie jak ten będzie się zachowywał.

Bóg nie może stworzyć człowieka na ślepo nie wiedząc kogo tworzy.

Taki jest koszt znania przyszłości. Mogę skonstruować maszynę która zachowuje się losowo, ale jeśli wiem jakie decyzje ta maszyna podejmie to z mojego punktu widzenia jest ona w pełni deterministyczna.

Więc jeśli ją zbuduję i uruchomię to ona mnie w żaden sposób nie zaskoczy -- uczyni dokładnie to co przewidziałem że uczyni.

W takim razie jak mam winić tą maszynę za to co robi? Wiedziałem przecież z góry że ten "losowy generator" który w niej umieszczę wylosuje dokładnie takie zachowanie.

I to ja podjąłem decyzję, że jednak tą maszynę zbuduję i uruchomię. Ona już potem tylko wypełniła swoją rolę... zgodnie ze scenariuszem.

Tutaj to co jest istotne: tylko w jednym momencie los maszyny mógł zostać zmieniony. Kiedy podejmowałem decyzję czy ją zbudować czy nie. Mogłem wtedy albo jej nie zrobić albo zbudować inaczej. Sama maszyna jednak nie ma na nic wpływu. Ona tylko zrealizuje przewidziany scenariusz.

Śr paź 15, 2014 3:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Bóg potrafi stworzyć tylko konkretnego człowieka o określonej naturze, o kórym za wczasu wie jak ten będzie się zachowywał.

Bóg nie może stworzyć człowieka na ślepo nie wiedząc kogo tworzy.

Taki jest koszt znania przyszłości. Mogę skonstruować maszynę która zachowuje się losowo, ale jeśli wiem jakie decyzje ta maszyna podejmie to z mojego punktu widzenia jest ona w pełni deterministyczna.

Więc jeśli ją zbuduję i uruchomię to ona mnie w żaden sposób nie zaskoczy -- uczyni dokładnie to co przewidziałem że uczyni.

W takim razie jak mam winić tą maszynę za to co robi? Wiedziałem przecież z góry że ten "losowy generator" który w niej umieszczę wylosuje dokładnie takie zachowanie.

I to ja podjąłem decyzję, że jednak tą maszynę zbuduję i uruchomię. Ona już potem tylko wypełniła swoją rolę... zgodnie ze scenariuszem.

Tutaj to co jest istotne: tylko w jednym momencie los maszyny mógł zostać zmieniony. Kiedy podejmowałem decyzję czy ją zbudować czy nie. Mogłem wtedy albo jej nie zrobić albo zbudować inaczej. Sama maszyna jednak nie ma na nic wpływu. Ona tylko zrealizuje przewidziany scenariusz.

Nie odpowiadasz na moje pytanie

Powtorze go jeszcze raz ! A odpowiedz moze byc tylko TAK albo NIE

Czy uwazasz ze Bog nie potrafi stworzyc losowo dzialajacego algorytmu ( czlowieka ) ktory podejmuje suwerenne decyzje bez mozliwosci ingerencji Boga w to tak ?

Śr paź 15, 2014 3:32 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Samo stworzenie już jest ingerencją, powołaniem z niebytu do bytu.

Śr paź 15, 2014 3:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluszek napisał(a):
Samo stworzenie już jest ingerencją, powołaniem z niebytu do bytu.

Czyli odpowiedz Twoja jest ze Bog nie potrafi tego dokonac ...rozumiem

Śr paź 15, 2014 3:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 78  Następna strona