Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 05, 2019 8:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna strona
 Ateista, czyli kto? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ateista, czyli kto?
hen napisał(a):
Mnie ciekawi, gdzie Wy pobieracie nauki,
bo to co piszecie w Kościele nie jest wykładane.
Poprzez Wasze posty modernizm zaczął kojarzyć mi się
z masonami.
Po pierwsze, nie wiem z czyimi słowami polemizujesz hen ale jeśli z sahcima, to on jest w liczbie pojedyńczej zatem określenie "Wy" jest nie na miejscu. Po drugie jeśli widzisz błąd w tekście sahcima, to go najpierw wskaż, bo sahcim nie siedzi w głowie hena więc myśli hena nie są myślami sahcima...

Pt paź 17, 2014 1:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
(Ateista, czyli kto?)
To nie katolicy muszą Wam udowadniać,
że takiej nauki w Kościele nie ma,
to Wy moderniści musicie udowodnić,
że w Kościele naucza się tak jak Wy piszecie.

Pt paź 17, 2014 1:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak się zdecydujesz hen z którą osobą polemizujesz, to daj znać...
Poza tym kto i gdzie napisał, że decyzje czystych duchów(istot niematerialnych-aniołów) były podejmowane w rzeczywistości czasoprzestrzennej...??

Pt paź 17, 2014 1:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Skoro byty istnieją w czasie(przyszłości), to Bóg wie o ich istnieniu od momentu zaistnienia w czasie i ma wiedzę o ich czynach od początku aż do końca ich istnienia w czasie, bo Bóg istnieje poza czasem...

To równie dobrze Bóg mógłby nic nie robić, nie tworzyć świata. I tak wie wszystko i tak. Czy jest to wiedza o całym wszechświecie, czy tylko o samym sobie i nicości.
Bóg nas stworzył z miłości i z miłości do nas nawet wiedząc, że niektórzy z nas będą skórw....nami, nie zabrania być nimi, tylko później nas z tej miłości potępi na wieki. Rewelacja...
Ale nawet jeśli stworzenie świata to tylko eksperyment, to przeprowadza się go aby coś zaobserwować. Po co przeprowadzać eksperyment, o którym z góry wiadomo wszystko, a od elementów eksperymentu oczekiwać zachowania innego niż im się umożliwiło?

So paź 18, 2014 11:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PitCK
Cytuj:
Ale nawet jeśli stworzenie świata to tylko eksperyment, to przeprowadza się go aby coś zaobserwować.Po co przeprowadzać eksperyment, o którym z góry wiadomo wszystko

Wydaje sie ze poczatek tego "eksperymentu" to spor szatana z Bogiem o sluzenie czlowiekowi
Szatan twierdzil ze czlowiek nie jest warty milosci Boga ,a napewno mniej warty milosci Boga niz szatan
Szatan wiec zbuntowal sie i stwierdzil ze nie bedzie sluzyl tak miernej kreaturze jakim jest czlowiek ,ba na dodatek zrobi wszystko aby udowodnic ze jednak on ma racje i czlowiek nie jest wart milosci Boga.

Tak wiec konflikt szatana z Bogiem bedzie trwal do konca swiata i wtedy sie okaze czy czlowiek byl wart milosci Boga czy nie .Bog wie ze czlowiek jest wart jego milosci ale szatan ma przeciwne zdanie .Tak wiec wydaje sie ze Bog chce pokazac szatanowi ze sie mylil .Szatan nie zna przyszlosci wiec pozostaje mu czekac az sie o tym przekona na koncu swiata

So paź 18, 2014 12:21 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale Bóg sam po części przyznaje szatanowi rację, mówiąc, że nie wszyscy dostąpią raju, więc po co ciągnąć ten eksperyment?

So paź 18, 2014 12:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Ale Bóg sam po części przyznaje szatanowi rację, mówiąc, że nie wszyscy dostąpią raju, więc po co ciągnąć ten eksperyment?

Mowa jest o czlowieku jako istocie a nie pojedynczych przypadkach .
A eksperyment ten musi trwac bo szatan nie wierzy Bogu ze czlowiek jest wart jego milosci a przyszlosci nie zna wiec musi sie o tym przekonac ze sie mylil na koncu swiata

So paź 18, 2014 12:30 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale nie można nie rozgraniczać, bo ludzie są różni. Chcesz do jednego worka wrzucić dobrych i złych? Eksperyment trwa już tyle lat, że można bez problemu stwierdzić, że i jeden i drugi pogląd jest prawdziwy.

So paź 18, 2014 12:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
Ale nie można nie rozgraniczać, bo ludzie są różni. Chcesz do jednego worka wrzucić dobrych i złych? Eksperyment trwa już tyle lat, że można bez problemu stwierdzić, że i jeden i drugi pogląd jest prawdziwy.

To Tobie sie tak wydaje , bo mnie sie wydaje ze jednak czlowiek jako gatunek jest wart milosci Boga

So paź 18, 2014 12:55 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Pit CK napisał(a):

To Tobie sie tak wydaje , bo mnie sie wydaje ze jednak czlowiek jako gatunek jest wart milosci Boga

Tak ale jest coś takiego wśród ludzi, jak bardzo duże zróżnicowanie wewnątrzgatunkowe. Czy w ostatecznym rozrachunku jesteś tyle samo wart co gwałciciel i morderca?

So paź 18, 2014 1:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
To równie dobrze Bóg mógłby nic nie robić, nie tworzyć świata. I tak wie wszystko i tak.
Widocznie nicnierobienie nie leży w naturze Boga...
Cytuj:
Czy jest to wiedza o całym wszechświecie, czy tylko o samym sobie i nicości.
Już pisałem czym jest Wszechwiedza...przeczytaj jeszcze raz.
Cytuj:
Bóg nas stworzył z miłości i z miłości do nas nawet wiedząc, że niektórzy z nas będą skórw....nami, nie zabrania być nimi, tylko później nas z tej miłości potępi na wieki. Rewelacja...
To nie Bóg potępia tylko człowiek sam dla siebie wybiera stan bez Boga czyli potępienie...
Cytuj:
Ale nawet jeśli stworzenie świata to tylko eksperyment, to przeprowadza się go aby coś zaobserwować.
Ale stworzenie swiata, to nie eksperyment...
Cytuj:
Tak ale jest coś takiego wśród ludzi, jak bardzo duże zróżnicowanie wewnątrzgatunkowe.
Czy w ostatecznym rozrachunku jesteś tyle samo wart co gwałciciel i morderca?[/quote] Co rozumiesz przez ostateczny rozrachunek...?

So paź 18, 2014 5:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):
To nie Bóg potępia tylko człowiek sam dla siebie wybiera stan bez Boga czyli potępienie...

Jeśli pojawi się w przyszłości ktoś zły, o kim Bóg wie, że odrzuci Boga, to Bóg dopuszczając do jego narodzin, sam skazuje go na potępienie.

Cytuj:
Co rozumiesz przez ostateczny rozrachunek...?
Sąd Boży.

So paź 18, 2014 5:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):
Pit CK napisał(a):

Jeśli pojawi się w przyszłości ktoś zły, o kim Bóg wie, że odrzuci Boga, to Bóg dopuszczając do jego narodzin, sam skazuje go na potępienie.
Jak może sam skazywać go na potępienie jeśli to człowiek sam wybiera przyszłość dla siebie...?
Cytuj:
Sąd Boży.
No to jesteś tyle samo wart co gwałciciel i morderca, bo zarówno za Ciebie jaki i za tego który Boga być może odrzuci(?) Zbawiciel oddał życie...

So paź 18, 2014 6:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jak może sam skazywać go na potępienie jeśli to człowiek sam wybiera przyszłość dla siebie...?

Jak człowiek może sam wybierać cokolwiek, jeśli Bóg przed jego narodzinami już wie co się z nim stanie? To nie jest wybór, to jest zaprogramowanie.

So paź 18, 2014 6:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pit CK napisał(a):
sahcim napisał(a):

Jak człowiek może sam wybierać cokolwiek, jeśli Bóg przed jego narodzinami już wie co się z nim stanie?
Wiedza Boga nie determinuje wyboru człowieka...zatem człowiek normalnie wybiera w czasie życia na ziemi to, co uważa za dobre dla niego, a Bóg mu tego nie zabrania pomimo, że nie zawsze to, co człowiek uważa za dobre dla niego okazuje się rzeczywiście dobre...
Cytuj:
To nie jest wybór, to jest zaprogramowanie.
Czy słowa, które piszesz pochodzą od Ciebie, czy nie masz wpływu na to, co piszesz...??

So paź 18, 2014 6:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78  Następna strona