Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 25, 2020 9:41 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 62  Następna strona
 Nie-dualizm- pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Nie-dualizm- pytania
Cytuj:
używanie myśli nie jest problemem.. natomiast nieświadome uzależnienie od nich- bardzo dużym.

i o jakim szkodliwym złudzeniu mowa ? ja pisze tylko o świecie myśli, które robią z nami co chcą, panosza się niekontrolowane niczym wirus.. repetetywne, powtarzające sie i zamulające :)
Co to znaczy "nieświadome uzależnienie od myśli". Wszystko i nic. Rozumiem terminy i szkodliwość myśli kompulsywnych, myślenia w błędnym kole zajmującego się samym sobą i własnymi emocjami, brak umiejętności z zakresu rozpoznawania i zarządzania emocjami, skutkujący panoszeniem się/nieuporządkowaniem emocji prowadzącym do kompulsywnych zachowań. Tyle, że rozwiązaniem braku umiejętności jest ich nabycie, rozwiązaniem problemów z myśleniem jest uczenie się, poznawanie prowadzące do umiejętności ujmowania rzeczywistości w różnych perspektywach i wyboru tej właściwej. Świadome nabywanie określonych umiejętności, poznanie intelektualne, podparte wolą, umotywowane celem. Jest tu miejsce na zaangażowanie, na aktywność, wysiłek, oraz wartości i motywację przekraczającą "samowystarczalność psychologiczną".

"Bycie poza myślami" nie jest "zanurzeniem w rzeczywistości" tylko wyobrażeniem bycia w wyobrażeniu o rzeczywistości. Czym jest "kreowanie przestrzeni w celu bycia panem", dokonanie transcendencji abstrakcyjnego świata myśli", niekonceptualna inteligencja", "demon do przekroczenia", "utożsamienie się z mentalnym fantomem", "obserwacja, dostrzeżenie wymiaru głębszego niż umysł, niezmiennej przestrzeni" nie wiem lecz mam nieodparte wrażenie, ze niczym dobrym :wink:

Cz paź 30, 2014 10:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Termin jest jednoznaczny.. człowiek jest uzależniony od myślenia.. ono sobie ciągnie swoja narracje w sposób dla nas nieświadomy. i powiem Ci, ze nigdy tego nie poczujesz i nigdy sobie nie uświadomisz, dopóki nie będziesz w sobie miał wystarczającej ilości wewnętrznej przestrzeni świadomości w głowie.
Tak jak nigdy nie będziemy świadomi syfu jakie mamy we własnym mieszkaniu, dopóki nie zrobimy porządku i nie ułożymy wszystkiego w harmonijny sposób.

Problemów umysłu nigdy nei rozwiążesz na poziomie umysłu.. Ponieważ głowną problematyczną kwestią jest szukanie w umyśle własnego poczucia tożsamości..
Uczenei się, rózne perspektywy, umiejętności intelektualne, cel, motywacja. tylko zasili ten fałszywy fantom !! Wzbogaci go o nowe elementy. Obraz zostanie upiększony, może bardziej harmonijny, lepszy.. ale malarz nadal będzie myślał, ze jest tym obrazem !! Dysfunkcja ulegnie więc tylko modyfikacji, ale nie zniknie .

Wyobrażenia to umysł :) przypuścimy jesteś w parku.. widzisz piękne drzewa, niebo, słuchasz śpiewu ptaków, dotykasz rosy na trawie.. jesteś obecny z tym co jest.. jesteś poza myślami, bo nie redukujesz odczuwanego do martwych konceptów. gdzie tu widzisz wyobrażenie ?? :)
wyobrażenie jest wtedy, gdy w trakcie dotykania kory drzewa pojawi się w twoim umyśle myśl o pracy, o tym, ze sąsiad sie źle zachował dzisiaj rano.. ze ktoś nie odśnieżył drogi. To jest wyobrażenie !!
Bo znika sceneria parku w który faktycznie jesteś i który to park jest RZECZYWISTOŚCIĄ, a błądzisz w labiryncie własnych wspomnień/oczekiwań.

Przypuśćmy- mamy osobe uzależniona on netu.. cały czas gra w gry, jest w sieci praktycznie 24h na dobę.. Teraz wychodzę do tej osoby z pewnymi sugestiami- żeby stworzyła sobie przestrzeń poza netem- spotkania z kumplami, praca, rozrywka, obowiazki domowe,
zeby wyszła ze świata wirtualnego do rzeczywistego na dwór :)
żeby obserwowała swoje destruktywne tendencje i stanie sie świadoma tego uzależnienia, które wynika min z tego , że utożsamiła się dajmy na to z pewnym fantomem z facebokka, którego bierze za siebie i koloryzuje jak tylko może ;)
taki totalny freak netowy przyjmie to podobnie jak Ty - będzie miał nieodparte wrażenie, że to nic dobrego :)

Cz paź 30, 2014 11:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Termin jest jednoznaczny.. człowiek jest uzależniony od myślenia.. ono sobie ciągnie swoja narracje w sposób dla nas nieświadomy. i powiem Ci, ze nigdy tego nie poczujesz i nigdy sobie nie uświadomisz, dopóki nie będziesz w sobie miał wystarczającej ilości wewnętrznej przestrzeni świadomości w głowie.
Tak jak nigdy nie będziemy świadomi syfu jakie mamy we własnym mieszkaniu, dopóki nie zrobimy porządku i nie ułożymy wszystkiego w harmonijny sposób.
OK! Owa wewnętrzna przestrzeń, umiejętność spojrzenia z rożnych perspektyw i dokonania wyboru, uniezależnienia się od kompulsywności to rzecz nabyta intencjonalnie, świadomie, w procesie popartym motywacją, wysiłkiem, transcendencja nie jest tu niezbędna.

Cytuj:
Problemów umysłu nigdy nei rozwiążesz na poziomie umysłu.. Ponieważ głowną problematyczną kwestią jest szukanie w umyśle własnego poczucia tożsamości..
Z takim podejściem to nawet nie spróbujesz, więc skąd możesz cokolwiek wiedzieć na ten temat.

Cytuj:
Uczenei się, rózne perspektywy, umiejętności intelektualne, cel, motywacja. tylko zasili ten fałszywy fantom !! Wzbogaci go o nowe elementy. Obraz zostanie upiększony, może bardziej harmonijny, lepszy.. ale malarz nadal będzie myślał, ze jest tym obrazem !! Dysfunkcja ulegnie więc tylko modyfikacji, ale nie zniknie .
Zapominiałeś o wartościach. Tak jak pisałem alternatywą jest ucieczka od rzeczywistości, od samego siebie (jak zauważyłeś) niemożliwa do zrealizowania.

Cytuj:
przypuścimy jesteś w parku.. widzisz piękne drzewa, niebo, słuchasz śpiewu ptaków, dotykasz rosy na trawie.. jesteś obecny z tym co jest.. jesteś poza myślami, bo nie redukujesz odczuwanego do martwych konceptów. gdzie tu widzisz wyobrażenie ?? :)
wyobrażenie jest wtedy, gdy w trakcie dotykania kory drzewa pojawi się w twoim umyśle myśl o pracy, o tym, ze sąsiad sie źle zachował dzisiaj rano.. ze ktoś nie odśnieżył drogi. To jest wyobrażenie !!
Bo znika sceneria parku w który faktycznie jesteś i który to park jest RZECZYWISTOŚCIĄ, a błądzisz w labiryncie własnych wspomnień/oczekiwań.
Dokładnie tak! Tyle, że to część rzeczywistości. Dobry nastrój, przeżycia estetyczne, smak życia to jest to!!! Żeby się nimi cieszyć należy rozwiązywać problemy zamiast od nich uciekać, tak aby dostrzec, znaleźć czas i móc się skupić na kontemplacji piękna świata i człowieka.

Cytuj:
Przypuśćmy- mamy osobe uzależniona on netu.. cały czas gra w gry, jest w sieci praktycznie 24h na dobę.. Teraz wychodzę do tej osoby z pewnymi sugestiami- żeby stworzyła sobie przestrzeń poza netem- spotkania z kumplami, praca, rozrywka, obowiazki domowe,
zeby wyszła ze świata wirtualnego do rzeczywistego na dwór :)
żeby obserwowała swoje destruktywne tendencje i stanie sie świadoma tego uzależnienia, które wynika min z tego , że utożsamiła się dajmy na to z pewnym fantomem z facebokka, którego bierze za siebie i koloryzuje jak tylko może ;)
taki totalny freak netowy przyjmie to podobnie jak Ty - będzie miał nieodparte wrażenie, że to nic dobrego :)
Myslę, że są duże szanse, ze tak "sprzedana" informacja okaże się skuteczna, owa osoba dostrzeże co traci. Jednak nie spodziewałbym się, że freak-a będą pociągać dziwactwa cytowane w moim poprzednim poście (pewnie ma dość własnych dziwactw).

Cz paź 30, 2014 11:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Szary,

1) Proces, motywacja, wysiłek- to wciąż umysł . Krążysz więc w kółko, nadal leżysz na złomowisku mentalnym.. przekopujesz je, kolorujesz, używasz sprayu.- ale to nadal tylko Twoje własne uwarunkowanie- tak więc nie ma mowy o przestrzeni czy nawet spojrzeniu z innej perspektywy. Tu niezbędna jest transcendencja, dystans od tego co znane, od tego czym zostałeś zahipnotyzowany.

2) całe życie próbowałem i kombinowałem.. jeden problem znikał, pojawiał się inny- kompulsywnośc .. a to jest tak banalnie proste :) nie trzeba żadnej szarpaniny, motywacji, wysiłku, celu.. tylko inteligencji :)

3) powiedz mi co ma dla Ciebie wartość.. dla Ciebie- nie dla Twojego umysłu. Nie interesuje mnie teraz twoja religia/filozofia/uwarunkowanie/hipnoza społeczna.. tylko sam Ty. Czym jest ten element będący wolny od tego całego hałasu mentalnego ? Znasz rzeczywistość głębsza niż jakkolwiek mentalna wartość ?
Uciekasz od rzeczywistości wchodząc w myśl ( czyli rzeczywistość mentalną, powstała w Twojej głowie)

4) a kto mówi, że masz uciekać od problemów ?? ja tylko sugeruje, że nasz umysł podobnie jak komputer- kiedy zostanie odspamiony, odwirusowany ( od kompulsywnej gadki, iluzji identyfikacji) to zacznie wreszcie pracować na nasz rachunek.. jako nasz sługa ! I wówczas z tą świeżością, przejrzystością i kreatywnością podejdź do swoich problemów 1 i wiesz co- około 90 % z nich okaże się urojone.. ,a z 10 % sobie lepiej poradzisz niż kiedykolwiek, bo masz " nowy system" :)

ja działam.. nie mam żadnych problemów. tylko zadania do wykonania. i je realizuje w ramach swoich możliwosci. Nie płacze przy tym, nie narzekam- tylko poprawiam sobie komfort, mojej rodzinie i otoczeniu.

Pt paź 31, 2014 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Proces, motywacja, wysiłek- to wciąż umysł . Krążysz więc w kółko, nadal leżysz na złomowisku mentalnym.. przekopujesz je, kolorujesz, używasz sprayu.- ale to nadal tylko Twoje własne uwarunkowanie- tak więc nie ma mowy o przestrzeni czy nawet spojrzeniu z innej perspektywy. Tu niezbędna jest transcendencja, dystans od tego co znane, od tego czym zostałeś zahipnotyzowany.
Krążyć w kółko (bezproduktywnie) to właśnie zaczęliśmy obaj, więc wypada to przerwać.

Cytuj:
Powiedz mi co ma dla Ciebie wartość.. dla Ciebie- nie dla Twojego umysłu. Nie interesuje mnie teraz twoja religia/filozofia/uwarunkowanie/hipnoza społeczna.. tylko sam Ty. Czym jest ten element będący wolny od tego całego hałasu mentalnego ? Znasz rzeczywistość głębsza niż jakkolwiek mentalna wartość ?
Uciekasz od rzeczywistości wchodząc w myśl ( czyli rzeczywistość mentalną, powstała w Twojej głowie).
A co mi chcesz sprzedać, że piszesz jak początkujący akwizytor?

Cytuj:
a kto mówi, że masz uciekać od problemów ?? ja tylko sugeruje, że nasz umysł podobnie jak komputer- kiedy zostanie odspamiony, odwirusowany ( od kompulsywnej gadki, iluzji identyfikacji) to zacznie wreszcie pracować na nasz rachunek.. jako nasz sługa ! I wówczas z tą świeżością, przejrzystością i kreatywnością podejdź do swoich problemów 1 i wiesz co- około 90 % z nich okaże się urojone.. ,a z 10 % sobie lepiej poradzisz niż kiedykolwiek, bo masz " nowy system" :)
Chyba odnosisz się do własnej interpretacji rzeczywistości, lecz nie do moich wypowiedzi.

Cytuj:
ja działam.. nie mam żadnych problemów. tylko zadania do wykonania. i je realizuje w ramach swoich możliwosci. Nie płacze przy tym, nie narzekam- tylko poprawiam sobie komfort, mojej rodzinie i otoczeniu.
Ogólnie chłopaki nie płaczą więc nie masz się czym chwalić, poza tym chodzi o to aby nie tyle nie mieć problemow (to postawa naiwna, irracjonalna) co przyjmować odpowiednie postawy w stosunku do problemów, radzić sobie z nimi, to wystarczy i jest realne.

Pt paź 31, 2014 1:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Szary,

1) Pewnie masz rację. dzięki za rozmowę :)

2) Nic.. ja się tutaj tylko bawię. Forum to moja piaskownica, słowa to foremki ;) A Ty masz jakąś misję ?

3) Twój cytat " ...należy rozwiązywać problemy zamiast od nich uciekać"

4) Ty to wiesz, ja to wiem - po co więc pisać o radzeniu sobie z problemami. Tylko zaznaczę- jeden to nazwie problemem, a drugi wyzwaniem :)

Pt paź 31, 2014 1:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):
dzięki za rozmowę :)
Proszę bardzo, również dzięki za rozmowę :clever:

Pt paź 31, 2014 2:37 am
Gaduła
Gaduła

Cytuj:

A to dobre, poprawia komfort swojej rodzinie i otoczeniu. A skąd wiesz, czy faktycznie ich komfort poprawiasz, pytałeś. A nawet jeśli pytałeś, to skąd wiesz, że mówią prawdę. Pisząc w ten sposób przede wszystkim poprawiasz swój kmofort.
Mądrości ludowe mają trudną do przecenienia wartość. Jedna z nich dobrze się tu nadaje: „Dobre jest wrogiem lepszego”

Pt paź 31, 2014 9:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

koneczny napisał(a):
A to dobre, poprawia komfort swojej rodzinie i otoczeniu. A skąd wiesz, czy faktycznie ich komfort poprawiasz, pytałeś. A nawet jeśli pytałeś, to skąd wiesz, że mówią prawdę. Pisząc w ten sposób przede wszystkim poprawiasz swój kmofort.
Mądrości ludowe mają trudną do przecenienia wartość. Jedna z nich dobrze się tu nadaje: „Dobre jest wrogiem lepszego”

To co teraz opisałeś to doskonały przykład umysłu kompulsywnego, który w każdej sytuacji będzie szukał problemu czy zagrożenia . To jest taka napędzająca się spirala, który mówi w głowie ' czuję się dobrze, ale czy jestem szczery wobec siebie ? może tylko samego siebie oszukuję ! przecież zawsze mogę poczuć się lepiej.. "
" dbam o swoja rodzinę.. ale przecież mogę to robić lepiej.. a jak osiągnę to " lepiej" to jest tysiąc kolejnych poziomów :)
i nakręcasz się tak bez końca..
ja to nazywam masochistyczną ścieżką nieświadomości :)

Pt paź 31, 2014 8:56 pm
Gaduła
Gaduła

Cytuj:
To co teraz opisałeś to doskonały przykład umysłu kompulsywnego, który w każdej sytuacji będzie szukał problemu czy zagrożenia . To jest taka napędzająca się spirala, który mówi w głowie ' czuję się dobrze, ale czy jestem szczery wobec siebie ? może tylko samego siebie oszukuję ! przecież zawsze mogę poczuć się lepiej.. "
" dbam o swoja rodzinę.. ale przecież mogę to robić lepiej.. a jak osiągnę to " lepiej" to jest tysiąc kolejnych poziomów
i nakręcasz się tak bez końca..
ja to nazywam masochistyczną ścieżką nieświadomości

Przeczytałeś ze zrozumieniem, to co napisałem, czy tylko potrafisz czytać siebie ?
Pisałem „skąd wiesz że mówią prawdę”, że dbasz o swoją rodzinę. Gdzie jest tu mowa o jakiejś spirali (mam nadzieję, że nie antykoncepcyjnej) . Całkiem możliwe, że w ogóle nie sposób dowiedzieć się, co dla kogoś znaczy poprawa komfortu jego życia, a wtedy Twoje dbanie o rodzinę, bo mogę lepiej i lepiej jest bezcelowe, razem z tą masochistyczną ścieżką nieświadomości.

So lis 01, 2014 1:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Konieczny,

Problem w tym, że ja teraz nie wiem, czy pytasz szczerze, czy po prostu robisz sobie jaja :) I nawet jeśli szczerze, to skąd mogę wiedzieć, czy mówisz prawdę ? haha

ale warto wiedzieć, jakie rzeczy chodzą Ci po głowie i jakie masz " problemy". Mam nadzieję, że zakupiłeś już dla swojej rodziny i znajomych wykrywacz kłamstw.. no ale.. skąd możesz wiedzieć, czy on poprawnie działa ?? Kolejny problem więc.

i nawet jak ja Ci odpowiem szczerze na pytanie, to skąd możesz wiedzieć , czy mówię prawdę ?

pogłówkuj trochę w samotności nad tymi kwestiami, a ja zajmę się ciekawszymi tematami dotyczącymi nie- dualizmu, oki ? ;)

So lis 01, 2014 10:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

I nawet jak powiem: Jednego jestem pewien.. poprawa komfortu to na pewno brak tego typu upierdliwych i pseudofilozofocznych pytań, które wlaśnie zadałeś :) - to nigdy nie będziesz pewien, czy mówię prawdę :)

So lis 01, 2014 10:38 am
Gaduła
Gaduła

Cytuj:
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematyką nie- dualizmu.., jednej niepodzielnej rzeczywistości..

To się nazywa monizm, nieuku.

So lis 01, 2014 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Tartaglia napisał(a):
To się nazywa monizm, nieuku.

świetna manipulacja, zwłaszcza, że wkleiłeś tylko jeden aspekt nie-dualizmu. I zapewniam Cię, że pojecie "nie- dualizm" jest dużo starsze i obszerniejsze od terminu " monizm"

So lis 01, 2014 11:02 pm
Gaduła
Gaduła

Cytuj:
świetna manipulacja, zwłaszcza, że wkleiłeś tylko jeden aspekt nie-dualizmu.

Jeśli wszystko jest bogiem i żadna inna konstytucja nie istnieje, to mamy do czynienia z monizmem. Learn your stuff.

Cytuj:
I zapewniam Cię, że pojecie "nie- dualizm" jest dużo starsze i obszerniejsze od terminu " monizm"

Zapewniać sobie możesz, jestem ciekaw w jaki sposób zamierzasz to udowodnić.

So lis 01, 2014 11:08 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 62  Następna strona