Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 3:12 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona
 Nie-dualizm- pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Post Re: Nie-dualizm- pytania
Aha i skoro
Advaita napisał(a):
Te złogi mentalne nie mają żadnej wartości, ale ludzie nadal je w sobie hodują.
to zdecydowanie należy je wydalić. A więc analogia jest trafna. To tylko wskazówka. Nie należy się identyfikować ze słowami. Wskazówka która po prostu pomaga zrozumieć prawdziwą wartość roztrząsania tego co było, snucia alternatywnych wizji tego co mogłoby być, albo co może być, martwienia się, poczucia krzywdy, wizji wielkości i co tam jeszcze wchodzi w skład owych złogów mentalnych. Tylko dlaczego Advaita tego nie dostrzega? :lol:

Pn paź 26, 2015 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
domgo napisał(a):
No więc teraz weź swoją obserwację, zalecenia nie-identyfikacji i potrzebę zrozumienia, wglądu i idź do tych ludzi z "dobrą nowiną". Oczywiście weźmiesz pod uwagę, że każdy z nich słyszał wiele razy (w jakiejś tam formie) wskazówki które Ty odkryłeś :lol: Pomóż im. Działaj w temacie który Ciebie kręci przy okazji zostaniesz miliarderem. No zmykaj :)

Żeby nie było. Tym razem nie odnoszę się do treści postów lecz do osoby Advaity :D

Piszesz tak, jakby to był mój obowiązek :) Nie, to dla mnie przyjemność i czasem omawiam te tematy z ludźmi którzy są na nie otwarci, którzy maja w sobie ta iskrę świadomości , która pozwala im chociaż na kilka chwil poczuć czym jest czysta percepcja i wolność od umysłu kompulsywnego.

Z mojego prywatnego doświadczenia- baaardzo mało jest ludzi, którzy słyszeli te wskazówki. Ale może po prostu miałem pecha ;)

i kto mówi o odkryciu ? to stare jak świat wskazówki mistyczne, dużo starsze niż chrześcijaństwo i nawet buddyzm.

już zapuszczam brodę, nałożę na siebie prześcieradło i zmykam.. tylko, żeby nie pomylili mnie z terrorystą islamskim, bo wtedy będę miał tylko miliardy kulek w brzuchu :D

dobrze, że zaznaczyłeś, że odnosisz się do osoby Advaity, bo bym nie zauważył :D

Pn paź 26, 2015 1:37 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
to zdecydowanie należy je wydalić. A więc analogia jest trafna. To tylko wskazówka. Nie należy się identyfikować ze słowami. Wskazówka która po prostu pomaga zrozumieć prawdziwą wartość roztrząsania tego co było, snucia alternatywnych wizji tego co mogłoby być, albo co może być, martwienia się, poczucia krzywdy, wizji wielkości i co tam jeszcze wchodzi w skład owych złogów mentalnych. Tylko dlaczego Advaita tego nie dostrzega? :lol:

Cwaniaczku- sklerotyku , napisałeś, że produkty przemiany materii i mentalnej WYDALAJĄ SIĘ NATURALNIE i w tym kontekście analogia jest nietrafna, ponieważ nasz umysł nie wydala złogów mentalnych w sposób NATURALNY. Nie został tak zaprojektowany.

a teraz modyfikujesz swoja wypowiedź i piszesz, że trzeba obie rzeczy zdecydowanie wydalić. Wiec tworzysz nową analogie , kombinatorze :D

i też nie do końca. Bo samo wykrzyczenie się, wydalenie z siebie złości, frustracji daje wprawdzie ulgę, ale nie likwiduje korzeni dysfunkcji.
W przeciwieństwie do defekacji- ona zwykle całkowicie pomaga :D

Pn paź 26, 2015 1:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):
Jozek,

nie róbmy jaj, piszesz o obrzydliwym prawie i o tym, że Bóg się do tego obrzydliwego prawa dostosował. Co by było gdyby policja dostosowała się do obrzydliwego prawa na ulicy i też zabijała ludzi ?
Co by było, gdyby nauczyciel dostosował się do obrzydliwego prawa działającego wśród społeczności patologicznych uczniów ? Co by to o nich świadczyło ?

O TOTALNEJ BEZSILNOŚCI I BRAKU KOMPETENCJI

Czy to nie przypadkiem Ty pisałeś ,ba nauczasz ,że Bóg nie da się uchwycić ludzkiemu rozumowi ,a kiedy zaczynamy o Nim prawić ,to nie ku wysokości a ku niskości zmierzają Twoje myśli?Między ludzi Go sprowadzasz i ludzkim osądom poddajesz i przyrównujesz ludzkiej naturze.A droga jest odwrotna.Tak Bóg umiłował każdego człowieka ,że będąc niewinnym ,za największego zbrodniarza oddał swoje życie.To ostateczenie wymyka się już ludzkiemu umysłowi.Zanim jednak to uczynił ,wieczerzał (tj przyjaznił się i nauczał) ze złodziejskimi celnikami i nierządnicami.Czy policjant by tak uczynił ? A może wg. Ciebie człowieku ,Bóg powinien wówczas zachować się jak faryzeusze ,co to stronili od wszystkiego co nieczyste ?Unikać ,nie zapraszać ,potępiać ,gorszyć się i w końcu ...kamienować wszystkich zbrodniarzy.Tak ,tak ,tak ! To by miało sens.Któż by się tylko wówczas ostał ?

Nie znasz Boga ,bo wyznajesz wodę i fale i ciszę tj. jakąś maź o niewiadomej strukturze,która nie jest ani zła ,ani dobra.Dlatego piszesz tak:

Cytuj:
skoro wiec Bóg nie potrafi w swojej wszechwiedzy wychować ludzi, tylko sam wskakując miedzy wrony kracze tak jak one, zabija i stosuje przemoc, to może zadanie go przerosło i powinien je zlecić komuś mądrzejszemu, sprytniejszemu i potrafiącemu tych ludzi zjednać.

dając dowód na to ,że w ogóle nie rozumiesz słowa Bóg.Bóg to Bóg.Równie dobrze mógł byś napisać "dał prawo nie zabijaj ,a ludzie codziennie umierają".

Cytuj:
wiec odpowiedziałeś mi na argument i postawiłeś Jahwe w bardzo złym świetle. Bo to zabrzmiało miej więcej tak : Bóg kazał zabijać niemowlaki,

tak
Cytuj:
bo dostosowywał się do obrzydliwego prawa,

możemy powiedzieć ,że przemówił językiem który wówczas był powszechnie stosowany od wschodu ,do zachodu
Cytuj:
i to nie on te prawa stworzył, tylko ludzie !!

Tak.Śmierć pojawiła się na świecie ,w wyniku naszych grzechów.Chętnie z niej korzystaliśmy ,odbierając sobie wzajemnie życie.Bóg ,pomimo iż jej nie stworzył ,jest i jej Panem.Wydając taki rozkaz ,a nie zsyłając np. zarazy na owe plemię , uczy Izraelitów czym są konsekwencje złych uczynków.Kpw ?

Cytuj:
podobne to do wyznań nazistów z procesów norymberskich : " kazałem zabijać ludzi w Oświęcimiu, bo musiałem się dostosować do obrzydliwego prawa.. ale nie ja je wymyśliłem tylko Hitler !! "

Hitler nie był Bogiem tylko człowiekiem.

Cytuj:
równasz wiec Boga z prymitywnym, słabym człowiekiem ??

Na pewno ja to robię ?
Ja przyrównuje Boga do człowieka ?
:no:

Cytuj:
proszę nie kpij ze mnie ! Brakuje mi dobrej woli, aby wybielić zbrodnie Jahwe ?? Dlaczego miałbym szanować kogoś kto morduje, stosuje przemoc, a sam jest podobno wszechmocny ?? Porażka na całej lini.
Dlaczego nie poszerzymy tą " dobra wole" na innych zbrodniarzy w historii ludzkości ? wszystkich ich usprawiedliwmy, oni tylko działali zgodnie z obrzydliwym prawem, ale sami go nie wymyślili .

Mam niby teraz odpisać o tym ,że nie przyrównuje Jahwe do człowieka ,czy co niby miał bym napisać ,bo zaczynam się gubić w zakamarkach Twojej dedukcji?Zostawiam Cię samego z myślami.Jak już będziesz wiedział jaki zarzut w końcu chcesz przedstawić ,to napisz raz jeszcze.

Cytuj:
Jozku, jesteś zaślepiony obrazem Boga w Biblii i nie widzisz takich oczywistości. Na szczęście ten obraz Boga jest fałszywy, sfabrykowany przez ludzi.

Masz na myśli tych ,którzy nie są w stanie wzbić się nieco wyżej i którzy nie myślą po Bożemu ,tylko po ludzku mierząc wszystko w kategoraich czysto ludzkich ? Dobrze wiedzieć. Bedę czujny. ;)

Cytuj:
No i nie odpowiedziałeś, dlaczego Bóg kazał zabijać niemowlęta. nie chodzi mi o szerszą przyczyną, tylko konkretny fakt, Boga zabijającego niemowlęta. i nie pisz o złu i grzechu.. jakie grzechy i jakie zło popełnił te malutkie dzieci ??

Nie pisałem znowu tego samego.Istnieją na świecie narodowości ,w których nie da się zmienić ich zwyczajów wynikających z ich kultury i tradycji.Piszę teraz o naszych czasach ,a dla przykładu wskazałem np Japonię.Podobnie było w tamtych czasach.Tyle tylko ,że wówczas kulturą nie było picie sake ,bieganie na bosaka ,i inne Japońskie zwyczaje ,których nie znam ,ale rytualne składanie ofiar z niemowląt ,okaleczanie i inne obrzydliwości ,o których możesz przeczytać używając google.

A gdybyś przypadkiem obejrzał jakiś film ,w którym np. islamscy bojówkarze znęcają się w barbarzyński sposób nad ludźmi ,to to że Jozek nazywa ich chwastami ,które Bóg usuwa z ziemi ,to Ty piętnujesz i wyszydzasz.I nie chodzi tutaj o poszczególnych ludzi ,ale o cełe pokolenia ,plemienia i narody ,które owym złem przesiakają ,a nienawiść lub ideologia ,jest im wpajana od dziecka.Nadal nie rozumiesz?

Nie możesz zrozumieć ,bo patrzysz na wszystko z odniesienia ziemskiego ,przyrównując Boga do jednego z ludzi i wg. tychże miar próbujesz Go zrozumieć.Twoje własne słowa o tym świadczą.

Cytuj:
na końcu dałeś popis swojej bezsilność w tej materii. taka dziecinada, nieco w stylu " nie pytaj więcej, bo pomyślę, żeś głupi"
Myślisz, ze mnie to powstrzyma ? haha

Niestety nie.
Cytuj:
dlatego jeszcze raz formułuję pytanie: " czy Bóg nie mógł tych niemowlaków po prostu gdzieś przenieść, do kochających rodzin, które by je zaadoptowały ?

czemu zabijać to co niewinne ?

czemu w ogóle zabijać, skoro ma się mega - moc i potęgę ?

Może dlatego ,bo wówczas nie było jeszcze adopcji dzieci przez pary homoseksualne?
Ten cały mistycyzm ,ktory jak mniemam liznąłeś ,czegoś naucza ?
A jeśli tak ,to po co on jest ?Czemu nie można z Bogiem mówić ot tak ,głosem ,wzrokiem ,dotykiem ? Czemu jeździmy do pracy ,a nie zostajemy przenoszeni ,no i czemu w ogóle się trudzimy ?
Sorry ,ale Twoje pytania są coraz niższych lotów.

Pn paź 26, 2015 1:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):

Czy to nie przypadkiem Ty pisałeś ,ba nauczasz ,że Bóg nie da się uchwycić ludzkiemu rozumowi ,a kiedy zaczynamy o Nim prawić ,to nie ku wysokości a ku niskości zmierzają Twoje myśli?Między ludzi Go sprowadzasz i ludzkim osądom poddajesz i przyrównujesz ludzkiej naturze.A droga jest odwrotna.Tak Bóg umiłował każdego człowieka ,że będąc niewinnym ,za największego zbrodniarza oddał swoje życie.To ostateczenie wymyka się już ludzkiemu umysłowi.Zanim jednak to uczynił ,wieczerzał (tj przyjaznił się i nauczał) ze złodziejskimi celnikami i nierządnicami.Czy policjant by tak uczynił ? A może wg. Ciebie człowieku ,Bóg powinien wówczas zachować się jak faryzeusze ,co to stronili od wszystkiego co nieczyste ?Unikać ,nie zapraszać ,potępiać ,gorszyć się i w końcu ...kamienować wszystkich zbrodniarzy.Tak ,tak ,tak ! To by miało sens.Któż by się tylko wówczas ostał ?

Nie znasz Boga ,bo wyznajesz wodę i fale i ciszę tj. jakąś maź o niewiadomej strukturze,która nie jest ani zła ,ani dobra.Dlatego piszesz tak:

dając dowód na to ,że w ogóle nie rozumiesz słowa Bóg.Bóg to Bóg.Równie dobrze mógł byś napisać "dał prawo nie zabijaj ,a ludzie codziennie umierają".

[

chwila, chwila, dla potrzeb dyskusji zamykam się w bańce pt " Bóg biblijny jest prawdziwy" i oceniam go na podstawie Biblii . I właśnie tam Bóg został sprowadzony w swojej mentalności do prymitywnego , żadnego krwi człowieka. Zaprzeczysz ?

tak Bóg umiłował świat, ze kazał zabijając niemowlaki, zgładził wszystkich oprócz arki Noego, a zniszczenie Sodomy i Gomory było jego totalnym świadectwem miłości.
Kogo Jozku oszukujesz i chcesz wprowadzić w błąd ?
zabijanie jest dla Ciebie świadectwem miłości ?
to wszyscy mordercy w wiezieniach to ludzie przepełnieni umiłowaniem świata ;)
Widzę wiec, że omijasz niewygodny temat Jahwe z ST i sprytnie przechodzisz do Jezusa, no oki

co ma się wymykać ludzkiemu umysłowi ? Wyobraź sobie, że ja rządzę Twoim miastem i pociągam wszędzie za sznurki.. ustanowiłem tam pewne prawa, które Ty ciągle łamiesz. Upominam Cię.. Ty nie reagujesz.. w końcu przyprowadzam do Ciebie swojego syna, pozwalam abyś go zabił przybijając go do drzewa, a następnie mówię- " jak uwierzysz w ta ofiarę, to wybaczam Ci wszystkie Twoje przewinienia!

jakbyś mnie ocenił ? jako psychicznie chorego dyktatora, czy jeszcze gorzej ?
to co zrobił wiec Jahwe z Jezusem było obrzydliwe. Jak chciał wybaczyć grzechy, to mógł po prostu wybaczyć, on jednak wolał zrobić jakiś krwawy i bezsensowny cyrk. Nie znał innych metod ? Ba, on sam ustala zasady.. wiec mógł wymyśleć cokolwiek , aby wybawić ludzkość. Widocznie lubuje się w zabijaniu.. w sumie nie widocznie, tylko na pewno- patrz Stary testament

nie wyznaję żadnej wody, fali i mazi :) Używam tylko pewnych przenośni, a Ty bierzesz je dosłownie. Skąd taka tendencja, nie wiem.. ale z drugiej strony wolę już wyznawać te rzeczy niż Boga , który ma na swoich rekach krew niewinnych !

tautologia, masło to masło :)

już tłumaczyłem- jest ogromna różnica pomiędzy tym, ze Bóg w swoim braku kompetencji stworzył fuszerkę ciała ludzkiego, które jest bardzo kruche i skazane na śmierć, od tego, że Bóg świadomie każe zabijać niemowlaki !

w pierwszy przypadku mamy do czynienia " tylko" z fatalnym architektem

a w drugim ze zwykłą mordercą i bestią.

Pn paź 26, 2015 2:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):

Nie pisałem znowu tego samego.Istnieją na świecie narodowości ,w których nie da się zmienić ich zwyczajów wynikających z ich kultury i tradycji.Piszę teraz o naszych czasach ,a dla przykładu wskazałem np Japonię.Podobnie było w tamtych czasach.Tyle tylko ,że wówczas kulturą nie było picie sake ,bieganie na bosaka ,i inne Japońskie zwyczaje ,których nie znam ,ale rytualne składanie ofiar z niemowląt ,okaleczanie i inne obrzydliwości ,o których możesz przeczytać używając google.

A gdybyś przypadkiem obejrzał jakiś film ,w którym np. islamscy bojówkarze znęcają się w barbarzyński sposób nad ludźmi ,to to że Jozek nazywa ich chwastami ,które Bóg usuwa z ziemi ,to Ty piętnujesz i wyszydzasz.I nie chodzi tutaj o poszczególnych ludzi ,ale o cełe pokolenia ,plemienia i narody ,które owym złem przesiakają ,a nienawiść lub ideologia ,jest im wpajana od dziecka.Nadal nie rozumiesz?

Nie możesz zrozumieć ,bo patrzysz na wszystko z odniesienia ziemskiego ,przyrównując Boga do jednego z ludzi i wg. tychże miar próbujesz Go zrozumieć.Twoje własne słowa o tym świadczą.

Może dlatego ,bo wówczas nie było jeszcze adopcji dzieci przez pary homoseksualne?
Ten cały mistycyzm ,ktory jak mniemam liznąłeś ,czegoś naucza ?
A jeśli tak ,to po co on jest ?Czemu nie można z Bogiem mówić ot tak ,głosem ,wzrokiem ,dotykiem ? Czemu jeździmy do pracy ,a nie zostajemy przenoszeni ,no i czemu w ogóle się trudzimy ?
Sorry ,ale Twoje pytania są coraz niższych lotów.

acha, czyli Bóg jako wszechmocny stwórca, super- pedagog, miłosierny wychowawca stwierdził : "Wychowanie tych dzieci jest ponad moje siły, one zbytnio przesiąknęły nienawiścią kulturową.. nawet te niemowlaki, które maja po kilka miesięcy, zostały uwarunkowane nienawiścią na fest ( swoja drogą jakim cudem ?? ) Jedyne wyjście to je pozabijać.."

kontynuujemy przemyślenia Boga- " nie mogę ich przenieść, bo wszędzie są pary homoseksualne ,a to ZŁO !!, nie mogę im zmienić umysłu- bo to ingerencja w ich wolną wolę

lepiej wiec zabić i poćwiartować..

sorry Jozku, może moje pytania są niskich lotów, dziecinne itp. ale to co Ty próbujesz tutaj odstawić to zwykłe wybielanie totalnego braku kompetencji, bezsilności Jahwe, jego skrajnej indolencji i bestialstwa.

Pn paź 26, 2015 2:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):

Połącz to z tym, że Mojżesz dostał przykazanie " nie zabijaj", jednak mimo tego, ze podobno podyktował je sam Bóg, to Mojżesz nie mógł się powstrzymać od swoich prymitywnych instynktów i od razu je złamał.
czyli okazuje się, że dla niego prawo Mojżesza było ważniejsze niż prawo Boga, I ktoś taki chce innych ludzi uczyć moralności i przestrzegania prawa ? Totalna hipokryzja.

O losie.
Stosując te Twoje czysto ludzkie standardy odpowiem Ci tak.
Jest na świecie prawo stanowione przez człowieka ,które jest w każdym państwie i narodzie.Do niedawna ,dosyć powszechnie była stosowana kara śmierci.W niektórych stanach nadal jest.Podlegają jej wszyscy ,którzy dopuszczają się zbrodni najwyższego kalibru.Morderstwa inne tego typu.Czyli ,Ci którzy łamią prawo np. "nie zabijaj" zostają zabici przez to samo prawo.Wg Ciebie tak być nie powinno.Głosisz ,że Ci którzy łamią prawo ,nie powinni podlegać karze bo kara ,to brak miłosierdzia i ...hipokryzja.Kara nie jest metodą wychowawczą.Idąc w oparach absurdu Ty mówisz ,że pijany kierowca który jedzie pod prąd autostradą ,nie powinien zostać ukarany mandatem ,ba wiezieniem ,bo wówczas będzie bardzo cierpiał on i jego rodzina.Za zło nie wolno czynić zła.To jest twoje myślenie.Problem w tym ,że ty chyba nie wierzysz w zło i nie odróżniasz jego odcieni.Dobrze pamiętam ?

Cytuj:
oczywiście jet na świecie wiele dysfunkcji i patologii. To co Ty jednak proponujesz to zamykanie luzi w klatkach ideologii, nakładani im na usa obroży dekalogu. To niczego ich nie nauczy, tylko zdyscyplinuje.
Dlatego martwe prawa nie maja znaczenia, liczy się rozwój w tych ludziach inteligencji i empatii.
bo to nie sztuka nałożyć na ludzi kajdany i myśleć w swojej naiwności, że problem rozwiązany
sztuką jest całkowite ich wyleczenie.
i wskazówki w kontekście tego wyleczenia podał Jezus. Niestety kościół tych wskazówek nie zrozumiał i całkowicie je wypaczył.

Dobrze że Ty owe wypaczenia prostujesz.Szkoda ,że kilofem i szlifierką.

Cytuj:
Jezus podaje masę wskazówek na wyjście poza samego siebie ( uwarunkowane Ja), na generowanie ciszy wewnętrznej ( nei patrz w tył, nie troszcz się o jutro) i czysta , nieoceniającą ( nie osądzaj) ,percepcje małego dziecka. to klasyczne mistyczne wskazówki, które czytałem u setki innych mistyków .

A pamiętasz ,że Jezus obok tego nawiązywał i czerpał z Pisma ?
Nie odciął się od Niego ,powoływał się na Nie i ze czcią się o Nim wypowiadał.Na pustyni z cytującym Pismo diabłem ,walczył Pismem.
Albo więc Jego mistycyzm ,tj duchowość pochodzi z Tego czego Ty nie rozumiesz ,albo 2000 lat temu mieliśmy pierwszą wizytę UFO ,która zostawiła nam Jezusa.Tak czy siak ,ciekawi mnie jaką kolejną irracjonalną wymówkę wymyślisz teraz ,aby zawartą w ST mądrość wyświechtać.

Cytuj:
Tymczasem co robi kościół ?

Wskazuje na mądrość Pisma ,tak jak to czynił Jezus.
Cytuj:
tylko modyfikuje to uwarunkowane Ja
nadal tkwi w śnie przyszłości/przeszłości
osądza, nazywa grzesznikami
nic nie mówi o percepcji małego dziecka, wręcz przeciwnie, dla niego nawrócenie to tylko zahipnotyzowanie się chrześcijaństwem

heh
popatrz:
Cytuj:
Jezus podaje masę wskazówek na wyjście poza samego siebie ( uwarunkowane Ja)

nie mam pojęcia co to i nie komentuje.
Cytuj:
na generowanie ciszy wewnętrznej ( nei patrz w tył, nie troszcz się o jutro)

Generowanie ciszy wewnętrznej ,o zamknięciu się na świat zewnętrzny to ten fragment: Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Dalej to co w nawiasie( nei patrz w tył a jest to jak mniemam nawiązanie do „Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.” to jest właśnie nawoływanie do tego ,jak to określiłeś "modyfikuje to uwarunkowane Ja", czyli nie żyj już starym życiem ,ale nowym.Nie wg zasad starego człowieka ,ale nowego zachowując czyste serce.

nie troszcz się o jutro) tj zachęta do bezgranicznej ufności Bogu.Rzuć się w Moje ramiona i pozwól że Cie poprowadzę.

Tobie z tego wyszło wyłącznie generowanie ciszy wewnętrznej.
Ja choć pobieżnie ,wskazałem na bogactwo Kościoła ,który daje więcej ,a które to bogactwo ,niczym inkwizytor chcesz zwalczyć.

Cytuj:
i czysta , nieoceniającą ( nie osądzaj) ,percepcje małego dziecka.

Percepcje małego dziecka ,w pełni tutaj ująłeś ,czy pobieżnie?
Dzieci są bowiem też bardzo ufne i wszystko przyjmują z prostotą.
A (nie osądzaj) też właściwie zrozumiałeś ?
Pomyśl chwilę poprzez pryzmat własnych postów jak na to pytanie odpowiedzieć.Jak będziesz miał problem ,to bogactwo mistycznej wiedzy ,jaką zgromadził Kościół na przełomie wieków służy pomocą.

Pn paź 26, 2015 2:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):

To dla Ciebie nie wystarczy ? To popracuj nad swoja inteligencją, empatią i świadomością, bo sam fakt, że nie będziesz zabijał, kradł i kłamał nie stworzy z Ciebie miłującego człowieka.
zresztą co to za motywacja ? Nie kradniesz i nie zabijasz tylko dlatego, ze tak jest napisane w dekalogu ?
czy raczej tego nie robisz bo jesteś mądrym, empatycznym i inteligentnym człowiekiem ?

Ale Ty jesteś nierozumny.Prorok Jeremiasz tak powiedział: Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. I to co On powiedział ,każdy prawdziwie nawrócony przeżył.
Gdybyś jeszcze pytał o tą motywację ,to godzien byś był miana człowieka mądrego ,który szuka mądrości.Tymczasem ty toczysz tutaj jakieś własne teorie o psie Pawłowa i piszesz głupoty.Czemu słuchasz w domu własną mamę ?

Cytuj:
samo sumienie to chip społeczny, pamiętasz psa Pawłowa ? sumienie robi z Ciebie takiego króliczka eksperymentalnego.
coś za zasadzie, jak zrobisz A , to dostaniesz z bata
zrobisz B, to się ucieszysz.
to odczłowiecza nas, upadla i niszczy

Bo tak zostałeś nauczony ,czy dlatego bo ją kochasz?

Czyste wariactwo.Ide spać ,bo wstaje o 6.

ps.
Widzę szybkość z jaką odpisujesz na moje wiadomości.
Albo zwolnisz i w ...... ciszy najpierw się zastanowisz co chcesz napisać ,albo dalszy nasz dialog zostanie zamieniony w monolog ,albo ciszę do której zmierzasz ;)

ps2
Cytuj:
dlaczego osoba masturbująca się ma wyrzuty sumienia ? Bo tak ją zahipnotyzował kler.

Ten przykład miał Ci pokazać ,że właśnie nie.Gdyby ludzie byli blisko Kościoła ,to by szukali pomocy w Kościele.Jeśli mi nie wierzysz ,to załóż wątek z pytaniem do ludzi nie wierzących ,czy słyszą sumienie ,czy odczuwają żal itd. To spotyka każdego ,nawet tych nie ochrzczonych.

Budujesz swoje wypowiedzi na ludzkiej głupocie i ślepocie.Im głupsze mądrości wygłaszasz ,tym więcej cierpliwości mi zabierasz.

Cytuj:
Jezus akurat nie miał prawa tak się wymądrzać, bo sam został spłodzony w wyniku cudzołóstwa. Jakoś nie przypominam sobie bowiem, aby Maryja zrobiła to z mężem Józefem.

Aha.Doczytałem do końca przed zamknięciem

W związku z moją wcześniejszą prośbą ,dot. ogłady w wyrażaniu poglądów i pewnych zasad dobrego wychowania i przyzwoitości ,których w swym wyzwolonym i oświeconym umyśle nie zrozumiałeś, więcej z Tobą rozmawiać nie będę.Ogłaszam więc iż zamierzony cel osiągnąłeś.
Teraz nastąpi wieczna cisza z mojej strony.

Pn paź 26, 2015 3:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):

O losie.
Stosując te Twoje czysto ludzkie standardy odpowiem Ci tak.
Jest na świecie prawo stanowione przez człowieka ,które jest w każdym państwie i narodzie.Do niedawna ,dosyć powszechnie była stosowana kara śmierci.W niektórych stanach nadal jest.Podlegają jej wszyscy ,którzy dopuszczają się zbrodni najwyższego kalibru.Morderstwa inne tego typu.Czyli ,Ci którzy łamią prawo np. "nie zabijaj" zostają zabici przez to samo prawo.Wg Ciebie tak być nie powinno.Głosisz ,że Ci którzy łamią prawo ,nie powinni podlegać karze bo kara ,to brak miłosierdzia i ...hipokryzja.Kara nie jest metodą wychowawczą.Idąc w oparach absurdu Ty mówisz ,że pijany kierowca który jedzie pod prąd autostradą ,nie powinien zostać ukarany mandatem ,ba wiezieniem ,bo wówczas będzie bardzo cierpiał on i jego rodzina.Za zło nie wolno czynić zła.To jest twoje myślenie.Problem w tym ,że ty chyba nie wierzysz w zło i nie odróżniasz jego odcieni.Dobrze pamiętam ?

.

Moje czysto ludzkie standardy.. o zgrozo.. te boskie są wiec inne, wypaczona moralność, gdzie morderstwa, zabijania są czymś dobrym i chwalebnym ??? brzmi jak propaganda nazizmu .

Co to za mętne tłumaczenie ?? Zupełnie odbiegasz od tematu,

prawem Mojżesza było oko za oko. Bóg dał jasne prawo w dekalogu " nie zabijaj". Mojżesz to prawo przyjął i chciał ogłosić wszystkim ludziom. Schodząc z góry wściekł się i kazał się się ludziom powyrzynać. Jest więc skończonym hipokrytą. Bo skoro dla niego jego własne prawo mojżeszowe jest ważniejsze niż prawo Boga, to w jaki sposób chce on autorytatywnie reprezentować dekalog ? Mojżesz pokazał, że dekalog ma głęboko w 4 literach i , że i tak robi po swojemu.. Skoro więc on, któremu ten dekalog został objawiony, nie potrafi się do niego stosować, to jakim prawem chce wymagać tego od innych ??

Dalej w przykładzie widzę, że totalnie nie rozróżniasz pomiędzy inteligentną kara wychowawczą a zwykłym zabijaniem. Skoro Bóg zabija, mimo, ze dał prawo " nie zabijaj" to co to świadczy o jego wiarygodności ? Skoro nie potrafi inaczej ukarać niż śmierć to co to świadczy o jego miłosierdziu ?
i nie mieszajmy z tym jakiś prymitywnych prawa ludzkich.. Boga standardy powinny być o wiele wyższe, a Ty go znowu zrównujesz i porównujesz do ludzi i ich chęci odwetu , zemsty.

jak najbardziej wierze w zło i rozróżniam jego odcienie, a Tym złem są morderstwa Boga i poświęcanie własnego syna jako kozła ofiarnego.

Pn paź 26, 2015 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):

A pamiętasz ,że Jezus obok tego nawiązywał i czerpał z Pisma ?
Nie odciął się od Niego ,powoływał się na Nie i ze czcią się o Nim wypowiadał.Na pustyni z cytującym Pismo diabłem ,walczył Pismem.
Albo więc Jego mistycyzm ,tj duchowość pochodzi z Tego czego Ty nie rozumiesz ,albo 2000 lat temu mieliśmy pierwszą wizytę UFO ,która zostawiła nam Jezusa.Tak czy siak ,ciekawi mnie jaką kolejną irracjonalną wymówkę wymyślisz teraz ,aby zawartą w ST mądrość wyświechtać.

Wskazuje na mądrość Pisma ,tak jak to czynił Jezus.
.

inspiracje Jezusa to w 90 % pisma mistyczne a w 10 % Stary testament. Gdybyś był wiec nieco bardziej oczytany to byś o tym wiedział.
I Jezus nie miał innego wyboru- musiał zrobić szpagat pomiędzy prymitywnym ST a mistyką, ponieważ inaczej nie zostałby przez ludzi zrozumiany. Musiał posługiwać się ich terminologią, nawiązać do czegoś co znają. Nie mógł od razu zdeprecjonować pisma, ponieważ Żydzi by go od razu odrzucili jako nauczyciela.

i sam Jezus wyświechtał pseudomadrosc zawartą w Starym testamencie

Stary testament

- oko za oko
- szanuj swoich rodziców
- dzień święty święć
- kamieniuj cudzołożnice
- zmieniaj swój umysł na podstawie 10 przykazań

Jezus

- wybaczaj
- miej w nienawiści swoich rodziców
- Jezus nie przestrzega szabatu
- darować cudzołożnicy
- wyjdź poza umysł na zasadzie wyjścia poza mentalne ja oparte na przeszłości i przyszłości.

Podać więcej argumentów ?? Stary testament to moralność, Jezus to mistyka. Zupełnie inna jakość

Pn paź 26, 2015 11:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):
nie mam pojęcia co to i nie komentuje.

Generowanie ciszy wewnętrznej ,o zamknięciu się na świat zewnętrzny to ten fragment: Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.

Dalej to co w nawiasie( nei patrz w tył a jest to jak mniemam nawiązanie do „Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.” to jest właśnie nawoływanie do tego ,jak to określiłeś "modyfikuje to uwarunkowane Ja", czyli nie żyj już starym życiem ,ale nowym.Nie wg zasad starego człowieka ,ale nowego zachowując czyste serce.

nie troszcz się o jutro) tj zachęta do bezgranicznej ufności Bogu.Rzuć się w Moje ramiona i pozwól że Cie poprowadzę.

Tobie z tego wyszło wyłącznie generowanie ciszy wewnętrznej.
Ja choć pobieżnie ,wskazałem na bogactwo Kościoła ,który daje więcej ,a które to bogactwo ,niczym inkwizytor chcesz zwalczyć.

Percepcje małego dziecka ,w pełni tutaj ująłeś ,czy pobieżnie?
Dzieci są bowiem też bardzo ufne i wszystko przyjmują z prostotą.
A (nie osądzaj) też właściwie zrozumiałeś ?
Pomyśl chwilę poprzez pryzmat własnych postów jak na to pytanie odpowiedzieć.Jak będziesz miał problem ,to bogactwo mistycznej wiedzy ,jaką zgromadził Kościół na przełomie wieków służy pomocą.

No właśnie, nie masz pojęcia, a to sedno i korzeń przekazu Jezusa. nie wiesz wiec o czym Jezus tak naprawdę mówił i do czego nawiązywał.
A jego wszystkie wskazówki służyły rozbiciu hydry zwanej mentalną, iluzoryczna tożsamością.

izolacja, modlitwa w izdebce nie jest generowaniem ciszy- to marna wskazówka.. nawet jakbyś tam uzyskał chwilową cisze, transcendencję tego co przeszłe i przyszłe to i tak wracasz potem do ludzi i hipnoza zaczyna się od nowa. Masz być czujny i świadomy w każdym momencie ! o tym mówił tez Jezus. a czujność implikuje brak potoku myśli, czyli wyciszenie i obudzenie zmysłów .

tak, nie na zasadach starego człowieka , tylko nowego. Znowu Jezus subtelne kopie i deprecjonuje Stary testament.. ale to za mało..
taka wskazówka też jest marna.. Ty masz całkiem odhipnotyzować się od identyfikacji z przeszłością i przerwać kompulsywne myślenie o tym co było.. Bardzo więc spłaszczasz wskazówki Jezusa, nie dotarłeś do ich sedna- o czym już wspominałem

bezgraniczna ufność Bogu- sorry, ale taka wskazówkę mógłby również dobrze dać Józek spod piwiarni. Tu natomiast chodzi znowu o wyjście poza umysł nieprzerwanie projektujący to co przyszłe i opierający na pewnych nadziejach swoje poczucie Ja. Kolejna wiec głowa mentalnej hydry musi zostać odcięta.

i czemu fałszywie sugerujesz, ze wyszło mi tylko generowanie ciszy >? nie, generowanie ciszy jest tylko pewnym elementem, narzędziem,. a wszystko służy ' rozpuszczeniu" mentalnej, złożonej ze złogów mentalnych tożsamości, którą przyjęliśmy za samych siebie.

a jeżeli Ty opisałeś mi bogactwo kościoła, to jest ono bardzo marnej jakości, nie celuje w główna dysfunkcję, korzeń patologii ( którym jest mentalne ja), tylko sobie obcina gdzieniegdzie gałązki.. Płytkie to, marne i nieskuteczne.

Percepcja dziecka, czyste patrzenie.. Rozróżniasz to od psychiki dziecka ? Nie chodzi o powrót do naiwności dziecka, tylko jego czystego patrzenia, czystego słuchania, czystego dotykania. obudzonych zmysłów przy jednoczesnym braku wewnętrznego trajkotania umysłu.

kolejna sprawa- " nie osądzaj" . Tutaj również chodzi o bezużyteczne naklejanie w swojej głowie etykietek na wszystko, osądzania ludzi sytuacji, zdarzeń , samego siebie w sposób niekontrolowany, kompulsywny i szkodliwy.
Bo chyba zdajesz sobie sprawę, że Jezusowi nie chodziło o praktyczny wymiar osądzania ? Sam on bowiem osądzał i naklejał etykietki na faryzeuszy. Więc gdyby o takie osądzanie mu chodziło, jakie Ty i ja prezentujemy tutaj na forum, to Jezus byłby hipokryta nie trzymającym się własnych praw.

poczytaj pisma mistyczne poza chrześcijaninem, bo te niestety są już zabarwione i wypaczone martwą ideologia. Co zresztą dałeś dowód totalnie przegapiając sedno nauczania Jezusa

Pn paź 26, 2015 11:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):

Ale Ty jesteś nierozumny.Prorok Jeremiasz tak powiedział: Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. I to co On powiedział ,każdy prawdziwie nawrócony przeżył.
Gdybyś jeszcze pytał o tą motywację ,to godzien byś był miana człowieka mądrego ,który szuka mądrości.Tymczasem ty toczysz tutaj jakieś własne teorie o psie Pawłowa i piszesz głupoty.Czemu słuchasz w domu własną mamę ?

Bo tak zostałeś nauczony ,czy dlatego bo ją kochasz?

Czyste wariactwo.Ide spać ,bo wstaje o 6.

ps.
Widzę szybkość z jaką odpisujesz na moje wiadomości.
Albo zwolnisz i w ...... ciszy najpierw się zastanowisz co chcesz napisać ,albo dalszy nasz dialog zostanie zamieniony w monolog ,albo ciszę do której zmierzasz ;)

ps2
.

czyli znowu woda na młyn. Podajesz kolejna " wspaniała " cechę wszechmogącego Boga- uwodzenie ludzi.. czyli Bóg traktuje nas jako marionetki ?

prawdziwe nawrócony to człowiek , który poznał swoja pierwotna twarz zanim został zainfekowany przez społeczeństwo i kapłanów. Ty mówisz tylko o zmianie hipnozy - z niewierzącej na wierząca, z ateistycznej na chrześcijańska.. a to tylko zmiana maski, nie mająca niczego wspólnego z prawdziwym nawróceniem..

acha, czyli teoria o psie Pawłowa, który podobnie reaguje na pewne bodźce jak człowiek czipowany sumieniem to głupoty,

ale wybielanie morderstw Boga to już szczyt mądrości ??

Jozek, zastanów się czasem głęboko nad sobą, naprawdę,..

no właśnie- niechcący podałeś mi na tacy mój własny argument !!
Mamę kocham.. kocham nie dlatego, że tak przeczytałem w Biblii, nie dlatego, że tak mówił Jezus, nie dlatego, że tak mi szepcze sumienie.. tylko dlatego, ze ta miłość wypływa ze mnie.. nie ma ona niczego wspólnego z religią, filozofią, dyscyplinowaniem człowieka i traktowaniem go jako marionetką.

Jozku, więc Ty w ciszy zastanów się co masz napisać,. żeby to było sensowne..

ja tej ciszy mam w nadmiarze.

Pn paź 26, 2015 11:33 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):
domgo napisał(a):

Cwaniaczku- sklerotyku , napisałeś, że produkty przemiany materii i mentalnej WYDALAJĄ SIĘ NATURALNIE i w tym kontekście analogia jest nietrafna, ponieważ nasz umysł nie wydala złogów mentalnych w sposób NATURALNY. Nie został tak zaprojektowany.

a teraz modyfikujesz swoja wypowiedź i piszesz, że trzeba obie rzeczy zdecydowanie wydalić. Wiec tworzysz nową analogie , kombinatorze :D

i też nie do końca. Bo samo wykrzyczenie się, wydalenie z siebie złości, frustracji daje wprawdzie ulgę, ale nie likwiduje korzeni dysfunkcji.
W przeciwieństwie do defekacji- ona zwykle całkowicie pomaga :D
Małostkowy Cebularzu! :) Odpowiednia dieta! Plus odpowiednia ilość płynów i ruchu. Analogicznie właściwe postawy do tego co nas spotyka, dużo ruchu, co do płynów to zależy. I nie ma złogów. I nieprawdą jest, że stosowane przez Ciebie oczyszczanie umysłu, higiena psychiczna nie ma skutków ubocznych. Po pierwsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Po drugie "leczenie" może za bardzo się spodobać :wink: Co widać, słychać i czuć... wiesz ta Twoja afirmacja lewatyw aż po samo gardło...

Pn paź 26, 2015 11:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jozek napisał(a):
Ten przykład miał Ci pokazać ,że właśnie nie.Gdyby ludzie byli blisko Kościoła ,to by szukali pomocy w Kościele.Jeśli mi nie wierzysz ,to załóż wątek z pytaniem do ludzi nie wierzących ,czy słyszą sumienie ,czy odczuwają żal itd. To spotyka każdego ,nawet tych nie ochrzczonych.

Budujesz swoje wypowiedzi na ludzkiej głupocie i ślepocie.Im głupsze mądrości wygłaszasz ,tym więcej cierpliwości mi zabierasz.

Aha.Doczytałem do końca przed zamknięciem

W związku z moją wcześniejszą prośbą ,dot. ogłady w wyrażaniu poglądów i pewnych zasad dobrego wychowania i przyzwoitości ,których w swym wyzwolonym i oświeconym umyśle nie zrozumiałeś, więcej z Tobą rozmawiać nie będę.Ogłaszam więc iż zamierzony cel osiągnąłeś.
Teraz nastąpi wieczna cisza z mojej strony.

I to szukanie pomocy w kościele byłoby ich największym błędem. Są tam bowiem ludzie niekompetentni, zabobonni, zanurzeni w świecie bajek.
Oczywiście, ze ludzie słysza głos w głowie, ale ten głos jest głosem społeczenstwa. Jak Cie zaprogramuje społeczeństwo taki głos będziesz słyszał. Zrozumiałeś przykład , który Ci podałem- przykład o dżinistach, którzy nie mogą jeść niczego o zmroku, a jak zjedzą to czują ogromne wyrzuty sumienia ?
tak zostali zaprogramowani.
niewierzący są wiec też programowani przez społeczeństwo.

acha, czyli Twoje wycieczki ad personam o głupocie i ślepocie są jak najbardziej w porządku, ale już moje proste stwierdzenie faktu, opartego na tekście biblijnym jest już obrazą majestatu ?

jaki to rodzaj moralności i jakie standardy ?

Jozek, lepsza wieczna cisza, niż naprawdę stek głupot , które wypisałeś broniąc Boga mordercy i Twoje popisywanie się zupełnych brakiem znajomości przekazu Jezusa i podstaw psychologii . Masz racje- czasem wiec lepiej zamilknąć i się trochę poedukwoać.

Pn paź 26, 2015 11:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
acha, czyli Twoje wycieczki ad personam o głupocie i ślepocie są jak najbardziej w porządku, ale już moje proste stwierdzenie faktu, opartego na tekście biblijnym jest już obrazą majestatu ?

jaki to rodzaj moralności i jakie standardy ?
Tak to jest Advaito. Tak reagujemy na pojedyncze słowa. Wyrywamy je z kontekstu. Interpretujemy. Dorabiamy własną historię. To droga pomiędzy spostrzeżeniem a odzwierciedleniem w umyśle które z odzwierciedleniem ma niewiele wspólnego. Na to jak widać higiena psychiczna "po fakcie" nie pomaga :)

Pn paź 26, 2015 11:50 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona