Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 24, 2020 2:35 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona
 Nie-dualizm- pytania 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Nie-dualizm- pytania
domgo napisał(a):
Małostkowy Cebularzu! :) Odpowiednia dieta! Plus odpowiednia ilość płynów i ruchu. Analogicznie właściwe postawy do tego co nas spotyka, dużo ruchu, co do płynów to zależy. I nie ma złogów. I nieprawdą jest, że stosowane przez Ciebie oczyszczanie umysłu, higiena psychiczna nie ma skutków ubocznych. Po pierwsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Po drugie "leczenie" może za bardzo się spodobać :wink: Co widać, słychać i czuć... wiesz ta Twoja afirmacja lewatyw aż po samo gardło...

ciesze się, że dotarło do Ciebie, żeś kombinator i zmieniasz teraz temat na ten kulinarny i sportowy :)
ja mam ruchu sporo- gram w piłkę nożna, chodzę kilka razy w tygodniu na siłownie, basen- a jak to u Ciebie wygląda ?

i to faktycznie bardzo pomaga w oczyszczaniu złogów, ponieważ energia jest przekierowana w ciało, a umysł przestaje produkować niekontrolowanie spam.
jednak.. wracasz do domu.. trochę odpoczniesz i ten umysł wraca , problemu wiec nie rozwiązałeś, tylko go odwlekłeś w czasie.

jakie skutki oboczne masz nam myśli ? lepszy nastrój ? mniejsza podatność na choroby ? zgadzam się :D

potrafisz zapobiegać nie brudzeniu się ? To wejdź, jak to robił Michael Jackson, do jakieś sterylnej kapsuły wypełnionej tlenem i spędź tam całe swoje życie..

spam mentalny jest skutkiem ubocznym używaniu umysłu ! Wiec zapobiegając musiałbyś przestać używać swojej jadaczki :D

widzę, ze spróbowałeś tej lewatywy i się spodobało ? :D

Pn paź 26, 2015 11:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
A ja ma w domu słonia w butelce :D :D :D

Ile wyciskasz? .... To słabo :lol:

A ile basenów przepłyniesz i dlaczego tak mało :?:

Pn paź 26, 2015 11:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):
Tak to jest Advaito. Tak reagujemy na pojedyncze słowa. Wyrywamy je z kontekstu. Interpretujemy. Dorabiamy własną historię. To droga pomiędzy spostrzeżeniem a odzwierciedleniem w umyśle które z odzwierciedleniem ma niewiele wspólnego. Na to jak widać higiena psychiczna "po fakcie" nie pomaga :)

no i tworzymy w ten sposób spam w głowie, chyba, że masz na myśli praktyczne interpretacje jak np,. pisanie na forum.
a umiesz odróżnić pomiędzy suchym stwierdzeniem faktu a kompulsywnym narzekaniem na coś i żaleniem się ?

Pn paź 26, 2015 11:58 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

domgo napisał(a):

haha, jak to łatwo rozpoznać cherlaka sprzed monitora :D :D

Pn paź 26, 2015 12:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

To akurat potrafi każdy!... kto posiadł konstruktywny stosunek do życia, ewentualnie kto miał szczęście (lub nieszczęście, nad tym trzeba by się zastanowić), że mu taką postawę wdrukowano. Pomyłki oczywiście mogą się zdarzać, to jest zawarte w postawie i niewiele znaczy.

Advaita napisał(a):
domgo napisał(a):

haha, jak to łatwo rozpoznać cherlaka sprzed monitora :D :D
No i znowu wyszła z Ciebie małostkowość. Post nawiązuje do treści którą zdążyłeś usunąć :lol:

Pn paź 26, 2015 12:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Znowu jakiś post mi usunięto ? czy to była metafora, niemałostkowy Domgo ? :D

Pn paź 26, 2015 12:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Mnie tam grzywka. Ale teraz lepiej rozumiem dlaczego uciekasz od samego siebie w ciszę :D

Pn paź 26, 2015 12:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

jak można uciec od samego siebie , jestem dwoma osobami ? uciekającym i tym od którego uciekam ? :D

tak, na poważnie- który mój post został znowu usunięty ?, bo nie widzę.
ten o piłce nożnej i basenie przecież jest

Z tego wątku nic Ci nie usuwam. Jedynie czytam, ale jedynie pod kątem regulaminowym, bo treści tu żadnej nie uświadczę. Totalny odlot skoro nie wiesz co napisałeś. (merss)

Pn paź 26, 2015 12:30 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Zastanawiam się po co Advaita walczy z Bogiem biblijnym, z jego własnym wyobrażeniem. Przecież to tylko mentalny konstrukt w umyśle, nie istniejący. A tutaj; w tym temacie taka szarpanina i spamowanie ideami, które i tak nikogo nie przekonają. Mnie to osobiście męczy, wolę sobie popatrzeć na opadające z drzew jesienne liście, albo trawy poruszające się na wietrze. Po co na siłę przekonywać? Jak ktoś chce, to znajdzie. Mnie Bóg osobowy nie przeszkadza, to tylko narzędzie ;)

Pn paź 26, 2015 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Osioł kopytny napisał(a):
Zastanawiam się po co Advaita walczy z Bogiem biblijnym, z jego własnym wyobrażeniem. Przecież to tylko mentalny konstrukt w umyśle, nie istniejący. A tutaj; w tym temacie taka szarpanina i spamowanie ideami, które i tak nikogo nie przekonają. Mnie to osobiście męczy, wolę sobie popatrzeć na opadające z drzew jesienne liście, albo trawy poruszające się na wietrze. Po co na siłę przekonywać? Jak ktoś chce, to znajdzie. Mnie Bóg osobowy nie przeszkadza, to tylko narzędzie ;)

oczywiście, ze to tylko konstrukcja mentalna, ale jej demontaż polega właśnie na obnażeniu jego braku logiki, niespójności i apelowaniu do poczucia estetyki i moralności.

i słusznie robisz- też za chwile idę do parku.

przekonywać na sile ? bynajmniej, mnie to bawi :) Lubie argumentować, wyostrzam w ten sposób swoje umiejętności polemiki, a każda umiejętność w życiu jest potrzebna

Pn paź 26, 2015 12:38 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Może się mylę, ale wydaje mi się, że są ludzie, którym ten mentalny konstrukt w pewien sposób służy. Niektórzy potrzebują wolności, a inni pały nad głową, która by ich pilnowała. I trzeba pamiętać o tym, że nie wszyscy są tacy inteligentni; pewnych metafor nie są w stanie zrozumieć. Dyskusja w tym temacie przybiera chwilami formę inteligentnego dogryzania. Subtelne, ale jest. Miłej zabawy słowami. Uciekam, zanim zostanę pożarty przez któreś z nich :-D

Pn paź 26, 2015 12:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Osioł kopytny napisał(a):
Może się mylę, ale wydaje mi się, że są ludzie, którym ten mentalny konstrukt w pewien sposób służy. Niektórzy potrzebują wolności, a inni pały nad głową, która by ich pilnowała. I trzeba pamiętać o tym, że nie wszyscy są tacy inteligentni; pewnych metafor nie są w stanie zrozumieć. Dyskusja w tym temacie przybiera chwilami formę inteligentnego dogryzania. Subtelne, ale jest. Miłej zabawy słowami. Uciekam, zanim zostanę pożarty przez któreś z nich :-D

tak , służy jako narkotyk, poprawia im samopoczucie jak każdy duchowy cukierek . w sumie masz trochę racji- bo strach bowiem pomyśleć na jakie pomysły może wpaść osoba wybielająca oczywiste zbrodnie. To przecież dowód, że jej umysł już wsiąknął pewna porcje patologii i został zainfekowany złem

Pn paź 26, 2015 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Advaita napisał(a):
domgo napisał(a):
No więc teraz weź swoją obserwację, zalecenia nie-identyfikacji i potrzebę zrozumienia, wglądu i idź do tych ludzi z "dobrą nowiną". Oczywiście weźmiesz pod uwagę, że każdy z nich słyszał wiele razy (w jakiejś tam formie) wskazówki które Ty odkryłeś :lol: Pomóż im. Działaj w temacie który Ciebie kręci przy okazji zostaniesz miliarderem. No zmykaj :)

Żeby nie było. Tym razem nie odnoszę się do treści postów lecz do osoby Advaity :D

Piszesz tak, jakby to był mój obowiązek :) Nie, to dla mnie przyjemność i czasem omawiam te tematy z ludźmi którzy są na nie otwarci, którzy maja w sobie ta iskrę świadomości , która pozwala im chociaż na kilka chwil poczuć czym jest czysta percepcja i wolność od umysłu kompulsywnego.

Z mojego prywatnego doświadczenia- baaardzo mało jest ludzi, którzy słyszeli te wskazówki. Ale może po prostu miałem pecha ;)

i kto mówi o odkryciu ? to stare jak świat wskazówki mistyczne, dużo starsze niż chrześcijaństwo i nawet buddyzm.

już zapuszczam brodę, nałożę na siebie prześcieradło i zmykam.. tylko, żeby nie pomylili mnie z terrorystą islamskim, bo wtedy będę miał tylko miliardy kulek w brzuchu :D

dobrze, że zaznaczyłeś, że odnosisz się do osoby Advaity, bo bym nie zauważył :D

Nie przejmuj się tak bardzo; nie bierz wszystkiego do siebie; nie patrz na wszystko przez pryzmat własnego ja; spróbuj spojrzeć z innej perspektywy; zamiast "bujać w obłokach" skoncentruj się na konkretnej aktywności; nie bój się, działaj a przekonasz się, że wiele z twoich lęków to tylko kwestia wyobraźni (źle użytej); bądź aktywny koncentrując się na samym działaniu nie na nagrodzie czy obawach; ozwól sobie na błędy, ale wyciągaj wnioski; nie działaj w stanie wzburzenia poza aktywnością prowadzącą do osiągnięcia równowagi, nie sądź że inni istnieją dla zapewnienia ci dobrego samopoczucia, nie szukaj spokoju w okolicznościach zewnętrznych, zmieniaj się tak aby spokój i pewność siebie odnajdywać w sobie; czasem zwolnij, spójrz w szerszej perspektywie aby nadać sprawom ważnym? i nieważnym? właściwą, zgodną z rzeczywistością wagę, itd., itp.... I faktycznie w codziennej krzątaninie, obawach i pragnieniach można o tych "prawdach" zapomnieć, na chwilę, bo przecież życie o nich nieustannie przypomina, no ale niektórzy bywają uparci :wink:

Wt paź 27, 2015 2:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Domgo,

ja bardziej przejmuje się tym, ze zaczyna mi to po prostu wisieć i powiewać.. ale nawet to specyficzne przejmowanie przechodzi powoli do lamusa :)
jak ludzie chcą mieć zasyfiony umysł- droga wolna, to nie mój problem.
ja lubię o tym pisać, bo to moje hobby :)

dalej fajnie cytujesz, ale czy sam to przetrawiłeś, teoretyku ? :D

Wt paź 27, 2015 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

No to wisi Ci i powiewa (może niebieskie tabletki pomogą skoro oczyszczenie nie działa) czy też przejmujesz się innymi?

Dzięki! Cytowałem sam siebie tym razem :) ... Z próby mojej odpowiedzi o co Tobie może chodzić. No ale to jest w pierwszym rzędzie potwierdzenie że z tym mistycyzmem, wyjątkowością i elitarnością tych wskazówek to gruuuuuba przesada :D

Ostatnio edytowano Wt paź 27, 2015 3:18 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie postow

Wt paź 27, 2015 3:04 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 920 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Następna strona