Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 8:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
 Bóg wszechmocny? Aby napewno? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg wszechmocny? Aby napewno?
Swiftlark napisał(a):
Taka porzadna instrukcja, ze nakazuje zabijanie zbierajacego chrust w szabas? Pochwala niewolnictwo? Pisze o Ziemi wspartej na slupach? Nieparzystokopytnym wielbladzie?
Cos w tym wspanialym dziele nie wypalilo...

W konstrukcji czlowieka mozna by sporo rzeczy poprawic. Jakby byl zaprojektowany to mozna by np, dac oczy drapieznego ptaka z tego samego budulca. duzo mniejsze a lepsze. Poprawic krazenie np, w konczynach, ktore dziwnym trafem nie wytrzymuje postawy pionowej. i tak dalej.. Partacz z tego Boga.

No to do dzieła! Stwórz swojego Übermenscha, dokładnie takiego jaki ma być ;-)

Wt lis 04, 2014 4:17 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja nie jestem wszechmogaca. Ale jakbym byla to na pewno dala bym ludziom lepsze, niepsujace sie zeby. Chocby takie jak u rekina.

Wt lis 04, 2014 4:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Pies - ocknij się! ;-)
Życie nie kończy się na Ziemi po naszej śmierci. Ono trwa wiecznie. TO co wieczne jest ważne, a nie to co chwilowe.

OK. To jak ktoś do Ciebie podejdzie, [ciach skopie leżącego po nerach i na koniec poleje benzyną i podpali to jest to nieistotna chwila w obliczu wieczności, tak?

Wydaje mi się, że gdyby Ci się coś takiego przydarzyło to byś się ocknął.

A tak trwaj w swojej ułudzie.

To nie ateista.pl; na katoliku język zawiąż na supełek i jeszcze sprawdź, czy dobrze wiązanie trzyma, chyba, że smycz na język wolisz (merss)

Wt lis 04, 2014 5:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja dałbym chlorofil i samożywność.

Wt lis 04, 2014 5:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomcio Paluszek napisał(a):
A ja dałbym chlorofil i samożywność.

Tak jak u roslin ? :) Energetycznie bys wtedy nie wyrobil

Wt lis 04, 2014 5:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
PeterW napisał(a):
Pies - ocknij się! ;-)
Życie nie kończy się na Ziemi po naszej śmierci. Ono trwa wiecznie. TO co wieczne jest ważne, a nie to co chwilowe.

OK. To jak ktoś do Ciebie podejdzie, [ciach skopie leżącego po nerach i na koniec poleje benzyną i podpali to jest to nieistotna chwila w obliczu wieczności, tak?

Wydaje mi się, że gdyby Ci się coś takiego przydarzyło to byś się ocknął.

A tak trwaj w swojej ułudzie.

Nawzajem!!!

Wt lis 04, 2014 5:40 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Nadal nie ma odpowiedzi co z osobami wychowywanymi w innej wierze, kulturze, wyznawcami buddyzmu itp, którzy wiodą dobre życie, pomagają i miłują bliźnich, przestrzegają zasad swojej religii - co się stanie z ich duszami po śmierci?

Skazani na potępienie? Co z ludźmi, którzy żyją gdzieś w ubogich rejonach świata, nie mając możliwości poznać inną religię (naszą), żeby się nawrócić? Co z dziećmi, które nie zdążyły być ochrzczone, albo po prostu urodziły się w ateistycznej rodzinie?

Mają szanse żyć wiecznie u boku Boga?

To mnie zawsze zastanawiało.

Wt lis 04, 2014 6:34 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
I drugie pytanie. Skoro mówi się, żeby nie brać dosłownie niektórych elementów Biblii (np stworzenie świata w 7 dni, Adam i Ewa, z których wszyscy pochodzimy ) to skąd mamy wiedzieć które fragmenty brać dosłownie, a które nie?

Jak zatem interpretować Biblię, skoro można by ja całą potraktować niedosłownie jako pewnego rodzaju przenośnia, alegoria. Gdzie zatem jest ta dosłowna prawda?

Wt lis 04, 2014 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Rise napisał(a):
Witam wszystkich.

Dzisiaj natrafiłem na obrazek, który skłonił mnie do zastanowienia się nad tymi z pozoru banalnymi stwierdzeniami, ale jednak dającymi do myślenia i nie dającymi jednoznacznych odpowiedzi.

Co o tym sądzicie?

http://static.bezuzyteczna.pl/static/co ... f8b1e3.jpg

Zieeeeeeeeew... Baaanał.. ;-)

Odpowiedz sobie na pytanie co to jest zło, w kontekście istnienia Boga.
Czy zło to byt osobowy by Bóg musiał (lub nie) z nim walczyć?
Bóg stwarzając inne istoty dał im wolność wyboru: czy chcą być z Nim, czy nie. Bóg jest ostatecznym Bytem, Istnieniem i Dobrem. Poza Bogiem, wbrew Niemu jest Zło.
To co Bóg stworzył jest dobre - nawet taki upss.. Szatan.. Tylko że Szatan wybrał (miał ku temu pełne prawo) w sposób definitywny istnienie poza Bogiem, czyli wybrał zło.
Bóg nie musi walczyć ze złem, bo zło to po prostu brak dobra.

My przez całe życie przygotowujemy się do ostatecznego wyboru, w czym (niestety) "pomaga" nam Szatan, podsuwając nam złe rozwiązania, odciągając nas od wyboru dobra. I tutaj jest miejsce na prośby o pomoc Boga, by pomógł (tym razem na prawdę) nam wybrać Jego.

Tak logicznie musi istnieć obok Dobra i zło, bo jako istoty wolne musimy mieć możliwość jakiegoś wyboru.

Zieeeew!
Bo jak nazwiesz zło brakiem dobra to coś się zmieni? Więc przeformułuj sobie pytanie z "czemu Bóg toleruje zło" na "czemu Bóg toleruje brak dobra". Nie ma za co.

CZemu toleruje Szatana?Nie przeszkadza mu? Nie potrafi sobie z nim poradzić? Czemu istoty wybierają opcję bez Boga? Bóg nie potrafi do siebie przekonać? Na pewno wierzysz we wszechmoc Boga?

Wt lis 04, 2014 7:25 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rise napisał(a):
Witam wszystkich.

Dzisiaj natrafiłem na obrazek, który skłonił mnie do zastanowienia się nad tymi z pozoru banalnymi stwierdzeniami, ale jednak dającymi do myślenia i nie dającymi jednoznacznych odpowiedzi.

Co o tym sądzicie?

http://static.bezuzyteczna.pl/static/co ... f8b1e3.jpg

To jest tak jak z pytaniem ; czy Bóg może stworzyć taki kamień którego nie udźwignie.
Może nie odpowiem ci bezpośrednio bo i temat mam wrażenie jest dość prowokacyjny ale mogę ci powiedzieć, że BÓG jest DOBRYM OJCEM.

Czy ojciec (czyjkolwiek) chce źle dla swojego dziecka ?
Co zrobić może ojciec jeżeli widzi swoje dorosłe dziecko , które dokonuje złych wyborów .Co może uczynić taki ojciec ?
Pewno taki ojciec bardzo cierpi bo zna skutki czynów niesfornych dzieci. Ale może też napominać.
Dobry ojciec pozwala na ponoszenie konsekwencji niesfornemu dziecku .To jest bardzo wychowawcze. Własnie niekiedy poprzez to, dziecko zaczyna widzieć jak bardzo się pomyliło i ile uczyniło złego.
Jest refleksja i możliwość zejścia ze złej drogi .

Wt lis 04, 2014 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):
To jest tak jak z pytaniem ; czy Bóg może stworzyć taki kamień którego nie udźwignie.
Może nie odpowiem ci bezpośrednio bo i temat mam wrażenie jest dość prowokacyjny ale mogę ci powiedzieć, że BÓG jest DOBRYM OJCEM.

Co zrobić może ojciec jeżeli widzi swoje dorosłe dziecko , które dokonuje złych wyborów .Co może uczynić taki ojciec ?
Pewno taki ojciec bardzo cierpi bo zna skutki czynów niesfornych dzieci. Ale może też napominać.
Dobry ojciec pozwala na ponoszenie konsekwencji niesfornemu dziecku .To jest bardzo wychowawcze. Własnie niekiedy poprzez to, dziecko zaczyna widzieć jak bardzo się pomyliło i ile uczyniło złego.

Chyba troszkę niż z pytaniem o kamień?

Nie znam żadnego ojca który pozwoli pełzać rocznemu szkrabowi na pełzanie po autostradzie dla poznania konsekwencji rozjechania przez samochód.
Tu do tego mamy do czynienia z ojcem supermenem (wszechmocnym) czy wszystkie zło jest skutkiem zawinionym ?
Gdzie refleksja jeśli skutek jest związany z zejściem śmiertelnym ?

Powiedzmy określenie dobry ojciec, a nawet ojciec, a nawet zły ojciec jest troszkę niewspółmierne.

Wt lis 04, 2014 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie jesteśmy "szkrabem". Jesteśmy dla Boga partnerami.

Wt lis 04, 2014 8:32 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):
róża8 napisał(a):

Chyba troszkę niż z pytaniem o kamień?

Nie znam żadnego ojca który pozwoli pełzać rocznemu szkrabowi na pełzanie po autostradzie dla poznania konsekwencji rozjechania przez samochód.
Tu do tego mamy do czynienia z ojcem supermenem (wszechmocnym) czy wszystkie zło jest skutkiem zawinionym ?
Gdzie refleksja jeśli skutek jest związany z zejściem śmiertelnym ?

Powiedzmy określenie dobry ojciec, a nawet ojciec, a nawet zły ojciec jest troszkę niewspółmierne.

Art, piszę o dorosłej osobie . Doczytuj mniej powierzchownie .
Reszta w przypowieści o ,, synu marnotrawnym,,

Wt lis 04, 2014 8:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie jesteśmy "szkrabem". Jesteśmy dla Boga partnerami.

No wiesz zasadniczo aż tak wysoko się nie cenię ale powiedzmy że już jakiś czas pełnoletni jestem.
Rozmawiamy o wszelkim źle bezosobowym jakim partnerem są tysiące jeśli nie miliony ginących dzieci rocznie wskutek takich czy innych splotów okoliczności często przez nikogo nie zawinionych?
Czy oni są partnerami dla mnie czy dla ciebie ? (ja nie jestem bogiem nie wiem jak Ty)
Ty będąc w takiej sytuacji widząc takiego pełzaka na autostradzie , idziesz i go zabierasz nie wchodzisz w dyskusję bo zasób słów i świadomość w jego wieku jest żadna.
A ojca (i matkę) szkraba wysyłasz na długie wczasy na koszt podatnika co by zrozumiał że zawalił swoje podstawowe obowiązki i jest dupkiem.

Wt lis 04, 2014 8:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):
Art, piszę o dorosłej osobie . Doczytuj mniej powierzchownie .
Reszta w przypowieści o ,, synu marnotrawnym,,

Przepraszam nie wiedziałem że wszystko co się nazywa złem trafia się wyłącznie osobą dorosłym.
Dzieci zaś w razie przypadków , wypadków losowych czy katastrof naturalnych są ratowane przez anioły.

Przegapiłem ten fakt.

Wt lis 04, 2014 8:48 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona