Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 27, 2020 9:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona
 Bóg wszechmocny? Aby napewno? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg wszechmocny? Aby napewno?
kiedyś art-33 napisał: (Bóg wszechmocny? Aby napewno?)
Tak gwoli ścisłości, zastanowiło mnie że coś z tym obrazkiem i cytatem mi nie pasuje.
Poprawnie powinno być :” Czy Bóg chce zapobiegać złu, lecz nie może? Zatem nie jest wszechmocny. Czy może, ale nie chce? Jest więc niemiłosierny. Czy może i chce? Skąd zatem zło? Czy nie może i nie chce? Dlaczego więc nazywać go Bogiem? „.

Czyli wszelkie nawiązania do szatana są bezsensowne i zbędne, wprowadzające zamieszanie.
Chodzi o bezosobowe zło jako takie nie jakieś personalne byty.

W kontekście Epikura trzeba by też chyba zrezygnować z wtrętów o życiu pośmiertnym, ten nie wierzył w takowe .

Ciekawym jest że ktoś jeszcze przed powstaniem Katolickiego Boga zakwestionował jego istnienie.
Epikur żył jakieś 200-300 lat przed domniemanym urodzeniem pewnego cieśli z Nazaretu.

W Księdze Hioba jest to bardzo dokładnie wyjaśnione
szatan oskarża o różne rzeczy ludzi i pewnych rzeczy się domaga.

Cytat Łk 22,31
Szymonie, Szymonie, oto szatan domagał się, żeby was przesiać jak pszenicę;
koniec cytatu.

Jak powyżej widać szatan domaga się przesiania,
a jak wygląda takie przesiewanie, to możesz sobie przeczytać
właśnie w Księdze Hioba.

Różne są grzechy, ale Ci co walczą z Panem Bogiem,
to jest już inny kaliber.
Fatalnie dla Was.

Wt lis 04, 2014 9:00 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):
róża8 napisał(a):
Art, piszę o dorosłej osobie . Doczytuj mniej powierzchownie .
Reszta w przypowieści o ,, synu marnotrawnym,,

Przepraszam nie wiedziałem że wszystko co się nazywa złem trafia się wyłącznie osobą dorosłym.
Dzieci zaś w razie przypadków , wypadków losowych czy katastrof naturalnych są ratowane przez anioły.

Przegapiłem ten fakt.

Wiesz co Art , jest takie powiedzenie , że >> w która stronę się nie odwrócisz d@pa zawsze z tyłu<< . :dokitu:

I jak tu z Tobą rozmawiać .

Wt lis 04, 2014 9:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rozumiem, że duszyczki w niebie, gdzie ponoć zła nie ma, już nie są dorosłe ani nie są partnerami dla Boga, bo jednak nie grzeszą. Tam jest wszechmocny, tylko na Ziemi nie potrafi...

Wt lis 04, 2014 9:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Fragment z Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej .

Cytat z "Dzienniczka" nr 320

Jezus dał mi poznać, jak Mu jest miła modlitwa wynagradzająca. - Mówi mi: Modlitwa duszy pokornej i miłującej rozbraja zagniewanie Ojca Mojego i ściąga błogosławieństw morze. Po skończonej adoracji, w połowie drogi do celi obstąpiło mnie mnóstwo psów czarnych, wielkich, skacząc i wyjąc, chcąc mnie poszarpać w kawałki. Spostrzegłam, że nie są to psy, ale szatani. Jeden z nich przemówił ze złością: Za to, żeś nam odebrała tej nocy tyle dusz, to my cię poszarpiemy w kawałki. - Odpowiedziałam, że jeżeli taka jest wola Boga najmiłosierniejszego, to szarpcie mnie w kawałki, bo na to słusznie zasłużyłam, bo jestem najnędzniejsza z grzeszników, a Bóg jest zawsze święty, sprawiedliwy i nieskończenie miłosierny. - Na te słowa odpowiedzieli wszyscy razem szatani: Uciekajmy, bo nie jest sama, ale jest z nią Wszechmocny. I znikły jako pył, jako szum z drogi, a ja spokojnie, kończąc Te Deum, szłam do celi rozważając nieskończone i niezgłębione miłosierdzie Boże.

Wt lis 04, 2014 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hen napisz konkretnie o co ci chodzi, bo że mi grozisz to rozumiem tylko nie wiem czym ?
Mam nadzieję że nie wysadzisz się w powietrze u mnie pod drzwiami, jeśli sugerujesz palenie na stosie to uprzedzam że raczej tak łatwo nie pójdzie dobrowolnie nie będę szedł. :D :D :D :D

Wt lis 04, 2014 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):
Fragment z Dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej .

Cytat z "Dzienniczka" nr 320

Jezus dał mi poznać, jak Mu jest miła modlitwa wynagradzająca. - Mówi mi: Modlitwa duszy pokornej i miłującej rozbraja zagniewanie Ojca Mojego i ściąga błogosławieństw morze. Po skończonej adoracji, w połowie drogi do celi obstąpiło mnie mnóstwo psów czarnych, wielkich, skacząc i wyjąc, chcąc mnie poszarpać w kawałki. Spostrzegłam, że nie są to psy, ale szatani. Jeden z nich przemówił ze złością: Za to, żeś nam odebrała tej nocy tyle dusz, to my cię poszarpiemy w kawałki. - Odpowiedziałam, że jeżeli taka jest wola Boga najmiłosierniejszego, to szarpcie mnie w kawałki, bo na to słusznie zasłużyłam, bo jestem najnędzniejsza z grzeszników, a Bóg jest zawsze święty, sprawiedliwy i nieskończenie miłosierny. - Na te słowa odpowiedzieli wszyscy razem szatani: Uciekajmy, bo nie jest sama, ale jest z nią Wszechmocny. I znikły jako pył, jako szum z drogi, a ja spokojnie, kończąc Te Deum, szłam do celi rozważając nieskończone i niezgłębione miłosierdzie Boże.

Róża jest konkretne pytanie, oczekuję jedynie konkretnej odpowiedzi a dostaję wizję jakiejś katolickiej mistyczki do tego ni przypiął ni przyłatał do tematu), Epikur nie wspominał o żadnym szatanie ni konkretnym bogu , tego katolickiego jeszcze nie wymyślili.

Wt lis 04, 2014 9:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Rise napisał(a):
Nadal nie ma odpowiedzi co z osobami wychowywanymi w innej wierze, kulturze, wyznawcami buddyzmu itp, którzy wiodą dobre życie, pomagają i miłują bliźnich, przestrzegają zasad swojej religii - co się stanie z ich duszami po śmierci?

Jeżeli żyli w zgodzie z własnym sumieniem i prawem naturalnym, które Bóg wypisuje w sercu każdego człowieka - to mają szansę na zbawienie. Zauważmy, że zbawiony łotr na krzyżu obok Chrystusa raczej nie był ochrzczony.[/quote]
Rise napisał(a):
I drugie pytanie. Skoro mówi się, żeby nie brać dosłownie niektórych elementów Biblii (np stworzenie świata w 7 dni, Adam i Ewa, z których wszyscy pochodzimy ) to skąd mamy wiedzieć które fragmenty brać dosłownie, a które nie?

Prawidłową interpretację podaje Kościół na czele z Ojcem Świętym, który otrzymał klucze do Królestwa Niebieskiego.

Wt lis 04, 2014 9:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jeżeli żyli w zgodzie z własnym sumieniem i prawem naturalnym, które Bóg wypisuje w sercu każdego człowieka - to mają szansę na zbawienie. Zauważmy, że zbawiony łotr na krzyżu obok Chrystusa raczej nie był ochrzczony

Taki Apacz, zgodnie ze swoim sumieniem i mu znanym prawem - naturalnym i sztucznym, wrogów zamęczała na śmierć przy palu męczarni. Czy jako taki morderca, niewyrażający skruchy, zostaje zbawiony?

Wt lis 04, 2014 9:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Róża jest konkretne pytanie, oczekuję jedynie konkretnej odpowiedzi

Odpowiedz była ale przeszła niezauważona bądź zignorowana :cry:
Jak będziesz chciał rozmawiać to mi powiedz :D

Wt lis 04, 2014 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):

Róża jest konkretne pytanie, oczekuję jedynie konkretnej odpowiedzi

Odpowiedz była ale przeszła niezauważona bądź zignorowana :cry:
Jak będziesz chciał rozmawiać to mi powiedz :D

Jak powiesz na jaki temat to wtedy będę wiedział.
Bo naprawdę mimo dobrych chęci nie widzę w poprzednim poście żadnego związku z tematem.

Wt lis 04, 2014 9:29 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Acro napisał(a):
Taki Apacz, zgodnie ze swoim sumieniem i mu znanym prawem - naturalnym i sztucznym, wrogów zamęczała na śmierć przy palu męczarni. Czy jako taki morderca, niewyrażający skruchy, zostaje zbawiony?

Być może. Pan Jezus powiedział przed śmiercią "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią". Jeżeli nie wiedział, co czyni - być może nie będzie potępiony. Nie mnie to osądzać. Kościół o niektórych ludziach mówi, że są zbawieni (święci). Ale o nikim nie mówi, że jest potępiony.

Wt lis 04, 2014 9:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Acro napisał(a):

Weź pod uwagę Acro że ten Apacz robił im przysługę dając im szansę na pobyt w krainie wiecznych łowów z honorem nie każdy takiego zaszczytu dostępował. :D :D :D

Ale wróćmy do Epikura i jego poglądów. :)

Wt lis 04, 2014 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
Acro napisał(a):

Być może. Pan Jezus powiedział przed śmiercią "Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią". Jeżeli nie wiedział, co czyni - być może nie będzie potępiony. Nie mnie to osądzać. Kościół o niektórych ludziach mówi, że są zbawieni (święci). Ale o nikim nie mówi, że jest potępiony.

Skoro nikt nie jest potępiony, to także nie jest grzesznik. Ergo - powstrzymywanie się od grzechu nic nie daje w wyścigu o miejsce na chmurce w niebie...

Wt lis 04, 2014 9:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kościół nie mówi, że nikt nie jest potępiony, tylko nie mówi o nikim konkretnym, że na pewno jest potępiony. Spora różnica.

Wt lis 04, 2014 9:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To w końcu mordowanie oznacza potępienie czy nie? Niech wasza mowa będzie tak tak, nie nie...

Wt lis 04, 2014 9:51 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 437 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30  Następna strona