Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 28, 2020 5:07 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
 Demokracja ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Demokracja ?
No cóż -- wiara w NWO to teoria spiskowa i jako taka opiera się głównie na braku dowodów :)

Powodzenia w Otchłani!

N gru 07, 2014 12:59 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
W historii mamy mnóstwo spisków, w które mało kto wierzył, w czasach, gdy się one działy.

Wtedy też krzyczeli teoria spiskowa, szaleńcy.

Lecz czas pokazał, że to szaleńcy mieli racje.

Świat każe nam wierzyć w oficjalne wersje.

Bo one są błogie i uspokajają.

Obrazek

N gru 07, 2014 2:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W historii mamy mnóstwo spisków

To podaj przykłady takich.

N gru 07, 2014 3:40 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Spisek Pazzich, spisek lekarzy kremlowskich, spisek prochowych, spisek/zamach na Chaveza, spisek/zamach na księżną Diane.

To tylko kilka przykładów.

Pn gru 08, 2014 1:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I który z tych spisków dorównuje rozmachem bajeczkom o NWO? :)

Pn gru 08, 2014 2:15 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
I który z tych spisków dorównuje rozmachem bajeczkom o NWO? :)

Bajeczki ideologii materializmu.

Pn gru 08, 2014 3:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ech... nie rozumiesz. Wszystkie spiski które wymieniłeś są relatywnie małej skali. I nie dało się ich utrzymać w tajemnicy zbyt długo.

Spisek prochowy: "Późniejsze śledztwo ujawniło spisek małej grupy angielskich katolików, który trwał 2 lata." NIEUDANY.

Spisek Piazzich -- też plan rozpisany na krótki czas. NIEUDANY.

Spisek lekarzy kremlowskich - bardziej typowo sowiecki plan eksterminacji pod fałszywym pretekstem. NIEUDANY tak samo jak np. dzisiejszy "spisek" Putina który twierdzi, że rosyjscy żołnierze nie walczą na Ukrainie.

Spisek/zamach na Chaveza -- przewrót... planowany nie dłużej niż przez lata, a pewnie krócej. NIEUDANY.

Podstawowa reguła spisku jest prosta: im większy spisek, tym szybciej zostaje wykryty. I to wykryty w sensie wszyscy o nim wiedzą, a nie że banda oszołomów w Internecie sobie o nim pisze.

Jednocześnie im mniejszy spisek tym mniejszy jego wpływ na świat.

Więc jeśli twierdzisz, że spisek NWO który ma obejmować i wpływać na cały świat istnieje bez wykrycia od dziesięcioleci to kpisz z intelektu swoich słuchaczy.

Pn gru 08, 2014 10:28 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Więc jeśli twierdzisz, że spisek NWO który ma obejmować i wpływać na cały świat istnieje bez wykrycia od dziesięcioleci to kpisz z intelektu swoich słuchaczy.

Ale on jest wykryty, właśnie w tym sęk! To jest właśnie działanie lucyferianizmu, na otwartym widoku.
I nie działa na takiej zasadzie jak myślisz.
Ci ludzie nie muszą się spotykać w tajnych zakamarkach i snuć wielkich planów.
Mogą po prostu działać kierowani pychą i de facto doprowadzać do określonych konsekwencji.

Pn gru 08, 2014 12:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To skoro działają jawnie to nie jest to żaden spisek.

Co to są te konsekwencje o których piszesz? I jakimi metodami je uzyskują?

Skoro piszesz, że robią to jawnie to bez trudnu wskażesz mi dowody, że takie działania mają miejsce.

Pn gru 08, 2014 12:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
To skoro działają jawnie to nie jest to żaden spisek.

Faktycznie ale to Ty zacząłeś pisać o teorii spiskowej ;)

pies napisał(a):
Co to są te konsekwencje o których piszesz?

Ludzie z elity elit kierując się chciwością i pychą doprowadzają do reifikacji człowieka.

Chcą jak najwięcej posiadać, mieć jak największą władzę, jak największe wpływy i jak największe możliwości - człowiek nie odgrywa żadnej roli, liczy się tylko własny egoistyczny cel.

Człowiek jest zatem przeszkodą w realizacji celu.

pies napisał(a):
I jakimi metodami je uzyskują?

Metodami dyplomatycznymi, politycznymi. Poprzez dekrety, ustawy.

Oczywiście, nie bezpośrednio, bo władze wykonują politycy, a ludzie wpływowi tylko im pomagają na zasadzie zrobisz to, to i to, a ja użyje swoich wpływów, abyś wygrał wybory.

pies napisał(a):
Skoro piszesz, że robią to jawnie to bez trudnu wskażesz mi dowody, że takie działania mają miejsce.

Najlepiej ilustruje to historia eugeniki.

Apogeum jej empirycznej degeneracji nastąpiło w czasach Holokaustu.

Piszę empirycznej, bo dla człowieka myślącego skutki tkwiły w samej konstrukcji tej ideii. Bez trudu mógł zatem przewidzieć konsekwencje.

Eugenika rozwijała się przed II wojną światową.

Szczególnie aktywna w tym względzie była Margaret Sanger, która popierała nazistowski program eugeniczny, zapoczątkowała tzw. Projekt Murzyn - ograniczenie rozrodczości czarnych obywatelii USA.

Jej współpracownik, amerykański eugenik Medison Grant był wielką inspiracją dla Adolfa Hitlera.

Adolf Hitler napisał do niego wiadomość o treści:

Cytuj:
Jest pan moim bohaterem, a pańska książka moją biblią

Sam Medison Grant pisał o:

Cytuj:
sentymentalnej wierze w świętość życia stojącej na przeszkodzie w eliminacji niepełnosprawnych dzieci

Konsekwencje eugeniki nie sprawiły jednak tego, że eugenika zniknęła. De facto z czasem przepoczwarzyła się w kryptoeugenikę.

Sedno kryptoeugeniki opierało się na zmianie języka, tak aby przemycić określone treści ideologiczne do kultury.

Po wojnie, aż do teraz, eugenicy kontynuują swą działalność poprzez:

- zakładanie instytucji kryptoeugenicznych (poradnie świadomego macierzyństwa, kliniki aborcyjne, instytucje kierujące się zasadą zrównoważonego rozwoju)

- Zasadę zrównoważonego rozwoju : przeformułowanie jasnej i widocznej zasady Malthusa na delikatne ujęcie sprawy,

- wniknięcie w świat nauki : eugenicy zmienili swój profil, stali się genetykami, biologami, antropologami,

- działalność naukową, np. Czasopismo Eugenics Quarterly w 1969 r. zmieniło nazwę na milszą dla oka i ucha Social Biology.

Pomimo tego, że eugenika została uznana za pseudonaukę, a także potępiona moralnie - eugenicy nie przestali marzyć o realizacji swoich ideii i wtłaczają je nadal, lecz w sposób subtelniejszy, poprzez delikatną zmianę języka, miłą dla oka i ucha.

Weźmy np. pod lupę:

a) aborcje ze względu na niepełnosprawność dziecka,

b) in vitro - które nie jest leczeniem niepłodności, a raczej sterowaniem procesem selekcji, w ten sposób, aby wyprodukować najbardziej pożądane dziecko.

In vitro jest przy tym wyjątkowo perfidne. Jest to majstersztyk lucyferyczny, a to z tego względu, że jest to oczywiste pomieszanie zła z dobrem.

Dobro przejawia się w możliwości urodzenia dziecka, nadziejach, jakie pojawiają się u ludzi, w związku z tym, że będą mieli możliwość posiadania dziecka.

Zło zaś tkwi w samej eugenice, w samym procesie selekcjonowania najlepszych.

Już w książce Brave New World Aldousa Huxleya:

Mamy przedstawiony obraz przyszłości, w którym manipuluje się materiałem genetycznym dziecka (jeszcze w łonie matki), w ten sposób, aby tworzyć ściśle określonego człowieka, przynależącego do danej warstwy społecznej.

Pn gru 08, 2014 1:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Obłęd i Otchłań. Dla Ciebie umożliwienie niepłodnej parze posiadania dziecka jest tym samym co tworzenie ludzi pod kątem ich przydatności dla władzy.

Zarodki w in-vitro wybiera się ponieważ w zwykłej ciąży też ulegają one selekcji. Większość zarodków obumiera jeszcze w ciele kobiety i zostaje poroniona. Jest to efekt tego, że większośc ludzkich zarodków -- nie ważne jak powstałych -- jest wadliwa.

Taki jest naturalny porzadek rzeczy i jest to wynik naszej biologii.

Aborcje ze względu na niepełnosprawność to też Old World Order. Tylko, że kiedyś te aborcje dokonywano po urodzeniu -- zabijając dziecko, porzucając je... lub zwyczajnie dlatego, że bez nowoczesnej medycyny dzieci te nie były w stanie przeżyć.

Twierdzenie zatem że usuwanie wadliwych płodów to coś nowego jest oderwane od rzeczywistości.

Cytuj:
Po wojnie, aż do teraz, eugenicy kontynuują swą działalność poprzez:

- zakładanie instytucji kryptoeugenicznych (poradnie świadomego macierzyństwa, kliniki aborcyjne, instytucje kierujące się zasadą zrównoważonego rozwoju)

- Zasadę zrównoważonego rozwoju : przeformułowanie jasnej i widocznej zasady Malthusa na delikatne ujęcie sprawy,

- wniknięcie w świat nauki : eugenicy zmienili swój profil, stali się genetykami, biologami, antropologami,

- działalność naukową, np. Czasopismo Eugenics Quarterly w 1969 r. zmieniło nazwę na milszą dla oka i ucha Social Biology.

Ja Ci powiem na to otwarcie -- to co Tutaj piszesz to bełkot.

Eugenics Quartely zmieniło nazwę gdyż słowo które kiedyś nie miało negatywnego znaczenia teraz je ma. To tak samo jak swastyka która kiedyś była symbolem używanym w całej Europie i kojarzonym pozytywnie teraz jest na cenzurowanym.

Dorabianie do tego teorii o lucyferystcznym majstersztyku to zwyczajne urojenia.

Wniknięcie w świat nauki to też wymysł -- eugenika to po prostu pewna idea. Idea którą odrzucamy z powodu jej niezgodności z ideologią liberalnej demokracji. Ale nie przestajemy o niej mówić, bo jest to coś co cały czas używamy. Tylko nie na ludziach.

Co do aborci będącej złem samym w sobie -- proszę nie zaczynajmy znowu tej jałowej "dyskusji".

Pn gru 08, 2014 2:34 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Dla Ciebie umożliwienie niepłodnej parze posiadania dziecka jest tym samym co tworzenie ludzi pod kątem ich przydatności dla władzy.

To kłamstwo, bo dla mnie to nie to samo.

Innym kłamstwem jest sugerowanie, że jedyną metodą umożliwienia niepłodnej parze posiadania dziecka jest in vitro.

pies napisał(a):
Zarodki w in-vitro wybiera się ponieważ w zwykłej ciąży też ulegają one selekcji. Większość zarodków obumiera jeszcze w ciele kobiety i zostaje poroniona. Jest to efekt tego, że większośc ludzkich zarodków -- nie ważne jak powstałych -- jest wadliwa.

Ulegają selekcji naturalnie, a nie poprzez inżynierie genetyczną. Nie poprzez działanie celowe.

Nie wspomniałeś również o innej praktyce, którą jest zamrażanie - odroczenie wyroku śmierci.

pies napisał(a):
Twierdzenie zatem że usuwanie wadliwych płodów to coś nowego jest oderwane od rzeczywistości.

Z tym, że ja tak nie twierdziłem.

pies napisał(a):
Eugenics Quartely zmieniło nazwę gdyż słowo które kiedyś nie miało negatywnego znaczenia teraz je ma. To tak samo jak swastyka która kiedyś była symbolem używanym w całej Europie i kojarzonym pozytywnie teraz jest na cenzurowanym.

W nazistowskich Niemczech Mordowanie żydów też zmieniło się na Rozwiązanie kwestii żydowskiej, bo dawniej mordowanie żydów nie miało negatywnego znaczenia, a teraz (w okresie początków rozkwitu hitleryzmu) ma.

pies napisał(a):
Wniknięcie w świat nauki to też wymysł -- eugenika to po prostu pewna idea. Idea którą odrzucamy z powodu jej niezgodności z ideologią liberalnej demokracji.

Czyli naukowcy nigdy nie byli eugenikami?

A tzw. ideologia liberalnej demokracji to jakieś bóstwo?

pies napisał(a):
Dorabianie do tego teorii o lucyferystcznym majstersztyku to zwyczajne urojenia.

Urojenia to materializm.

pies napisał(a):
Ale nie przestajemy o niej mówić, bo jest to coś co cały czas używamy. Tylko nie na ludziach.

Na ludziach także, vide in vitro i aborcja.

pies napisał(a):
Aborcje ze względu na niepełnosprawność to też Old World Order.

Cóż z tego? To znaczy, że to poprawne i dobre?

pies napisał(a):
Ja Ci powiem na to otwarcie -- to co Tutaj piszesz to bełkot.

Jeśli to jest bełkotem, to jak nazwać materializm?

pies napisał(a):
Co do aborci będącej złem samym w sobie -- proszę nie zaczynajmy znowu tej jałowej "dyskusji".

Jałowej, bo niewygodnej dla ideologii liberalnej demokracji?

Pn gru 08, 2014 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chcesz mnie przekonywać że aborcja zarodka równa się zabiciu człowieka? Nie przekonasz mnie. Zresztą przypadek Hazana pokazuje, że katlicy i pro-life też w to nie wierzą.

Chcesz mnie przekonywać, że selekcja zarodków wykonana przez lekarzy przy in-vitro jest czymś innym niż selekcja zachodząca przy zwykłej ciąży? Nie przekonasz mnie. Zarodki uszkodzone zawsze mogą powstajać przy zapłodnieniu komórki. Czy je usuniemy za pomocą selekcji czy też pozwolimy im się zagnieździć i obumrzeć później... żadna różnica.

Chcesz mnie przekonywać że in-vitro to część wielkiego planu mającego wprowadzić masową eugenikę? Kolejne Twoje urojenie którego nie podzielam i którego nie będę podzielać. In-vitro jest procedurą nieobowiązkową -- nikt nie zmusza do jej używania.

itd itp

To wszystko co tutaj wymieniasz to nie jest jakiś wielki zły plan. To są normalne przekształcenia społeczne związane z rozwojem cywilizacyjnym i naukowym. I w państwie demokratycznym możesz mówić, że nie podoba Ci się in-vitro bo coś tam... a wszyscy inni mają prawo całkowicie zignorować Twoje zranione uczucia religijne i szukać dla siebie szczęścia.

Pn gru 08, 2014 4:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Chcesz mnie przekonywać że aborcja zarodka równa się zabiciu człowieka?

Podobnie jak rozwiązanie kwestii żydowskiej nie równa się morderstwu żydów...

W zależności od tego jak sobie ustawisz słowa, tak możesz sobie uspokajać własne sumienie.

Tymczasem nawet nauka nie jest w stanie orzec: zarodek nie jest człowiekiem

Cytuj:
Zarodek jest człowiekiem, bo jeśli nie, to czym jest? Nie jest jedynie tkanką ludzką, bo jeśli tak, to czyją?
prof. Andrzej Legocki z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN

Skoro nie jest w stanie, to nawet nie kierując się innego typu argumentami, można sprowadzić sprawę do konstatacji: Skoro nie wiadomo od kiedy mamy do czynienia z człowiekiem, na wszelki wypadek trzeba zachować ostrożność i nie mamy moralnego prawa przerywać ciąży kiedykolwiek, w jakimkolwiek stadium.

Dla mnie oczywistym jest, że mamy do czynienia z człowiekiem od początku.

Zresztą nawet z utylitarnego punktu widzenia każda inna postawa rodzi niebezpieczeństwa nadużyć.

Jednak, gdy nagle tutaj twierdzimy z całą stanowczością aborcja nie jest morderstwem, a zarodek możemy sobie usuwać, bo to nie człowiek - to już wkraczamy na pole ideologii i to wrogich człowiekowi.

pies napisał(a):
Chcesz mnie przekonywać, że selekcja zarodków wykonana przez lekarzy przy in-vitro jest czymś innym niż selekcja zachodząca przy zwykłej ciąży? Nie przekonasz mnie.

Ależ to jest oczywiste, że to nie to samo.
Przecież rozsądek i rozum podpowiada, że to nie to samo.

Selekcja zachodząca przy zwykłej ciąży - selekcja naturalna
Selekcja zarodków dokonywana przez lekarzy przy in-vitro - selekcja sztuczna, inżynieria.

pies napisał(a):
Zarodki uszkodzone zawsze mogą powstajać przy zapłodnieniu komórki. Czy je usuniemy za pomocą selekcji czy też pozwolimy im się zagnieździć i obumrzeć później... żadna różnica.

Jest różnica, bo jakie lekarz ma moralne prawo by o tym decydować?

pies napisał(a):
Chcesz mnie przekonywać że in-vitro to część wielkiego planu mającego wprowadzić masową eugenikę?

Nie do tego chcę Cie przekonać.
Chcę Cie przekonać do tego, że zapłodnienie in vitro jest kryptoeugeniką, podobnie jak aborcja i eutanazja.

pies napisał(a):
In-vitro jest procedurą nieobowiązkową -- nikt nie zmusza do jej używania.

Nikt nie zmusza do wstępowania do sekt.
Nikt nie zmusza do mordowania.
Nikt nie zmusza do kradzieży.

To, że nie zmusza, nie oznacza, że jest to dobre - błąd liberalizmu.

pies napisał(a):
To są normalne przekształcenia społeczne związane z rozwojem cywilizacyjnym i naukowym.

Nauka to tylko suche fakty, to wszystko.
Problem nie jest w nauce.
Problem jest w tym jak ją interpretujemy i do czego używamy.
To jest problem.

pies napisał(a):
szukać dla siebie szczęścia.

Rozumiem, że zapłodnienie in - vitro, aborcja czy eutanazja może sprawić komuś radość, co nie znaczy, że nie kosztem innych.

Pn gru 08, 2014 5:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Więcej bicia piany -- moje sumienie jest spokojne, kwestia aborcji, in-vitro czy eutanazji dla mnie nie jest problematyczna.

Ty może się czujesz podzkodowany tym, że ktoś inny może uzyskać pomoc lekarza w zakończeniu życia, lub urodzenia dziecka... ale uczciwie powiem, że te Twoje problemy są mi całkowicie obojętne.

Pn gru 08, 2014 5:49 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona