Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 06, 2020 9:59 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna strona
 Demokracja ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Demokracja ?
kiedyś art-33 napisał(a):
róża8 napisał(a):

„Nową jedność Europy jeżeli chcemy, by była ona trwała, winniśmy budować na tych duchowych wartościach, które ją kiedyś ukształtowały, z uwzględnieniem bogactwa i różnorodności kultur i tradycji poszczególnych narodów. Ma to być bowiem wielka Europejska Wspólnota Ducha. Również w tym miejscu ponawiam mój apel, skierowany do Starego Kontynentu: «Europo, otwórz drzwi Chrystusowi!»”

Już chcę emigrować do Somali z wizją takiej Europy.
Może mniej złowieszcze wizje poproszę, dajcie chwilę na spakowanie dobytku.

Jeżeli chcesz Somali, to niekoniecznie musisz czuć się w obowiązku emigrować właśnie tam .
Proponowała bym na początek Wielką Brytanię i mały łyk ,,nowoczesnej Europy,, .
http://www.polishexpress.co.uk/pozbadzcie-sie-bialych-dzieci-muzulmanscy-rodzice-w-natarciu/

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Muzulmanska-spolecznosc-w-Birmingham-pozbadzcie-sie-bialych-dzieci-ze-szkoly,wid,16993625,wiadomosc.html?ticaid=113ca3#czytajdalej

Prowadzona od 30 lat polityka wielokulturowości nie sprawdziła się, szczególnie w przypadku muzułmanów - stwierdził Cameron.(...)
Brytyjczycy muszą bronić swojej tożsamości - ocenił.
Jak widać to co swoje to najlepsze , nie szukajmy wiec niczego ponadto, pozostańmy sobą.

Może wystarczy przysłowiem : nie podcina się gałęzi na której się siedzi
inni mawiają : zły ten ptak co swoje gniazdo kala .

Dlatego też nie odcinamy się od korzeni i wartości chrześcijańskich.
Wczoraj obchodziliśmy Święto Niepodległości a związku z tym powiem, że
gdyby nie Kościół i rola jaka odegrał zarówno przed zaborami jak i w czasie w podtrzymywania ducha narodu to nie wiem czy dziś żylibyśmy w Niepodległej.
I to , że Kościół przez okres powojenny nie poddał się represjom centralnej władzy , dziś m.in. właśnie jemu możemy zawdzięczać miejsce Polski w Europie. :)

pies
Widzę jakieś zaprzeczenia i brak równowagi w w poglądach i tym co piszesz czy tam wyznajesz.
Jak doczytałam się to jesteś zwolennikiem demokracji .
Coś jest tu nie halo . Piszesz:
Cytuj:
Jak dla mnie nie ma dla nich miejsca w parlamencie :P

Rozumiem, że człowiek - zwolennik demokracji nie może sobie pozwolić na takie stwierdzenie. Zwolennik demokracji nie ma innego wyjścia jak pogodzić się z tym co przyniosą wybory. Lub tak jak piszesz wcześniej:
Cytuj:
Jeśli nie -- to w następnych wyborach odsuną ich od władzy.

Śr lis 12, 2014 11:45 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciekawa jesm jkzachowac te chrzescijanskie korzenie. Przymusowo? W czasach gdy ludzie na potege uciekaja od wiary? Gdzie tu demokracja?
Leczenie islamu crzescijanstwem to leczenie dzumy cholera.

Śr lis 12, 2014 12:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 -- jak najbardziej mogę powiedzieć, że "dla mnie nie ma dla nich miejsca". Co więcej -- mam pełne prawo realizować to stwierdzenie -- głosując na inną partię pokazuję, że moim reprezentatem oni nie są.

To jest właśnie demokracja -- ja decyduję kto mnie reprezentuje. Kiedy stwierdzam, że dla kogoś nie ma miejsca w parlemancie to po prostu na niego nie głosuję.

Śr lis 12, 2014 12:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Ciekawa jesm jkzachowac te chrzescijanskie korzenie. Przymusowo? W czasach gdy ludzie na potege uciekaja od wiary? Gdzie tu demokracja?

Zgadza się. Te twierdzenie że wraz z upadkiem chrześcijaństwa Europę podbije Islam zaprzecza jednej podstawowej prawdzie. Kościół Katolicki coraz częściej staje ramię w ramię z muzułmanami w walce przeciw świeckiemu państwu.

To KK jest politycznym sojusznikiem islamu.

W Polsce to była kwestia uboju rytualnego.

W Niemczech to kwestia obrzezania dzieci.

Cytuj:
A statement released by the German Catholic Church stated the court ruling threatens the religious freedom of the Muslim and Jewish communities.

http://www.todayszaman.com/news-284933- ... uling.html

Straszycie islamem, a sami jesteście ich głównym sojusznikiem.

Śr lis 12, 2014 12:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Doczytalam o tych poslach. Wyludzili pieniadze wiec sa przestepcami. Wiec nie moga zasiadac w parlamencie.

Śr lis 12, 2014 12:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A tutaj macie jeszcze ładną wykładnię dlaczego katolicy powinni stać w sojuszu z muzułmanami:

Cytuj:
And if you think it may not have rammifications for Christians, think again: While this particular ruling focused on the child's right to bodily integrity and how this trumps the parents freedom of religion, on the grounds that the child can choose his religious identity later in life, it's easy for courts to do a bit of handwaving and conclude that the right that was originally in focus wasn't so much the issue after all and that a new concept that has been introduced into the caselaw deserves more attention: viz., that whole getting to choose your religious identity later in life.

http://www.ncregister.com/blog/jimmy-ak ... in-germany

...tym razem z jak najbardziej katolickiego portalu informacyjnego:

http://en.wikipedia.org/wiki/Eternal_Wo ... on_Network

--

Tak więc, katolicy -- skoro jesteście sojusznikami islamu to czemu się jednocześnie uważacie za obrońców przed nim? Jak dla mnie to tylko kolejne oszustwo.

Śr lis 12, 2014 12:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
Swiftlark napisał(a):

Zgadza się. Te twierdzenie że wraz z upadkiem chrześcijaństwa Europę podbije Islam zaprzecza jednej podstawowej prawdzie. Kościół Katolicki coraz częściej staje ramię w ramię z muzułmanami w walce przeciw świeckiemu państwu.

To KK jest politycznym sojusznikiem islamu.

W Polsce to była kwestia uboju rytualnego.

W Niemczech to kwestia obrzezania dzieci.

Cytuj:
A statement released by the German Catholic Church stated the court ruling threatens the religious freedom of the Muslim and Jewish communities.

http://www.todayszaman.com/news-284933- ... uling.html

Straszycie islamem, a sami jesteście ich głównym sojusznikiem.

Troszeczkę zbaczasz z kursu. Rozmawiamy o demokracji w Polsce - jak rozumiem- o jej walorach względnie zagrożeniach dla narodu . Tak?
A jeżeli dotarłeś do Niemiec to wiedz , że kosztem historii własnej dzieci mają uczyć się własnie tam o gender. ( to dygresja).

My możemy podpatrywać inne kraje i uczyć się co jest dobre co przynosi korzyść a co degraduje społeczeństwo.
Z przykładu Brytyjskiego uczymy się , że otwartość nie zawsze jest dobra.
Ja rozumiem, że jako ateista - jak również Swiftlark - obawiacie się chrześcijaństwa. Nie rozumiem tylko dlaczego?
Od ponad tysiąclecia żyjemy w kraju o właśnie takiej tradycji i kulturze .
Czy ktoś próbował coś na siłę...ciągnąć do kościoła bądż nawracać?
Nie wiem ile masz lat ale zapytam ( może retorycznie) czy jakiejś krzywdy doznałeś.
Oglądając się wstecz historia pokazuje , że to Kościół i wierzący byli prześladowani i to w czasie gdy żady były w rekach tzw. demokracji.
Prześladowanie , inwigilacje to do dziś pozostało.
To dziś podpala się kościoły, profanuje sacrum , morduje księży.

@Swiftlark
Nic nie mówiłam o leczeniu islamu . Nie interesuje się tym tematem .

Śr lis 12, 2014 12:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
A jeżeli dotarłeś do Niemiec

Dotarłem do Niemiec, aby pokazać że sojusz KK z islamem jest ogólnoeuropejski.

Cytuj:
Ja rozumiem, że jako ateista - jak również Swiftlark - obawiacie się chrześcijaństwa. Nie rozumiem tylko dlaczego?

Nie. Nie obawiam się. Widzę, że chrześcijaństwo się kończy i pasuje mi ten bieg rzeczy.

Cytuj:
Czy ktoś próbował coś na siłę...ciągnąć do kościoła bądż nawracać?

BUAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHHA!

Nie, wcale! Wcale Europa nie została schrystianizowana z wykorzystaniem siły! I wcale przez wieki chrześcijanie się nie cieli na kawałki z powodu różnic w teologii. :D

Jak to Twain napisał -- ogień i miecz to najskuteczniejszy misjonarz.

Cytuj:
Nie wiem ile masz lat ale zapytam ( może retorycznie) czy jakiejś krzywdy doznałeś.

Nie. Nie doznałem. Ale widzę krzywdę jaką na codzień KK wyrządza innym, a jestem osobą której to przeszkadza i która chce to powstrzymać.

Cytuj:
Oglądając się wstecz historia pokazuje , że to Kościół i wierzący byli prześladowani i to w czasie gdy żady były w rekach tzw. demokracji.

Ta wielka krzywda KK by mnie bardziej przejęła, gdybyście zwyczajowo nie określali prześladowaniem was tego, że nie możecie prześladować innych.

Co powtarza cały czas KK? Że małżeństwa par jednopłciowych to niszczenie rodziny.

Czyli dla was danie prawa do szczęścia innym jest zamachem na Kościół.

I tak wygląda większość tego waszego "bycia prześladowanym" -- to, że zakazano wam pluć w twarz innym jest dla was torturą.

Śr lis 12, 2014 1:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):
[ - obawiacie się chrześcijaństwa. Nie rozumiem tylko dlaczego?
.

Ateiści nie tyle się chrześcijaństwa obawiają ile parcia katolików do stanowienia prawa wyłącznie podług swoich wierzeń.
Tradycja i kultura - nie ma to jak sobie przyznać monopol.

Śr lis 12, 2014 1:33 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):

BUAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHHA!

.

Odbieram, że taki długi i głośny śmiech jest objawem jakiejś nerwowości. :?

Cytuj:
Nie. Nie doznałem. Ale widzę krzywdę jaką na codzień KK wyrządza innym, a jestem osobą której to przeszkadza i która chce to powstrzymać.
A może jakieś konkrety. Jakie niby krzywdy ? Ogólnikami to racej nic się nie przekaże.

Cytuj:
Ta wielka krzywda KK by mnie bardziej przejęła, gdybyście zwyczajowo nie określali prześladowaniem was tego, że nie możecie prześladować innych.
A niby jak wg Cibie Kościół by miał prześladować innych ? (innych czyli kogo)

Cytuj:
Co powtarza cały czas KK? Że małżeństwa par jednopłciowych to niszczenie rodziny.
Tak. To niszczenie rodziny. Rodzina to mężczyzna plus kobieta połączeni węzłem sakramentalnym bądź umowa podpisana w USC, posiadający - z tego związku - dzieci .
Ze związku par homoseksualnych nie wynika nic. To związek bezowocny dla społ. i państwa.

Cytuj:
Czyli dla was danie prawa do szczęścia innym jest zamachem na Kościół.

Szczęście, może oznaczać dla każdego coś innego.
W Kościele oznacza jedność z Bogiem (tak ogólnie).

Cytuj:
I tak wygląda większość tego waszego "bycia prześladowanym" -- to, że zakazano wam pluć w twarz innym jest dla was torturą.

Jeżeli chodzi o mnie to nikt mi niczego nie zakazuje ani nakazuje.
W Kościele jesteśmy wolni a jeżeli ktoś wybiera drogę grzechu , to ponosi konsekwencje swoich wyborów. ;)

Mam pomysł, żeby wrócić do tematu :D

Śr lis 12, 2014 2:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W jaki sposób istnienie małżeństw jednopłciowych uniemożliwia zwieranie małżeństw heteroseksualnych?

Śr lis 12, 2014 2:36 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
W jaki sposób istnienie małżeństw jednopłciowych uniemożliwia zwieranie małżeństw heteroseksualnych?

Nic o tym nie wiem . Nie pisałam nic na ten temat.
A w Polsce można zawierać małżeństwa jednopłciowe ??

Śr lis 12, 2014 2:39 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
róża8 napisał(a):
[ - obawiacie się chrześcijaństwa. Nie rozumiem tylko dlaczego?
.

Ateiści nie tyle się chrześcijaństwa obawiają ile parcia katolików do stanowienia prawa wyłącznie podług swoich wierzeń.

Verbal, czyż nie żyjemy w państwie demokratycznym ?
Demokracje to - jak mi się wydaje - rządy gdzie większość ma głos decyzyjny . Tak ?

Śr lis 12, 2014 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):
[

Verbal, czyż nie żyjemy w państwie demokratycznym ?
Demokracje to - jak mi się wydaje - rządy gdzie większość ma głos decyzyjny . Tak ?[/quote]

Z istotnymi zastrzeżeniami ten głos decyzyjny. Bardzo istotnymi.

Śr lis 12, 2014 2:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niech zgadnę: Nie można urazić mniejszości. Tylko dlaczego to mniejszość ma narzucać swoją wizję prawa większości?

Śr lis 12, 2014 2:50 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna strona