Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 09, 2020 2:38 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona
 Demokracja ? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Demokracja ?
Swiftlark napisał(a):
Sam przeznasz, ze takie postepowanie - nieudzielanie informacji nawet o tym, czy jest sie czlonkiem KK nie budzi zaufania?

Jak ma być ci udzielona informacja na temat Twojego statusu w Kościele, skoro odmawiasz podania informacji, które pozwolą na odnalezienie Cię w księgach parafialnych?
To mi przypomina sytuację, którą widziałem jak jeszcze pracowałem w wydawnictwie: Jeden facet pultał się przez kilka minut przez telefon, że mamy usunąć go z bazy danych i nie wysyłać mu żadnych darmowych czasopism. Niestety, było to niemożliwe, bo równocześnie odmawiał podania jakikolwiek danych, które pozwoliły by na odnalezienie jego darmowej prenumeraty i skasowanie wysyłki.

Śr lis 12, 2014 3:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Verbal napisał(a):
Jakim cudem miałbym przywiązywać wagę do Twojego rozumienia tyranii ?

A dlaczego mamy się stosować do Twojej?

Jeżeli ktoś czegoś zabrania (np. rząd małżeństw homoseksualnych), to nie oznacza od razu, że jest to tyrania.

Nie wiem czy do mojego. Z pewnością nie do takiego jak człowieka popierającego odpowiedzialność zbiorową.To minimum kulturowe.

A dlaczego zabrania ?

Śr lis 12, 2014 3:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies
Cytuj:
Twoja rodzina zostanie zniszczona jeśli homoseksualiści dostaną prawo do zawierania małżeństw?

Nie wszyscy patrza na swiat poprzez pryzmat wlasnego nosa i swoich 4 scian w domu

Powtorze
W ten sposob ze nastepuje dewauacja pojecia rodziny a dobre wzorce zachowan rodzinnych sa wypierane przez zle wzorce spolkowania seksualnego nazwanego w nowomowie rodzina
Do tego w zwiazkach homo wystepuje nagminny promiskuityzm

Jesli dalej nie rozumiesz o co chodzi , podam na latwiejszym przykladzie

Ty chcesz aby rolexem nazywano wyprodukowane podrobki chinskie ktore zmiast trwalosci 30 lat i dluzej jak w oryginalnych zegarkach mialy trwalosc 3 miesiace albo I krocej a dalej mialyby sie nazywac rolexami

I Ty w tym zachowaniu nie widzisz dewaluacji wartosci przewdziwych szwajcarskich rolexow

Śr lis 12, 2014 3:45 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gabriel - a co ma wspolnego swietowanie w przesilenie zimowe z chrzescianstwem? Ja swietuje przesilenie zimowe - dobra okazja zeby wypic. Tutaj swiatuje sie Jul . Starszy niz chrzescijanstwo, i akcentow chrzescijanskich wlasciwie nie ma. Choinka ? Zwyczaj niemiecki, dziewietnastowieczny. W swieta kazda kultura przozdabiala domy, trzeba trafu ze u nas w zimie zostaje tylko drzewa iglaste - jak w Anglii ostrokrzew. Sklepow nie bylo, jak inaczej bys to zrobil? I wieszalo sie wstazeczki, ozdobki czy co tam jeszcze. Swiateczne zarcie? To juz chyba jaskiniowcy mieli.
Jajka na wielkanoc - barwione jaja znajdowane sa w wielu kulturach. Wiadomo, kury sie zaczynaly niesc :D Zajac, poganski symbol plodnosci? Baran tak samo?
Mikolaj to sie raczej z Coca Cola kojarzy niz z biskupem.
Swieta sieobchodzi, bo jest wolne, wszystko pozamykane. Ale to tylko u nas. gdzie indziej to w swieta sie domy maluje i w ogrodku kopie - sama widzialam na wielkanoc. W Polsce by sasiedzi zjedli, wiec kazdy w domu siedzi i chce przeczekac nude.
Yarpen
w Danii podalam imie, nazwisko, date i parafie chrztu, adres polski i kilka innych danych, nie pamietam. Wiec chyba dostatecznie by mnie zidentyfikowac? Po co im dunski adres? Jakie maja do tego prawo?
Chcieli tez numeru podatkowego dunskiego 8O 8O

Śr lis 12, 2014 3:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):

A co z ateistami ? 90 % z nich swietuje Boze Narodzenie i Wielkanoc.Obchodzi sw Mikolaja i nie pracuje w Niedziele.To maja byc prawdziwi atesci ???

Tak jak mniej więcej świętują pogrzeby czy wesela.
Zresztą akurat na jednym pogrzebie byłem dopiero com wrócił.
Zresztą czy bez reszty nawet w kościele byłem gdzieś tak do połowy mszy bo dłużej nie dało się wytrzymać, a na tacę dałem choć na pogrzebie to wydaje mi się deko niestosowne.
Ot to są okazje kiedy można spotkać ludzi których nie spotkasz w innych okolicznościach.
Co do niedziel to czasami by mi bardziej pasowało iść do roboty ale wtedy muszę kombinować prawo mamy takie że wymusza na mnie wolne niedziele. Co zabawne nie tyczy to tylko ateistów ale też większości wierzących (praca w niedzielę) wolą tak jak ja przyjść w niedzielę naginając deko prawo i mieć dzień wolny w bardziej pasującym terminie.

Śr lis 12, 2014 3:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):

Twoja rodzina zostanie zniszczona jeśli homoseksualiści dostaną prawo do zawierania małżeństw?

Tak. To jak jak bym została spoliczkowana . Małżeństwo - jak mówisz- jednopłciowe jest afrontem dla rodziny. Jest lekceważeniem praw natury.
Kładzenie na równi jednopłciowców z rodziną jest jej dyskredytacją i podważeniem autorytetu rodziny.

Cytuj:
Co się dokładnie stanie? Przyjdzie gender i was pożre? W jaki sposób Twoja rodzina zostanie zniszczona -- opisz co takiego strasznego się wam stanie jak ktoś inny zawrze swoje małżeństwo

jw

Śr lis 12, 2014 3:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I to jest własnie to -- róża by się poczuła spoliczkowana gdyby państwo pozwoliło innym ludziom wieść szczęśliwe życie.

Bo prawa natury zostaną pogwałcone. Ciekawe gdzie Natura zapisała prawo rodzinne. I od kiedy to TY lub KK jestescie jej mówcami w tej kwestii.

Zresztą -- to celibat gwałci prawa natury -- zabraniać dorosłym ludziom miłości i zakładania rodziny -- czy państwo powinno go zakazać?

To jest właśnie jak katolik definiuje prześladowanie -- to wtedy kiedy ON nie może pluć w twarz tym kórzy mu się nie podobają. Wtedy jest wielkie prześladowanie.

Śr lis 12, 2014 4:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Yarpen
w Danii podalam imie, nazwisko, date i parafie chrztu, adres polski i kilka innych danych, nie pamietam. Wiec chyba dostatecznie by mnie zidentyfikowac? Po co im dunski adres?

Bo w Danii, tak samo jak w Polsce, jesteś przypisana do parafii, na terenie której mieszkasz. To zaś określa się na podstawie... adresu zamieszkania. :)

Śr lis 12, 2014 4:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja tam czekam aż PO wprowadzi podatek na księdza ściagany przez państwo z dochodu. Wtedy się dowiemy ilu jest katolików w Polsce :D

Śr lis 12, 2014 4:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies napisał(a):
I to jest własnie to -- róża by się poczuła spoliczkowana gdyby państwo pozwoliło innym ludziom wieść szczęśliwe życie.

.

Pies, czy to państwo decyduje o tym czy jesteś szczęśliwy ? :no:
Niech sobie wiodą życie szczęśliwe .Ale Nie można nazwać małżeństwem czegoś co nim nigdy być nie może.

Cytuj:
Bo prawa natury zostaną pogwałcone. Ciekawe gdzie Natura zapisała prawo rodzinne. I od kiedy to TY lub KK jestescie jej mówcami w tej kwestii.
I na opak , od kiedy to ty nadałeś kształt rodzinie ?!
Skąd wziąłeś takie prawo ?!

Cytuj:
Zresztą -- to celibat gwałci prawa natury -- zabraniać dorosłym ludziom miłości i zakładania rodziny -- czy państwo powinno go zakazać?
Celibat jest wybierany dobrowolnie a nie stanowione przez prawo państwowe.

Cytuj:
To jest właśnie jak katolik definiuje prześladowanie -- to wtedy kiedy ON nie może pluć w twarz tym kórzy mu się nie podobają. Wtedy jest wielkie prześladowanie
A co ty z tym pluciem w twarz?
Masz jakąś manie plucia ? :D

Śr lis 12, 2014 4:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
kiedyś art-33 napisał(a):
gabriel napisał(a):

A co z ateistami ? 90 % z nich swietuje Boze Narodzenie i Wielkanoc.Obchodzi sw Mikolaja i nie pracuje w Niedziele.To maja byc prawdziwi atesci ???

Tak jak mniej więcej świętują pogrzeby czy wesela.
Zresztą akurat na jednym pogrzebie byłem dopiero com wrócił.
Zresztą czy bez reszty nawet w kościele byłem gdzieś tak do połowy mszy bo dłużej nie dało się wytrzymać, a na tacę dałem choć na pogrzebie to wydaje mi się deko niestosowne.
Ot to są okazje kiedy można spotkać ludzi których nie spotkasz w innych okolicznościach.
Co do niedziel to czasami by mi bardziej pasowało iść do roboty ale wtedy muszę kombinować prawo mamy takie że wymusza na mnie wolne niedziele. Co zabawne nie tyczy to tylko ateistów ale też większości wierzących (praca w niedzielę) wolą tak jak ja przyjść w niedzielę naginając deko prawo i mieć dzień wolny w bardziej pasującym terminie.

No widzisz i z Ciebie bedzie kiedys dobry i przykladny katolik :)
Gdybys byl prawdziwym ateista to bys odcial sie od chrzescijanskich swiat i swietowal w np poniedzialek tak jak zydzi to robia w sobote a muzulmanei w piatek
Nie mowiac o obchodzeniu swiat Bozego Narodzenia czy Wielkanocy :-D

Śr lis 12, 2014 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Verbal napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Verbal napisał(a):
Jakim cudem miałbym przywiązywać wagę do Twojego rozumienia tyranii ?

A dlaczego mamy się stosować do Twojej?

Jeżeli ktoś czegoś zabrania (np. rząd małżeństw homoseksualnych), to nie oznacza od razu, że jest to tyrania.

Nie wiem czy do mojego. Z pewnością nie do takiego jak człowieka popierającego odpowiedzialność zbiorową.To minimum kulturowe.

A dlaczego zabrania ?

Bo polskie prawo, co trudno niektórym zaakceptować, dostrzega, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety, a nie dwóch facetów, dwóch kobiet, faceta i kozy itp. :D

Śr lis 12, 2014 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Gabriel - a co ma wspolnego swietowanie w przesilenie zimowe z chrzescianstwem? Ja swietuje przesilenie zimowe - dobra okazja zeby wypic. Tutaj swiatuje sie Jul . Starszy niz chrzescijanstwo, i akcentow chrzescijanskich wlasciwie nie ma. Choinka ? Zwyczaj niemiecki, dziewietnastowieczny. W swieta kazda kultura przozdabiala domy, trzeba trafu ze u nas w zimie zostaje tylko drzewa iglaste - jak w Anglii ostrokrzew. Sklepow nie bylo, jak inaczej bys to zrobil? I wieszalo sie wstazeczki, ozdobki czy co tam jeszcze. Swiateczne zarcie? To juz chyba jaskiniowcy mieli.
Jajka na wielkanoc - barwione jaja znajdowane sa w wielu kulturach. Wiadomo, kury sie zaczynaly niesc :D Zajac, poganski symbol plodnosci? Baran tak samo?
Mikolaj to sie raczej z Coca Cola kojarzy niz z biskupem.
Swieta sieobchodzi, bo jest wolne, wszystko pozamykane. Ale to tylko u nas. gdzie indziej to w swieta sie domy maluje i w ogrodku kopie - sama widzialam na wielkanoc. W Polsce by sasiedzi zjedli, wiec kazdy w domu siedzi i chce przeczekac nude.
Yarpen
w Danii podalam imie, nazwisko, date i parafie chrztu, adres polski i kilka innych danych, nie pamietam. Wiec chyba dostatecznie by mnie zidentyfikowac? Po co im dunski adres? Jakie maja do tego prawo?
Chcieli tez numeru podatkowego dunskiego 8O 8O

Alez oczywiscie ze Ty swietujesz przesielenie zimowe a nie Boze Narodzenie np z rodzicami :D
Dzieciom mowisz ze przychodzi Dziaek Mroz a nie Sw Mikolaj :-D O psiakrem ! Sw Mikolaj ? A kto to jest swiety wg ateizmu dialektycznego ? :x :D

Śr lis 12, 2014 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
pies
Cytuj:

A jacy by byli szczesliwi kanibale albo zoofile ..nie mowiac juz o bigamistach a to nieczule panstwo polskie nie da sie im cieszyc ich wlasnym szczesciem .Prawdziwa bezdusznosc :D
Cytuj:
Skąd wziąłeś takie prawo ?!

Swieta racja , kto powiedzial ze rodzina to nie koza z facetem...albo z nieboszczykiem ? Albo facet i 4 zony ?

Śr lis 12, 2014 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
róża8 napisał(a):
Niech sobie wiodą życie szczęśliwe .Ale Nie można nazwać małżeństwem czegoś co nim nigdy być nie może.

Aha -- tylko Ty masz prawo nazywać coś małżeństwem? Słowo to należy do Ciebie? Od kiedy? Jak uzyskałaś taką własność? Co jeszcze należy do Ciebie?

róża8 napisał(a):
Celibat jest wybierany dobrowolnie a nie stanowione przez prawo państwowe.

A to ludzie będą zmuszani do wejścia w homoseksualne związki małżeńskie? Wejście w związek małżeński jest dobrowolną decyzją dwojga dorosłych ludzi.

Cytuj:

Czy ja Ci zabraniam żyć w Twojej rodzinie? Nie.
Czy ja jakoś szkodzę Twojej rodzinie? Nie.
Czy odbieram jej jakieś prawa? Nie.

Ja nie kształtuję Twojej rodziny i żądam od Ciebie, abyś Ty się powstrzymywała od kształtowania rodzin innych ludzi.

Nie masz władzy nad nimi, nie są Twoją własnością, nie masz żadnego prawa dyktować im co mogą a czego nie mogą robić i jak to będą nazywać.

Jeśli chcesz mieć prawo do decydowania o rodzinie innego człowieka, to ja mu daję prawo do decydowania o Twojej rodzinie. W końcu przed prawem jesteśmy równi.

To oznacza, że jeśli Ty masz prawo zakazać im małżeństwa, to oni mają prawo zakazać go Tobie.

--

Yarpen -- jeszcze, jeszcze... ale to się zmieni.

Śr lis 12, 2014 4:23 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 331 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 23  Następna strona