Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 27, 2020 7:28 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 Człowiek - nie zakazana psychologia (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Człowiek - nie zakazana psychologia (wydzielony)
Akurat na temat Tolle nie czytałam żadnych niepochlebnych artykułów.Jeżeli masz jakiś link to podrzuć.
Cytuj:
Najlepiej więc wyrobić sobie opinie samemu, słuchając bądź tez czytając danego mistyka.

Jeżeli mam podejrzenie ,że dany mistyk jest hipokrytą ,to już w moich oczach jest zdyskwalifikowany i nawet nie czytam jego "mądrości".

Cz lis 20, 2014 10:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jest ich cała masa.. :) np te:

http://annabrixthomsen.com/2011/11/17/i ... rue-story/

http://www.blacksunjournal.com/books/18 ... _2009.html

ja inaczej podchodzę do tych tekstów- od razu intuicyjnie wyczuwam czy prowadza one ku temu co nieuwarunkowane, czy tez są kolejnymi więzami mentalnymi. Weźmy np Jana Pawła 2, dobry człowiek, właściwie nic nie możesz mu zarzucić- ale jednak ideologia którą reprezentował, czyli jego " mądrości" to zwykłe toksyczne i rozpędzające umysł kompulsywny mumbo- jumbo :)

Cz lis 20, 2014 4:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
rozmaryn napisał(a):
Cytuj:
Najlepiej więc wyrobić sobie opinie samemu, słuchając bądź tez czytając danego mistyka.

Jeżeli mam podejrzenie ,że dany mistyk jest hipokrytą ,to już w moich oczach jest zdyskwalifikowany i nawet nie czytam jego "mądrości".
Advaita wydaje się mieć rację - to, że drogowskaz sam nie chodzi do miasta to jeszcze nie jest "duży" problem, problemem jest gdy wskazuje złą drogę, np. w dokładnie przeciwnym kierunku - co nie zmienia faktu, że w tym wątku pełno jest absurdalnych pomysłów/kierunków :wink:

Cz lis 20, 2014 5:29 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Szary
Ja nie czytałam książek Moojiego,( bo o nim pisałam ) ,bo uważam że jego morale żadną miarą nie może iść w parze z duchowością.

Cz lis 20, 2014 6:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czy dla Ciebie niemoralnie prowadzący się papież byłby dobrym drogowskazem ,nawet jakby wskazywał dobry kierunek.Jaką miałbyś pewność ,że ten kierunek jest dobry.??

Cz lis 20, 2014 6:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pewnie nie da się rozdzielić tego jakim się jest od tego jak się postępuje (są wyjątki). Ale gdyby się dało, zobacz jakie narzędzie manipulacji. Postępuje "dobrze" a przynajmniej takie sprawiam wrażenie po to aby uwiarygodnić jakąś durną ideologię / mistykę. Ale to tylko takie gdybanie, mnie obowiązuje "po owocach ich poznancie".

Cz lis 20, 2014 7:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Ale gdyby się dało, zobacz jakie narzędzie manipulacji. Postępuje "dobrze" a przynajmniej takie sprawiam wrażenie po to aby uwiarygodnić jakąś durną ideologię / mistykę.

Oczywiście że tego nie można wykluczyć. Bywa i tak.Można zostać zwiedzonym.Jeżeli jednak zachowanie człowieka jest anty świadectwem tego czego naucza ,to swoją hipokryzję obnaża bezlitośnie i żeby nie wiem jak dobry wskazywał kierunek trudno uwierzyć w jego wzniosłe przesłania i dobre intencje.

Cz lis 20, 2014 7:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rozmaryn napisał(a):
Czy dla Ciebie niemoralnie prowadzący się papież byłby dobrym drogowskazem ,nawet jakby wskazywał dobry kierunek.Jaką miałbyś pewność ,że ten kierunek jest dobry.??

Niemoralny, moralny- w mistyce nie ma to żadnego znaczenia,. ponieważ mistyka nie jest lekcją moralności, ona nie ingeruje w " małe Ja" i nie zmienia go.. Mistyka oznacza śmierć małego Ja. Transcendencja fałszywej tożsamości. Dlatego tez po tym wglądzie pewne amoralne rzeczy/nawyki/upodobania mogą pozostać- nie maja one jednak większego znaczenia.

a co kierunku- jeśli sama nie posmakowałaś tego co mówią mistycy, nie miałaś odrobiny wglądu w to co uwarunkowane- nie będziesz wiedziała, który kierunek jest dobry

gdy jednak doświadczysz tego błysku świadomości- to wówczas poczujesz ten magnetyzm.. czytając dane wskazówki sama stwierdzisz, które likwidują spam mentalny, a które eskalują tą dysfunkcję.

Cz lis 20, 2014 11:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przerobionym na "zachodni" sposób buddyzmem trąci...

Pt lis 21, 2014 12:21 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Przerobionym na "zachodni" sposób buddyzmem trąci...

to wychodzi nawet poza Buddyzm..po co wiązać sobie ręce jakakolwiek ideologią i zamieniać się w marionetkę religii ?
czym mogą mi zaimponować buddyjscy mnisi żyjący jak żebracy i zamieniający swoje życie w psychologiczne cmentarzysko ?
Niektórzy z nich nawet boja się spojrzeć na atrakcyjną kobietę.. tak bardzo zrepresjonowali swoja sexualnosć, że pewnie sam widok oznaczałby u nich "eksplozję radosci" :)

Pt lis 21, 2014 12:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pycha, pycha, pycha...

Pt lis 21, 2014 12:54 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita ma rację
Cytuj:
Niemoralny, moralny- w mistyce nie ma to żadnego znaczenia,. ponieważ mistyka nie jest lekcją moralności, ona nie ingeruje w " małe Ja" i nie zmienia go.. Mistyka oznacza śmierć małego Ja. Transcendencja fałszywej tożsamości.
Mistyka, transcendencja, kontemplacja mistyczna Boga, powoduje, że dusza ludzka upodabnia się do Niego. Logiczną konsekwencją tego jest, że w takiej sytuacji człowiekowi niepotrzebne są prawa moralne, bo jego życie wewnętrzne samo zmierza ku dobru

Advaita nie ma racji :D
Cytuj:
Dlatego tez po tym wglądzie pewne amoralne rzeczy/nawyki/upodobania mogą pozostać- nie maja one jednak większego znaczenia.
Skoro życie wewnętrzne zmierza ku dobru to i przejawy tego życia będą zmierzać w tę sama stronę i analogicznie jeżeli nawyki/upodobania/zachowania nie zmierzają ku dobru to widać również życie wewnętrzne (pierwotne do postaw/zachowań) nie zmierza w tę stronę.

Pt lis 21, 2014 1:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Pycha, pycha, pycha...

często tak mówię, jak jem czekoladki belgijskie :)

Pt lis 21, 2014 1:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Szary,

Błąd, życie wówczas nie zmierza ku dobru, tylko większej świadomości. Bo samo dobro jest obiektywne.
Ktos powie, że dobrem jest religia, a dla drugiej osoby to zwykłe pranie mózgu
ktoś powie, ze opieka nad słabszymi jest dobra, druga osoba- że to nie uczy samodzielności, sprawia, że te osoby pozostaną upośledzone, zależne..

ktoś powie- zabijanie jest złe, ale "dobry" Bóg zabija mnóstwo ludzi w Biblii

wiec jak widzisz- wszystkie jest kwestia interpretacji,, a co do moralności- to tylko pewna konwencja społeczna, która się zmienia.
kiedyś niemoralna i karalne był np. sex oralny- a teraz to właściwie rutyna w każdej sypialni :)

Pt lis 21, 2014 1:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Taka zabawa spekulacyjno intelektualna

Dusza ludzka w swoim rdzeniu zawiera boski pierwiastek, zaglądając "na jej dno" możliwa jest kontemplacja mistyczna.

Aby kontemplować Boga należy:

1. Odwrócić się od rzeczy zewnętrznych i skupić się na własnej duszy / duchowej stronie życia.

2. Odwrócić się nawet od natury własnej duszy, koncentrując się na tym co w niej nadnaturalne, pochodzące od Boga.

3. W kontakcie z tym co nadnaturalne, bezwolnie i biernie ale celowo poddać się działaniu Absolutu. Po to aby życie wewnętrzne samo zmierzało ku dobru czego konsekwencją będą dobre nawyki, upodobania, wybory, zachowania, postępowanie, przeżywanie!

VS

Człowiek jest świadomością, uważnością, obecnością, falą oceanu, częścią jedności a właściwie Jedności.

Aby osiągnąć wgląd, moc, siłę, szczęście, pełnię przeżywania, należy:

1A. Przełamać zaklęty krąg kompulsywnych myśli, stać się świadomym, zdystansowanym, obserwatorem.

2A. Stać się OBSERWATOREM z dużej litery i drukowanymi literami.

3A. Stać się świadomym, nieuwarunkowanym, czyli bezwzględnie wolnym, niezależnym Panem życia, mieć u stóp cały świat!

Pt lis 21, 2014 10:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona