Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 18, 2020 1:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Człowiek - nie zakazana psychologia (wydzielony) 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Człowiek - nie zakazana psychologia (wydzielony)
Pit CK napisał(a):
Dlatego, że jest tak skomplikowane nie da się go jedynie celebrować, trzeba też wchodzić w interakcje.

Wchodź więc w te interakcje celebrując :) w czym problem ?

So lis 29, 2014 12:35 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Np., w tym, że nie wszystkie interakcje są przyjemne.

So lis 29, 2014 12:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
no to zadręczaj się tym faktem i nie celebruj :) każda wymówka dobra

So lis 29, 2014 12:53 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie było mnie 2 tyg bo dostałem bana w wyniku oszczerstwa. Liczyłem na jakąś ciekawszą rozmowę z Tobą, a Ty zjechałeś ostro z poziomem. Tak, będę celebrował czyjąś śmierć... Sorry, jednak będę sobie cały czas wmawiał, że to nie jest przyjemne. Pozdrawiam.

So lis 29, 2014 12:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
hehe, ciekawe rozmowy to nie ja :) nie mam bowiem nic do zaoferowania.. dlatego też nie muszę się ograniczać do żadnej konwencji czy określonego poziomu.
Celebrowanie życia jest naszym wewnętrznym nastawianiem.. i nawet jak na powierzchni będą łzy, żal, prawdziwy smutek, to człowiek jest w stanie poczuć otaczająca te uczucia przestrzeń nieuwarunkowanej świadomości.

Tu nie chodzi o to, aby robić sobie jaja, wygłupiać się ,bagatelizować problemy czy być znieczulonym na nieszczęścia. Wystarczy wiedzieć, że nie jest sie niczym co pojawia się w przestrzeni naszej obserwacji

So lis 29, 2014 1:31 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Wystarczy wiedzieć, że nie jest sie niczym co pojawia się w przestrzeni naszej obserwacji

A co powiesz na analogię z lustrem i twarzą? Bez niego nie widzielibyśmy jej. Może jest coś, co pozwala nam zaobserwować nieporuszonego obserwatora?

So lis 29, 2014 1:40 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W lustrze nie zobaczysz swojej twarzy, tylko odbicie twarzy :)
a takim odbiciem nieporuszonego obserwatora będzie najprędzej wewnętrzna cisza, którą odczuwamy, kiedy nie ma w nas żadnej myśli/emocji/wyobrażenia

So lis 29, 2014 2:01 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Twierdzisz, że on tylko rejestruje, nie przetwarza tak jak my (inaczej można powiedzieć, że to pamięć, twardy dysk). Jest bezmyślny? Tylko odbiera bodźce i ich doświadcza. Ciekawe.

So lis 29, 2014 2:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chcę , żebyś sam to zobaczył/doświadczył, a nie opierał się na jakiś twierdzeniach.
Kiedy wchodzisz w wewnętrzna cisze i ją obserwujesz.. to kim jest ten " obserwator" Ma on jakaś formę, charakterystykę, jest ograniczony przez myśli, ma kolor ?
nagle w tej ciszy pojawia się jakiś mega subtelny element, który rejestruje, jest poza myślami, doświadcza... To nie jesteś jednak Ty, bo Ty widzisz nawet ten subtelny element,
innymi słowami jesteś podmiotem nawet w stosunku do tego mega subtelnego rejestrującego fenomenu

kto widzi ten element rejestrujący i będący poza myślami ?

So lis 29, 2014 2:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Bóg wszechmocny? Aby napewno?
Advaita napisał(a):

Szary

:) przecież samo stwierdzenie, ze esencją człowieka jest to czy tamto to już jest przyssanie sie :) Ty naprawdę nie doceniasz ego, które jest niczym hydra, jedną głowę odetniesz a rosną dwie następne :)

Twierdzenie - " jestem człowiekiem" - to jest już przyssanie i ego. Ponieważ " człowiek" to tylko wyraz, umowna konwencja.
Tak naprawdę nei wiesz i nie bedziesz wiedział kim jesteś..
niech Cie nie zmyli arogancja naszego umysłu, który myśli, ze jak na coś naklei etykietką to juz wie co to jest :)

i dalej pewnie- masz racje- rozeznanie, obserwacja, inspiracja- wszystko na poziomie ciało - umysł jest oki. Tylko iluzją jest szukanie w tych rzeczach samego siebie.
Nie szukanie w rzeczach lecz w pewnym sensie również poprzez rzeczy tyle że niejako w drugim rzędzie. Ponadto rozeznanie tylko na poziomie "ciało- umysł" nie jest oki, jest ograniczeniem, zredukowaniem się. Masz ciało, umysł, ego to wszystko Cię w jakimś stopniu determinuje. Masz jednak również wolę, zdolność / wolność do samostanowienia, wyboru, poszukiwania (również do odnalezienia tego co wartościowe, piękne, słuszne, etc.) i stawania się według własnego wyboru. W ten sposób, w jakimś stopniu, możesz determinować ciało, umysł i ego (Ooo! ego zaprzęgnięte w działania konstruktywne nie ma możliwości zajęcia się destrukcją, zwodzeniem, kręceniem w kółko wokół samego siebie - to taki luźny koncept) . Ująłbym to jako podstawę do celebracji życia a nawet istotną / lwią część celebracji.

So lis 29, 2014 11:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
szary napisał(a):
Nie szukanie w rzeczach lecz w pewnym sensie również poprzez rzeczy tyle że niejako w drugim rzędzie. Ponadto rozeznanie tylko na poziomie "ciało- umysł" nie jest oki, jest ograniczeniem, zredukowaniem się. Masz ciało, umysł, ego to wszystko Cię w jakimś stopniu determinuje. Masz jednak również wolę, zdolność / wolność do samostanowienia, wyboru, poszukiwania (również do odnalezienia tego co wartościowe, piękne, słuszne, etc.) i stawania się według własnego wyboru. W ten sposób, w jakimś stopniu, możesz determinować ciało, umysł i ego (Ooo! ego zaprzęgnięte w działania konstruktywne nie ma możliwości zajęcia się destrukcją, zwodzeniem, kręceniem w kółko wokół samego siebie - to taki luźny koncept) . Ująłbym to jako podstawę do celebracji życia a nawet istotną / lwią część celebracji.

To wszystko co piszesz jak najbardziej należy do celebracji życia. ja tylko sugeruję, że na początku trzeba odkryć kim jest SZUKAJACY , w innym bowiem przypadku będziemy przyklejać do siebie kolejne fragmenty fałszywej osobowości.

Ego jest identyfikacją z umysłem.. kiedy wiec jesteś pod wpływem tego pasożyta mentalnego to wszelakie wole/poszukiwania/ustalania co jest wartościowe.. to wszystko jest jedynie projekcją tego ego

I ego nie można zaprzęgnąć.. bo takie coś robi tylko drugie wyższe Ego :) Ego można rozpoznać w niedualnej ciszy.. i już samo rozpoznanie jest zabraniem mu energii.

So lis 29, 2014 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita,

Cytuj:
To wszystko co piszesz jak najbardziej należy do celebracji życia. ja tylko sugeruję, że na początku trzeba odkryć kim jest SZUKAJACY , w innym bowiem przypadku będziemy przyklejać do siebie kolejne fragmenty fałszywej osobowości.
No więc kim jest? Powiedziałbym, że jeżeli zgadzasz się, że pomimo ciała, umysłu, ego, ..., całego "inwentarza" determinującego - mniej lub bardziej - "szukającego", ten może stawać się według własnego wyboru (w jakimś zakresie rzecz jasna) to powinieneś również zgodzić się, że szukający jest wolą. Oczywiście bardziej w znaczeniu kierunku poszukiwań wyborów, bardziej w znaczeniu dobrej woli niż siły, mocy woli. Taki "roboczy" koncept - dobra wola prowadzi jakby do konfrontacji z ego, wola mocy prowadzi do wzmocnienia ego. Oczywiście możesz zapytać co to znaczy dobra wola ale to osobny temat, zresztą trochę o tym już było

Cytuj:
Ego jest identyfikacją z umysłem.. kiedy wiec jesteś pod wpływem tego pasożyta mentalnego to wszelakie wole/poszukiwania/ustalania co jest wartościowe.. to wszystko jest jedynie projekcją tego ego
Nie wiem czym jest ego. Myślę, że to co piszesz o ego, uwaznosci, obecności jest ważne, ale nie najważniejsze. Bardziej odpowiada mi postawienie na pierwszym miejscu właśnie woli, to o czym piszesz można wykorzystać jako narzędzia prowadzące do celu (m.in. konfrontacji z ego ale w szerszej perspektywie). Bez perspektywy, punktu odniesienia Twoje wskazówki, luźne koncepty, staną się kolejna, zwodniczą ideologią.

Cytuj:
I ego nie można zaprzęgnąć.. bo takie coś robi tylko drugie wyższe Ego :) Ego można rozpoznać w niedualnej ciszy.. i już samo rozpoznanie jest zabraniem mu energii.
Fajnie brzmi to zabranie energii ego poprzez rozpoznanie, zdystansowanie, tyle, ze uważam, że to wystarczy co najwyżej na początek, to za mało, zresztą dopiero co pisałeś o sile ego.

So lis 29, 2014 3:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
szary,

1) Nie, bo wola jest tylko kolejnym obserwowanym fenomenem i SZUKAJĄCY nie staje się.. on tylko jest świadkiem stawiania się, będącym poza tym procesem.
Dobra czy zła wola z którą się identyfikujesz jest elementem składowym ego . Wiec jedna fikcja konfrontuje się z drugą :0 Kto widzi ta " walkę " ? :)

natomiast kiedy nie ma tej identyfikacji jest po prostu nieuwarunkowana inteligencja, poza etykietkami dobry czy zły.

2) przecież jeśli nie zintegrujesz się w obecności i nie wyjdziesz poza ego, to te wszystkie perspektywy, punkty odniesienia i Twoje wskazówki będą niczym innym jak produktem tego ego :) I to jest dopiero zwodnicza i fałszywa ideologia iluzorycznego Ja.
Wytłumaczę to na przykładzie.. chcesz jechać samochodem, ale szyby masz mega zabłocone, mało co widzisz. I teraz z tej perspektywy obierasz sobie cel - LOL a następne ruszasz autem.. tym jest ego :)

3) tak, ponieważ spam mentalny powraca jak bumerang. to nie jest zadanie na jeden raz :) A ego ma tyle siły, ile mu dajesz :) Ono bowiem nie ma żadnego źródła zasilania poza Tobą.
jakiekolwiek wewnętrzne walki, obieranie perspektywy, identyfikacja z ideologią, wiara- to wszystko zasila ten mentalny fantom :)
Wychodząc poza te fenomeny dotykasz tego co nieuwarunkowane i czyste.

So lis 29, 2014 3:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1. Nieuwarunkowana inteligencja - my?, marzenie ściętej głowy, zejdź na ziemię.

2. A może trochę konsekwencji, bez perspektywy wcale nie dostrzeżesz, że jesteś czymś więcej niż ego.

3. "Ego nie ma żadnego źródła zasilania poza Tobą" - to mi się podoba, przy czym sam od siebie zależysz w pewnym stopniu, zależysz też od okoliczności zewnętrznych, biologii, środowiska, przypadku, czego tam jeszcze (taka nasza natura), możesz jednak się stawać (chyba, ze wolisz stawiać się), lecz wymaga to niezłego wysiłku. Myślisz, ze nie dasz rady?

So lis 29, 2014 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przez myśli człowiek postrzega, nie można ich nie używać być biernym wobec ich przebiegu, one stanowią o naszym charakterze. One prowadzą nas do rozumienia, jakiekolwiek bierne ich obserwowanie, daje wyciszenie. Jest to dobre, w chwilach odprężeń naszej psychiki, po wysiłku. Lecz jest to niewielką częścią naszej egzystencji. Poza tym, to mózg zbiera nieustannie informacje do analizy, nie powinno dochodzić do, pozostawienia ich bez kontroli. Do odpoczynku, wystarcza normalnie sen, jeśli jesteśmy zdrowi. Wyłączanie się z tego cyklu, nie wiem czemu by miało służyć, w normalnym naszym funkcjonowaniu. Chyba że po to, żeby w nasz pusty, bierny stan, mógł wkroczyć jakiś szarlatan, przekonujący nas że to czy tamto jest nam, do życia niezbędne. A taką właśnie potrzebę rajenia nam tego, czy owego mają biznesmeni, to oni potrzebują, podatnych na sugestię ludzi i to jak największą ich ilość. Od tego zależy ich zysk, ich nie obchodzi. czy komuś do czegokolwiek, jest coś niezbędne. Tak tworzą fałszywe potrzeby i zapotrzebowanie, na to czy tamto. Adavaita, zachowujesz się ze swoim sposobem, promowania swoich myśli, jak ktoś, co dopiero co, skończył kurs biznesu.
Idąc twoim tropem, to miałem kiedyś, parę lat temu, takie przepracowanie, że prowadząc 100 km samochód, na miejscu nie byłem w stanie stwierdzić, przebiegu pokonanej drogi. Nadmienię że nie doprowadziłem, przez 30 lat do wypadku. Była to istna czarna ściana w pamięci. Przyjeżdżałem na miejsce wypoczęty rozluźniony. Mogłem sobie na tą rutynę pozwolić, z powodu dużego doświadczenia. Widzisz że można mówić do rzeczy, podając sens tego co się mówi i czemu to służy. Ty jak na razie, promujesz swoje myśli na wiwat. Albo określ co ma być osiągnięte, bądź przewidywanym osiągnięciem, przez ciebie promowanego stanu, ludzkiej świadomości.

So lis 29, 2014 5:40 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona