Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 12, 2019 6:15 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
 Paradoks współistnienia Nieba i Piekła 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks współistnienia Nieba i Piekła
To już mam nadzieję, że " ślepy" zrozumiał ten paradoks, że sam polega i ufa swojemu umysłowi w kwestii wyboru autorytetów ? :)

tylko w przypadku gdy przerwiesz identyfikację z tym umysłem to możesz powiedzieć " co" :) Na razie w stanie hipnozy mentalnej lepiej i uczciwiej jest mówić " kto" ;)

u mnie nie ma terminu najwyższy rozum- nie traktuje siebie samego jako autorytetu, a mój umysł jest tak samo omylny jak ten od starożytnych bajkopisarzy biblijnych.

Po prostu wole sam doświadczać życia, a nie polegać na czyiś, nierzadko absurdalnych wynurzeniach.

Cz lis 27, 2014 10:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Advaite, co starasz się udowodnić? Że jesteś intelektualnie daleko ponad chrześcijanami i w przeciwieństwie do nich myślisz samodzielnie? Ok, chętnie o tym podyskutuję. Tylko rób to rzeczowo. Na razie zasypujesz nas losowymi, oklepanymi zarzutami i popierasz się losowymi autorytetami. Uważasz, że biblia to bzdury? Ok, wykaż to. Jeśli przedstawisz mocne argumenty, to przyznam Ci rację. Ale rób to konkretnie i mów o jednym temacie na raz.

Pt lis 28, 2014 2:18 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
To już mam nadzieję, że " ślepy" zrozumiał ten paradoks, że sam polega i ufa swojemu umysłowi w kwestii wyboru autorytetów ? :)

tylko w przypadku gdy przerwiesz identyfikację z tym umysłem to możesz powiedzieć " co" :) Na razie w stanie hipnozy mentalnej lepiej i uczciwiej jest mówić " kto" ;)

u mnie nie ma terminu najwyższy rozum- nie traktuje siebie samego jako autorytetu, a mój umysł jest tak samo omylny jak ten od starożytnych bajkopisarzy biblijnych.

Po prostu wole sam doświadczać życia, a nie polegać na czyiś, nierzadko absurdalnych wynurzeniach.

Skoro pan Wilbert i pan Wait są tacy mądrzy dlaczego nie podnieśli kwestii przepowiedni i proroctw Starego i Nowego Testamentu które się sprawdziły. Wydarzenia i czasy opisane i spełnione wiele wieków później.
Czy ci kpiarze mają równo pod sufitem?
Przecedzają komara a połykają wielbłąda. Żadna sztuka chwycić się jednego zdania i podać 5 innych zdań zaprzeczających temu pierwszemu.
Kontekst zdania jest ważny i tego czego on dotyczy.

Pt lis 28, 2014 9:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Advaite, co starasz się udowodnić? Że jesteś intelektualnie daleko ponad chrześcijanami i w przeciwieństwie do nich myślisz samodzielnie? Ok, chętnie o tym podyskutuję. Tylko rób to rzeczowo. Na razie zasypujesz nas losowymi, oklepanymi zarzutami i popierasz się losowymi autorytetami. Uważasz, że biblia to bzdury? Ok, wykaż to. Jeśli przedstawisz mocne argumenty, to przyznam Ci rację. Ale rób to konkretnie i mów o jednym temacie na raz.

Boro,

Ty też jesteś daleko ponad biblijnymi "moralistami", bo szanujesz kobiety, nie wspierasz niewolnictwa, nie zabijasz swoich wrogów i nie kradniesz osłów :)
To akurat nie jest problem, bo poprzeczka leży wyjątkowo nisko..

jesteś tez prawdopodobnie bardziej moralny niż Jahwe, pełen zazdrości tyran, homofob, gniewny demiurg, który nie potrafi po prostu wybaczyć, tylko lubuje się w jakiś bezsensownych i okrutnych ofiarach z ludzi.

Nie cała Biblia. są tam sensowne fragmenty.. ale gdyby tak zrobić porządny przesiew, to pewnie zostałoby z 30 kartek w miarę rozsądnych wskazówek.

Co jest tam bzdurne ? Przede wszystkim obraz Boga jako jakiegoś patologicznego dewianta, opisy mordów, gwałtów, wprowadzania bajkowych postaci jak szatan.

no ,a reszta to metafory.. lepsze lub gorsze- bardzo wartościowe jednak w kontekście poznawania literatury światowej.

Pt lis 28, 2014 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
jedwab napisał(a):

Skoro pan Wilbert i pan Wait są tacy mądrzy dlaczego nie podnieśli kwestii przepowiedni i proroctw Starego i Nowego Testamentu które się sprawdziły. Wydarzenia i czasy opisane i spełnione wiele wieków później.
Czy ci kpiarze mają równo pod sufitem?
Przecedzają komara a połykają wielbłąda. Żadna sztuka chwycić się jednego zdania i podać 5 innych zdań zaprzeczających temu pierwszemu.
Kontekst zdania jest ważny i tego czego on dotyczy.

Biblia była przecież wymyślana w kontekście wcześniejszych proroctw. Jest to więc typowa fabrykacja..
Kolejna sprawa- nawet jakby ktoś miał dar spojrzenia w przyszłość to nie tworzy to z niego automatycznie autorytetu w sprawach moralno- duchowych. Nostradamus też " przewidział" atak na World trade center- ale nie będziesz uważał jego przepowiedni za Słowo Boże, zgadza się ?

Swoja drogą, to mając taka mentalność byle kosmita ze super- mocami może nami zmanipulować. Bo jeżeli jakiś przybysz z kosmosu zacząłby chodzić po wodzie i rozmnażać chleb, to gro chrześcijan by go pewnie uznała za kolejnego zbawiciela

Pt lis 28, 2014 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Ty też jesteś daleko ponad biblijnymi "moralistami", bo szanujesz kobiety, nie wspierasz niewolnictwa, nie zabijasz swoich wrogów i nie kradniesz osłów
To akurat nie jest problem, bo poprzeczka leży wyjątkowo nisko..

Z sofizmatem rozszerzenia nie sposób dyskutować.
Advaita napisał(a):
jesteś tez prawdopodobnie bardziej moralny niż Jahwe, pełen zazdrości tyran, homofob, gniewny demiurg, który nie potrafi po prostu wybaczyć, tylko lubuje się w jakiś bezsensownych i okrutnych ofiarach z ludzi.

Zdecyduj się jak ta dyskusja ma przebiegać. Zakładamy, że Bóg istnieje i rozmawiamy o tym jaki jest, czy dyskutujemy o tym, czy istnieje czy nie. To, że ktoś jest homofobem nie oznacza, że nie może istnieć :wink:
Advaita napisał(a):
Nie cała Biblia. są tam sensowne fragmenty.. ale gdyby tak zrobić porządny przesiew, to pewnie zostałoby z 30 kartek w miarę rozsądnych wskazówek.

W jaki sposób to stwierdziłeś? Mam nieodparte wrażenie, że "na oko" :-D
Advaita napisał(a):
Co jest tam bzdurne ? Przede wszystkim obraz Boga jako jakiegoś patologicznego dewianta, opisy mordów, gwałtów, wprowadzania bajkowych postaci jak szatan.

Jak wyżej.

Pt lis 28, 2014 7:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro,

1) jaki sofizmat ? Co Ci ludzie sobą reprezentowali, jaką moralność ? jakie obyczaje ? Po co mam czytać opisy morderstw i tortur ? i Ty określasz tego typu rzeczy jako nieomylne słowo Boga ?

2) Dyskutujemy o tym, czy jakikolwiek obraz Boga stworzony przez ludzki umysł może być Bogiem. I czy tez Boga można doświadczyć ?

3) naciągnąłem na oko :), ale teraz jak pytasz to daje z 20 kartek- kilka błyskotliwych tekstów Jezusa, kazania na Górze, wybrane fragmenty z Księgi Psalmów, a reszta do kosza :)

4) Co jak wyżej ? tutaj za chwile mogę wrzucić z dwa tuzina cytatów, które określają biblijnego Boga :) Wyjątkowo paskudna to postać.

Pt lis 28, 2014 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
jaki sofizmat ? Co Ci ludzie sobą reprezentowali, jaką moralność ? jakie obyczaje ? Po co mam czytać opisy morderstw i tortur ? i Ty określasz tego typu rzeczy jako nieomylne słowo Boga ?

Co mają wspólnego morderstwa z nieomylnością? Bóg jest Panem. To, że nie jest tożsamy z wyidealizowanym wyobrażeniem wielu ludzi, nie zmniejsza prawdopodobieństwa Jego istnienia.
Advaita napisał(a):
Dyskutujemy o tym, czy jakikolwiek obraz Boga stworzony przez ludzki umysł może być Bogiem. I czy tez Boga można doświadczyć ?

Ok, teraz już przynajmniej wiem dokąd to zmierza.
Advaita napisał(a):
naciągnąłem na oko , ale teraz jak pytasz to daje z 20 kartek- kilka błyskotliwych tekstów Jezusa, kazania na Górze, wybrane fragmenty z Księgi Psalmów, a reszta do kosza

Naciąganie "na oko" ma tę wadę, że każde oko naciąga inaczej. A prawda jest tylko jedna. Dlatego warto posługiwać się dialektyką, a nie subiektywnym wrażeniem.
Advaita napisał(a):
Co jak wyżej ? tutaj za chwile mogę wrzucić z dwa tuzina cytatów, które określają biblijnego Boga Wyjątkowo paskudna to postać.

Wyjątkowo paskudną z Twojego punktu widzenia. Jak już napisałem, zgodność cech Boga z Twoim wyobrażeniem (bądź czyimkolwiek) nie jest żadnym kryterium świadczącym o Jego istnieniu lub nieistnieniu.

Pt lis 28, 2014 8:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro,

1) Jeżeli w kontekście nieomylnych zasad moralnych jesteś zobligowany do zabijania niemowlaków czy też przedmiotowego traktowania kobiet- to o jakim autorytecie mowa ?
Mój wyidealizowany obraz Boga jest tak samo " prawdziwy' jak ten patologiczny z Biblii

2) samo mówienie, że prawda jest tylko jedna, jest tez tylko i wyłącznie subiektywnym wrażeniem :)

3) mam nadzieje, że również z Twojego puntu widzenia. Chyba , że popierasz patologie typu:

«Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"».

pewnie, że nie jest to żadne kryterium odnośnie istnienia- zgadzam się z Tobą, tak samo jak fakt, ze Gollum był zły nie świadczy o tym, że nie istniał naprawdę.
nie ma jednak żadnego dowodu, że postać Jahwe i Golluma były autentycznymi postaciami.

Pt lis 28, 2014 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Jeżeli w kontekście nieomylnych zasad moralnych jesteś zobligowany do zabijania niemowlaków czy też przedmiotowego traktowania kobiet- to o jakim autorytecie mowa ?

Do niczego takiego nie jestem zobligowany. Bóg rozkazywał zabijać bo jest Panem. Miał w tym swój cel i nie nam jest ten cel oceniać. Podobne zarzuty są jak rozterki małego dziecka widzącego jak ktoś dorosły kłamie. Dla dziecka będzie to niezrozumiałe, bo dorosły złamał zasadę, którą zawsze uczył przestrzegać. Jednak tego, że tym kłamstwem uratował komuś życie już dziecko nie widzi. Nie nam jest oceniać działania Boga, bo zazwyczaj zamiast prawdy widzimy tylko własne założenia.
Advaita napisał(a):
samo mówienie, że prawda jest tylko jedna, jest tez tylko i wyłącznie subiektywnym wrażeniem

Masz rację, jednak z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że tak jest, ponieważ zgadzają się co do tego praktycznie wszyscy rozsądni ludzie. Na dobrą sprawę to niczego nie możemy stwierdzić "na pewno". Zawsze szacujemy jedynie prawdopodobieństwo.
Advaita napisał(a):
mam nadzieje, że również z Twojego puntu widzenia. Chyba , że popierasz patologie typu:

«Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"».

Nie mnie oceniać czy jest to patologia. Byłbym wtedy jak dwulatek zasiadający w komisji etyki. Intuicyjnie oceniamy jako dobre to co nam się podoba. Nie zawsze mamy rację.
Zastanów się też nad tym, że podejście Boga do ludzi ewoluuje i wyraźnie widać to w Biblii. Równocześnie ze wzrostem świadomości ludzi, podejście się zmienia. W raju jest inne, w czasach ST inna a po przyjściu Jezusa jeszcze inne. Poniekąd wyjaśnia to "bezwzględnego i krwawego" Boga ze Starego Testamentu.
Advaita napisał(a):
pewnie, że nie jest to żadne kryterium odnośnie istnienia- zgadzam się z Tobą, tak samo jak fakt, ze Gollum był zły nie świadczy o tym, że nie istniał naprawdę.
nie ma jednak żadnego dowodu, że postać Jahwe i Golluma były autentycznymi postaciami.

Dowodów nie ma, ale przesłanki już tak. Np. nie najgorzej udokumentowane historycznie zmartwychwstanie Jezusa.

Pt lis 28, 2014 10:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro,

1) Hilerowcy też byli samozwańcza rasą panów i mieli cel w zabijaniu.. Więc jak widzisz - wchodzimy na bardzo grząski grunt racjonalizowania zwykłego bestialstwa. Bóg, który musi posuwać się do zabijania jest bogiem słabym i nieudolnym.. i nie szukajmy tutaj na sile jakieś tajemnicy, magii czy głębi przekazu..zabijanie jest ZAWSZE aktem bezsilności i jak najbardziej mamy prawo oceniać takiego Boga, ponieważ ze swoja zazdrością, gniewem i przemocą nie różni się od niczym od osób siedzących obecnie w wiezieniach czy zakładach psychiatrycznych.

2) poważnie ? :) a ja znam wielu rozsądnych i inteligentnych, którzy twierdza, że Prawd jest wiele, każdy ma swoją :) i to są bardzo otwarci ludzie.. co dziwne, Ci zamknięci w szponach ideologii/religii właśnie mamroczą cos o jednej niepodważalnej prawdzie.

3) Nie Tobie oceniać, bo patrzysz na to interesownie. Gdyby ktoś Ci przedstawił książkę ze zbrodniami Boga, tylko słowo Bóg zamienił na jakieś inne, to inaczej być się wypowiadał.
pewnie, że podejście Boga ewoluuje, ponieważ wyobrażenia ludzi ewoluują. A ten Bóg jest produktem ich fantazji. my możemy w tym momencie stworzyć nowy obraz Boga, piękniejszy i mądrzejszy.. , ale w ostatecznym rozrachunku będzie on tyle samo warty co wyobrażenia starożytnych.

4) Mam rozumieć, że są dokumenty medyczne, które na 100 % zapewniają, że Jezus był martwy, kiedy go zdejmowano z krzyża ? Rzymianie stwierdzili za pomocą nowoczesnej aparatury śmierć mózgu ? :)
Widzisz.. kiedy się twierdzi jakiś cud będący poza prawami biologii , to trzeba mieć naprawdę mocny fortel w ręku :)

Pt lis 28, 2014 10:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Hilerowcy też byli samozwańcza rasą panów i mieli cel w zabijaniu.. Więc jak widzisz - wchodzimy na bardzo grząski grunt racjonalizowania zwykłego bestialstwa. Bóg, który musi posuwać się do zabijania jest bogiem słabym i nieudolnym.. i nie szukajmy tutaj na sile jakieś tajemnicy, magii czy głębi przekazu..zabijanie jest ZAWSZE aktem bezsilności i jak najbardziej mamy prawo oceniać takiego Boga, ponieważ ze swoja zazdrością, gniewem i przemocą nie różni się od niczym od osób siedzących obecnie w wiezieniach czy zakładach psychiatrycznych.

Przywódcą hitlerowców był człowiek. Dlaczego odrzucasz z góry hipotezę o zabójstwach w ST jako zasłużonej karze, lub elemencie planu bożego? De facto można uznać to nawet za krwawy kaprys Jahwe. Wciąż nie zaprzecza to Jego istnieniu.
Advaita napisał(a):
poważnie ? a ja znam wielu rozsądnych i inteligentnych, którzy twierdza, że Prawd jest wiele, każdy ma swoją i to są bardzo otwarci ludzie.. co dziwne, Ci zamknięci w szponach ideologii/religii właśnie mamroczą cos o jednej niepodważalnej prawdzie.

Schodzimy na zbyt filozoficzne tematy :wink: Punkty widzenia są różne, ale prawda jest jedna (choć może być ujęta na różne sposoby). Zgadzasz się?
Advaita napisał(a):
Nie Tobie oceniać, bo patrzysz na to interesownie. Gdyby ktoś Ci przedstawił książkę ze zbrodniami Boga, tylko słowo Bóg zamienił na jakieś inne, to inaczej być się wypowiadał.

Owszem. Może nam się taki Bóg podobać lub nie. "Moralność" Boga nie jest żadnym kryterium oceny Jego istnienia. Uważam nawet, że wymyślony Bóg byłby wyidealizowany. Dokładnie odpowiadający wyobrażeniom ludzi.
Advaita napisał(a):
Mam rozumieć, że są dokumenty medyczne, które na 100 % zapewniają, że Jezus był martwy, kiedy go zdejmowano z krzyża ? Rzymianie stwierdzili za pomocą nowoczesnej aparatury śmierć mózgu ?

Wtedy mówilibyśmy o dowodach. Natomiast ja użyłem słowa "przesłanki". Nie jedno zdarzenie o którym uczysz się z podręczników do historii i uznajesz za fakt, jest gorzej udokumentowane niż zmartwychwstanie.
Advaita napisał(a):
Widzisz.. kiedy się twierdzi jakiś cud będący poza prawami biologii , to trzeba mieć naprawdę mocny fortel w ręku

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów. Tutaj masz rację. Dlatego rzeczą, która mnie ostatecznie przekonuje jest nauka Jezusa. Doszedłem do pewnych wniosków samodzielnie, na podstawie naukowej wiedzy. Później dowiedziałem się, że mówi o tym wiele głównych religii/nurtów, m.in. buddyzm. W końcu zorientowałem się, że najwyżej rozwiniętą formą tej filozofii jest nauka Jezusa. Czy był synem Boga czy nie, warto być Jego uczniem.

Pt lis 28, 2014 11:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro,

1) I dlatego chorego, dysfunkcyjnego człowieka możemy łatwiej usprawiedliwić.. wszechmocnego Boga, który ucieka się do zabijania.. już nie.
Zabijanie niemowlaków zasłużona karą ?? konkretnie za co ?
boży plan polegający na zabijaniu ? czym w takim razie ten mega potężny umysł boży ze wszechmocna strategią planowania różni się od umysłu i planowania zwykłego mordercy ?

kaprys jahwe- jak najbardziej ? przecież to bardzo słaba istota, poniewierana zazdrością i gniewem ( co jest zawsze wyrazem strachu), jaki mega plan mogłaby taka słaba istota wymyślić ? :)

wiesz, na tej samej zasadzie nie możemy zaprzeczyć też istnieniu Harrego Pottera czy Hobbita.

2) Co jest wiec tą jedyna Prawdą ? czemu nie można w żaden sposób zaprzeczyć ani poddać w wątpliwość ?

3) nie bardzo :) Bo jeżeli chcę kogoś kontrolować, zastraszyć czy też związać mu ręce ideologią, to nie stworze Boga- kochającego wszystkich pluszowego misia, tylko właśnie Boga- sędziego, który grozi i zabija nieposłusznych.

4) Jeżeli już uznamy Biblii za pewnie dokument zgodny z faktami ( mimo, ze jest to księga przepełniona czarami i demonami :) to za udokumentowane uznamy:

- ukrzyżowanie Jezusa
- zdjęcie z krzyża
- pojawienie się Jezusa po 3 dniach

nie ma wiec żadnych przesłanek co do tego, że umarł i dokonało się cokolwiek wbrew prawom natury.
a wręcz istnieją przesłanki takie jak

- sympatia Poncjusza Piłata w stronę Jezusa
- wielu zwolenników Jezusa
- wiszenie na krzyżu tylko kilka godzin
- powrót DOPIERO po 3 dniach- tyle potrzebował Jezus na wyzdrowienie

wiec, wszystko zostało prawdopodobnie ukartowane.. a o zmartwychwstaniu nie ma mowy. po co wprowadzać cuda tam, gdzie jest możliwe racjonalne tłumaczenie.. ?

oki, gdyby ciało Jezusa zostało spopielone, a on by sie odrodził.. to faktycznie byłby cud.. a tak to nikt nie miał ani możliwości ani intencji, aby sprawdzić, czy Jezus faktycznie umarł śmiercią biologiczną.

5) o, tutaj fajnie napisałeś. ja też interesuję się historią mistyki i wiem, że Jezus w wielu punktach miał racje i nawiązywał do tej esencji . ale najwyższa forma tej filozofii ?? na pewno nie ;) czytałem bardziej wyraziste i dużo błyskotliwsze teksty mistyczne np Ashtavakra Gita czy Hsin, hsin ming- Sosana

z tym byciem uczniem jest mega problem.. bo teraz przesłanie Jezusa możemy zabarwić tak jak chcemy .Jezus już nam nie powie " nie to miałem na myśli ! :)
wiec lepszy już jest żywy mistrz duchowy.. jeśli uznamy, że takiego potrzebujemy.

Ale generalnie moge zaproponować taka metodykę. Przesłanie Jezusa dzielimy na:

- esencje jego przekazu
- pewne uwarunkowania kulturowe
- celowe lub przypadkowe błędy w spisywaniu jego nauk i tłumaczeniu ich..

oczywiście najważniejsza jest esencja.. ale jak to rozróżnić ?
Bierze sie do ręki inne pisma mistyczne i co sie powtarza powiedzmy u 20 mistyków będzie ta esencją..

w innym przypadku jesteśmy jak dzieci we mgle.

So lis 29, 2014 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Lokalizacja: Mojego motta nauczyłem się w Kościele Rzymsko-Katolickim
Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Hilerowcy też byli samozwańcza rasą panów i mieli cel w zabijaniu.. Więc jak widzisz - wchodzimy na bardzo grząski grunt racjonalizowania zwykłego bestialstwa. Bóg, który musi posuwać się do zabijania jest bogiem słabym i nieudolnym.. i nie szukajmy tutaj na sile jakieś tajemnicy, magii czy głębi przekazu..zabijanie jest ZAWSZE aktem bezsilności i jak najbardziej mamy prawo oceniać takiego Boga, ponieważ ze swoja zazdrością, gniewem i przemocą nie różni się od niczym od osób siedzących obecnie w wiezieniach czy zakładach psychiatrycznych.

Cytat Pwt 1,28:
Gdzież pójdziemy? Nasi bracia napełnili nam serce strachem, mówiąc: Lud
to jest liczniejszy i wyższy wzrostem od nas, miasta ogromne, obwarowane
aż do nieba. Widzieliśmy tam nawet synów Anaka”.
I rzekłem wam: Nie drżyjcie, nie lękajcie się ich.
koniec cytatu.

Skoro piszesz o zabijaniu, to najpierw musisz dokładnie zdefiniować
kim byli ci synowie Anaka, i ich przenikanie do Izraela,
bo tak, to nie wiadomo kogo tam dokładnie zabijano.

So lis 29, 2014 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hen,

Wole bardziej wyraziste cytaty w kontekście zabijania niewinnych:

Tak mówi Pan Zastępów: (...) idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły" 1 Sm 15, 2-3

Idźcie za nim po mieście i zabijajcie! Niech oczy wasze nie znają współczucia ni litości! Starca, młodzieńca, pannę, niemowlę i kobietę wybijajcie do szczętu!»" Ez 9, 5-6

So lis 29, 2014 12:32 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona