Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lip 13, 2020 11:03 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona
 Paradoks współistnienia Nieba i Piekła 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks współistnienia Nieba i Piekła
Małgosia napisał(a):
A Ty jako jedyny masz wystarczającą świadomość. Najwyższy Umysł, ciut nie bóg :?

Co do fikcji i bajek- tak. Przejrzałem tą strukturę na wylot . I nie trzeba być do tego Umysłem czy Bogiem.

Pn gru 01, 2014 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Co do fikcji i bajek- tak. Przejrzałem tą strukturę na wylot . I nie trzeba być do tego Umysłem czy Bogiem.

Z powyższego wynika, że nie masz pojęcia o filozofii, nawet tej niechrześcijańskiej, która nie mówi o Bogu, ale o Absolucie, Najwyższym Rozumie. Skoro uważasz się za Najwyższy Unysół, to jesteś jak Bóg. Nie ma nikogo lepszego od Ciebie. Tylko pogratulować samouwielbienia.

Pn gru 01, 2014 11:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesz, tak można się przekomarzać bez końca ;)
Ty natomiast nie masz pojęcia o mistyce, gdzie Umysł ( z dużej litery) to określenie czystej nieuwarunkowanej świadomości

samo uważanie się za coś.. uwielbienie siebie- to fikcja.

Pn gru 01, 2014 11:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Ty natomiast nie masz pojęcia o mistyce, gdzie Umysł ( z dużej litery) to określenie czystej nieuwarunkowanej świadomości

a skąd Ty wiesz o czym ja mam pojęcie, a o czym nie mam? Nie przedstawiłam Ci nawet ułamka procentu swojej wiedzy na jakikolwiek temat. Czyżbyś jeszcze dodatkowo był jasnowidzem?

Ps. Ja się nie przekomarzam. Na razie delikatnie pokazuje Twoją mundrość i nie chciej, abym zaczęła to robić z pełna parą.

Pn gru 01, 2014 11:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Widać to po Twoich wypowiedziach. Zero merytoryki, tylko takie dziecinne zaczepki - ale może wrócimy do tematu ?

Pn gru 01, 2014 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
Widać to po Twoich wypowiedziach. Zero merytoryki, tylko takie dziecinne zaczepki - ale może wrócimy do tematu ?

Chcesz, abym Ci to wykazała merytorycznie? Obyś nie żałował i właśnie abym mogła to zrobić to wróćmy do tematu.
A dziecinne to jest twoje samouwielbienie. Dodaj jeszcze, że jesteś najprzystojniejszym, najlepiej ubranym facetem, a będzie komplet do hasła w słowniku: pycha.

Pn gru 01, 2014 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobra wykaż merytorycznie, ze wiara w Boga nie dotyczy tylko wiary w myśli/wyobrażenia jakie mamy o Bogu.

Ubierasz mnie w jakieś dziwne szaty, ale to może sama się przeglądasz w tym lusterku ? :)

Pn gru 01, 2014 11:46 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Istota Osoby Boskiej ma akurat gwarancję nieobalenia tej teorii. Co by nie było, brak logicznego wytłumaczenia czy cokolwiek to jest wytłumaczenie i wg mnie słuszne.
Nie da się obalić istoty Bożej i to jest właśnie najpiękniejsze. Bóg jest idealny. Porównajmy nas - ludzi - z mrówkami. Jest różnica? Mrówka wie, co teraz robie na komputerze, dlaczego przyciskam klawisze? Kim ja jestem?, a może ma mnie za istote odpowiadającą naszemu słowu bożą. Czyż nie jest ogromna różnica miedzy mną a mrówką? Juz nie mowie o mrówce ale chociażby pies który jest rozumny, albo kot.
Są ogromne różnice i zwierzęta nie są w stanie wyjaśnić co my robimy.
Oczywiscie PODKREŚLAM, że nie my do Boga nie mamy się tak jak mrówka do nas tylko jest to jeszcze bardziej bardziej a wręcz NIESKOŃCZENIE doskonalsza istota od nas, aż tak jak wszechswiat który się nie konczy, czyli nie ma zadnej granicy ktorą mozna wskazac w różności nas od Boga, nie da sie tak wskazać jak np. myszy od kota, bo kot jest większy- NIE. Nie da sie wskazac jak Bóg jest ponad nami ponieważ nie ma skończenia. Bóg jest istotą nieskonczenie doskonałą i to sobie zapamiętajmy, ze nasza logika nie ma nawet ułamka znaczenia w istocie Boga! Tak więc logiczne sprawy odkłada się na bok jeśli są nie do rozwiązania, piękną ochrone ma Bóg, niestety są jednostki które tego nie rozumieją, gdyż szatan podsyła im inne teorie. Np. są tacy ludzie ktorzy nie chcą wierzyć w Boga, bo jest to dla nich nielogiczne, by ktoś istniał od zawsze, bez początku, ale jednoczesnie przyznają rację, że jak nie ma Boga to I TAK JEST COŚ CO ISTNIALO OD SAMEGO POCZATKU - WSZECHŚWIAT! Czyli albo ktos wierzy w Boga, ktory istniał od zawsze i ktory stworzył wszechswiat albo wyznaje wszechswiat ktory od zawsze istnial i stworzył przez wybuch Ziemię.. wybor nalezy do Was. Ja wybrałem - Prawdziwego, którego kocham.

Pn gru 01, 2014 11:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tiberius,

w porządku- coś musiało być wieczne.. ale ubieranie tego czegoś w swoje wyobrażenia/przesądy/ideologie jest najlepszym sposobem, aby to coś przegapić.

Wt gru 02, 2014 12:01 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Coś musiało być i tym czymś jest Bóg, który nam ufa i oczekuje aż do Niego wrócisz, aż wrócisz do Koscioła przyjmiesz go do swojego serca. Nie ma innego wytlumaczenia, ja tez duzo przezylem w zyciu i doświadczyłem go, nie jest to efekt placebo, ale prawdziwa miłość Boga do człowieka. Wyobrazasz sobie wieczność? Co Bóg dla nas naszykował u siebie? To, ze tu jestesmy jest to chwiliwe, zobacz ile zla sie dzieje, czy to nie daje Ci gwarancji ze Bog jest? Dlaczego swiat sie stacza, co robi z nami demokracja, czy naprawde kiedys bylo gorzej kiedy nie było ochrony praw czlowieka i byla duza ingerencja w zycie ludzi? Surowe kary? Nie bylo wcale gorzej, teraz dopiero wszystko sie bedzie psulo, zwiazki homoseksualne, młodzież coraz gorsza, zgorszenie co kazde pokolenie, linnia moralnosci w dół, to jest brak Boga, który de facto Bog zapowiedzial, zyjemy w czasach ostatecznych, poznałem Prawde i wiem o tym, wiem kto ma Boga w sobie, wiem co Bóg planuje. Zastanów się, ratując komus dusze robisz wiecej niz ratując komus zycie. Zycie w ciele jest chwilowe, dusza jest wieczna.

Wt gru 02, 2014 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ciach- zgodnie z wymaganiami regulaminowymi działu offtop (merss)

Wt gru 02, 2014 12:23 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
@Tiberius:
Co do Twojej wypowiedzi o mrówce:
Dla mrówki człowiek może być bogiem. Dla człowieka może być nim Jezus, Allah, którykolwiek bóg. Idąc tym tokiem rozumowania - kto jest dla nich bogiem i gdzie jest granica?

Poza tym - skoro nie jesteśmy w stanie nawet w najmniejszym ułamku zrozumieć istoty boskiej - po co więc te wszystkie religie, które pragną nieskończoność wpisać w ramy?

Cytuj:
czy to nie daje Ci gwarancji ze Bog jest?

Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga, podobnie jak nie ma jakiegokolwiek dowodu na jego nieistnienie.

Reg. III/11 (merss)

Wt gru 02, 2014 12:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
Nie ma żadnego dowodu na istnienie Boga, podobnie jak nie ma jakiegokolwiek dowodu na jego nieistnienie.
To tak jak z ciemną materią...logiczne jest prawdopodobieństwo jej istnienia ale jak narazie namacalnych dowodów brak :roll:

Wt gru 02, 2014 12:47 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
To tak jak z ciemną materią...logiczne jest prawdopodobieństwo jej istnienia ale jak narazie namacalnych dowodów brak :roll:

Nie zgadzam się. Tak się składa, że to będzie się dało sprawdzić w przyszłości, kwestia postępu technologicznego. Istnienia Boga czy też bogów nie da się dowieść naukowo.

Wt gru 02, 2014 12:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Nie zgadzam się. Tak się składa, że to będzie się dało sprawdzić w przyszłości, kwestia postępu technologicznego. Istnienia Boga czy też bogów nie da się dowieść naukowo.
Swoje zdanie opierasz na wierze, że w to co mówią naukowcy z tej dziedziny..."Naukowcy" z dziedziny wiary w Boga natomiast napisali, że istnienie Boga też się będzie dało sprawdzić w "przyszłości". Kwestia postępu czasu... :roll:

Ostatnio edytowano Wt gru 02, 2014 1:05 am przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz

Wt gru 02, 2014 1:01 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Następna strona