Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt gru 10, 2019 11:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona
 Paradoks współistnienia Nieba i Piekła 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Paradoks współistnienia Nieba i Piekła
Nie, to kwestia śmierci i zobaczenia, czy Bóg istnieje czy nie.

Wt gru 02, 2014 1:03 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
creepingdeath napisał(a):
Nie, to kwestia śmierci i zobaczenia, czy Bóg istnieje czy nie.
A skąd wiesz, że istnienie ciemnej materii zostanie udowodnione za Twojego zycia...?

Wt gru 02, 2014 1:09 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Advaita napisał(a):
ciach

Nie wiem czy dobrze cie zrozumiałem ale czy uważasz ze jesteśmy tylko myślą we wszechświecie i nie jestesmy w ciele ale jesteśmy jakąś formą która postrzega istnienie jako swoje własne?

Jesteśmy jakąś kreacją niefizyczną bytu nieokreślonego? Albo fizyczną ale w głębokim uśpieniu?

Wt gru 02, 2014 1:10 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiesz. Tutaj nie chodzi o to, kiedy zostanie to udowodnione, tylko czy w ogóle będzie to możliwe - istnienia Boga nie udowodnisz w żaden sposób, zaś istnienie ciemnej materii można będzie dowieść (lub dowieść jej nieistnienia).

Wt gru 02, 2014 1:11 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
I co z tego wynika, na pewno nie to, ze Boga nie ma.

Wt gru 02, 2014 1:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie rozumiesz. Tutaj nie chodzi o to, kiedy zostanie to udowodnione, tylko czy w ogóle będzie to możliwe - istnienia Boga nie udowodnisz w żaden sposób, zaś istnienie ciemnej materii można będzie dowieść (lub dowieść jej nieistnienia).
Na czym opierasz swoje twierdzenie, że istnienia Boga nie będzie można udowodnić w żaden sposób...?

Wt gru 02, 2014 1:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
czyli Jahwe to nasz właściciel, a my jego przedmiotami ? daje życie i zabiera dla kaprysu ? czy taka wizja nie zabiera nam godności i nie redukuje do zwykłych szmacianych lalek w rękach rozpieszczonego dzieciaka ??

To wszystko nie ma większego znaczenia. Chyba, że dyskutujemy o istnieniu takiego Boga jakiego sobie wyobrażamy a nie ogólnie Boga.
Cytuj:
Biorąc po uwagę wskazówki Lao tzu, Shivy czy Patanjaliego to wskazówki Jahwe są jakby dla przedszkolaków i do tego jest w tym mnóstwo hipokryzji.
Jest przykazanie " nie zabijaj" a Jahwe sam zabija ! Wiec o spójności w tym kontekście nie ma mowy..

Żadne przykazanie nie mówi "nie zabijaj". Co najwyżej "nie morduj". Różnica jest zasadnicza.
Cytuj:
a Biblię pisano pod te przepowiednie :) żadna mi to sztuka

Do tego musiałby istnieć wielopokoleniowy spisek. Ktoś celowo spisał przepowiednie a kilkaset lat później kto inny wymyślił i spisał ich wypełnienie. Jednocześnie poświęcając życie dla Boga, o którym musiał wiedzieć, że jest zmyślony. To się dopiero nie trzyma kupy. Oczywiście nie wykluczone, że tak było. Jak już mówiłem, dowodów nie ma.
Cytuj:
Jezus sugeruje już wskazówki mistyczne.. to jest oogromna zmiana jakościowa od tego czego niby uczył Jahwe.

czy Jezusa wymyślono ? nie mam pojęcia. osoba lub osoby które to zrobiły musiałby jednak nieco liznąć mistyki :) To od razu się wyczuwa

Dokładnie tak. Jezus sugeruje wskazówki mistyczne, ale nie skupia się na mistycyzmie. Z całą pewnością jest osobą przebudzoną, ale zdaje się dawkować tę wiedzę i kierować ją jedynie do wąskiej grupy. Bardziej skupia się na przyszłym życiu niż obecnym. Krótko mówiąc, nauka Jezusa jest dokładnie taka jakiej można by się spodziewać po osobie za którą się podawał. Samo to już jest ciekawe i warte zastanowienia.
Cytuj:
Już pomijając kwestie prawdziwości.. gdyby tylko oto chodziło w chrześcijaństwie.. a nie o wiarę.dogmaty,nakazy/zakazy to miałbyś rację.

Ależ właśnie o to chodzi. W chrześcijaństwie nie ma żadnych dogmatów, nakazów ani zakazów. Tylko miłość. Wiara jest oczywiście ważna. Trzeba wierzyć, że osoba z którą chcesz zawrzeć relacje jest tym za kogo się podaje.
Cytuj:
To nie były moje poglądy :) tylko spróbowałem dać hipotetyczny przykład, aby wykazać nonsens dogmatu o niebie i piekle.

Abstrahując od prawdziwości istnienia piekła i nieba, wydaje mi się, że osoba o Twoim stanie świadomości (o ile nie mylę się co do Ciebie) powinna rozumieć, że zbawienie wiąże się z odłączeniem od ego i tym samym od wszelkiego przywiązania. W tym przywiązania do członków rodziny. Dlatego przykład z dziadkiem i wnuczkiem nie miał większego sensu.

Ostatnio edytowano Wt gru 02, 2014 1:22 am przez Boro, łącznie edytowano 1 raz

Wt gru 02, 2014 1:20 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jak udowodnić coś, co wymyka się wszelkim prawom fizyki, logiki i nauki w ogóle? Jak dokonać pomiaru takiego bytu? Skoro Bóg jest doskonały i nieskończony to nigdy nie będzie można dowieść jego istnienia - no chyba, że jest brodatym staruszkiem siedzącym sobie w gdzieś w odległej galaktyce na swoim tronie...

Poza tym... czy ten Bóg nie powiedział przypadkiem, że nadejdzie w odpowiedniej chwili, a co za tym idzie - wcześniej nie dostaniemy dowodu jego istnienia?

Wt gru 02, 2014 1:21 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
dowod juz jest, to co sie na swiecie dzieje, chcesz dowod to otworz okno i ogladaj dzielo Stworcy. Dowodow niektorych nie dostrzegasz, bo zlo dla ciebie jest czyms normalnym, co rok obnizony poziom moralnosci panstw wspolczesnych tez o niczym nie mowi, a co jak zobaczysz Chrystusa zstępującego po Obłokach Niebieskich po Prawicy Boga Ojca, czy to wystarczy?

Wt gru 02, 2014 1:26 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tiberius napisał(a):
dowod juz jest, to co sie na swiecie dzieje, chcesz dowod to otworz okno i ogladaj dzielo Stworcy. Dowodow niektorych nie dostrzegasz, bo zlo dla ciebie jest czyms normalnym, co rok obnizony poziom moralnosci panstw wspolczesnych tez o niczym nie mowi

Chwila, chwila... Co rok obniżany poziom moralności to dowód na istnienie Stwórcy? Aha. Skąd takie wnioski? Dlaczego uważasz, że zło jest dla mnie czymś normalnym?

Cytuj:
a co jak zobaczysz Chrystusa zstępującego po Obłokach Niebieskich po Prawicy Boga Ojca, czy to wystarczy?

Tak.

P.S. Tiberiusie, nie odpisałeś mi na kilka pytań.

Ostatnio edytowano Wt gru 02, 2014 1:33 am przez creepingdeath, łącznie edytowano 1 raz

Wt gru 02, 2014 1:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak udowodnić coś, co wymyka się wszelkim prawom fizyki, logiki i nauki w ogóle?
To, że tymczasem się wymyka nie oznacza, że tak będzie na zawsze...
Cytuj:
Poza tym... czy ten Bóg nie powiedział przypadkiem, że nadejdzie w odpowiedniej chwili, a co za tym idzie - wcześniej nie dostaniemy dowodu jego istnienia?
Wcześniej czy pózniej wierzymy, że dostaniemy bo tak obiecał...
Naukowcy odnośnie ciemnej materii też obiecują, że wcześniej czy pózniej dowody istnienia(albo jej nieistnienia) tez będą dostępne...

Ostatnio edytowano Wt gru 02, 2014 1:33 am przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz

Wt gru 02, 2014 1:32 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To zobacz co powoduje brak Boga.
Jesli ujrzysz to bedzie juz za pozno się nawrocic.

Wt gru 02, 2014 1:33 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tiberius napisał(a):
dowod juz jest, to co sie na swiecie dzieje, chcesz dowod to otworz okno i ogladaj dzielo Stworcy. Dowodow niektorych nie dostrzegasz, bo zlo dla ciebie jest czyms normalnym, co rok obnizony poziom moralnosci panstw wspolczesnych tez o niczym nie mowi, a co jak zobaczysz Chrystusa zstępującego po Obłokach Niebieskich po Prawicy Boga Ojca, czy to wystarczy?

Chodzi o teraz - dzień dzisiejszy. Co by musiało się stać by ludzie uwierzyli w istnienie Boga. Czy jest wogóle taka możliwość i jak by to miało wyglądać by dowieść że Bóg istnieje.

Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tiberius napisał(a):

Chodzi o teraz - dzień dzisiejszy. Co by musiało się stać by ludzie uwierzyli w istnienie Boga. Czy jest wogóle taka możliwość i jak by to miało wyglądać by dowieść że Bóg istnieje.

Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Tiberius napisał(a):
To zobacz co powoduje brak Boga.

Co więc powoduje brak Boga?

Cytuj:
Jesli ujrzysz to bedzie juz za pozno się nawrocic.

Odpowiedź totalnie pozbawiona sensu i logiki...

Cytuj:
To, że tymczasem się wymyka nie oznacza, że tak będzie na zawsze...

Aby do tego doszło człowiek musiałby zrównać się z Bogiem.
A sam Bóg, jeśli istnieje, zawsze będzie poza zasięgiem umysłu człowieka. Inaczej tak jak wspomniałem, musielibyśmy się z nim zrównać lub nawet go przewyższyć.

Ostatnio edytowano Wt gru 02, 2014 1:38 am przez creepingdeath, łącznie edytowano 1 raz

Wt gru 02, 2014 1:36 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Następna strona