Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt cze 02, 2020 1:39 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Przepych w KK - Boży nakaz, czy wypaczenie? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przepych w KK - Boży nakaz, czy wypaczenie?
W Polsce jest 135 biskupów. Dla mediów drogie samochody są łakomym kąskiem, który można łatwo "sprzedać" i zrobić sensację. Zatem należy sądzić, że medialne doniesienia nie pomijają jakichś drogich aut, a jeśli nawet to pomijają niewiele.

Jeśli wierzyć brukowcom to lista "biskupów-bogaczy" wożących się w drogich limuzynach wygląda następująco:

1) Biskup kielecki
Lexus RX450h - nowy kosztował ok 300 tys. zł
2) Biskup siedlecki
Chevrolet captiva - nowy 145 tys. zł
3) Biskup łomżyński
Audi A8 - nowe kosztowało ok 300 tys. zł
4) Biskup emeryt z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej
Hyundai Sonata - nowy ok. 90 tys. zł
5) Arcybiskup senior
Audi A6 - nowe kosztowało ok. 200 tys. zł
6) Metropolita częstochowski
Skoda Superb - nowa kosztowała ok. 100 tys. zł
7) Prymas Polski
Volvo S80 - nowe kosztowało ok. 170 tys. zł
8 ) Metropolita gnieźnieński
Toyota Avensis - nowa kosztowała ok. 100 tys. zł
9) Biskup senior - był ordynariuszem warszawsko-praskim
Citroen C5 - nowy kosztował ok 100 tys. zł
10) Biskup generał
VW Passat - nowy kosztował ok. 100 tys. zł

Warto zauważyć, że z tych 10 przykładów rozrzutności tylko 2 auta należą do segmentu premium. Jeśli weźmiemy polskie realia, to wówczas do premium zaliczyć wypada 4 samochody spośród wymienionych. Zatem 2,96% biskupów jeździ luksusowymi samochodami. Tylko albo aż - to już kwestia interpretacji nie faktów.

W większości przypadków samochody biskupów to jest segment D (a nie E i wyższe) czyli normalna klasa średnia w normalnych krajach. Problemem jest raczej to, że Polska nie ma poziomu ekonomicznego normalnych krajów i samochód za 100 tys. zł jest absolutnie nieosiągalnym luksusem dla przeciętnego obywatela. Dlatego też rodzi się zawiść o taki luksus.

Ja osobiście mam wątpliwości co do tych kilku najdroższych samochodów. Raczej auto za 300 tys. zł biskupowi nie przystoi. Ale mimo iż nie posiadam samochodu za 100 tys. ani nawet za połowę tej kwoty to jakoś nie czuję, żeby biskup nie mógł jeździć Skodą Superb za 100, Hyundaiem Sonatą za 90, Passatem za 100 itp. To chyba w miarę odpowiedni samochód dla biskupa. Szkoda, że nie dla Kowalskiego.

Wt gru 09, 2014 1:31 pm
Odpowiedz z cytatem
_as_ napisał(a):
Tematy, o których ateiści "rozmawiają" z wierzącymi:

1. Udowodnij, że jest Bóg (def. Boga mile widziana ale taka jaką zażyczy sobie ateista) jeśli jest to na pewno jest zły, bo mordował dzieci...
2. Kościół to mafia (bogactwa kościelne)
3. Księża to pedofile
4. Inkwizycja i Wyprawy krzyżowe.

Cos pominęłam? <zieeeew>

Wciąż unikasz dyskusji. Kolejny offtopic.

Wt gru 09, 2014 1:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
undo napisał(a):
To Twoj kolega-w-wierze poprosił o przykład, więc mu go podałem.

Nieprawda. Poprosiłem abyś wyjaśnił o czym dokładnie chcesz rozmawiać, a nie o przykłady. Jak się okazuje, po prostu chodzi o sztampową powtórkę z rozrywki o rzekomym bogactwie księży na podstawie artykułów z brukowców. Czyli o zwykłe trollerskie zagrywki.
Temat do zignorowania, może nawet do zamknięcia, a nie prowadzenia dyskusji.

Zapytales, o czym chce rozmawiac - napisalem o czym.

I wyszło szydło z worka, czyli wyświechtany i wielokrotnie omawiany pseudozarzut rzekomego bogactwa biskupów, który opiera się na kłamliwych artykułach z brukowców.

Czyli temat do zamknięcia. :D

Wt gru 09, 2014 1:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Wciąż unikasz dyskusji. Kolejny offtopic.

Wciąż? Ja nawet z Tobą nie rozpoczynam dyskusji :D
Jak wysilisz się na jakiś nowy zarzut / temat, to może się pokuszę na rozmowę a te oklepane zwyczajnie mi się przejadły.

Wt gru 09, 2014 1:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Proponuję Undo, abyś odniósł się do tego, co napisał Zawi.

Wt gru 09, 2014 1:41 pm
Odpowiedz z cytatem
zawi napisał(a):
W Polsce jest 135 biskupów. Dla mediów drogie samochody są łakomym kąskiem, który można łatwo "sprzedać" i zrobić sensację. Zatem należy sądzić, że medialne doniesienia nie pomijają jakichś drogich aut, a jeśli nawet to pomijają niewiele.

(...)

Tylko albo aż - to już kwestia interpretacji nie faktów.

Mówmy o faktach, a nie o brukowcach zatem.

Zdjęcia nie kłamią, prawda?

Czy Twoim zdaniem księża biskupi i arcybiskupi oraz papież żyją:

1. skromnie = biednie ?
2. na poziomie 'przeciętnym', czyli nie 'wyróżniają się z tłumu'?
3. 'na bogato'?
4. z przepychem?

Nie pytam o konkretne liczby, ani o definicję skromności, czy biedy. Pytam o Twoje zdanie na ten temat. Z jakiegoś dziwnego względu wiele ludzi postrzega wyższych rangą hierarchów kościelnych zdecydowanie oscylujących między punktem 3 i 4, a nie 1 i 2.

W innym wątku padło (z 'ust' katolika) stwierdzenie, że Jezus żył wprawdzie skromnie, ale nie ma żadnego nakazu ubóstwa dla księży i hierarchów.

Moje pytanie brzmi: skoro nie ma nakazu ubóstwa, to czy jest nakaz bogactwa i życia 'na pokaz'.

Jeśli zupełnie negujesz fakt, ze wielu hierarchów kościelnych żyje 'ponad stan', to skupmy się na tym najpierw.
Jeśli tego nie negujesz, to proszę o rzeczową odpowiedz na zadane w wątku pytanie: gdzie w Biblii lub Katechizmie jest nakaz/przyzwolenie na taki 'styl życia' hierarchów kościelnych?

Wt gru 09, 2014 1:42 pm
Odpowiedz z cytatem
Solny napisał(a):
Proponuję Undo, abyś odniósł się do tego, co napisał Zawi.

a ja proponuję, żebyś pisał NA TEMAT

masz swoje własne zdanie NA ten TEMAT?

Wt gru 09, 2014 1:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Proponuję ustalić podstawowe fakty. Niech Katolicy odpowiedzą na dwa pytania:

1) Czy w Kościele Katolickim wśród wysoko postawionego kleru panuje przepych. Waszym zdaniem. Tak czy nie?

2) Niezależnie jak odpowiedzieliście na pytanie 1, czy waszym zdaniem taki przepych powinien panować?

Wt gru 09, 2014 2:02 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
1) Czy w Kościele Katolickim wśród wysoko postawionego kleru panuje przepych. Waszym zdaniem. Tak czy nie?

Nie.

Cytuj:
2) Niezależnie jak odpowiedzieliście na pytanie 1, czy waszym zdaniem taki przepych powinien panować?

Nie.

Wt gru 09, 2014 2:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Czy Twoim zdaniem księża biskupi i arcybiskupi oraz papież żyją...

Zakładam w dobrej wierze, że zdjęcia są rzetelne i nie kłamią. W sieci znalazłem te 10 przykładów ze zdjęciami samochodów i podanymi ich cenami - wstawiłem wcześniej. Ze zdjęć wynika, że 2,96% biskupów ma drogie auta, w tym 1,48% bardzo drogie auta (może nawet nieprzyzwoicie drogie).

A co do życia to ja nie znam osobiście ani jednego biskupa. Nie mam pojęcia jak żyją, jak wygląda ich typowy rozkład dnia, ile czasu mają dla siebie, a ile poświęcają na pracę itd. Nie wiem ile pieniędzy wydają na swoje prywatne przyjemności. Nie wiem czy jeżdżą na dłuższe wakacje niż ja czy na krótsze. Jak mogę oceniać jak żyją biskupi w podanej przez Ciebie skali.
Nie wiem też jak żyje papież. Jedynie tyle co z doniesień medialnych. Mnie się bardzo podobały posunięcia papieża zaraz na początku pontyfikatu jednoznacznie wskazujące kierunek pragmatyzmu w zakresie dóbr materialnych. Papież nie nawoływał do życia biednego (ocena 1 w podanej skali), a raczej do używania pieniędzy w celu zaspokajania realnych potrzeb. Czyli samochód ma być praktyczny, a nie wystawny. Nie oznacza to jednak, że ma być starym gratem rozlatującym się na drodze. W przypadku tych 1,48% polskich biskupów moim zdaniem samochód przekroczył rozsądne normy. Ale co do reszty biskupów? Nie wiem. A już księża na parafiach? Może są jakieś wyjątki, ale w mojej okolicy nie widziałem luksusowych aut. Raczej przeciwnie - ja mam stary samochód, ale okoliczny ksiądz jeździł do niedawna jeszcze starszym Saabem "krokodylem". Czy pamiętasz jeszcze jaki to model i z jakich lat? Podpowiem lata 1978-1993. I nie był to wydmuchany klasyk tylko auto tyrane codziennie po wioskach.

Wt gru 09, 2014 2:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Johnny99 napisał(a):
Boro napisał(a):

Nie.

W takim razie dyskusja sprowadza się do wykazania, że jest inaczej. Ja tam się nie znam, ale patrząc "na oko", powodzi się hierarchom całkiem nieźle. Zresztą tu nie chodzi tylko o nich, ale również o majątek zgromadzony przez Kościół.

Wt gru 09, 2014 2:16 pm
Odpowiedz z cytatem
Johnny99 napisał(a):
Boro napisał(a):

Nie.

Cytuj:

Nie.

Ok. Czyli papież Franciszek gada bzury, mówiąc:

"Boli mnie serce, gdy widzę księdza lub zakonnice w najnowszym modelu samochodu" ?

Teraz czekam na Twój popis kreatywnej interpretacji w stylu "najnowszy model nie znaczy wcale najdroższy".

Dajesz!

Mam już kolejny cytat pod to :)

Wt gru 09, 2014 2:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
undo napisał(a):
Ok. Czyli papież Franciszek gada bzury, mówiąc:

"Boli mnie serce, gdy widzę księdza lub zakonnice w najnowszym modelu samochodu" ?

Podałeś świetny argument! Tyle tylko że za moją tezą :wink:
Skoro papież powiedział takie zdanie, to znaczy, że problem istnieje.

Wt gru 09, 2014 2:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sorry - sprostowanie.
Mój błąd! Saab okolicznego proboszcza to był model 90 nie 900 więc produkowany w latach 1984-1987. Jeździł nim jeszcze dwa lata temu aż do swojej śmierci.
Tak właśnie wygląda luksus i przepych w wielu polskich parafiach. Nie zazdroszczę księżom nie tylko trybu życia, ale również pieniędzy. Ja bym się nie zamienił (kompleksowo).

Wt gru 09, 2014 2:26 pm
Odpowiedz z cytatem
zawi napisał(a):
undo napisał(a):
Czy Twoim zdaniem księża biskupi i arcybiskupi oraz papież żyją...

Zakładam w dobrej wierze, że zdjęcia są rzetelne i nie kłamią. W sieci znalazłem te 10 przykładów ze zdjęciami samochodów i podanymi ich cenami - wstawiłem wcześniej. Ze zdjęć wynika, że 2,96% biskupów ma drogie auta, w tym 1,48% bardzo drogie auta (może nawet nieprzyzwoicie drogie).

A co do życia to ja nie znam osobiście ani jednego biskupa. Nie mam pojęcia jak żyją, jak wygląda ich typowy rozkład dnia, ile czasu mają dla siebie, a ile poświęcają na pracę itd. Nie wiem ile pieniędzy wydają na swoje prywatne przyjemności. Nie wiem czy jeżdżą na dłuższe wakacje niż ja czy na krótsze. Jak mogę oceniać jak żyją biskupi w podanej przez Ciebie skali.
Nie wiem też jak żyje papież. Jedynie tyle co z doniesień medialnych. Mnie się bardzo podobały posunięcia papieża zaraz na początku pontyfikatu jednoznacznie wskazujące kierunek pragmatyzmu w zakresie dóbr materialnych. Papież nie nawoływał do życia biednego (ocena 1 w podanej skali), a raczej do używania pieniędzy w celu zaspokajania realnych potrzeb. Czyli samochód ma być praktyczny, a nie wystawny. Nie oznacza to jednak, że ma być starym gratem rozlatującym się na drodze. W przypadku tych 1,48% polskich biskupów moim zdaniem samochód przekroczył rozsądne normy. Ale co do reszty biskupów? Nie wiem. A już księża na parafiach? Może są jakieś wyjątki, ale w mojej okolicy nie widziałem luksusowych aut. Raczej przeciwnie - ja mam stary samochód, ale okoliczny ksiądz jeździł do niedawna jeszcze starszym Saabem "krokodylem". Czy pamiętasz jeszcze jaki to model i z jakich lat? Podpowiem lata 1978-1993. I nie był to wydmuchany klasyk tylko auto tyrane codziennie po wioskach.

To już zakrawa o manipulację faktami. Biskup wrocławski mieszka w luksusowym pałacyku na Ostrowiu Tumskim. Otoczony zamkniętym od ruchu ulicznego cichym otoczeniem. Jak w bajce.

To Twoim zdaniem jest norma warunków mieszkaniowych w Polsce, czy raczej przepych?

Wt gru 09, 2014 2:28 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona