Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 02, 2020 12:22 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Co sądzicie o wizjach mistyczki z Irlandii? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Co sądzicie o wizjach mistyczki z Irlandii?
Na tym gornym symbolu krzyz stoi prosto, pionowo, pewnie.
Na tych pozostalych krzyz jest jakich pochylony, jakby "chylacy sie ku upadkowi".

Podobienstwo symboliki jest.

Lecz o identycznosci trudno jest mowic.

So sty 03, 2015 1:13 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Zaintrygował mnie temat i poczytałem trochę tych orędzi. Ciekawa sprawa: http://ostrzezenie.net/wordpress/wp-con ... iczone.pdf

Orędzie powyższe podobno z 1 czerwca 2011 roku, czyli na niecałe 2 lata przez rezygnacją Benedykta XVI. Cytuję:
Cytuj:
Dni Mojego ukochanego Wikariusza są już policzone. Zostawi
Watykan, zanim nastąpi Ostrzeżenie.

Było później więcej tych ostrzeżeń, np. z maja 2012 roku:
Cytuj:
Moja najdroższa córko, proszę dzisiaj Moich wyznawców, aby modlili się mocno za Mojego ukochanego Wikariusza Papieża Benedykta XVI. On, Mój Święty Sługa, poddany jest strasznym prześladowaniom za zamkniętymi drzwiami w Stolicy Apostolskiej.

Powiedziałem wam wcześniej, że masońskie grupy, które trzymają Watykan w żelaznym uścisku, chcą pozbyć się Mojego ukochanego Papieża.

I podstępnymi sposobami zamierzają usunąć Go z siedziby Piotrowej.

Jak już mówiłem w przeszłości, będzie musiał uciekać, gdyż będzie miał niewielki wybór.

Czas ten jest krótki. Musicie modlić się mocno, aby mógł On pozostać tak długo jak to możliwe, ponieważ gdy tylko opuści swe miejsce, zajmie je oszust, fałszywy prorok.

Jak widać, orędzie wskazuje też bezpośrednio na Franciszka jako fałszywego proroka. Można się teraz zastanowić, skąd - tzn., z jakiego źródła - owa Maria wiedziała szybciej o abdykacji Benedykta XVI?

So sty 03, 2015 1:34 pm
Gaduła
Gaduła

Autorzy tej strony:

http://mariadivinemercytrueorfalse.blogspot.com/

podejmują próbę wykazania nieprawdziwości orędzi Marii. Przejrzałem pobieżnie; zarzuty dość poważne. Natomiast wiele zdań, które autor oskarża się o herezję, można interpretować na różne sposoby. Tak czy siak, zastanawiające byłoby na przykład, dlaczego Pan Jezus nazywałby swoją Matkę w następujący sposób podczas prywatnego objawienia (orędzie z 1/1/2011):
Cytuj:
Moja Ukochana Matka, Anioł światłości, odniesie zwycięstwo, przyniesie światu Moje Miłosierdzie i ogłosi Moje Powtórne Przyjście.

Po pierwsze, wiemy, że Matka Boża nie jest aniołem. Po drugie, wiemy również, kim jest anioł światłości. Przytaczam fragment z Pisma (2 Kor 11, 13-15):
Cytuj:
13 Ci fałszywi apostołowie to podstępni działacze, udający apostołów Chrystusa. 14 I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje się za anioła światłości. 15 Nic przeto wielkiego, że i jego słudzy podszywają się pod sprawiedliwość. Ale skończą według swoich uczynków.

Z drugiej strony, możemy argumentować, że szatan jedynie podaje się za anioła światłości... Ale nadal pozostaje pytanie, co w związku z tym, że Matka Boża nie jest aniołem?

So sty 03, 2015 3:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
MJ napisał(a):
Na tym gornym symbolu krzyz stoi prosto, pionowo, pewnie.
Na tych pozostalych krzyz jest jakich pochylony, jakby "chylacy sie ku upadkowi".

Fakt.
Jakieś wątpliwości mam teraz..
Nie mam pewności i ten mój komentarz w tym temacie może być fałszywy..
Odwołuję to co napisałem (naszczekałem) i wstrzymam się z oceną tych orędzi..

So sty 03, 2015 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Solny napisał(a):
Z drugiej strony, możemy argumentować, że szatan jedynie podaje się za anioła światłości... Ale nadal pozostaje pytanie, co w związku z tym, że Matka Boża nie jest aniołem?

Lecz w Chwale wszystko jest na wyzszym poziomie.

Ludzie jakby Aniolowie.
Zwierzeta jakby ludzie.
Rosliny jakby zwierzeta.
Materia nieozywiona jakby rosliny.

To pozwolno mi poznac.
Tak bedzie w Raju.

Zwierzeta w Raju mowic beda ludzkim glosem.
Jak przemowila oslica Baalama.
Jak waz mowil w Raju, gdy zwodzil Ewe.

Czy nigdy was nie ciekawilo dlaczego waz mowil ?

Zwierzeta wiec mowic beda ludzkim glosem, albowiem beda "jakby ludzmi".

Opowiesci wigilijne o tym, ze w Noc Wigilijna zwierzeta moga przemowic ludzkim glosem nie sa tylko "bajkami".
Lecz Prawda.
Bo w Te Noc zwierzeta chwalic moga Boga, takze ludzkim glosem.
Nie ma zadnej "przenosni"!

I mam pewnosc.
Pozwolono mi poznac.

Pan Jezus powiedzial o ludziach:

...lecz będą jak aniołowie Boży w niebie.

oraz powiedział:

Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście?

A przeciez czlowiek nie jest Bogiem !

(Za wyjatkiem Tego, Ktory JEST, Syna Bozego)

A Matka Boza postawiona jest nawet i ponad Aniolami.

So sty 03, 2015 3:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

klaudia30e napisał(a):
Ten fragment o odejściu papieża Benedykta XVI z posługi papieskiej z powodu spisku na terenie Watykanu znam, a w jego miejsce ma przyjść fałszywy prorok, czyli [podobno] mowa o papieżu Franciszku; i właśnie ten fragment mnie nurtuje a nawet niepokoi, nie mam tutaj pewności co do znaczenia tej wizji. Kiedyś przekonamy się.
Skoro nie masz pewności, co do tej wizji, tzn że nie wierzysz w nią i świadomie deklarujesz, że jesteś w pełnej łączności z papieżem Franciszkiem, to po co czytać resztę tych "objawień" i zastanawiać się nad nimi...?
Wybór jest prosty...albo jesteś w duchowej łaczności z papieżem Franciszkiem albo z Marią z Irlandii...

N sty 04, 2015 2:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przeczytałem pierwsze orędzia z listopada 2010.
Dużo jest w nich Prawdy o obecnych czasach, o ludziach pogrążonych w grzechu, o tym że coraz trudniej być wyznawcą Prawdy.
O wyznawcach diabła, którzy przejmują kontrolę nad każdym aspektem życia człowieka..
Jak czytałem te orędzia kłopotliwe dla mnie były tego typu słowa Pana Jezusa (?)
(i potraktowałem je jako "jajcarskie" - być może takie wrażenie podsunął mi zły duch - tego nie jestem pewien..)
Orędzie nr 2 z serii Ostrzeżenie, wtorek, 9 listopada 2010, godz. 3.00 napisał(a):
Jestem zrozpaczony i wylewam gorzkie łzy rozczarowania i smutku ze względu na to, w jaki sposób dziś po raz wtóry zostałem odrzucony.

Orędzie nr 7 z serii Ostrzeżenie, sobota, 13 listopada 2010, godz. 3.00 napisał(a):
Cierpię w takim stopniu, że rany zadane Mi w czasie strasznego krzyżowania, któremu się poddałem, są otwierane na nowo i jątrzone. Pozostawiają Mnie w stanie najwyższej agonii Mojego Ciała, Duszy i Bóstwa. Mimo to nigdy nie przestanę was kochać.

Orędzie nr 11 z serii Ostrzeżenie, wtorek, 16 listopada 2010, godz. 9.55 napisał(a):
Moje serce jest złamane, kiedy widzę sposób, w jaki wielu z nich zostało odrzuconych przez Moich wyświęconych uczniów.
...
Proszę was, byście się modlili za Mojego ukochanego papieża, ostatniego prawdziwego papieża.

Orędzie nr 16 z serii Ostrzeżenie, niedziela, 21 listopada 2010, godz.15.00 napisał(a):
Przyjdźcie teraz, wszystkie Moje dzieci wszystkich kościołów i wyznań. Połączcie się i walczcie o prawo do zachowania wiary w Boga, Ojca Przedwiecznego.

Orędzie nr 17 z serii Ostrzeżenie, poniedziałek, 22 listopada 2010, godz. 2.00 napisał(a):
Moje Serce ciężko wzdycha ze smutku i troski, kiedy myślę o Moich dzieciach, które nie chcą zaakceptować prawdy Moich obietnic.

Orędzie nr 23 z serii Ostrzeżenie, poniedziałek, 29 listopada 2010, godz. 12.48 napisał(a):
Moje cierpienie osiągnęło taki stan w ostatnich czasach, że na nowo przeżywam straszne męki, które przechodziłem, kiedy umierałem za wasze grzechy.

Pytanie pojawia się takie:
Czy Pan Jezus jest teraz zrozpaczony, przeszywa Go głęboki ból i czuje się tak jak podczas męki krzyżowej?
Pierwsza odpowiedź nasuwa się negatywna. W Niebie, Bóg nie odczuwa rozpaczy, bólu, cierpienia..
Znamy przecież Pana Jezusa Zmartwychwstałego z kart Ewangelii jak pokazał się uczniom.
Czy Pan Jezus Zmartwychwstały choćby przez moment dał wyraz, że czuje rozpacz, ból i cierpienie?
Z drugiej strony, kiedy Bóg widzi dusze idące na zatracenie to odczuwa radość?
Niepojęte to dla mnie jest..

N sty 04, 2015 12:30 pm
Czy odpowiedź na pytanie zawarte w tym temacie musi być tak pokrętna?
Przeczytałem tutaj wiele pokrętnych tłumaczeń, a jedyne proste jest przemilczane.
Czy nie widzicie, że te "wizje" niczym nie różnią się od setek innych, które mają ludzie z problemami psychicznymi?
Czy jeśli ktoś "zobaczy" Jezusa to jest "mistykiem" a jeśli ktoś "zobaczy" Napoleona to znaczy, że oszalał?
Jak to jest?

N sty 04, 2015 12:41 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Wyjątkowo zgadzam się z nesto.
Różni samozwańczy "prorocy" plotą co im ślina na język przyniesie, a internet się ekscytuje.

N sty 04, 2015 12:44 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Tez sie zgadzam z nesto.
Ja proponuję trzymac sie tego co pewne a nie latać za jakimiś nowinkami.
Wszystko co konieczne do zbawienia zostało powiedziane przez Boga w Objawieniu i nie jest konieczne wierzenie w żadne objawienia prywatne. Przypomnę tylko, że objawienia prywatne są dopuszczone a nie nakazane i tylko wtedy gdy są zgodne z Objawieniem.
Jak czytam tego typu objawienia co to za wszelką cenę chcą byc uznane i jak czytam ludzi ktorzy naciagaja Objawienie aby udowodnić swoje chciejstwo to
rzypomina mi się ostrzeżenie św. Pawła Apostoła o mnożeniu sobie nauczycieli i o pójściu za ludzkimi baśniami.

Fałszywych oobjawień było mnóstwo w Kościele i nie ostaly sie do dzisiaj. Zapewne tak samo będzie i dzisiaj. Jeśli z Boga jest to objawieie to Bóg sie zatroszczy o to aby z przekazem dotrzeć do ludzi. I nie będą przeszkodą żadni ludzie. Św Paweł pisał o unikaniu wszystkiego co ma choćby pozór zła. Tutaj jest wiecej niż tylko pozór. Zastrzeżenia są duże i poważne. Lepiej sie od nich trzymac z daleka.

N sty 04, 2015 1:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
watchman napisał(a):
Przeczytałem pierwsze orędzia z listopada 2010.
Dużo jest w nich Prawdy o obecnych czasach, o ludziach pogrążonych w grzechu, o tym że coraz trudniej być wyznawcą Prawdy.
O wyznawcach diabła, którzy przejmują kontrolę nad każdym aspektem życia człowieka..
Jak czytałem te orędzia kłopotliwe dla mnie były tego typu słowa Pana Jezusa (?)
(i potraktowałem je jako "jajcarskie" - być może takie wrażenie podsunął mi zły duch - tego nie jestem pewien..)
Orędzie nr 2 z serii Ostrzeżenie, wtorek, 9 listopada 2010, godz. 3.00 napisał(a):
Jestem zrozpaczony i wylewam gorzkie łzy rozczarowania i smutku ze względu na to, w jaki sposób dziś po raz wtóry zostałem odrzucony.

Orędzie nr 7 z serii Ostrzeżenie, sobota, 13 listopada 2010, godz. 3.00 napisał(a):
Cierpię w takim stopniu, że rany zadane Mi w czasie strasznego krzyżowania, któremu się poddałem, są otwierane na nowo i jątrzone. Pozostawiają Mnie w stanie najwyższej agonii Mojego Ciała, Duszy i Bóstwa. Mimo to nigdy nie przestanę was kochać.

Orędzie nr 11 z serii Ostrzeżenie, wtorek, 16 listopada 2010, godz. 9.55 napisał(a):
Moje serce jest złamane, kiedy widzę sposób, w jaki wielu z nich zostało odrzuconych przez Moich wyświęconych uczniów.
...
Proszę was, byście się modlili za Mojego ukochanego papieża, ostatniego prawdziwego papieża.

Orędzie nr 16 z serii Ostrzeżenie, niedziela, 21 listopada 2010, godz.15.00 napisał(a):
Przyjdźcie teraz, wszystkie Moje dzieci wszystkich kościołów i wyznań. Połączcie się i walczcie o prawo do zachowania wiary w Boga, Ojca Przedwiecznego.

Orędzie nr 17 z serii Ostrzeżenie, poniedziałek, 22 listopada 2010, godz. 2.00 napisał(a):
Moje Serce ciężko wzdycha ze smutku i troski, kiedy myślę o Moich dzieciach, które nie chcą zaakceptować prawdy Moich obietnic.

Orędzie nr 23 z serii Ostrzeżenie, poniedziałek, 29 listopada 2010, godz. 12.48 napisał(a):
Moje cierpienie osiągnęło taki stan w ostatnich czasach, że na nowo przeżywam straszne męki, które przechodziłem, kiedy umierałem za wasze grzechy.

Pytanie pojawia się takie:
Czy Pan Jezus jest teraz zrozpaczony, przeszywa Go głęboki ból i czuje się tak jak podczas męki krzyżowej?
Pierwsza odpowiedź nasuwa się negatywna. W Niebie, Bóg nie odczuwa rozpaczy, bólu, cierpienia..
Znamy przecież Pana Jezusa Zmartwychwstałego z kart Ewangelii jak pokazał się uczniom.
Czy Pan Jezus Zmartwychwstały choćby przez moment dał wyraz, że czuje rozpacz, ból i cierpienie?
Z drugiej strony, kiedy Bóg widzi dusze idące na zatracenie to odczuwa radość?
Niepojęte to dla mnie jest..

Wydaje mi się że niestety, jesteś w błędzie i pogubiłeś się.
Jezus nawet będąc, w niebie, w stanie najwyższej szczęśliwości, odczuwa duchowy głęboki ból powodowany tym że wiele dusz podąża w kierunku zatracenia, ciemności. A On umarł za wszystkich, za każdą duszę z osobna, by dać nam odkupienie i udział w Jego szczęściu i życie wieczne.
Postępowanie ludzkości Go bardzo rani. Płacze On autentycznymi łzami kiedy nic już nie może zrobić dla danych dusz ponieważ Go odrzuciły za życia i w swej zatwardziałości pozostały utwierdzonymi do końca.
To jest cały czas ten sam Jezus, którego znamy z Nowego Testamentu. Pamiętający swoje własne życie kiedy to przebywał na ziemi, nauczał, był poniżany, a w konsekwencji cierpiący tortury podczas ukrzyżowania. Znający ludzki ból, cierpienie, troski, całą nędzę człowieczeństwa, to mu nie jest obce i pamięta to nawet będąc w raju.
Czyli jest zupełnie na odwrót jak rozumujesz. Bóg nie odczuwa radości kiedy dusze dobrowolnie wędrują w stronę zatracenia, a "usycha" z tęsknoty za nimi, że nie może ich zbawić i zabrać do Siebie.
Dlatego ciągle, w każdy czas, zachęca do korzystania z Jego Miłosierdzia. Człowiek uciekający się w zdrój Jego Miłosierdzia nigdy nie zostanie odrzucony ani zawiedziony.
Nie widzę w tekście tego Orędzia niczego zdrożnego. Pokazuje obraz prawdziwego Chrystusa, takiego jakim jest, miłosiernego, kochającego wszystkich, ale także sprawiedliwego Sędziego którzy będzie nas sądził przy końcu czasów.

N sty 04, 2015 10:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Barney napisał(a):
Wyjątkowo zgadzam się z nesto.
Różni samozwańczy "prorocy" plotą co im ślina na język przyniesie, a internet się ekscytuje.

Nie sądzę by internet się tymi "Orędziami..." ekscytował. Od kiedy nadałam ten temat na forum, nie widzę tutaj ani jednej osoby która by te wizje zaakceptowała.
Jeśli już kompletnie do siebie tego nie dopuszczają, nie wierzą w taką ewentualność że ktoś mógł rzeczywiście doznawać tego rodzaju objawień (a mają takie prawo co jest naturalne, to są wizje prywatne, nie zatwierdzone przez Kościół, każdy korzysta z tego na własną odpowiedzialność, a Kościół za te objawienia nie ponosi odpowiedzialności), jeśli nie ufają ich autentyczności, to niech chociaż zaczerpną coś z pożytkiem dla siebie.
Materiał jest na tyle piękny, bogaty duchowo że na to pozwala - niech choć pogłębią swoją wiarę.

N sty 04, 2015 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

klaudia30e napisał(a):
Jezus nawet będąc, w niebie, w stanie najwyższej szczęśliwości, odczuwa duchowy głęboki ból powodowany tym że wiele dusz podąża w kierunku zatracenia, ciemności.

Ten głęboki ból odczuwany w stanie najwyższej szczęśliwości kiedyś ustanie?
Ciężko bowiem mówić o stanie najwyższej szczęśliwości, w którym to stanie odczuwa się głęboki ból..
To są dla mnie niepojęte sprawy i nie sądzę by ktoś to umiał wytłumaczyć..

N sty 04, 2015 11:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

sahcim napisał(a):
klaudia30e napisał(a):
Ten fragment o odejściu papieża Benedykta XVI z posługi papieskiej z powodu spisku na terenie Watykanu znam, a w jego miejsce ma przyjść fałszywy prorok, czyli [podobno] mowa o papieżu Franciszku; i właśnie ten fragment mnie nurtuje a nawet niepokoi, nie mam tutaj pewności co do znaczenia tej wizji. Kiedyś przekonamy się.
Skoro nie masz pewności, co do tej wizji, tzn że nie wierzysz w nią i świadomie deklarujesz, że jesteś w pełnej łączności z papieżem Franciszkiem, to po co czytać resztę tych "objawień" i zastanawiać się nad nimi...?
Wybór jest prosty...albo jesteś w duchowej łaczności z papieżem Franciszkiem albo z Marią z Irlandii...

Wszelkie kwestie związane z wiara mają charakter tajemnicy. Gdyby była pewność to już nie byłaby wiara, a pewność.

Ktoś mógłby podważyć także autentyczność Pisma Świętego. I są niestety tacy którzy to czynią; lub/i do dziś krąży pogłoska ze Jezus nie zmartwychwstał a Jego ciało zostało wykradzione przez apostołów.
My natomiast wierzymy ponieważ spłynął na nas obiecany Duch Święty, wylany na nas przez Pana. Oprócz tego mamy dar rozumu, pojmowania, odróżniania dobra od zła.
Nie można tego w taki sposób klasyfikować, że np. Dzienniczek siostry Faustyny akceptujemy, a to wszystko czego dokonał Jan Paweł II, czyli np. uzdrowienia za jego wstawiennictwem i dokonane jeszcze za jego życia. odrzucamy.
Wiara to nie partie polityczne, że należymy np. do PIS a nie do PO lub odwrotnie.

Pn sty 05, 2015 12:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

klaudia30e napisał(a):
Wszelkie kwestie związane z wiara mają charakter tajemnicy. Gdyby była pewność to już nie byłaby wiara, a pewność.
A czym jest wiara jak nie pewnością...patrz Hbr 11:1
Cytuj:
Ktoś mógłby podważyć także autentyczność Pisma Świętego. I są niestety tacy którzy to czynią
No własnie tak się składa, że niektóre "objawienia" Marii są przeciwne nauczaniu Pisma świetego(Kościoła), więc nie rozumiem jak można wierzyć komuś takiemu... :|

Pn sty 05, 2015 12:18 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona