Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 13, 2019 7:45 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Co sądzicie o wizjach mistyczki z Irlandii? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Co sądzicie o wizjach mistyczki z Irlandii?
klaudia30e napisał(a):
Do moderatora:

Kieruję te słowa teraz do moderatora;
Twierdzisz że objawienia są fałszywe.
W porządku. Wyraziłeś swoje zdanie na ten temat -
i każdy ma do tego prawo.

Kościół też się wypowiedział. Zapomniałaś?

Wt sty 06, 2015 8:07 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

klaudia30e napisał(a):
Do moderatora:

A teraz moderator do użytkownika. Poglądy moda są jego prywatną sprawą, praca moderatorska wymaga neutralności i to odnosi się do postanowień regulaminu. Powinien traktować wszystkich użytkowników tak samo, z taką samą starannością, nie oznacza to jednak, że tak samo (wystaczyłby wówczas bot)- czuwa nad przestrzeganiem regulaminu...nic więcej na publicznym. Nie dotyczy pisanych przez niego postów, tu wypowiada się jako użytkownik. Bądź łaskawa więc zwracać się podczas rozmów po nicku.

Wt sty 06, 2015 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
MJ napisał(a):
watchman napisał(a):
klaudia30e napisał(a):
Tak też trudno jest człowiekowi pojąć jak Pan Jezus może boleć nad przyszłym losem zagubionych dusz jednocześnie będąc szczęśliwym w raju, jak może odczuwać smutek.
Gdyby nie odczuwał wówczas smutku, nie byłoby w Nim miłości do nas.

Z tego co piszesz wynika, że smutek, ból Pana Jezusa jest wieczny..

W jaki sposob "z tego wynika"?

Wszystko co dotyczy Boga jest wieczne, nieprzemijające.
Jeśli wierzymy, że Bóg cierpi z powodu człowieka idącego do piekła, to jest to wieczyste cierpienie.
Człowiek idzie do piekła na wieczność, zatem przyczyna cierpień, bólu Boga nie znika, nie zmienia się..

Wt sty 06, 2015 8:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Jockey napisał(a):
Odpowiedziałem
Ważne to co mówi Kościół. A Kościół powiedział ze objawienie jest fałszywe.

To bylo do mnie ?

Bo jezeli tak, to mowisz od rzeczy.
Nie o to bowiem pytalem.

Wt sty 06, 2015 8:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

To wy tak z nudów, ten temat traktujecie?
Znamy stanowisko Kościoła, znamy treść przekazu, znamy zdania różne dyskutantów. Co można gdybać więcej, z tego tematu?
Można by jeszcze się nawrócić na wiarę, tylko jakoś nikomu nie śpieszno na tym forum, do tego. Na razie też nikt, nie przedstawił, takiego dowodu z tych objawień.
Bo takie ewentualne jest przesłanie takich objawień, by wywrzeć na czytelnikach takie wrażenie, że się nawrócą, zaczną, bardziej po Bożemu żyć. Innych po Bożemu powodów, tego typu wizji, nie ma na ten czas.
Ja swoje, jak kto woli, prywatne objawienia, projekcję, miałem tak potwierdzone, że najpierw, przeżyłem je w snach, a później to nastąpiło w biały dzień zgodnie, toczka w toczkę, z tym ze snu. Później pojąłem co to miało znaczyć, czego to dotyczyło, nie zawiodłem się na tym. Nastąpiło to po tym, jak niezbyt ufałem w to, że Bóg ot tak jest, jak by nigdy nic. Wierzyłem tylko w to, że wiara w Boga jest taką nauką, dla wymuszenia, dobrego zachowania wszystkich ludzi, a najpierw dzieci.
Taki przykład, jeden ze szczegółów snu. Uderza piorun w konkretne miejsce, widok ode mnie, na dodatek w kształcie, takim jak bożek neptun ma przedstawiony. Nigdy wcześniej tego nie widziałem, nawet we śnie, nie mówiąc już o realu. Tyle ze taki kształt pioruna, z mojej tylko pozycji jest możliwy, by go takim ujrzeć. Bo znam mnóstwo wyładowań, wiem jak one wyglądają, oraz że nie mogą, z innych punktów patrzenia, tak samo wyglądać. Na dodatek gdyby mi to się samemu nie przytrafiło, to nie uwierzył bym, żadnemu opisowi tego. Nawet swojemu opisowi, gdybym dostał zaniku pamięci i tego nie pamiętał. Takie to jest nieprawdopodobne do przyjęcia. Pioruny wszystkie jakie widziałem kiedykolwiek, nigdy nie miały idealnie prostych krawędzi, ten je miał i to zgodne z tym jak podałem. To jest tylko jeden przykład objawień, do zobrazowania o rzeczach które są nie pojęte, nie na zasadzie tylko niewiadomego. Lecz zaprzeczenia również normalnych praw, natury ziemskich zjawisk. Nie chodzi mi o głoszenie tego lecz zobrazowanie, jak do tego dochodzi, po to by z kolei inni, nie mogąc tego zweryfikować, nie bawili się bez potrzeby, w wyrocznię typu to niemożliwe.

Wt sty 06, 2015 8:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

klaudia30e napisał(a):
sahcim napisał(a):
klaudia30e napisał(a):
Oprócz tego mamy dar rozumu, pojmowania, odróżniania dobra od zła.
Apropo rozumu kludio30e mam pytanie do Ciebie...czy wg Twojego pojmowania/rozumu takie słowa:
Moja wielce umiłowana córko, unicestwianie ludzkiego życia rękami tych, którzy nie szanują tego pochodzącego od Boga Daru — wciąż narasta. Wściekłość Mojego Ojca z powodu tego ohydnego grzechu osiągnęła już takie natężenie, że Jego lament słychać wszędzie w Niebiosach.
mogłyby pochodzić od Pana Jezusa...?
(Orędzie z serii Ostrzeżenie, 2013.01.30, 23.10)

Myślę że w orędziu z 30.01.2013 jest mowa o wszelkich mordercach, zabójcach i poruszona jest ogołem w tym temacie problematyka wojen. We wszelkich tego typu zjawiskach swój ogromny udział i wkład ma Zły, czyli szatan. Kto w taki sposób postępuje jak chce tegi szatan, nie uniknie kary od sprawiedliwego Sędziego, Najwyższego Boga.
Ludzie nie szanują Daru od Boga jakim jest ludzkie życie, depczą ten dar na rożne sposoby (wojny, zabójstwa, szczególne okrucieństwa wobec swoich bliznich) dlatego nie mogą uniknąć gniewu Bożego.
Rozumiem zatem, że przyjmujesz jako godne wiary iż takie słowa:
Wściekłość Mojego Ojca z powodu tego ohydnego grzechu osiągnęła już takie natężenie, że
Jego lament słychać wszędzie w Niebiosach.
pochodzić mogą od Pana Jezusa, czy tak ? Proszę tylko o odpowiedź tak lub nie...

Wt sty 06, 2015 9:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

watchman napisał(a):
Jeśli wierzymy, że Bóg cierpi z powodu człowieka idącego do piekła,

A Ty w co wierzysz?
Ze "nie cierpi", ze "jest Mu to obojetne", ze "sie cieszy"?

Cytuj:
to jest to wieczyste cierpienie.
Człowiek idzie do piekła na wieczność, zatem przyczyna cierpień, bólu Boga nie znika, nie zmienia się..

Lecz jezeli komus umarla matka, to przeciez nie cieszy sie z tego powodu, ani nie jest mu to obojetne (jezeli jest normalnym czlowiekiem).
Czyz nie tak?
Zaprzeczysz temu?
Czy wiec ten komu umarla matka potem przez cale swoje zycie az do smierci "juz tylko cierpi, a nigdy sie nie smieje i nie zazywa zadnej radosci"?
Az do Zmartwychwstania nie zniknie przyczyna bolu.
Czy wiec ten komu matka umarla bedzie az do Zmartwychwstania juz tylko plakal?

Tak wiec cierpienie moze sia laczyc z radoscia.
W jednej osobie.

Pan Jezus powiedzial proste Slowa, ktorych wy zdaje sie nie rozumiecie.

Co uczyniliscie jednemu z tych braci Moich najmniejszych Mniescie uczynili.

Jesli wiec ranisz czlowieka, ranisz i Chrystusa ktory mieszka w nim.
I On takze cierpi.
Choc juz zmartwychwstal i przebywa w Niebie.
Coz niepojetego?

Kosciol zas uczy: grzech jest obraza Boga i rana zadana Bogu.
Jesli wiec zadajesz Bogu rany (gdy grzeszysz), Bog mialby nie cierpiec?
A przeciez zmartwychwstal.

Lecz coz tu jest trudnego do zrozumienia?

Wt sty 06, 2015 9:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

MJ napisał(a):
A Ty w co wierzysz?
Ze "nie cierpi", ze "jest Mu to obojetne", ze "sie cieszy"?

Ja mam problem w uwierzeniu w wieczność piekła.
Nie umiem tego ułożyć sobie w głowie.
Wieczność piekła oznacza bowiem wieczny smutek Boga..
Podałeś przykład ze smutkiem związanym ze śmiercią matki.
Nie jest to dobry przykład, bo śmierć matki nie oznacza śmierci jej duszy.
Wierzysz, że ją kiedyś spotkasz..
Wieczne piekło oznacza koniec, brak nadziei na spotkanie tego kogoś ponownie.
Jeśli odrzucenie Boga przez istotę stworzoną sprawia Bogu ból (w co ja wierzę), to w jaki sposób ten ból ustępuje?
Bóg zapomina o potępieńcu i bólu jaki został Mu przez niego zadany?
Taki ból musi być wieczny albo go nie być wcale..
Przy założeniu wieczności piekła nie ma innej możliwości..

Wt sty 06, 2015 9:19 pm
Gaduła
Gaduła

MJ napisał(a):
Czyz nie znacie czasow z historii (Kosciola), gdy bylo (jakby) "dwoch Papiezy"?

To nigdy nie byly czasy "dobre dla Kosciola", lecz czasy zametu.

Podobnie jest teraz.
I mam pewnosc.
Bo pozwolono mi poznac.

Kto spodziewa sie "spokoju", ten bardzo sie myli.
Szatan dziala.
I dziala w Kosciele.
Juz od dawna.

Wielki Judasz jest w Kosciele.
Wilk w skorze baranka.

I w tym takze mam pewnosc.

I dusze swoja na to stawiam: jesli jest inaczej, niech z piekla nie wyjde!
Amen. Amen.

Oczywiście, że gdy byli antypapieże, to był czas zamętu. Jestem również gotów przyznać, że dzisiaj też mamy zamęt. Natomiast nie mam żadnej pewności, że Franciszek nie jest prawdziwym papieżem. Jeżeli więc nie mam pewności - tak jak prawdopodobnie większość katolików - to należy raczej założyć, że Franciszek jest papieżem, zgodnie z zasadą domniemania niewinności. I tym samym uznawać władzę Franciszka na tronie Piotrowym.

Wt sty 06, 2015 9:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

watchman
To nie do mnie, ale może coś przybliżę.
Cierpienie to czucie więc odczucie. Będąc młodym, zwykle człowiek różne cierpienia, odbiera bardziej. Choćby ból skaleczonego palca, później już nawet on po skaleczeniu nie boli. Widzisz więc na czym to polega. Do bólu można się przyzwyczaić, potem to już wiemy że boli, lecz nie odbieramy tego jak katastrofę. Możesz więc pojąć wieczny ból Boga, on jest lecz Bóg nie odbiera go, w sposób alergiczny, jak my młodzi.

Wt sty 06, 2015 9:31 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
watchman napisał(a):
klaudia30e napisał(a):
Tak też trudno jest człowiekowi pojąć jak Pan Jezus może boleć nad przyszłym losem zagubionych dusz jednocześnie będąc szczęśliwym w raju, jak może odczuwać smutek.
Gdyby nie odczuwał wówczas smutku, nie byłoby w Nim miłości do nas.

Z tego co piszesz wynika, że smutek, ból Pana Jezusa jest wieczny..

Niekoniecznie Jego smutek będzie trwał wiecznie.

Kiedy to zostanie pokonany szatan, śmierć, zostanie otarta każda łza z oczu wszystkich którzy będą przyjęci do Jego Królestwa i wówczas już nic nie zmąci szczęśliwości wiecznej, ponieważ ten który zwodził i kusił ludzkość zostanie pokonany i wygnany tam skąd nie ma wyjścia i końca mąk. A zbawieni będą się na wieki radować wraz z Bogiem w Jego chwale.
Tak mówi Pismo Św. i nauka Kościoła katolickiego.

Wt sty 06, 2015 11:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Yarpen Zirgin napisał(a):
klaudia30e napisał(a):
Do moderatora:

Kościół też się wypowiedział. Zapomniałaś?

Nie zapomniałam, cały czas pamiętam o zdaniu jakie ma Kościół na temat wizji prywatnych i zdanie Kościoła szanuję. Zdania wszystkich dyskutantów na tym forum również szanuję.
Kto uważa te objawienia za fałszywe, ten uważa po prostu za fałszywe.
Kto ma zdanie neutralne, ten ma neutralne, a kto wierzy, ten wierzy. Nie można niczego nikomu wmusić na siłę, a szczególnie wiary. Ja staram się bronić wiary jak mogę, jak tylko potrafię. A te orędzia są mi w tym pomocne, pomimo wszystko.
Jeśli choć jednej osobie na tym forum pomogłabym pogłębić wiarę, przybliżyć do Chrystusa lub pomogłabym lepiej Go poznać, zejść ze złej drogi, to uznałabym że osiągnęłam swój cel na tym forum.

Wt sty 06, 2015 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

klaudia30e napisał(a):
Niekoniecznie Jego smutek będzie trwał wiecznie.

Kiedy to zostanie pokonany szatan, śmierć, zostanie otarta każda łza z oczu wszystkich którzy będą przyjęci do Jego Królestwa i wówczas już nic nie zmąci szczęśliwości wiecznej, ponieważ ten który zwodził i kusił ludzkość zostanie pokonany i wygnany tam skąd nie ma wyjścia i końca mąk. A zbawieni będą się na wieki radować wraz z Bogiem w Jego chwale.

Tak więc Panu Jezusowi jest smutno przez pewien czas, podczas którego człowiek dokonuje wyboru piekła, a gdy ostatecznie staje się potępieńcem to Pan Jezus przestaje się smucić..
Można założyć, że aż do Sądu Ostatecznego Pan Jezus będzie smutny, bo nie ma takiej chwili, by ktoś nie wybierał akurat wiecznego potępienia.. Przestanie się smucić po Sądzie Ostatecznym..
klaudia30e napisał(a):
Tak mówi Pismo Św. i nauka Kościoła katolickiego.

Nie potrafię w taką naukę uwierzyć.

Wt sty 06, 2015 11:32 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Już nie chce rozważać co to znaczy szacunek do zdania Kościoła. Bo katolika obowiązuje zastosowanie się do nauczania.
Zwłaszcza że są tacy kapłani którzy mówią o satanicznych korzeniach tych objawień.
Gdzie cie ro nieposłuszeństwo zaprowadzi raxzej łatwo przewidzieć.

Wt sty 06, 2015 11:36 pm
Dyskutant
Dyskutant

Do użytkownika sahcim:

Ten fragment masz na myśli?

środa, 30 stycznia 2013, godz. 23.10

Moja najmilsza córko, niszczenie ludzkiego życia rękami tych, którzy nie szanują znaczenia tego Daru od Boga, potęguje się. Zapalczywość Gniewu Mojego Ojca z powodu tego ohydnego grzechu osiągnęła taki poziom, że Jego grzmienie słyszeć można w całym Niebie.

Ręka Jego Gniewu wypędzi to zło, gdyż On wybierze tych nikczemnych ludzi i zniszczy ich. Za każdego człowieka zaszlachtowanego jak zwierzę, Mój Ojciec wrzuci sprawcę w ognie Piekła.

Proszę, wiedzcie to, ponieważ wojny będą eskalować, nikczemnym wśród tych dyktatorów rzucone zostanie wyzwanie. Zostaną wyplenieni i wymierzona im będzie Sprawiedliwość, którą sami na siebie sprowadzą.

Człowiek nie może widzieć tego, co Ja widzę. Oni nie znają zakresu zła, które powoduje zniszczenie życia, zagładę ziemi i prześladowania ludzi przez ich współbraci i siostry.

Interwencja Mojego Ojca rozpoczęła się, a Jego gniew wstrząśnie ziemią. Dość tego. Zaniechanie przez człowieka przyjęcia Prawdy Istnienia Boga jest źródłem tego zła. Człowiek bawi się życiem, jak gdyby to on kontrolował wszystko co jest na ziemi, nad którą nie ma władzy. Kontynuowanie tego zła nie może być dozwolone. Zostanie temu zaradzone, a Bojaźń Boża odczuwana będzie przez tych, którzy nie akceptują Jego Praw.

Wasz Jezus

Napiszę ci jak ja to rozumuję
Już w Starym Testamencie była mowa o gniewie Bożym na ludzkość pogrążoną w ciemnościach grzechu. To jest przestroga dla ludzkości, ostrzeżenie przed grzechem, ażeby ludzie opamiętali się i nawrócili.
Dlaczego uważasz że Jezus nie może nas ostrzegać przed karą za nieprawości i złe uczynki?

Śr sty 07, 2015 12:05 am
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona