Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 24, 2020 2:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
 Dlaczego oskarża się Jana Pawła II o ukrywanie pedofilii? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego oskarża się Jana Pawła II o ukrywanie pedofilii
Soul33 napisał(a):
Dlatego statystyki dotyczące tylko osób skazanych i osadzonych, mogą dawać przekłamany obraz - gdyby chciało się go przełożyć na ogół społeczeństwa.

Można na przykład prześledzic etapy drogi "od czynu do skazania wyrokiem prawomocnym" i już da sie zauwazyć ilu faktycznych sprawców wypada ze statystyk skazanych.
1. Czyn - jest sprawca. Faktyczny.
2. Ujawnienie czynu - dziecko musi ujawnić ewentualnie ujawnienie następuje w inny sposób. Ponieważ wiadomo, że jakiś procent dzieci - ofiar nie ujawnia i nie następuje ujawnienie w inny sposób (szczególnie to dotyczy sprawców wewnątrzrodzinnych), już iluś sprawców odpada ze statystyki skazanych, bo nie będą skazani. Zdarzenie pozostaje tajemnicą między sprawcą a ofiarą.
3. Reakcja osoby, ktora uzyskała od dziecka informację (przy ujawnieniu przez dziecko) może być prawidłowa albo nie. Ileś osób reaguje nieprawidłowo - nie wierzy dziecku na przykład i każe mu przestać zmyślać. Zaczynają działać mechanizmy obronne systemu rodzinnego i inne powodujące, że sprawa nie ma żadnego prawnego ciagu dalszego. Iluś sprawców opada ze statystyki skazanych bo nie będą skazani.
4. Osoba otrzymująca informacje od dziecka zawiadamia stosowne organy, jest postępowanie. W ilus przypadkach brak wystarczających podstaw do skierowania sprawy do sądu. Ilus kolejnych faktycznych sprawców odpada, bo nie będą skazani.
5. Postępowanie sądowe. Rywalizacja między prawnikami, biegłymi - iluś sprawców zostaje uniewinnionych, bo mają lepszych prawników. Nie wchodzą do statystyki skazanych.
6. Apelacja. Uchylenie wyroku pierwszej instancji. Moze się zdarzyć że skuteczna. Znowu iluś sprawców odpada, bo nie znajdą sie w statystyce skazanych.
7. Mamy skazanego i osadzonego w statystyce skazanych za pedofilię. Jeśli nie odpadł na etapach 2-6.
W wielu krajach dodatkowo jest cos takiego jak przedawnienie - też iluś faktycznych sprawców odpada ze statystyki skazanych. Oraz ilus tam umiera w międzyczasie z przyczyn naturalnych. Efekt - jak wyżej, w statystyce skazanych sie nie znajdą.
Statystyki osadzonych/skazanych to badzo wiele mówią o tym, jakich sprawców umiemy najskuteczniej ujawniać i karać więzieniem. Co też jest oczywiście istotne. Ale ich przełożenie na liczbę sprawców w społeczeństwie czy nawet w grupach zawodowych to jest raczej wątpliwe.

So sty 31, 2015 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Reasumując @Sansevieria: to, że nie ma danych, świadczy przeciw księżom, a nie swiadczy przeciw innym ? ;)

So sty 31, 2015 10:14 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A czy ja napisałam, że nie ma danych, Barney? Ja tylko próbowałam pokazać, że od czynu do skazania droga daleka i że, jak napisał Soul33, statystyki skazanych/osadzonych dają mocno przekłamany obraz.
Danych i informacji różnych to jest całkiem sporo, choć mniej w statystykach, więcej w badaniach.
Nie za bardzo rozumiem, o co chodzi z tym "świadczeniem przeciw", mógłbyś doprecyzować? :)

So sty 31, 2015 10:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak to szło... Jest kłamstwo, większe kłamstwo i statystyka.
Problem zaś tkwi w tym, jak nasze poglądy są kształtowane przez... media.

Proste pytanie: O ilu wyrokach spośród 3571, które na podstawie Art.200 §1 Kodeksu Karnego wydano prawomocnie w latach 2003-2008 (średnio 595 rocznie), doniesiono w mediach?

So sty 31, 2015 11:07 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
O ilu wyrokach spośród 3571, które na podstawie Art.200 §1 Kodeksu Karnego wydano prawomocnie w latach 2003-2008 (średnio 595 rocznie), doniesiono w mediach?

czyli, wg ostroznych wyliczen wsrod tych niecalych 600 wyrokow powinno byc 1.5 ksiedza. Jest 2.7 czyli dwukrotnie wiecej.
Przypominam, ostroznych wyliczen, bo przeciez kobiety tez moga molestowac, starcy tez itp. Wiec wtedy 1 ksiadz na ok, 1000 ludzi- powinno byc 0.6 ksiedza rocznie. Prawie pieciokrotna nadreprezentacja. Matematyka jest nieublagalna.
I nauczycieli nie chroni ich zwiazek zawodowy.

So sty 31, 2015 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Cytuj:
O ilu wyrokach spośród 3571, które na podstawie Art.200 §1 Kodeksu Karnego wydano prawomocnie w latach 2003-2008 (średnio 595 rocznie), doniesiono w mediach?

czyli, wg ostroznych wyliczen(...)

Zostaw w spokoju wyliczenia i skup na pytaniu, które zadałem.

So sty 31, 2015 11:24 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skupilam sie - jak by nie liczyc to wciaz powyzej sredniej. A podobno sakrament daje jakies laski? Wiiec gdzie one sa?

So sty 31, 2015 11:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Skupilam sie - jak by nie liczyc (...)

Nie rozśmieszaj mnie. Nawet nie zwróciłaś uwagi na moje pytanie, tylko jak katarynka powtarzasz teksty o liczeniu. Odpowiedz, proszę, na moje pytanie:

Problem zaś tkwi w tym, jak nasze poglądy są kształtowane przez... media.

Proste pytanie: O ilu wyrokach spośród 3571, które na podstawie Art.200 §1 Kodeksu Karnego wydano prawomocnie w latach 2003-2008 (średnio 595 rocznie), doniesiono w mediach?

So sty 31, 2015 11:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
Skupilam sie - jak by nie liczyc to wciaz powyzej sredniej.
Nie zrozumiałaś o co pyta Yarpen czy odpowiedź nie jest dla Ciebie wygodna?

So sty 31, 2015 11:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem

Podaj proszę cytaty z Pisma Świętego, że był biskupem i że nie miał żony.

N lut 01, 2015 12:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
Najpierw musiałbyś wskazać biblijne nauczanie, z którego wynikałoby, że historia Kościoła Jezusa Chrystusa wraz z całym Jego nowotestamentalnym nauczaniem znajduje się w wyłącznie Biblii... :D
Kompromitujesz się coraz bardziej kolego "katoliku bez łączności z papieżem"...

N lut 01, 2015 12:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Czy jest wśród tych cech nakaz małżeństwa?
Taka hipoteza wydaje mi się co najmniej naciągana, z co najmniej dwu powodów:

Sam św.Paweł, choć był apostołem, żony nie miał – co więcej, wyrażał przekonanie że taki stan ułatwia skupienie się na Bogu (patrz przytoczony wyżej fragment Kor 7,32–34). Przykładem jest Jan (prezbiter, czyli biskup - 2J 1, 3J 1), jak i Paweł, którzy żyli w celibacie (1Kor 7:7, 32). Byli też inni biskupi bezżenni (Tytus, Tymoteusz). Także sam Jezus (jak wiadomo bezżenny) został w 1P 2,25 nazwany biskupem (gr.episkopos – w polskich tłumaczeniach zwykle używa się słowa Pasterz). Nie będę się szerzej rozwodził, to co napisał Sachcim dyskwalifikuje rzekomą konieczność ślubu biskupów.
Gdyby chodziło o to by wybrany biskup miał żonę, św. Paweł nie napisałby „mąż jednej żony” tylko po prostu „jest żonaty”. Spójrzmy na tekst: konstrukcja ta powtarza się w zaleceniach zarówno dla biskupów, jak i diakonów w obu przytoczonych listach – widać wyraźny nacisk na słowo „jednej”.

1. Widocznie nie należy utożsamiać apostoła z biskupem.
2. Żonaty mogłoby oznaczać, że ma dwie lub więcej żon. W ST mężczyzna mógł mieć wiele żon i nie było to grzechem. Apostoł Paweł chciał wykluczyć taką sytuację, co jest zupełnie zrozumiałe w świetle nauki Jezusa. Twojej interpretacji przeczy wyraźnie dalsza część cytatu o dzieciach i rodzinie.

N lut 01, 2015 12:21 am
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Swiftlark, wykazujesz się ignorancją. Aby dokonać poprawnego metodologicznie badania, należy wyeliminować jak najwięcej czynników, które różnią porównywane grupy.

Ty natomiast zrobiłaś takie porównanie, jak ten badacz, który porównał dzieci z pełnych rodzin hetero do dzieci z rozbitych rodzin, gdzie choć jeden z rodziców był kiedyś w związku jednopłciowym. Badanie, oczywiście, zupełnie bezwartościowe, bo nie pozwala poznać efektów interesującego modyfikatora. Aby zrobić to poprawnie, należałoby skoncentrować się na porównaniu dwóch grup dzieci z niepełnych rodzin lub w jakikolwiek sposób wyróżnić orientację rodzica jako czynnik badany.

Tylko, że wtedy ów badacz pewnie nie stałby się taki sławny. A Ty, gdybyś porządnie chciała dobrać grupy, wtedy byś nie zabłysnęła na forum (choć osobiście ważniejszy wydaje mi się brak znajomości metodologii).

Barney napisał(a):
Reasumując @Sansevieria: to, że nie ma danych, świadczy przeciw księżom, a nie swiadczy przeciw innym ? ;)
Yarpen Zirgin napisał(a):

Nie rozumiem związku Waszych postów z wcześniejszymi wypowiedziami.

Ja napisałem, że księża w USA są skazywani trzykrotnie częściej niż inni (co najmniej - bo gdyby porównać tylko osoby z wyższym wykształceniem, wyszłyby zapewne większe różnice), natomiast Sansevieria opisała ogólne czynniki utrudniające doprowadzenie do skazania sprawcy.

N lut 01, 2015 12:25 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
oczywiscie trzeba by sprawdzic czy roznice sa statystycznie istotne - sa na to wzory. Ale jezeli ksieza molestuja przynajmniej dwukrotnie czesciej niz statystyczny mezczyzna to te wzory nie sa potrzebne - widac golym okiem.
Co ma do tego naglosnienie w mediach?

N lut 01, 2015 1:26 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Najpierw musiałbyś wskazać biblijne nauczanie, z którego wynikałoby, że historia Kościoła Jezusa Chrystusa wraz z całym Jego nowotestamentalnym nauczaniem znajduje się w wyłącznie Biblii... :D

Cała historia kościoła oczywiscie nie jest zawarta w Biblii, ale nowe nauki (nie zawarte w Biblii) nie mogą być sprzeczne z Pismem Świętym.

N lut 01, 2015 10:17 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona