Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 8:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
equuleuss napisał(a):
Chrystus jest portretowany jako mężczyzna z długimi włosami, w taki też sposób ukazuje się mistykom.

To są długie włosy wg naszych standardów. Pytanie czy dla św. Pawła też, zwłaszcza że kobiety - do których się odwołuje i przeciwstawia męższyznom zapuszczającym włosy - w tamtej kulturze i czasach zapuszczały włosy do pasa lub dłuższe.
Jeśli chodzi o obrazy to nie można pominąć że dla autorów wczesnochrześcijanskich nierzadko liczyła się bardziej symbolika niż doslowność - stąd często różne przedstawienia nawet w obrębie jednego kościoła. I tak często wlosy Chrystusa Pana to element który go odróżnia od innych i podkreśla jego wyjątkowość, a obecność lub nie zarostu to komunikat odnośnie Jego natury. I tak wśród brodatych apostołów Pan Jezus nie nosi brody i nierzadko ma dłuższe włosy, wśród pozbawionych zarostu i długowłosych aniołów jest brodaty. W czasie męki jest brodaty, w czasie nauczania i czynienia cudów nie nosi brody.

Cz mar 22, 2018 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
Bbluesky rozbawilas mnie ta Amal Clooney.
Mimo swietnej figury w mojej skromnej opinii lepiej by wygladala w obcislej "malej czarnej", albo w dlugiej coctailowej kreacji do kostek.
I to nie z powodu wieku, a raczej nie trafienia tej sukienczyny w jej sylwetke.

Powiesz 'mała czarna' (little black dress) i niby już wszystko jasne. Wpisze się w Google z zawężeniem 'elegancka' (elegant) i dostaje się tysiące wyników :-D . To jaka to ma być "mała czarna", w której sylwetka Amal prezentowałaby się jeszcze lepiej? Ale wiem, że jak mężczyzna zobaczy odpowiednią sukienkę, to wie, że jest dobra i już, i jak zobaczy złą, to też wie, że niewypał. Może mieć za to problemy z opisem ;)

Wracając do 'dzidzi piernik', to po przemyśleniu doszłam do wniosku, że może taka kobieta niezbyt dobrze wygląda, ale też i osoba, która zwraca na to publicznie uwagę też nie budzi pozytywnych emocji, a widziałam na YouTube, że (chyba) pewien guru mody z ukrycia filmował kobiety w przestrzeni publicznej, a potem sprzedawał swoje kąśliwe uwagi na temat ich ubiorów w swoim tworzonym programie telewizyjnym. Można było go słuchać 5 sekund, bo więcej się nie dało. A mógł panie zaczepić dyskretnie i zaproponować darmową konsultację dotyczącą image, ale możliwe się bał, że go pobiją torebkami. Jednak jest szansa, że to wszystko była 'ustawka', by wydaje mi się, że ludzie lubią się nabijać z innych.

bergamotka napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Chrystus jest portretowany jako mężczyzna z długimi włosami, w taki też sposób ukazuje się mistykom.

To są długie włosy wg naszych standardów. Pytanie czy dla św. Pawła też, zwłaszcza że kobiety - do których się odwołuje i przeciwstawia męższyznom zapuszczającym włosy - w tamtej kulturze i czasach zapuszczały włosy do pasa lub dłuższe.
Jeśli chodzi o obrazy to nie można pominąć że dla autorów wczesnochrześcijanskich nierzadko liczyła się bardziej symbolika niż doslowność - stąd często różne przedstawienia nawet w obrębie jednego kościoła. I tak często wlosy Chrystusa Pana to element który go odróżnia od innych i podkreśla jego wyjątkowość, a obecność lub nie zarostu to komunikat odnośnie Jego natury. I tak wśród brodatych apostołów Pan Jezus nie nosi brody i nierzadko ma dłuższe włosy, wśród pozbawionych zarostu i długowłosych aniołów jest brodaty. W czasie męki jest brodaty, w czasie nauczania i czynienia cudów nie nosi brody.

Czasami zastanawiam się, jak Jezus wyglądałby, gdyby zechciał się ukazać we współczesnych czasach. Oczywiście wiem, że można Go szukać w drugim człowieku, ale jednak ciekawość pcha mnie do kreowania sobie pewnych wyobrażeń. Jednak w Piśmie Świętym w Nowym Testamencie nie ma opisów wyglądu ludzi (prawda?), zatem wydaje się, że ten aspekt ludzki nie powinien w perspektywie wiary budzić zainteresowania i nie należy się na nim skupiać.

Pt mar 23, 2018 1:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Czasami zastanawiam się, jak Jezus wyglądałby, gdyby zechciał się ukazać we współczesnych czasach.

W taki sposób, jako mężczyzna z dłuższymi włosami i z zarostem, Chrystus ukazuje się także mistykom, chociażby św Faustyna.

Pt mar 23, 2018 2:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Siostra Faustyna o wizerunku Jezusa z obrazu 'Jezu, ufam Tobie' napisała

Cytuj:
W pewnej chwili, kiedy byłam u tego malarza, który maluje ten obraz, i zobaczyłam, że nie jest tak piękny, jakim jest Jezus - zasmuciłam się tym bardzo, jednak ukryłam to w sercu głęboko. Kiedyśmy wyszły od tego malarza, matka przełożona została w mieście dla załatwienia różnych spraw, ja sama powróciłam do domu. Zaraz udałam się do kaplicy i napłakałam się bardzo. Rzekłam do Pana: Kto Cię wymaluje tak pięknym, jakim jesteś? - Wtem usłyszałam takie słowa: Nie w piękności farby ani pędzla jest wielkość tego obrazu, ale w łasce mojej (Dz. 313).

Wydaje mi się, że piękno Jezusa nie mieści się w naszych kanonach; jest takie, że trudno jest je uchwycić zwykłemu śmiertelnikowi; możliwe, że do Jego "zobaczenia" uzdalnia czysta dusza.

Myślisz, że rozpoznałabyś Go, gdybyś spotkała Go gdzieś na mieście, w sklepie, w księgarni? Nie sądzę, że gdyby był pośród nas, chodziłby w długiej tunice, w sandałach.

Pt mar 23, 2018 4:02 am
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
To takie ekscytujące -rozważać kto jak ubrany, markowo czy nie, jakim samochodem przyjechał, czy ma okna umyte...
Dobrze wiedzieć ze do kościoła obowiązują markowe kostiumy i szpilki. Wiem jak się wykręcić gdy dostane zaproszenie na ślub czy pogrzeb.

So mar 24, 2018 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
To takie ekscytujące -rozważać kto jak ubrany, markowo czy nie, jakim samochodem przyjechał, czy ma okna umyte...
Dobrze wiedzieć ze do kościoła obowiązują markowe kostiumy i szpilki. Wiem jak się wykręcić gdy dostane zaproszenie na ślub czy pogrzeb.

To o czym piszesz, odnosi się do snobów. Takie osoby mogą się zdarzyć wszędzie, także w Twoim bezpośrednim środowisku.

So mar 24, 2018 10:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
. Wiem jak się wykręcić gdy dostane zaproszenie na ślub czy pogrzeb.

Pytanie, czy ktokolwiek przyjdzie na pogrzeb osoby, która się od takowych wykręcała...

So mar 24, 2018 10:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky
wiesz jaki jest źródłosłów snoba? Dokładnie to miałam na myśli. Człowiek z klasą nie ekscytuje się ubiorem innych.
Mareta
wykręce się tylko z pobytu w kościele. Poczekam na zewnatrz.

So mar 24, 2018 11:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie musisz sie wykrecac, ja mowie wprost ze nie ide i juz :).
Umiejetnosc mowienia "nie" to tez wazna umiejetnosc w zyciu.
Co do strojow w kosciele, to w naszym ( Mississauga, Ontario ) to tez rewia mody, co mnie zawsze zadziwia. Na szczescie jestem tam zwykle raz lub dwa w roku by sprawic przyjemnosc przyjaciolom.
Co do pogrzebow Mareta, to na pewno zjawia sie tam ci ktorzy byli z toba jakos zwiazani, najtrudniej jest gdy wszystkich przezyjesz.

N mar 25, 2018 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
(...)

W moich parafiach, jak do tej pory, nigdy nikt nic nie mówił o tym, w czym można przychodzić a w czym nie. Od czasu do czasu widziałam przy kościołach ogólne instrukcje, jak należy się ubrać, np. że należy mieć zakryte ramiona czy że spodnie mają być długie, a nie szorty. Jeśli sama doszłaś do wniosku, że do kościoła obowiązują jakieś markowe ubrania, to może to wskazywać, że sama na siebie nakładasz pewne normy. W mojej rodzinie staramy się trzymać się pewnych norm w ubieraniu się do kościoła, tj. tak, by okazać szacunek do zebranych. Staramy się też ubrać tak, by nie przyciągać do siebie uwagi, bo to nie my jesteśmy bohaterami na Mszy Świętej. Jest nim Jezus. Nie przeszkadza mi, jeśli ktoś ubierze się ładnie w markowe ubrania, o ile ogólny wygląd jest stosowny do sytuacji. Podobnie myślę o ubieraniu się w ubrania niemarkowe. Co za różnica? Chyba tylko dla tych, którzy myślą, że po ubraniach ocenią czyjąś zasobność portfela, ale chyba każdy wie, że to ułuda. A Ty dlaczego zwracasz uwagę na marki ubrań ludzi w kościele? Przecież i poza kościołem ludzie ubierają się w markowe i niemarkowe ubrania.

Adam M. napisał(a):
(...)
Co do strojow w kosciele, to w naszym ( Mississauga, Ontario ) to tez rewia mody, co mnie zawsze zadziwia. Na szczescie jestem tam zwykle raz lub dwa w roku by sprawic przyjemnosc przyjaciolom.
(...)

Ludzie ładnie ubierają się na różne uroczystości ważne w ich życiu. Dlaczego dziwisz się, że ładnie się ubiorą na spotkanie ze swoim Królem? Jezus zna serca ludzi i wie, czy chcą uczcić Go, czy pochwalić się przed znajomymi.

N mar 25, 2018 2:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
widziałam na YouTube, że (chyba) pewien guru mody z ukrycia filmował kobiety w przestrzeni publicznej, a potem sprzedawał swoje kąśliwe uwagi na temat ich ubiorów w swoim tworzonym programie telewizyjnym.

Takie postępowanie jest niezgodne z prawem, czyż nie? Chyba,że nie pokazał ich twarzy.

N mar 25, 2018 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
widziałam na YouTube, że (chyba) pewien guru mody z ukrycia filmował kobiety w przestrzeni publicznej, a potem sprzedawał swoje kąśliwe uwagi na temat ich ubiorów w swoim tworzonym programie telewizyjnym.

Takie postępowanie jest niezgodne z prawem, czyż nie? Chyba,że nie pokazał ich twarzy.

Z tego, co pamiętam, to twarze zostały rozmazane, albo filmowano od tyłu. Myślę jednak, że osoby filmowane i ich znajomi z łatwością by rozpoznali, kto jest kim.

N mar 25, 2018 2:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ale to nie ja mówie ze obowiązuje markowy tylko Merss. Moim zdaniem szpilki plus markowy kostium to takie samo buractwo jak nutrie i kożuchy w PRL.

N mar 25, 2018 3:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odniosłam wrażenie, że merss pisała o stosownym i niestosownym ubraniu się na uroczystość religijną. Merss jak zajrzy do wątku, to pewnie sama wyjaśni, co dokładnie miała na myśli. Niektóre marki ubraniowe rozpoznaje się po charakterystycznym wzorze, więc dla bywalczyń sklepów to żaden problem rozpoznać określoną markę ubrania, nawet jeśli metki nie widać.

N mar 25, 2018 3:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Moim zdaniem szpilki plus markowy kostium to takie samo buractwo jak nutrie i kożuchy w PRL.

LOL, a co jest sczytem elegancji - "kaczuszki" i kostium z bazaru? A moze szanujaca się kobieta powinna wogóle nie zakładać szpilek i kostiumów?
Merss może wpędzić czlowieka w kompleksy. Jeden jej post i proszę - użytkowniczka mazliczek - swieżo na forum, to jednak warte podkreslenia- jest gotowa zmienić swoje postępowanie wobec bliskich i znajomych o 180°. :D A najzabawniejsze jest mazliczek że chcąc poutyskiwać na katolików sama sobie strzelilaś w stopę.

N mar 25, 2018 4:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona