Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 23, 2019 4:04 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: bezwyznaniowiec
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Gdzie ja chce zmieniać postępowanie? Po prostu przybyła mi wymówka - i tak czekam przed kościołem.
Śmieszy mnie to całe ocenianie ludzi po ubiorze. I to że panie były ubrane by podkreślić status. Jakim samochodem trzeba zajechać? Czy status żony króla baleronów czy chińskich plastików wymaga merca?

N mar 25, 2018 9:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Śmieszy mnie to całe ocenianie ludzi po ubiorze. I to że panie były ubrane by podkreślić status.

I to stwierdza osoba która zaczęła od tego że człowiek z klasą nie ekscytuje się ubiorem innych. Po tym dala świadectwo swojego braku klasy bulwersując sie ze noszenie szpilek i markowych kostiumów to buractwo. I dokonawszy takiej emocjonalnej oceny ubioru innych stwierdza że ocenianie ubioru innych jako śmieszne. Naprawdę nie widzisz jakie jest pocieszne to co piszesz?

Pn mar 26, 2018 11:52 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Gdzie ja się ekscytuje ubiorem? Jak już to ocenianiem i stawianiem siebie w pozycji elyty. Bo, panie, na komunie elyty to sie ciotek-emerytek nie zaprasza. Przyjdzie taka w sweterku i co z naszym statusem?

Pn mar 26, 2018 6:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Gdzie ja się ekscytuje ubiorem? Jak już to ocenianiem i stawianiem siebie w pozycji elyty. Bo, panie, na komunie elyty to sie ciotek-emerytek nie zaprasza. Przyjdzie taka w sweterku i co z naszym statusem?

Nie wiesz o czym piszesz, ciocie emerytki umiały się ubrać, w przeciwieństwie do ich wspólcześnie żyjących bratanków i siostrzenic. Miały ubranie codzienne i drugie; wizytowo- kościołowe. Na niedzielę był kostiumik, do tego rękawiczki, torebka i na obcasie bucik- te trzy rzeczy zgodnie z kanonami elegancji musiały być pod kolor. Czasem nawet kapelusz na głowę. płaszcze też były dwa: codzienny i "kościołowy". Nawet bieliznę w niedzielę ubierały inną! Żadne tam wycierusy, gołe plecy i adidasy! Do kościoła ubierano się wizytowo, więc pod okiem mam i ciotek każde pacholę musiało iść w białej koszuli, wypastowanych butach i spodniach na kant. Dziewczynki obowiązkowo w sukienkach ( nie za krótkich). :-D

Pn mar 26, 2018 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Gdzie ja się ekscytuje ubiorem?

W każdym poście a niby to nie ma dla ciebie znaczenia. Merss ci na jakiś odcisk nadepnęła czy jak?

Pn mar 26, 2018 6:51 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
"To były dzieci ze szkoły prywatnej cieszącej się doskonałą opinią w środowisku. Kobiety ubrane w markowe i eleganckie kreacje, stosownie do ich statusu społecznego. Wszystkie na wysokich szpilkach, ale to element stroju."
No i gdzie tutaj miejsce na ciocie lub babcie emerytkę, o kulach i z emerytura 1200 zł? Na imprezach rodzinnych na których bywam zaprasza się całą rodzinę, bez względu na status materialny.

Śr mar 28, 2018 5:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wiadomo, jakie są zwyczaje w tamtym kościele. Czasami bywa tak, że, jak kościół jest mały, a dzieci dużo do I Komunii, to proboszcz może zarządzić, że do każdego dziecka do kościoła mogą wejść np. cztery/pięć osób, np. rodzice, chrzestni. Znam jedną taką parafię. Wtedy nawet jakby człowiek chciał, to nie da się więcej osób wprowadzić. Naprawdę nie powinno się zakładać, że sprawy są takie oczywiste, jak się to wydaje, bo to może być złudzenie. Nie ma co sądzić po pozorach.

Śr mar 28, 2018 5:35 pm
Odpowiedz z cytatem
To, co napiszę, może się nie spodobać.

Wzorem do naśladowania jeśli chodzi o ubiór są kobiety na Wschodzie – i nie tylko muzułmanki. Polecam obejrzeć nagrania śpiewów cerkiewnych, gdzie każda kobieta nosi chustę. Chusty są też popularne u niektórych chrześcijanek z Afryki wyznania prawosławnego. Im bardziej na Zachód, tym częściej chusta jest kojarzona z biedą i zacofaniem (bo, umówmy się, że i nie każda chusta czyni kobietę skromną).

Zupełnie niezrozumiałym jest dla mnie podejście „do kościoła zasłaniać, poza kościołem odsłaniać”. Rozróżnianie sacrum i profanum w tym względzie nie powinno mieć miejsca, a jeśli występuje, to jest hipokryzją. Kobiety, zwłaszcza chrześcijanki, powinny szanować siebie i wskazywać swoim zachowaniem, a także wyglądem, na wartości jakie wyznają.

Daleka jestem od oceniania, podsuwam jednak pewne sugestie, zwracam uwagę, że pewne kanony mody na stałe weszły w społeczeństwo i niewielu z nas zastanawia się już nad ich przyzwoitością. O ile nie będę nakłaniać do chust czy spódnic do ziemi, zachęcam do rozwagi. Czy wypada, by chrześcijanka na plaży nosiła taki strój jak bikini, który od bielizny różni się jedynie rodzajem materiału, podczas gdy w bieliźnie po plaży nikt nie biega? Czy wypada, aby robiła sobie mocny makijaż, nosiła mnóstwo bogatej biżuterii, ubierała się w zbyt obcisłe ubrania, zakładała spódnice i sukienki powyżej kolan? Naśladowanie aktorek jest tutaj błędem.

Chciałabym, aby dzisiaj nikt nie oceniał kobiety źle, dlatego, że więcej zasłania, niż odsłania. Doczekaliśmy się czasów, gdy półnagie kobiety budzą powszechną akceptację, często też podziw, podczas gdy zasłonięte są wyszydzane za zaściankowość, ciemnotę i zacofanie. Smuci mnie, że nie mogę założyć na głowę chusty (a przecież Matka Boża mogłaby tu być pięknym wzorem do naśladowania!), latem nosić długich rękawów (przy odpowiednio dobranych materiałach jest to możliwe) i nie narażać się na nieprzychylność. Z mojej strony jest to oczywiście dość skrajna forma skromnego ubioru, na którą jeszcze nie jestem gotowa, bo wiem, czego się mogę spodziewać, jednak wciąż dążę do coraz większej skromności. Pozostałym kobietom radzę się zastanowić nad kwestiami opisanymi przeze mnie w akapicie powyżej.

Oczywiście warto też zacząć od zachowania... „dress code” to jedno, ale skromność powinna wypływać z wnętrza, to, co na zewnątrz, powinno być jej zwieńczeniem.

Cz kwi 05, 2018 6:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja ubieram się jak mężczyzna, albo unisex. Nie noszę makijażu, nie noszę biżuterii, nie ozdabiam się, mam krótką fryzurę jak facet.

Kwestia fatałaszków, mody, kosmetyków, torebek, kompletnie mnie nie interesuje. Mogę mieć jedną parę butów na lato i jedną na zimę, ewentualnie na zmianę. Nie przywiązuję wagi do ''strojności'' ubioru. I kompletnie nie rozumiem co kobiety w tym widzą.

Pn kwi 09, 2018 4:26 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Mareta
nie bardzo wiem w jakim czasie umieszczasz te starsze eleganckie panie? Bajkowym, z cukierkowych książeczek?
Przed wojna wielu ludzi nie miało ani płaszcza ani butów. Po wojnie dwie pary butów i płaszcz całoroczny.
A teraz? Emerytom na jedzenie brakuje. Sama dałam używane rzeczy starszej pani, nauczycielce.

N kwi 15, 2018 10:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mazliczek napisał(a):
Mareta
nie bardzo wiem w jakim czasie umieszczasz te starsze eleganckie panie? Bajkowym, z cukierkowych książeczek?
.

Odczytuję lekceważąco - protekcyjny ton Twojej wypowiedzi, jednak odpowiem: to czas mojego dzieciństwa.

Wt kwi 17, 2018 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
NocnaNutka napisał(a):
(...)
Chciałabym, aby dzisiaj nikt nie oceniał kobiety źle, dlatego, że więcej zasłania, niż odsłania. Doczekaliśmy się czasów, gdy półnagie kobiety budzą powszechną akceptację, często też podziw, podczas gdy zasłonięte są wyszydzane za zaściankowość, ciemnotę i zacofanie. Smuci mnie, że nie mogę założyć na głowę chusty (a przecież Matka Boża mogłaby tu być pięknym wzorem do naśladowania!), latem nosić długich rękawów (przy odpowiednio dobranych materiałach jest to możliwe) i nie narażać się na nieprzychylność. Z mojej strony jest to oczywiście dość skrajna forma skromnego ubioru, na którą jeszcze nie jestem gotowa, bo wiem, czego się mogę spodziewać, jednak wciąż dążę do coraz większej skromności. Pozostałym kobietom radzę się zastanowić nad kwestiami opisanymi przeze mnie w akapicie powyżej.

Oczywiście warto też zacząć od zachowania... „dress code” to jedno, ale skromność powinna wypływać z wnętrza, to, co na zewnątrz, powinno być jej zwieńczeniem.

Z tym "zasłanianiem" to trzeba znaleźć złoty środek, bo wydaje mi się, że im więcej się zasłania, tym bardziej pobudza się wyobraźnię; i podobnie — im więcej się odsłania, tym mniej pola dla wyobraźni. Umysł przestaje pracować i pewne sprawy powszednieją. Często widuję muzułmanki w chustach i żydówki w perukach. I te, i te zakrywają głowy, jednak efekt wizualny jest zupełnie inny. Niestety, peruka, żeby dobrze wyglądała na głowie, musi być świetnie wykonana i dopasowana. Nie wiem, dlaczego te panie poszły za perukami — może dlatego, że z jednej strony chcą włosy zakrywać, a z drugiej — jednak nie. :idea:

Trochę dziwię się, że masz opory, aby ubierać się tak, jak masz życzenie. Czy spotkałaś się z tym, że taki ubiór, jak proponujesz, spotkał się z krytyką? :buja:

Wt kwi 17, 2018 7:47 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Mareta
Późny PRL? Możliwe, wtedy emerytom żyło się jako-tako. Teraz to eutanazja. Wiem, w pracy się stykam - to co się dzieje to podpada pod ludobójstwo.

Masz talent. Strollujesz nawet wątek o ciuchach i przeprowadzisz go na temat składek zusowskich i eutanazję oraz wielką demagogie. Jestem pod wrażeniem, ale w tym wątku już proszę nie pisać. (merss)

Śr kwi 18, 2018 9:53 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że większość kobiet byłaby mocno zawiedziona, gdyby inni nie "ekscytowali się" (cokolwiek to znaczy) ich ubiorem.
Natomiast na każdą okazję nalezy się (w miarę możliwości) ubrać stosownie. I działa to w rózne strony - kapielówki w operze są równie niestosowne jak garnitur na plaży.
Cieszę się, że dress-code znika.
Jednak oprócz "stosowności ubioru" w sensie "modowym" jest jeszcze stosowność w sensie moralnym.
Cytuj:
Późny PRL? Możliwe, wtedy emerytom żyło się jako-tako. Teraz to eutanazja.
I nic dziwnego, skoro ów PRL (tak Ci jak widać bliski) zamiast inwestować, ukradł po prostu 45 lat ich składek... (nie mówię, że wczesny post-PRL uwłaszczonych komunistów tej kradziezy nie dokończył...)

Śr kwi 18, 2018 10:08 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Myślę, że większość kobiet byłaby mocno zawiedziona, gdyby inni nie "ekscytowali się" (cokolwiek to znaczy) ich ubiorem.
Natomiast na każdą okazję nalezy się (w miarę możliwości) ubrać stosownie. I działa to w rózne strony - kapielówki w operze są równie niestosowne jak garnitur na plaży.
Cieszę się, że dress-code znika.)

Idąc na wesele, przyjęcie komunijne, czy imieniny ubieramy sie wizytowo, bo okazja po temu stosowna, super.
Udając się na mszę św do kościoła, część z nas ubiera się jak na piknik,lub na grilla. Czy tam nie czeka na nas najważniejszy Gość? Dlaczego zatem Go nie szanujemy? Czy nie jest to skutek zaniku owego dress- code?
Trampki jeszcze można przyjąć,niech będą, jeśli pasują do sukienki, ale nagminnie pojawiają się bluzki bez pleców, na szelkach, krótkie spodenki itp, itp.
Ostatnio w reklamie widziałam sukienkę komunijną z odkrytymi plecami, więc jeżeli nie w tym roku, to w następnym, na pewno jakaś mama ubierze tak swoje dziecko.

Cz kwi 19, 2018 8:32 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 823 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55  Następna strona