Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 4:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 885 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Czasem nie chodzi o to, że ktoś się "rozgląda po kobietach"... Ja np. w sumie nie miałem wyboru, jak stała ta pani przede mną - kilka metrów. Miałem patrzeć w sufit czy ziemię, żeby jej nie dostrzegać? Nie przesadzajmy.

Jednak daleki jestem też od tezy, że one chodzą do kościoła, żeby nęcić mężczyzn. Akurat ta pani była z jakimś mężczyzną - może mąż, narzeczony albo chłopak/konkubent? Tego nie wiem i nie zamierzam w to wnikać, bo po prostu jest to bezcelowe...

Moim zdaniem to brak takiego zdrowego rozsądku i jakiegoś umiarkowania, skromności itd. Kościół to nie nocny klub - poza tym chęć pokazania się innym jakoś też do mnie nie trafia.

I żeby nie było, że "najeżdżam" tylko i wyłącznie na kobiety, to mam wiele zastrzeżeń do chłopaków przychodzących na Mszę Świętą w sportowym podkoszulku, krótkich spodenkach itd.

Ludzie potrafią się ładnie ubrać - jak im zależy bardzo elegancko i skromnie jak idą na rozmowę o pracę, egzamin, jakieś oficjalne przyjęcie itd. Czemu zatem "odświętne" ubranie jest dziś problemem?

Wina być może leży też po stronie duszpasterzy, którzy Bogu dziękują, że ludzi w ogóle jeszcze z parafii odnajdują w niedzielę drogę do świątyni. No bo jak coś powiedzą, to jeszcze taki wierny się pogniewa, przestanie chodzić do kościoła, i nawet wiarę straci. Kiedyś znałem chłopaka, który zrezygnował z ministrantury, bo pan kościelny zwrócił mu uwagę... Przecież nie "szata zdobi człowieka" itd. Zaraz pojawią się głosy, że "ksiądz wydziwia", za dużo wymaga, a w ogóle to sama obecność jakby góruje nad tzw. "zewnętrzną otoczką". Kwestia zabijania indywidualności i wolności osobistej też by się pojawiła.

Pn wrz 02, 2019 7:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie da się ukryć że pewne wzorce wynosi się z domu. I moim zdaniem zdziczenie obyczajów nastąpiło ogólnie w społeczeństwie. Ludzie nie przykładają uwagi by ich ubiór był stosowny do okoliczności czasu i miejsca - ale kierują się wygodą, albo modą. Albo twierdzą że to zawracanie głowy, są ważniejsze rzeczy, nie mają czasu, kasy na jakieś fanaberie itp. Znam nauczycielkę niemal 20 lat starszą ode mnie - wykształconą, niby obytą w świecie i zamożną, to jednak nie jest tożsame z posiadaniem gustu i towarzyskiej ogłady -która nosi ubrania, których ja bym nie nałożyła bo uważam że jestem już zbyt dojrzała na takie fasony i długości. Ubrań i butów ma ze trzy razy więcej niż ja ale większość z tego co widziałam jest podobna do siebie i nie nadaje się do pracy wymagającej kontaktu z klientem. Panie w okienku pocztowym ubrane są stosowniej bo od nich wymaga się stroju spełniającego określone wymogi a ona ubiera się jak chce. I jednak daje jakiś przykład młodzieży. Nie wygląda wulgarnie z reguły - choć w sklepie osiedlowym widywałam ją w jakiejś podomce ledwo zakrywającej pośladki - ale może kilka razy w życiu była ubrana dobrze. Kiedyś bulwersowała się ktoś tam miał za krótką sukienkę. Spytałam - krótszą niż twoje? To ja speszyło i jedynie bąknęła - tak.

Pn wrz 02, 2019 7:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Myślę, że w znakomitej większości te kobiety kuso ubrane w kościele nie robią tego specjalnie, one tak ubierają się na co dzień.
Teraz pytanie po co kobieta która ma męża tak się ubiera?

Wt wrz 03, 2019 8:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
(...)

Żeby tacy jak Ty się dziwili :PPPP

Wt wrz 03, 2019 8:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
(...)

https://youtu.be/kx_viXrtj0o

"Bądź modna, ale moda ma także swoje granice. Nie dopuść, aby moda ograniczała twą skromność i godność. Nie dopuść, aby moda ciebie kształtowała”. Kard. Stefan Wyszyński

Wt wrz 03, 2019 10:22 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
https://youtu.be/sYRqrP8Te4Y?t=35

Dość brutalny w słowach opis, ale w dużej mierze prawdziwy w obecnej rzeczywistości, zwłaszcza zachodu.

Oczywiście nie zgadzam się z opisem, że to "cała prawda o kobietach". Pewien fragment już tak.

Wt wrz 03, 2019 11:18 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Możesz nie zamieszczać tych śmieci na forum? Notabene, ja te urywki filmu traktuję raczej jako satyrę na mężczyzn , (niektórych)

Wt wrz 03, 2019 11:24 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Co Cię tak oburza? To obraz części społeczeństwa.

Wt wrz 03, 2019 11:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tytuł. Bo filmik wygląda raczej na "prawdę" o niektórych facetach, którzy traktują każda kobietę jak obiekt seksualny bo "wszytkie kobiety to k..."

Wt wrz 03, 2019 11:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Tytuł. Bo filmik wygląda raczej na "prawdę" o niektórych facetach, którzy traktują każda kobietę jak obiekt seksualny bo "wszytkie kobiety to k..."

Coż tego.typu faceci moga sobie nawet nie zdawać sparwy ze gadanie o tym jakie to koniety sa zle jednoczesnie wykorzyatujac je, zamiast chronić usprawiedliwia w ten sposob swoja rozwiazłosć

Wt wrz 03, 2019 11:54 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):

Też od tytułu się zdystansowałem.
A znając treść całego filmu, mogę powiedzieć, że tylko 2 panów z tej sceny traktowało w ten sposób kobiety.

Bardzo to aktualne na kanwie akcji #meetoo, o molestowaniach w branży rozrywkowej na zachodzie.
Tylko jakoś nikt głośno nie mówi, że właśnie w taki sposób panie torowały sobie drogę do kariery.

Wt wrz 03, 2019 11:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bardzo niebezpieczne jest używanie "kwantyfikatora wielkiego":
"wszystkie kobiety to k.."
"wszyscy mężczyźni to swinie"
"wszycy księża to pedofile"
"wszyscy kradną, a Polska to jedno wielkie bagno"

Wt wrz 03, 2019 12:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jakie było pytanie Stefana taka i moja odpowiedź, trochę zaczepna , trochę prześmiewcza, bo imho to pytanie skrywa coś niepokojąco stereotypowego i obraźliwego dla kobiet ze strony mężczyzn pokroju Stefana ( przynajmniej ja tak to odebrałam)
Zobaczmy o co on pyta:
Arwena napisał(a):
Stefan12 napisał(a):
(...)

Z tego pytania wynika, że tak ubierać mogą się te, które jeszcze nie złapały męża i my głównie ubieramy się po to by wabić potencjalnych kandydatów, no ale jak osiągnęliśmy ten cel , to po kiego...?

Wt wrz 03, 2019 10:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Arwena napisał(a):
Jakie było pytanie Stefana taka i moja odpowiedź, trochę zaczepna , trochę prześmiewcza, bo imho to pytanie skrywa coś niepokojąco stereotypowego i obraźliwego dla kobiet ze strony mężczyzn pokroju Stefana ( przynajmniej ja tak to odebrałam)

Moim zdaniem nadto to zawoalowane pochlebianie mężczyznom - w tym najpewniej sobie samemu - że kobiety lecą na nich jak muchy do miodu (nawet w kościele im spokoju nie dadzą!) i chcą tą niewinność którą mają w serduszkach zbrukać. Tyle że co to za niewinność która w innych dopatruje się tylko występku.

Wt wrz 03, 2019 11:08 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/co-zalozyc-do-kosciola-w-upal-katoliczko-nie-kus-aa-HhEv-7EpJ-4qFX.html

http://dziennikparafialny.pl/2014/mini-w-swiatyni/

Moje zdanie nie jest wyjątkiem.

Nie doszukiwałbym się niewinności i czystego serduszka u pań, które połowę cycków na wierzch wystawiają i świecą pupą przy najmniejszym nachyleniu się.
Trzeba być hipokrytom by nie zauważać jak one krzyczą "patrz na moje ciało, jaka jestem atrakcyjna".

Śr wrz 04, 2019 9:08 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 885 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna strona