Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 12, 2019 2:04 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 885 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Następna strona
 Dress code chrzescijanki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dress code chrzescijanki
Stefan12 napisał(a):
Trzeba być hipokrytom by nie zauważać jak one krzyczą "patrz na moje ciało, jaka jestem atrakcyjna".

Każdy ma swoje problemy. Ale to co piszesz więcej mówi o twoich niż o ich.

Śr wrz 04, 2019 12:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Wiesz.. My mężczyźni jesteśmy tak skonstruowani że zwracamy uwagę na damską goliznę. Oczywiście odpowiednie wychowanie, formacja jakoś pozwala (powinna pozwolić) na rozumowe odrzucenie takich czy siakich skojarzeń, ale często to wymaga (nawet niewielkiego ale jednak) wysiłku. Niestety, ale niektóre niewiasty (pewnie nieświadomie nawet) nie ułatwiają nam tego.

Śr wrz 04, 2019 12:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
https://szkoladam.pl/kosciol-stroj-w-miejscach-religijnego-kultu/

Obrazek

Obrazek

Śr wrz 04, 2019 1:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Wiesz.. My mężczyźni jesteśmy tak skonstruowani że zwracamy uwagę na damską goliznę.

Ale ja nie miałam na uwadze tego że Stefan12 zauważa kobieca goliznę ale to co pisze. I nie wiem jak do tego doszłaś. Zaczął od kategorycznych i ogólnych stwierdzeń że kobiety niestosownie ubierają się do kościoła z intencja by wabić i nęcić tam mężczyzn, nieco łagodząc następnie pisząc że w dyskusja dotyczy tych co chodzą do kościoła właśnie w tym celu, a te co nęcą na dyskotekach go nie insertują. Następnie z twierdzeń tych się wycofał pisząc " w znakomitej większości te kobiety kuso ubrane w kościele nie robią tego specjalnie, one tak ubierają się na co dzień." - ale najwyraźniej to było tylko z uwagi na wyważony post mniszka_lekarskiego. Bo znowu mu się ulało że one to już nawet nie wabią ale wręcz krzyczą "patrz na moje ciało, jaka jestem atrakcyjna". Kwestię treści które linkuje zupełnie pomijam bo nie chce powtarzać swego błędu i oglądać treści nie dość że wulgarne to nie na temat. Bo chociaż niby te co go nęca po dyskotekach nie interesują to linkuje jakieś filmiki o nich - bo jak twierdzi z tytułem uogólniającym że wszystkie kobiety to k.. się nie zgadza. Ale ten filmik - który kłamstwo ma już w tytule - to poza tym sama prawda...
W mojej ocenie jest na najlepszej drodze by strollować ten wątek bo nie wiem kto ma ochotę oglądać - poza nim samym - wulgarne treści które niby mu przeszkadzają a które co i rusz linkuje.

Śr wrz 04, 2019 1:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Widzę że masz problemy ze zrozumieniem moich tekstów lub celowo zmieniasz ich sens.

Moje stwierdzenie, że nie interesuje mnie jak kobiety ubierają się na dyskoteki, nie oznacza "zmiękczenia" mojego stanowisko co do ubioru w kościele.

Moje stwierdzenie, że w znakomitej większości kuso ubrane kobiety w kościele nie ubierają się tak specjalnie tylko do kościoła, nie oznaczało że wycofuje zarzut celowego nęcenia. Po prostu ubierając się tak robią to wszędzie, w kościele, na ulicy, w pracy, itd. Ich świadomym lub nieświadomym zamiarem jest nęcenie niezależnie od miejsca.

Kwestii linkowanych przeze mnie treści jak widać nie pomijasz, skoro na ich temat Ci się "ulało".

Jeśli powyższe zdjęcie pań ubranych w skąpe sukienki jest dla Ciebie tak wulgarne, że uważasz że nie powinno się tu ukazać, to myślę tym bardziej nie akceptujesz takich strojów w kościele.
Czym potwierdziłaś moją tezę, za co dziękuję!

Śr wrz 04, 2019 1:53 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
mniszka_lekarskiego

To chyba o mnie. Ciekawie mi nick zmieniłaś :wink: Też fajnie wygląda.. :-P

Żeby nie było off-topu... No właśnie. Chyba w tym kierunku zmierza ta dyskusja niestety - temat ogólnie ma dotyczyć chyba niestosownego ubrania w kościele przez wszystkich, a nie tylko kobiety. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że od dobrych kilkunastu postów mowa tylko i wyłącznie o paniach nieskromnie ubranych w katolickich świątyniach.

Dla mnie mężczyzna w koszulce z napisem "Ronaldo", krótkich spodenkach, butach sportowych itd. nie jest w niczym "lepszy", bo jego strój też nie jest godny.

Faceci, owszem są wzrokowcami. Tylko kobiety też mogą sobie coś uzmysławiać na widok muskularnego faceta w podkoszulku bez ramiączek, łydki na wierzchu, "klata" niemal też na wierzchu, więc... kij ma dwa końce.

Osobiście szczerze wątpię w to, żeby kobiety tak się ubierały, bo chcą zwrócić na siebie jakoś uwagę - choć całkowicie tego nie wykluczam. Jasne, że są panie co to świecą niemal majtkami na pół kościoła, bo może w ten sposób chcą się dowartościować? Dla mnie to płytkie. Jednak to chyba nie jest reguła.

W mojej opinii zdecydowana większość kobiet tak się ubierających nie ma po prostu rozeznania, kompletnie nawet nie wie, nie rozumie, że inaczej należy ubierać się do kościoła niż na dyskotekę czy imprezę. Nie widzą w tym nic złego. Może też chcą się pochwalić nową mini spódniczką przed koleżankami? Pojęcia nie mam.

Czasem to zwyczajny brak taktu. W kościele uwagę na siebie zwróci, ale jaki z tego owoc? Taka kobieta staje się wówczas przedmiotem pożądania a nie podmiotem miłości.

To też sprawa i kwestia szacunku dla Boga. Jak wyjdziemy z założenia, że ubiór nie jest ważny, to co za problem iść w niedzielę na Mszę prosto z plaży w bikini?

Bogu dzięki póki co w Polsce zdecydowana większość ludzi chodzi do kościoła w godnym stroju. Przypadki, o których tutaj rozprawiamy nie są jakieś nagminne, a przynajmniej nie w kościołach, do których na Mszę uczęszczam - to umiarkowanie i wyczucie taktu tego co wypada a co już nie wciąż przeważa.

Jak ktoś zechce rozbudzać swoje erotyczne fantazje, to nawet pod habitem siostry zakonnej "dojrzy" to co chce dojrzeć. Co nie usprawiedliwia w żadnym wypadku paradowania w kościele jak w nocnym klubie. Skromność to jednak cnota. Tak samo wskazany jest zdrowy rozsądek.

Śr wrz 04, 2019 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypuszczam, że zdjęcie poniżej, to propozycja ubiorów na ślub, czy wesele. Jeśli tak, to raczej takie stroje należy dyskutować oddzielenie, chyba że się zakłada, że każdy może się przebrać pomiędzy kościołem a salą weselną.

Śr wrz 04, 2019 2:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):
Czym potwierdziłaś moją tezę, za co dziękuję!

Nie ma za co. Myślę że tu raczej co do tego panuje zgoda jak powinien wyglądać stosowny strój do kościoła.
Za to raczej nie ma tu chętnych do dyskusji o tym jak to kobiety celowo nęcą mężczyzn w kościele i po za nim. Podobnie raczej niespecjalnie są chętni do dywagacji dlaczego mężatki dalej nęcą skoro już przynęciły i kogo wobec tego próbują zwabić.
I ja również dziękuję - po w pełni potwierdziłeś to co pisałam zarówno o twoich problemach jak i chęci strollowania tego wątku.
Stefan12 napisał(a):
Kwestii linkowanych przeze mnie treści jak widać nie pomijasz, skoro na ich temat Ci się "ulało".

Ulało mi się na temat tego co przeczytałam w tym wątku - treści które linkujesz nie zamierzam kiedykolwiek załączyć.

Ach mniszku_pospolity pisałam z głowy twój nick. Ale to co pospolite może być też lekarskie...

Śr wrz 04, 2019 2:15 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Brandeisbluesky napisał(a):
Przypuszczam, że zdjęcie poniżej, to propozycja ubiorów na ślub, czy wesele. Jeśli tak, to raczej takie stroje należy dyskutować oddzielenie, chyba że się zakłada, że każdy może się przebrać pomiędzy kościołem a salą weselną.

To zdjęcie to obraz problemu o którym dyskutujemy.
Do takich ubiorów w kościele się odnosiłem.

mniszek_pospolity napisał(a):
No właśnie. Chyba w tym kierunku zmierza ta dyskusja niestety - temat ogólnie ma dotyczyć chyba niestosownego ubrania w kościele przez wszystkich, a nie tylko kobiety. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że od dobrych kilkunastu postów mowa tylko i wyłącznie o paniach nieskromnie ubranych w katolickich świątyniach.

Może dlatego temat zszedł w zasadzie tylko na kobiety, bo mężczyzn w strojach analogicznych do zaprezentowanych w kościołach się nie spotyka?
Przynajmniej jeśli chodzi o moje doświadczenie, to panie w takich strojach widuję co niedzielę, a pana w podkoszulku czy szortach jeszcze nie widziałem w ogóle.

Śr wrz 04, 2019 2:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mniszek_pospolity napisał(a):
W mojej opinii zdecydowana większość kobiet tak się ubierających nie ma po prostu rozeznania, kompletnie nawet nie wie, nie rozumie, że inaczej należy ubierać się do kościoła niż na dyskotekę czy imprezę. Nie widzą w tym nic złego. Może też chcą się pochwalić nową mini spódniczką przed koleżankami? Pojęcia nie mam.

Myślę że problemem może być to że zanikła kategoria stroju dziennego. Albo inaczej - za strój dzienny może robić cokolwiek. Strój sportowy - to co nosi się na siłowni czy klubie fitness można założyć też idąc jak to się mówi na ulicę. Podobnie to co ujdzie jeszcze na plaży albo na urlopie - prześwitująca spódnica, szorty odsłaniające niemal pośladki, topy nosi się w mieście. Elementy które pasują do stroju wieczorowego - mini, dekolty, cekiny czy brokat - nosi się od rana. Cokolwiek ma się w szafie i chce się założyć tez jest dobre. Tym samym kategoria stroju odświętnego najwyraźniej też uległa zmianie, Możliwe że za odświętne nie robi już to co jest eleganckie, jakościowo inne od tego co na co dzień - ale np. nowe. Albo skoro za strój codzienny mogą robić sportowe szorty to za te eleganckie robią np. materiałowe spodenki do kolan.

Śr wrz 04, 2019 2:47 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie to jest problemem.
Problemem jest narzucany trend przez media i tzw. celebrytów na postępującą seksualizację ubiorów.
Między celebrytkami trwa wręcz wyścig jak się ubrać by bardziej zaszokować nagością, choć cały czas móc udawać że się jest ubranym.

I część kobiet ulega temu trendowi i go naśladuje.

Śr wrz 04, 2019 3:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeśli tak, to raczej takie stroje należy dyskutować oddzielenie, chyba że się zakłada, że każdy może się przebrać pomiędzy kościołem a salą weselną.

To ja będę je dyskutować oddzielnie. Numer 1 i 2 nie mają bielizny odpowiedniej do tego typu sukienek - i w dekoltach na plecach widać im staniki. U dwójki to zupełnie psuje cały efekt. Koturny u jedynki w połączeniu z takim fasonem sukienki nadają jej masywnego wyglądu. I jeszcze wielka torba. Wygląda jakby nie mogła przeprać się między plażą a weselem. :P Trójka źle dobrała buty do sukienki - paski wokół kostek skracają jej nogi tak że choć jest wzrostu dwójki wygląda przy niej na jakąś krótkonóżkę. Czwórka mi się podoba - gdyby sukienka była była ciut dłuższa byłoby jeszcze lepiej. Co do piątki mam mieszane uczucia - i wiązanie na plecach i asymetria, za dużo tego dobrego i jeszcze koturny. To zdjęcie tylko potwierdza że nie ma to jak szpilki do eleganckiej sukienki.

Śr wrz 04, 2019 3:41 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dwie z tego zdjęcia sprawiają wrażenie, jakby nie miały pod spodem gaci. Jedna wygląda, jakby jej tyłek miał wielkie oczy, a jedna jak napalona wdówka na wietrze. Jak skupić się na mszy, skoro takie analizy same się nasuwają.

Śr wrz 04, 2019 5:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Stefan12 napisał(a):

To zdjęcie to obraz problemu o którym dyskutujemy.
Do takich ubiorów w kościele się odnosiłem.

Przed którym kościołem je wykonano i przy jakiej okazji? Ja rzadko widuję duży wysyp takich strojów w kościele bez żadnej okazji. Najczęściej przy chrztach i ślubach, ale wtedy raczej wszyscy zaproszeni na sprawowanie sakramentu goście są podobnie ubrani.

Może warto by było, by takim paniom oferowano jakieś lekkie przewiewne pelerynki na czas Mszy Świętej. U nas chórzyści, i dzieci i dorośli, mają specjalne lekkie togi, które zakłada się tylko na Mszę Świętą. Myślę, że to dobry kierunek w sytuacji zbyt skąpych strojów.

Gafy:

1. Żółta suknia ma widoczną jakąś metkę pod prześwitującym materiałem. Można było ją obciąć. Wystaje czarne coś spod sukienki u góry. Myślę, że ta pani przypadkowo jest w tym gronie.

2. Koronka przy spódnicy ma wygląd zbyt bieliźniany (taka teraz moda); wystaje tył biustonosza.

3. Kwietne oczy na pupie, ale buty są ok, zgodne z czarną lamówką na dole sukienki i innymi czarnymi elementami kolorystycznymi.

4. Gumka spódnicy wystaje spod paska. Kolor sukienki jest zbyt cielisty i zlewa się ze skórą.

5. Bez komentarza. Zdjąć buty, nałożyć flip-flops i hurra na deptak.

Jedna pani w grupie ma spodnie do sukienki, więc myślę, że zebrane panie są różnych wyznań, ale może się mylę.

Śr wrz 04, 2019 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kolor sukienki czwórki jest moim zdaniem w porządku, ale jeśli to było wesele to dwójka i piątka - wdówka na wietrze, to jest dobre :-D - się nie wpisują.
Buty trójki wyglądają korzystnie jedynie do długich sukienek - bez względu na jakieś detale w postaci lamówki czy nie. Dwójka i trójka są podobnego wzrostu i mają zbliżonej długości sukienki, ale dwójka ma nogi do szyi - to też dzięki cielistym butom - a nogi trójki wydają się krótkie bo kończą się nad kostką tam gdzie przecina je pasek.
Kwiatów na sukience trójki bym się nie czepiała. Ja tam oczów nie widziałam dopóki o nich nie przeczytałam :mrgreen:

Śr wrz 04, 2019 9:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 885 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 55, 56, 57, 58, 59  Następna strona