Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 31, 2020 9:47 pm

Czy O Pio to powiedział ? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy O Pio to powiedział ?
1.Czy rzeczywiscie O.Pio za każdym razem Jezus mówił jak ma postępować ?
2.Czy skoro go kanonizowali to musimy uznac że za każdym razem Jezus mu mówił jak ma postępować ?
3.Czyli próżność jest zawsze grzechem ciężkim,skoro nigdy kobiety wg o Pio nie przyobleka Chrystusa ?

...

Pewnego dnia jego kierownik duchowy wyrzucał mu jego ostry sposób bycia. Odpowiedział: „Mogę cię posłuchać, ale wiedz, że to sam Jezus za każdym razem mówi mi, jak mam postępować z ludźmi”. Tak więc jego surowość była inspirowana z góry, dla chwały Boga i zbawienia dusz. „Kobiety, których ubiór cechuje próżność, nigdy nie przyobleką życia Jezusa Chrystusa. Co więcej, tracą one piękno swej duszy, gdy to bożyszcze wkroczy do ich serca”.

I niech nikt nie oskarża go o brak miłosierdzia: „Błagam was, abyście mnie nie krytykowali odwołując się do miłosierdzia, gdyż największym miłosierdziem jest ratowanie dusz znajdujących się w szponach szatana, aby wygrać je dla Chrystusa”.

...
Tłumaczenie na podstawie artykułu opublikowanego w „Listach do Przyjaciół św. Franciszka” wydawnictwa klasztoru Ojców Kapucynów św. Franciszka w Morgon (Francja), tradycyjnego zgromadzenia wspierającego dzieło arcybiskupa Marcela Lefebvre. „Angelus”, maj 1999.

https://gloria.tv/post/sUfbMzPnyzur69Ck8NzwZgqZK

N maja 31, 2020 9:38 pm