Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So wrz 19, 2020 11:55 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Kościół, a popęd seksualny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół, a popęd seksualny
rol23mak napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Celibat nie jest przymusowy!

Dlatego trzeba go zlikwidować!

Bo wymyśliłeś, że likwidacja celibatu to lekarstwo na grzech niektórych księży łamiących VI przykazanie? "Nieco" za mało.

Wt lut 03, 2015 11:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
rol23mak napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Celibat nie jest przymusowy!

Bo wymyśliłeś, że likwidacja celibatu to lekarstwo na grzech niektórych księży łamiących VI przykazanie? "Nieco" za mało.

Nie, ja mówię o grzechu wszeteczeństwa.

Śr lut 04, 2015 12:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
Inicjały kilku księży nie będą potwierdzeniem tego, co napisałeś wyżej...zatem nie rób z siebie idioty i albo przyznajesz, że to, co napisałeś wyżej, to Twoje urojenia albo podasz inne niż Ty sam źródło tego...
Żyjesz w zamkniętym świecie
Ty mi nie pisz gdzie ja żyję, tylko podaj źródło skąd wytrzasnąłeś te rewelacje wyżej, które uważasz jako fakty...
cytuję Twój wpis: W każdym mieście są tacy księża, a na wsiach wszyscy parafianie wiedzą który ksiądz ma kochankę i nieślubne dzieci
Rozumiesz chyba co to jest źródło...?
Tak się składa, że od kilkunastu lat nie mieszkam w Polsce i nie wiem jak jest naprawdę, ale niestety Tobie osobiście jakoś nie wierzę...

Ostatnio edytowano Śr lut 04, 2015 12:18 am przez sahcim, łącznie edytowano 1 raz

Śr lut 04, 2015 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
rol23mak napisał(a):

Nie, ja mówię o grzechu wszeteczeństwa.

Nierządu jeżeli już. Mów we współczesnej polszczyźnie, bo żyjemy w XXI wieku, a nie XVII. Oczywiście nie zmienia to w niczym faktu, że Twoja "motywacja" do zniesienia tego wymogu to za mało jako uzasadnienie. Idąc tym tokiem myślenia należało by również np. zlikwidować przysięgę małżeńską, aby nie dochodziło do przypadków łamania przyrzeczeń wierności, miłości czy tego, że się nie opuści drugiej osoby aż do śmierci.

Śr lut 04, 2015 12:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiście nie zmienia to w niczym faktu, że Twoja "motywacja" do zniesienia tego wymogu to za mało jako uzasadnienie. Idąc tym tokiem myślenia należało by również np. zlikwidować przysięgę małżeńską, aby nie dochodziło do przypadków łamania przyrzeczeń wierności, miłości czy tego, że się nie opuści drugiej osoby aż do śmierci.

Przecież wiernosci małżeńskiej wymaga od nas Jezus, tylko jedna kobieta na całe życie i nikt więcej. Przysięgę rzeczywiście można znieść, bo jest kompletnie niepotrzebna. Sytuacja z celibatem jest zupełnie inna, bo Bóg nie wymaga bezżeństwa od ludzi.

Śr lut 04, 2015 12:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
rol23mak napisał(a):
sahcim napisał(a):
Inicjały kilku księży nie będą potwierdzeniem tego, co napisałeś wyżej...zatem nie rób z siebie idioty i albo przyznajesz, że to, co napisałeś wyżej, to Twoje urojenia albo podasz inne niż Ty sam źródło tego...
Żyjesz w zamkniętym świecie
Ty mi nie pisz gdzie ja żyję, tylko podaj źródło skąd wytrzasnąłeś te rewelacje wyżej, które uważasz jako fakty...
cytuję Twój wpis: W każdym mieście są tacy księża, a na wsiach wszyscy parafianie wiedzą który ksiądz ma kochankę i nieślubne dzieci
Rozumiesz chyba co to jest źródło...?
Tak się składa, że od kilkunastu lat nie mieszkam w Polsce i nie wiem jak jest naprawdę, ale niestety Tobie osobiście jakoś nie wierzę...

No widzisz, sam się przyznałeś, ze nie znasz sytuacji w Polsce. Ja się wypowiadam z tego co widzę w moim mieście i okolicy. Rozmowy z innymi katolikami z innych regionów potwierdzają to co piszę. Jest taka strona, gdzie modlą się za kapłanów w trudnej sytuacji, którzy nie dają sobie rady. Są tam już tysiące takich księży w Polsce.

Śr lut 04, 2015 12:25 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Kolejne ploteczki i wyobrażenia wylądują w koszu, razem z tymi, które już napisano.

Śr lut 04, 2015 12:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
No widzisz, sam się przyznałeś, ze nie znasz sytuacji w Polsce. Ja się wypowiadam z tego co widzę w moim mieście i okolicy. Rozmowy z innymi katolikami z innych regionów potwierdzają to co piszę. Jest taka strona, gdzie modlą się za kapłanów w trudnej sytuacji, którzy nie dają sobie rady. Są tam już tysiące takich księży w Polsce.
Skoro to tak oczywiste co napisałeś o sytuacji księży w Polsce, to nie powinieneś mieć problemów z podaniem linku do źródła z którego zaczerpnąłeś to, czym się tutaj podzieliłeś jako fakty czyli, że W każdym mieście są tacy księża, a na wsiach wszyscy parafianie wiedzą który ksiądz ma kochankę i nieślubne dzieci
Czekam zatem na link, który potwierdzi to, co napisałeś

Śr lut 04, 2015 12:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Cytuj:
Pytanie pozostające w mocy jest takie czy łamanie celibatu ma być argumentem za jego zniesieniem?

Może skoro są kradzieże znieśmy 7 przykazanie? ;)
Gdyby celibat był Prawem Bożym, to byś miał rację
Gdyby celibat nie był Prawem Bożym, tzn nie pochodził od Boga w znaczeniu zgodności z Jego wolą wobec człowieka, to tam dokąd wszyscy zmierzamy, nieżonaci musieli by się żenić, a panny musiały by za mąż wychodzić... :P
Cytuj:
a tak jest jasnym, że przymusowy celibat powinien być zniesiony
Na ten(ziemski) czas, celibat nie jest obowiązkowy dla wszystkich, dlatego tacy, co jescze nie otrzymali powołania do życia w bezżeństwie, powinni właściwie wykorzystywać dany im czas i modląc się o dar dobrej żony, nie marnować czasu na bzdety ale zająć się szukaniem towarzyszki swojego życia, by stać się darem Pana Boga dla swojej oblubienicy... :D

Ostatnio edytowano Śr lut 04, 2015 9:04 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie postów

Śr lut 04, 2015 3:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Skoro to tak oczywiste co napisałeś o sytuacji księży w Polsce, to nie powinieneś mieć problemów z podaniem linku do źródła z którego zaczerpnąłeś to, czym się tutaj podzieliłeś jako fakty czyli, że W każdym mieście są tacy księża, a na wsiach wszyscy parafianie wiedzą który ksiądz ma kochankę i nieślubne dzieci
Czekam zatem na link, który potwierdzi to, co napisałeś

Żaden link tego nie potwierdzi, bo nie jest w stanie. Konieczny byłyby badania, ale nikt takich badań nie przeprowadzi, bo nie dostanie zgody, zresztą chyba nie wyobrażasz sobie, żeby księża w takim badaniu się przyznawali, ze mają kochanki :)

Śr lut 04, 2015 10:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gdyby celibat nie był Prawem Bożym, tzn nie pochodził od Boga w znaczeniu zgodności z Jego wolą wobec człowieka, to tam dokąd wszyscy zmierzamy, nieżonaci musieli by się żenić, a panny musiały by za mąż wychodzić... :P

Nie wolno porównywać ziemskiego życia z wiecznym!

sahcim napisał(a):
Cytuj:
a tak jest jasnym, że przymusowy celibat powinien być zniesiony
Na ten(ziemski) czas, celibat nie jest obowiązkowy dla wszystkich, dlatego tacy, co jescze nie otrzymali powołania do życia w bezżeństwie, powinni właściwie wykorzystywać dany im czas i modląc się o dar dobrej żony, nie marnować czasu na bzdety ale zająć się szukaniem towarzyszki swojego życia, by stać się darem Pana Boga dla swojej oblubienicy... :D

Czyli potwierdzasz, że celibat nie jest dla wszystkich, tylko dla wybrańców, którzy są w stanie w nim żyć przez całe życie. Nikt nie jest jednak w stanie zagwarantować sobie tego w wieku dwudziestu kilku lat.

Śr lut 04, 2015 10:46 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
Oczywiście nie zmienia to w niczym faktu, że Twoja "motywacja" do zniesienia tego wymogu to za mało jako uzasadnienie. Idąc tym tokiem myślenia należało by również np. zlikwidować przysięgę małżeńską, aby nie dochodziło do przypadków łamania przyrzeczeń wierności, miłości czy tego, że się nie opuści drugiej osoby aż do śmierci.

Przecież wiernosci małżeńskiej wymaga od nas Jezus, tylko jedna kobieta na całe życie i nikt więcej. Przysięgę rzeczywiście można znieść, bo jest kompletnie niepotrzebna. Sytuacja z celibatem jest zupełnie inna, bo Bóg nie wymaga bezżeństwa od ludzi.

Jednakże Bóg jasno stwierdził, że są ludzie, którzy "dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni". Zaś, jak dobrze pamiętam, to do seminarium idzie się z własnej woli, a nie pod lufami karabinów.

Śr lut 04, 2015 11:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jednakże Bóg jasno stwierdził, że są ludzie, którzy "dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni".

W oryginalnym tłumaczeniu jest tam mowa o rzezańcach czyli eunuchach. Zatem jeżeli jakiś człowiek to zrobił dla królestwa niebieskiego, to chwała mu za to, ale nie słyszałem, żeby jakiś księży kastrowano.

Śr lut 04, 2015 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
rol23mak napisał(a):
Jednakże Bóg jasno stwierdził, że są ludzie, którzy "dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni".

W oryginalnym tłumaczeniu(...)

Każde tłumaczenie jest oryginalne. :D

Cytuj:
(...)jest tam mowa o rzezańcach czyli eunuchach.

Przekład Biblii Gdańskiej jest tutaj błędny. Słowo "ευνουχισαν" oznacza także człowieka, który wyrzekł się posiadania żony.

Śr lut 04, 2015 11:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
(...)jest tam mowa o rzezańcach czyli eunuchach.

Przekład Biblii Gdańskiej jest tutaj błędny. Słowo "ευνουχισαν" oznacza także człowieka, który wyrzekł się posiadania żony.

Wszystkie wcześniejsze przekłady podają zupełnie coś innego:

11) A On im powiedział: Nie wszyscy pojmują tę sprawę, tylko ci, którym jest dane. (12) Albowiem są trzebieńcy, którzy się takimi z żywota matki urodzili, są też trzebieńcy, którzy zostali wytrzebieni przez ludzi, są również trzebieńcy, którzy się wytrzebili sami dla Królestwa Niebios. Kto może pojąć, niech pojmuje! (Biblia Warszawska)

11 Lecz On odpowiedział: Nikt nie rozumie tego pouczenia, jeno ci, którym to jest dane. (12) Są bowiem ludzie od urodzenia niezdolni do małżeństwa, są też tacy, których ludzie uczynili niezdolnymi, są wreszcie i tacy, którzy sami, ze względu na królestwo niebieskie, uczynili się niezdolnymi. Kto może to pojąć, niech pojmuje. (Biblia Warszawsko-Praska)

Abowiem są rzezańcy, którzy z żywota matki tak się narodzili i są też rzezańcy, którzy od ludzi są urzezani i są też rzezańcy którzy się sami urzezali dla Królestwa niebieskiego. Kto może pojąć, niechaj pojmuje. (Biblia Brzeska)

Bo są tacy, którzy już z łona matki wyszli niezdolni do małżeństwa, i są tacy, których ludzie uczynili niezdolnymi do małżeństwa. Są wreszcie tacy, którzy sami siebie uczynili niezdolnymi do małżeństwa dla królestwa niebieskiego. (Biblia Poznańska)

Są bowiem eunuchowie, którzy się takimi narodzili z łona matki, i są eunuchowie, którzy zostali uczynieni eunuchami przez ludzi, i są eunuchowie, którzy się sami uczynili eunuchami ze względu na królestwo niebios. (Biblia w przekładzie Nowego Œwiata)

Zatem nigdzie nie ma mowy o bezżenności, jest mowa o rzezańcach, eunuchach, trzebieńcach, o ludziach, którzy zrobili się niezdolnymi do małżeństwa. Zatem nie ma żadnych podstaw żeby wierzyć w Twoją interpretację tych słów.

Śr lut 04, 2015 11:50 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 385 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona