Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 14, 2019 4:25 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Medjugorie - czy warto? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Medjugorie - czy warto?
Mam możliwość w czerwcu wybrania się do Medjugorie. Różne opinie na ten temat słyszałem, z jednej strony świadectwa nawrócenia a z drugiej że jest to dzieło diabła.

Pn sty 19, 2015 5:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Medjugorie - czy warto?
Mając do wyboru pielgrzymkę, to pojechałbym np. na Jasną Górę. Jeżeli jednak postanowisz pozwiedzać kraj, to Medjugorie jest niezłym pretekstem do odwiedzenia Bośni i Hercegowiny.

Pn sty 19, 2015 6:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy
Jeśli sądzisz że tylko i wyłącznie to miejsce, jest jedynym do pomnożenia wiary, to będzie to dla ciebie robota diabła. A jeśli potraktujesz to jak każde inne miejsce kultu, skorzystasz na równi, tak jak gdzie indziej. Wiarę w Boga zyskuje się nie przez łaskę miejsca, lecz przez łaskę Boga. A że utarło się, że jadąc gdzieś, człowiek ma dodatkowe wrażenia przeżywania, to niewiele znaczy. Bo zwykła podróż ma w sobie wiele przeżyć. A z kolei ciekawość miejsca, nie ma nic wspólnego z przymnażaniem wiary. Jedź jak chcesz, ja tam nie byłem i nic mnie tam nie ciągnie, podzielisz się jak wrócisz, wrażeniami. Byle byśmy cię potrafili zrozumieć, jak będziesz je opisywał.

Pn sty 19, 2015 7:56 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W Częstochowie byłem nie jeden raz, natomiast w Medjugorie jak czytałem dzieją się cuda, i nie chodzi tu tylko o pokazywanie się Gospy, ale o cuda nawrócenia.

Wt sty 20, 2015 8:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
W Częstochowie byłem nie jeden raz, natomiast w Medjugorie jak czytałem dzieją się cuda, i nie chodzi tu tylko o pokazywanie się Gospy, ale o cuda nawrócenia.

W Częstochowie też są cuda nawrócenia. W kościółku na sąsiedniej ulicy też. Do Medjugorie jedź na wycieczkę.

Wt sty 20, 2015 11:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
a nawrócenia na co? Ja mam raczej mieszane uczucia i wolę jeździć tam gdzie mam pewność, że to miejsce nie jest podejrzane o herezję.

Śr sty 21, 2015 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja zachęciłem się z powodu wielu świadectw nawróceń:
http://www.medjugorje.org.pl/dzial-informacyjny/swiadectwa
choć są głosy krytyczne:
http://www.eioba.pl/a/1ylv/medjugorie-falszywe-objawienie
Najlepiej samemu wyrobić sobie opinię na ten temat.

Cz sty 29, 2015 11:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To po co ci zdanie Kościoła skoro zamierzasz sam się przekonać?
A tak samo postąpisz z okultyzmem? Sam będziesz sprawdzał czy zaufasz egzorcyście?

Pt sty 30, 2015 2:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Najlepiej samemu wyrobić sobie opinię na ten temat.
W przypadku fałszywych objawień wątpię,by to była najlepsza droga.

Pt sty 30, 2015 2:09 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Zdaje się, że Kościół nie ma zdania w sprawie objawień w Medjugorie. Różni członkowie/przedstawiciele Kościoła przedstawiają swoje rożne opinie a Andy72 sam jest członkiem/przedstawicielem Kościoła. Więc pozostaje mu wyrobić sobie własną opinię na ten temat.

Myślę, że z uwagi na ilość wyborów które podejmujemy w pierwszym rzędzie odnosimy się do samych siebie. Siłą rzeczy te wybory zależą od tego jacy jesteśmy i jacy chcemy być. Ujmując rzecz praktyczne to tutaj jest miejsce na uwzględnianie zewnętrznych punktów odniesienia. Jeżeli motywacje Andy-ego72 zmierzają w tę stronę taka "wyprawa" ma sens.

Myślę, że będąc w Medjugorie "grzechem" byłoby nie odwiedzić Chorwacji. Dubrovnik, Makarska Riviera są w odległości kilkudziesięciu minut jazdy samochodem. Niestety są to dość "tłoczne" miejsca. Chociaż np. z Dubrovnika można się wybrać "busem wodnym" na wyspę Lokrum tam już można się delektować pięknem przyrody w ciszy i spokoju. Gdybyś miał własny środek transportu masz dużo więcej możliwości. Np. wyspa Hvar, miejscowości Sveta Nedjelja, Ivan Dolac, Zavala - tam odkryjesz inny świat! W sensie materialnym bo w sensie duchowym to chyba nigdzie nie ma gwarancji za to wszędzie są możliwości. Zresztą samo Medjugorie też jest interesujące. Jak się już pomodlisz w Kościele idź na spacery na Górę Krzyża i Wzgórze Objawień. Alternatywą jest siedzenie przed komputerem. Więc sam wybieraj i... w drogę :D

Pt sty 30, 2015 11:37 am
Odpowiedz z cytatem
Andy to twoje pieniądze, ja wybrałabym Montserrat. Jest zjawiskowy. To taka Jasna góra dla Hiszpanów.
św. Ignacy Loyola modlił się przed figura Madonny o nawrócenie. Ja dziękowałam przed nią za nawrócenie mojej rodziny.

A poza tym jest tam cudowna droga krzyżowa i szlak św. Jerzego który się łączy ze szlakiem św. Cecylii. Kiedyś tam wrócę.
A co do Medjugorie to wiele wyjaśnili mi jezuici. Raczej tam nie pojadę, choć nie tak dawno miałam podobne plany jak Ty.

Pt sty 30, 2015 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
szary napisał(a):
Zdaje się, że Kościół nie ma zdania w sprawie objawień w Medjugorie.
W tej sprawie kompetentny jest biskup miejsca, a nie "różni przedstawiciele".

Pt sty 30, 2015 11:22 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No dobrze Barney. Więc gdzie Andy72 najlepiej pozna zdanie biskupa miejsca niż na miejscu?

Dość wygłupów! Autor wątku napisał, że ma możliwość wyjazdu a możliwości są od tego aby je wykorzystywać. Pojedzie, pochodzi "omodlonymi" ścieżkami i szlakami, pozna piękno Bałkanów. Wcale nie musi się zastanawiać nad tym czy objawienia były czy nie były prawdziwe. Raczej nie o to mu chodzi. Niebezpieczne to jest przyjmowanie postawy jak biją to bierz jak dają to uciekaj :D

So sty 31, 2015 3:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
szary napisał(a):
No dobrze Barney. Więc gdzie Andy72 najlepiej pozna zdanie biskupa miejsca niż na miejscu?

Dość wygłupów! Autor wątku napisał, że ma możliwość wyjazdu a możliwości są od tego aby je wykorzystywać. Pojedzie, pochodzi "omodlonymi" ścieżkami i szlakami, pozna piękno Bałkanów. Wcale nie musi się zastanawiać nad tym czy objawienia były czy nie były prawdziwe. Raczej nie o to mu chodzi. Niebezpieczne to jest przyjmowanie postawy jak biją to bierz jak dają to uciekaj :D

Ale jaki jest dla katolika sens wyjazdu w tak niepewne miejsce jak Medjugorje? Czytałem, że miały tam miejsce gorszące pseudo-objawienia, które obrażały Matkę Bożą. Nie wygląda mi to na właściwe miejsce pielgrzymki. Chce jechać na wycieczkę turystyczną- to niech jedzie, ale po co ta pielgrzymka do podejrzanego miejsca?

So lut 14, 2015 4:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
szary napisał(a):
Z całą pewnością nie pozna go na miejscu. Za to w internecie może to zrobić całkiem dobrze.

Cytuj:
Dość wygłupów! Autor wątku napisał, że ma możliwość wyjazdu a możliwości są od tego aby je wykorzystywać. Pojedzie, pochodzi "omodlonymi" ścieżkami i szlakami, pozna piękno Bałkanów. Wcale nie musi się zastanawiać nad tym czy objawienia były czy nie były prawdziwe.
Nie rozumiem. Jesli - jak (chyba błędnie) twierdzisz nie jedzie tam w celach religijnych, to o co tu się pyta? Czy Bałkany są ładne?

N lut 15, 2015 1:02 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona