Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 12, 2019 10:11 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Antykatolicka propaganda 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Antykatolicka propaganda
zawi napisał(a):
Najbardziej propagandowym medium w kontekście antykatolicyzmu spośród mi znanych jest radio Tok FM. Lubię w nim słuchać niektórych audycji, ale muszę przyznać, że jest kilka bardzo negatywnie przedstawiających KK. Zasadniczo wynika to nie tyle z bieżącej tematyki co z nastawienia niektórych redaktorów wstawiających antykościelne teksty jako krótkie wrzutki przy każdej nadążającej się okazji.

Oj tak.

Mają taką audycję "PIWO" (Program Informacyjny, Wesoły, Opiniotwórczy), która prowadzą Najsztub z Lizutem. Bluźnierstwo za bluźnierstwem. Nędzne, prymitywne żarty z Boga, Chrystusa, wiary, księży, Kościoła itd. Żenada...
Jakbym słuchał gimnazjalistów, którzy nawiali z lekcji religii i palą papieroska przy śmietniku.

Aż dziw, że coś takiego puszczają

So lut 07, 2015 11:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
I Ty, Qwerty, słuchasz tej audycji??

N lut 08, 2015 2:15 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
WielkiMasakrator napisał(a):
I Ty, Qwerty, słuchasz tej audycji??

Tak.

Gdy się coś takiego usłyszy otwierają się oczy.
Z miłych inteligentów wychodzą obrzydlistwa, o które nigdy bym ich nie podejrzewał.

Radio jest też antypolskie. To widać przy rożnych okazjach - w czasie "PIWA" czyta się na przykład patriotyczne wiersze prawicowych poetów i "okrasza" je niewybrednymi komentarzami.

Osobiście dziwię się, że Agora (wydawca TOK FM) puszcza takiego szmatławca.

Lubię przegadane radia i tak już z nawyku włączam.
Problem w tym, że już od dawna nawet w najmniejszym stopniu nie starają się być obiektywni a zapraszanie do studia przedstawiciela drugiej strony, to wielka rzadkość. To jednak mogę jeszcze jakoś zrozumieć.

Po co jednak tolerować chamstwo na antenie i to ok. godz. 15 - tego już pojąć nie umiem...

N lut 08, 2015 10:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Nie słucham prawie w ogóle radia, więc nie miałem pojęcia o istnieniu takiej audycji. Ale w wolnej chwili zapuszczę - zaciekawiłeś mnie - o ile nadają w internecie, bo ani w domu, ani w pracy radia nie posiadam :D

Pn lut 09, 2015 1:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi
Cytuj:
A gdy już dojdzie do takiego wniosku, to co pomyśli o katoliku szerzącym podobne tezy? Czy uzna go za bohaterskiego obrońcę wartości czy raczej za oszczercę zaślepionego nienawiścią do ludzi?

Ja zaslepiony nienawiscia do ludzi ? Zachowujesz sie dokladnie jak muzulmanie ktorzy tez nie widza problemow spolecznych wewnatrz islamu.

Co wg Ciebie nalezy robic aby ten problem rozwiazac ? Udac ze nie istnieje czy dyskutowac o nim i pokazywac co jest zle ?

Podalem Ci na sasiednim watku materialy , wsazalem na film ktory pokazuje ten problem spoleczny a Ty dalej klapki na oczy i nic sie nie dzieje wg Ciebie

Pn lut 09, 2015 3:28 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Gabrielu - bądźmy uczciwi w ocenie faktów. Nie twierdź, że ja "dalej klapki na oczy" mimo podania materiałów, bo ten wpis był wcześniejszy niż linki do owych materiałów. Od tamtego czasu nie napisałem ani słowa o prostytucji 50% nastolatek w Polsce.

Ale skoro mnie wywołujesz to napiszę w kwestii materiałów "propagandowych" bo to się wpisuje w temat tego wątku - w pewnym sensie.
Z tych materiałów wynika, że problem jest. Ja nigdy nie twierdziłem, że problemu nie ma. Konkretnie problemu prostytucji ubieranego w nie tak mocne słowa, które rozmydlają istotę zjawiska określeniami "sponsoring" itp. Jest to szczególnie dotkliwe dla tkanki społecznej, że dotyczy bardzo młodych kobiet / dziewcząt, które dopiero stają u progu dorosłego życia no i wejdą w owo życie z wielkim balastem, którego nawet nie dostrzegają. I to jest poza sporem między nami jak sadzę.

Zupełnie inną kwestią jest ocena ilościowa zjawiska. Od samego początku zdecydowanie odrzucałem twoją tezę jakoby 50% nastolatek ogółem i "niemal wszystkie" nastolatki chadzające do dyskotek prostytuowały się. W podlinkowanych materiałach nie ma informacji ilościowych tego typu. Doświadczenie podpowiada, że liczby takie są bardzo dalekie od prawdy i zdecydowanie krzywdzące dla większości nastolatek. Tak - nie mam wątpliwości, że większość nastolatek się nie prostytuuje. Seks z klientem za 50 zł (jak sam określiłeś stawkę) jest im całkowicie obcy. Nie oznacza to, że wszystkie one są święte, ale prostytucją się nie zajmują. Tak uważam.

Od początku występowałem zatem nie jako krytyk dostrzegania zjawiska, ale jako zdecydowany krytyk siania propagandy o połowie nastolatek zarobkujących przez prostytucję.
Gdyby tak było to po pierwsze co druga dziewczynka w liceum byłaby prostytutką, co jest bzdurą. A poza tym od początku zjawiska (i wspominanego filmu Galerianki) minęło już parę lat. Dziewczęta z tamtego pokolenia są właśnie młodymi żonami, matkami itd. Zatem wedle Ciebie co drugi młody Polak ma żonę ku...ę? To nie jest prawda! Właśnie - to nie jest prawda tylko jest to propaganda.
gabriel napisał(a):
Co wg Ciebie nalezy robic aby ten problem rozwiazac ? Udac ze nie istnieje czy dyskutowac o nim i pokazywac co jest zle ?

Dyskutować tak, żeby nie robić z siebie wała tylko wypadać wiarygodnie. Czyli dyskutować merytorycznie. Bez twierdzenie rzeczy niemożliwych. Nawet w raju seksualnym dla obrzydliwych turystów - Tajlandii - nie ma 50% prostytutek.

Pn lut 09, 2015 6:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi
Cytuj:
Zupełnie inną kwestią jest ocena ilościowa zjawiska. Od samego początku zdecydowanie odrzucałem twoją tezę jakoby 50% nastolatek ogółem i "niemal wszystkie" nastolatki chadzające do dyskotek prostytuowały się. W podlinkowanych materiałach nie ma informacji ilościowych tego typu. Doświadczenie podpowiada, że liczby takie są bardzo dalekie od prawdy i zdecydowanie krzywdzące dla większości nastolatek. Tak - nie mam wątpliwości, że większość nastolatek się nie prostytuuje. Seks z klientem za 50 zł (jak sam określiłeś stawkę) jest im całkowicie obcy. Nie oznacza to, że wszystkie one są święte, ale prostytucją się nie zajmują. Tak uważam.

Tak jak zwykle z kazdym problemem spolecznym , my oficjalnie widzimy tylko czubek gory lodowej
Naprawde uwazasz ze to co my widzimy to jest to dokladnie tak jak wyglada naprawde to zjawisko ?
Cytuj:
Ciebie co drugi młody Polak ma żonę ku...ę? To nie jest prawda! Właśnie - to nie jest prawda tylko jest to propaganda

Tego nie napisalem
Ale zerknij na to
http://nauka.newsweek.pl/jak-zdradzaja- ... 1,1,1.html
Zdradza 17 proc. kobiet i 28 proc. mężczyzn – wynika z pańskich badań. To dużo czy mało?

Pn lut 09, 2015 6:54 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Zdradza 17 proc. kobiet i 28 proc. mężczyzn. To dużo czy mało?

No i weszliśmy na poziom konkretów. Super.
17% kobiet zdradza. To dużo, bo nie powinna zdradzać żadna, ale to wyraźnie mniej niż w innych krajach europejskich.
Zdrada małżeńska jest czymś okropnym i obrzydliwym, ale bez wątpienia łatwiej się zdecydować na zdradę czy łatwiej się zaplątać w zdradę niż podjąć decyzję o zarobkowaniu na życie uprawianiem prostytucji. Sądzę zatem, że znacznie mniej kobiet prostytuuje się niż zdradza. Nie wiem szczerze mówiąc czy te 17% podzielić przez 10, czy przez 20 i do tego przydały by się nam jakieś badania ilościowe (a nie tylko pokazujące problem). Nie będę się więc spierał czy prostytutek jest 1,7% czy 0,8% czy jeszcze jakaś inna liczba. Ale to jest poziom realny. Wychodziło by, że na każde 10 czy 20 niewiernych kobiet (czasem zdradza taka jeden raz, czasem po alkoholu puściły hamulce, czasem z innego dziwnego powodu, a czasem zdradza z premedytacją i z wieloma partnerami - pewnie różnie bywa) przypada 1 prostytutka. Może proporcje są 50:1?

W każdym razie przytoczone dane i realistyczny ogląd świata sugerują raczej (nie dowodzą), że prostytucji nie uprawia 50% nastolatek.

Ale teraz już nie mamy "propagandy" więc zaśmiecamy ten wątek OT. I co z tym zrobimy? Zgłaszamy do moderacji?

Pn lut 09, 2015 8:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi
Cytuj:
17% kobiet zdradza. To dużo, bo nie powinna zdradzać żadna, ale to wyraźnie mniej niż w innych krajach europejskich

17 % dotyczy kobiet a nie nastolatek bo o nastolatkach jest nasza dyskusja
Cytuj:
Sądzę zatem, że znacznie mniej kobiet prostytuuje się niż uprawia prostytucję

Aha czyli posiadania sponsora np szefa z pracy to prostytuowanie sie a uprawianie prostytucji to co innego tak ?
Cytuj:
W każdym razie przytoczone dane i realistyczny ogląd świata sugerują raczej (nie dowodzą), że prostytucji nie uprawia 50% nastolatek

To prawda , ale sa pewne poszlaki
Jesli 17 % zameznych a wiec zwiazanych przysiega malzenska ,dojrzalych i przynajmniej teoretycznie odpowiedzialnych kobiet idzie w tango , to jaki jest % niestabilnych , niedojrzalych i niezwiazanych malznestwem nastolatek ?
To jest pytanie na ktore musisz sobie sam odpowiedziec

Wt lut 10, 2015 12:52 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
gabriel napisał(a):
Aha czyli posiadania sponsora np szefa z pracy to prostytuowanie sie a uprawianie prostytucji to co innego tak ?

"Sponsoring" = prostytucja. Nie mylić z prawdziwym sponsoringiem np. w sporcie czy kulturze.
Gabriel - pomyłki zdarzają się każdemu. Poprosiłem moderację o poprawienie mojego postu więc spójrz powyżej o co chodziło.
Napisałem omyłkowo dwa razy słowo "prostytuować się", a powinno być "Sądzę zatem, że znacznie mniej kobiet prostytuuje się niż zdradza.".

Istotą mojej wypowiedzi było pokazanie, że choć zdrada jest obrzydliwa to jednak prostytucja jest czymś bez porównania większego kalibru. Skoro zdrada (czasem tylko jednorazowa i nie do końca świadoma - np. po alkoholu na imprezie firmowej) zdarza się 17% kobiet to prostytucja na pewno dotyczy znacznie mniejszego odsetka. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę niedojrzałość nastolatek.

No i pomyśl o ostatniej kwestii jaką poruszyłem. Jeśli połowa nastolatek z czasów kręcenia filmu Galerianki uprawiała prostytucję, to teraz te dziewczyny są młodymi mamami i żonami, czyli połowa młodych mężów ma żony k...wy. Naprawdę tak sądzisz? Serio myślisz patrząc na ulicy albo na placu zabaw, że co druga młoda mama jest byłą prostytutką?
Wg. mnie to jest właśnie propaganda.

Wt lut 10, 2015 8:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi
Cytuj:
No i pomyśl o ostatniej kwestii jaką poruszyłem. Jeśli połowa nastolatek z czasów kręcenia filmu Galerianki uprawiała prostytucję, to teraz te dziewczyny są młodymi mamami i żonami, czyli połowa młodych mężów ma żony k...wy

Nie , jesli te kobiety juz zamknely za soba ten rozdzial w zyciu a wiec sa wierne to te kobiety nie sa prostytutkami nawet jesli robily to wczesniej jako mlode dziewczyny
Cytuj:
Naprawdę tak sądzisz? Serio myślisz patrząc na ulicy albo na placu zabaw, że co druga młoda mama jest byłą prostytutką?

Jesli jako dziewczyna dala tylka za lepsze markowe ciuchy albo telefon to byl to tylko glupi epizod w ich mlodych latach i byc moze tego obecnie zaluje

Zawi , musisz zrozumiec jedno ...ja nie podejmuje sie sadzic pojedynczych osob i ich zachowania .Ja patrze na to zjawisko z punktu widzenai spolecznego bardziej pod katem statystyki ze morlanosc mlodziezy strasznie upadla
Ale napewno nie mam ochoty oceniac jakies Anny Kowalskiej czy Kaski Wisniewskiej

Wt lut 10, 2015 8:11 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ależ te 50% to wynik łagodnie mówiąc optymistyczny. Obstawałbym przy 70-75%. Mniej więcej tyle nastolatek dzisiaj się prostytuuje, tj. w taki czy inny sposób oddaje za takie czy inne dobra materialne.
Dane o zdradach małżeńskich są jeszcze bardziej zaniżone, ale obecnie nie mam dostępu do odpowiednich źródeł, by je skorygować.
gabriel napisał(a):
Nie , jesli te kobiety juz zamknely za soba ten rozdzial w zyciu a wiec sa wierne to te kobiety nie sa prostytutkami nawet jesli robily to wczesniej jako mlode dziewczyny

gabriel napisał(a):
Jesli jako dziewczyna dala tylka za lepsze markowe ciuchy albo telefon to byl to tylko glupi epizod w ich mlodych latach i byc moze tego obecnie zaluje

Zadziwiająco lekkie podejście do takich czynów, w dodatku u katolika. Myślałem, że to ma większe znaczenie niż zapomniany incydent małoletniego podlotka. Że stosunki seksualne w młodym wieku, tak wypaczone i grzeszne pozostawiają na psychice i życiu wyraźne piętno. A jeśli była mowa o procederze, to do takiej niewiasty trwale przylgnęło miano wszetecznicy.

Cz lut 12, 2015 1:00 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astaroth napisał(a):
Ależ te 50% to wynik łagodnie mówiąc optymistyczny. Obstawałbym przy 70-75%.

W licytacji "kto da więcej" daję 100%. Każda dziewczyna to k...a. No i przegraliście - nikt mnie już nie przebije.
Tadam! Wygrałem! Jesteście mi winni talon na balon.

Cz lut 12, 2015 11:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astaroth
Cytuj:
Zadziwiająco lekkie podejście do takich czynów, w dodatku u katolika

Podejscie takie jak Jezusa kiedy powiedzial do prostytutki ratujac ja wczesniej przed ukamienowaniem " idz i nie grzesz wiecej " ...sprawa zakonczona pod warunkiem ze to sie nie powtorzy

Cz lut 12, 2015 3:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
zawi napisał(a):
Astaroth napisał(a):
Ależ te 50% to wynik łagodnie mówiąc optymistyczny. Obstawałbym przy 70-75%.

W licytacji "kto da więcej" daję 100%. Każda dziewczyna to k...a. No i przegraliście - nikt mnie już nie przebije.
Tadam! Wygrałem! Jesteście mi winni talon na balon.

Nie zauwazyles ze to byla podpucha z jego strony abysmy dalej sie klocili ?

Cz lut 12, 2015 3:22 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona