Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn sie 10, 2020 6:52 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Antykatolicka propaganda 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Antykatolicka propaganda
Dyskusję zamknąłem gdyż licytację wygrałem, podpucha dalej nie jest potrzebna. Można już dalej w miarę merytorycznie, bo troll został nakarmiony i smacznie śpi.

Cz lut 12, 2015 5:15 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W licytacji "kto da więcej" daję 100%. Każda dziewczyna to k...a. No i przegraliście - nikt mnie już nie przebije.

Moje wnioski oparte były na rzetelnych źródłach, a Ty tu próbujesz być zabawny. Oprócz tego zrobiłem osobiście ankietę i wyszło 14 na 20 panienek (wiek licealny), czyli 70%, chociaż wiadomo wynik może być niedokładny przy niewielkiej grupie badanej, wliczając w to oszustwa.
Cytuj:
Podejscie takie jak Jezusa kiedy powiedzial do prostytutki ratujac ja wczesniej przed ukamienowaniem " idz i nie grzesz wiecej

Dobra odpowiedź. Powiedz mi tylko co sądzisz o wpływie tych grzechów na psychikę młodej białogłowy i czy w przypadku niewierzącej, która się nie wyspowiada, dalej będzie ona nierządnicą?
Cytuj:
Nie zauwazyles ze to byla podpucha z jego strony abysmy dalej sie klocili ?

Niezupełnie. Zauważ, że pan zawi sam wcisnął w Twoje usta owe 50% i zażarcie z tym walczył. Ty jedynie nie zaprzeczyłeś. Nikt nie podał źródeł swoich rewelacji o owej połowie prostytuujących się nastolatek, tylko jakieś niejasne domysły, wnioski oparte na intuicji. Dlatego pragnę zauważyć, że moje badanie jest już merytorycznie wartościowszym źródłem informacji.
Cytuj:
bo troll został nakarmiony i smacznie śpi.

Po prymo wypraszam sobie, po drugie prymo nie śpi. A że nie odpowie natychmiast to wina strony, która wszystkie me nowicjatu wiadomości surowym okiem moderacji poddawać każe. A moderacja nieśpiesznie jakoś powinność swą wykonuje.
Ale do meritum faktycznie warto powrócić.
Antykatolicka propaganda istnieje. Istnieje też silna propaganda antymuzułmańska, antyprawicowa, antylewicowa, antyateistyczna i wszystkie inne. Naturalnie, że katolicy będą dostrzegać najwyraźniej tę, która bezpośrednio w nich godzi, bo gra na ich uczuciach. Lewacy dostrzegną antylewacką, ateiści antybezbożną itd. Nie jest to odkryciem Atlantydy. Zwykle nasilenie propagadny jednej strony wywołuje reakcję strony antagonistycznej i tak się gryzą jak wściekłe psy, uciekają do tanich chwytów, stereotypów, uprzedzeń, niesprawdzonych informacji, uproszczeń, pochopnych wniosków.

So lut 14, 2015 7:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Astaroth napisał(a):
A moderacja nieśpiesznie jakoś powinność swą wykonuje.

Moderacji wychodził brat syjamski a w zasadzie dwóch i czekała cierpliwie na wyjaśniającego maila. Dopuściła wypowiedź mając oko na pozostałych potencjalnych braci. Jeden z nich nawet genetycznie odziedziczył takie same zdolności stylistyczne, drugi to genetyczny beksa.
viewtopic.php?p=972121#p972121

So lut 14, 2015 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A może by tak się tej propagandzie przyjrzeć i okaże się snem pijanego wariata ?
Iluzja i mit ?

So lut 14, 2015 8:38 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Astaroth napisał(a):
A moderacja nieśpiesznie jakoś powinność swą wykonuje.

Moderacji wychodził brat syjamski a w zasadzie dwóch i czekała cierpliwie na wyjaśniającego maila. Dopuściła wypowiedź mając oko na pozostałych potencjalnych braci. Jeden z nich nawet genetycznie odziedziczył takie same zdolności stylistyczne, drugi to genetyczny beksa.
viewtopic.php?p=972121#p972121

Odpisałem na maila z podaniem przyczyny. Tak się właśnie zastanawiałem, gdzie wysyłane są te potwierdzenia potwierdzeń postów, bo na privie ich nie dostrzegłem.
Takie same zdolności stylistyczne? A który tu taki zdolny? Nie piszę jednym stylem, czasem naśladuję, czasem parodiuję, toteż i w błąd wprowadzić się zdarzy nawet najwybitniejszych znawców lingwistyki.
A płaczek? Oj nie, to już nie moja domena.
</offtop>
kiedyś art-33 napisał(a):
A może by tak się tej propagandzie przyjrzeć i okaże się snem pijanego wariata ?

Tajemnicą poliszynela jest nierzadka wrogość przeciwników ideologicznych. Jak i fakt, że neutralnych "dziennikarzy", obiektywnych obserwatorów i sędziów sprawiedliwych nie widać, jako krople pojedyncze są oni w morzu ludzi z ideologią, czyli wierzących w coś i posiadających własne zdanie.
Kolejna sprawa to nadwrażliwość widoczna zwłaszcza, gdy temat schodzi na kwestie religijne i polityczne. Wystarczy przejrzeć ten dział forum.

So lut 14, 2015 9:13 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Astaroth napisał(a):
pan zawi sam wcisnął w Twoje usta owe 50% i zażarcie z tym walczył

1) Pan zawi nie jest panem - na forum takie zwyczaje. Na szczęście.

2) Nie wcisnął w usta gabriela tylko zamienił słowo "połowa" na liczbę 50%, bo w liczbach czuje się lepiej niż w słowach. A jeśłi masz wątpliwości czy gabriel faktycznie jest autorem twierdzenia o tej połowie to już musisz sam doczytać stosowny wątek. W każdym razie on sam nie tylko nie zaprzeczał, że tak napisał, ale nawet to literalnie powtórzył.

3) Walczył, bo to nie jest prawdą, że 50% (połowa jak kto woli) nastolatek się trudni prostytucją. To propaganda upadku moralności charakterystyczna przez całe wieki dla osób podstarzałych, które nie potrafią się pogodzić z faktem, że zmienia się świat. A moim zdaniem gabriel nie jest podstarzały - choć go nie znam osobiście więc mogę się mylić - więc ma szanse trzeźwo spojrzeć na świat.

So lut 14, 2015 10:52 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
1.Przepraszam, chciałem zabrzmieć grzeczniej.
2.Przepraszam, prześledziłem pobieżnie wypatrując tego pisiont i tak wyszło. Teraz też nie sprawdzałem, leń jestem i na słowo uwierzę.
3. Ładnie powiedziane. Chciałem wskazać, że spieranie się o coś tak oczywistego nie ma sensu, dlatego doprowadziłem to do absurdalnej groteski 75%. I niejako cel osiągnąłem. Można zakładać, że nieco ponad połowa kobiet traci dziewictwo w wieku nastoletnim (do 19 lat)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Inicjacja_seksualna
51% w grupie 17-19, czyli część z tych 17 i 18 latków jeszcze zdąży pochędożyć zanim przestaną być "nastolatkami".
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/polskie-dziewczeta-wyprzedzaja-chlopcow-w-inicjacji-seksualnej/bp1yg
Tutaj badanie wskazało po zsumowaniu 51,8% zdeflorowanych dziewcząt do 18 roku życia.

Z czego za pieniądze robi to margines, osoby z rodzin patologicznych, dotknięte niską inteligencją, problemami i biedą. Widać więc, że tamto stanowisko, niepodparte niczym nie jest warte komentowania. Chociaż daleki byłbym też od świętej wiary w takie statystyki.

So lut 14, 2015 11:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czy naprawdę szanowni dyskutanci nie zechcieliby wrócić do tematu antykatolickiej propagandy i ponatrząsać się trochę nad jej bezzasadnością oraz wyrządzanymi szkodami? Z przyjemnością bym poczytał o tym niepokojącym zjawisku!

Pn lut 23, 2015 7:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):
Czy naprawdę szanowni dyskutanci nie zechcieliby wrócić do tematu antykatolickiej propagandy i ponatrząsać się trochę nad jej bezzasadnością oraz wyrządzanymi szkodami? Z przyjemnością bym poczytał o tym niepokojącym zjawisku!

Tak postawione pytanie pozostanie raczej bez odpowiedzi, bo odpowiedzi albo będą kuriozalne albo dotyczące jakiś marginalnych zjawisk. :)

Wt lut 24, 2015 3:43 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ale ja nadal nieśmiało marzę... Chciałbym usłyszeć wykładnię: jak to się dzieje, że w kraju po brzegi wypełnionym wierzącymi może w ogóle podnieść głowę hydra antykatolickiej propagandy?? Z czyjej inspiracji? Kto za to odpowiada? Jak to się dzieje, że pospólstwo nadstawia ucha, zamiast nakryć głowę pierzyną???

Wt lut 24, 2015 7:42 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czy bardzo cierpisz z tego powodu, że nikt nie daje się podjudzić do dolewania benzyny do Twojego ognia? Może połóż się na kozetkę u jakiegoś dobrego specjalisty i tam się wyżalisz.
Bo rozumiem, że problemem wg. Ciebie jest to, że nie chcemy zamykać się w fikcyjnym obozie oblężonym przez wyimaginowane potwory atakujące katolicyzm. No - nie chcemy. I co teraz? Rozpłaczesz się czy będziesz nadal próbował jątrzyć, żeby kogoś złapać w sidła?

Śr lut 25, 2015 12:28 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
A bo ja wiem... Z jednej strony mam ochotę poznać Waszą perspektywę, ale z drugiej strony niestety nie mogę powstrzymać się od drwin, które biorą się z moich ocen, że nazwa wątku jest nonsensowna.

Cytat z Wikipedii (pardon, nie chce mi sięgać po poważniejsze źródła): Propaganda (od łac. propagare – rozszerzać, rozciągać, krzewić) – celowe działanie zmierzające do ukształtowania określonych poglądów i zachowań zbiorowości lub jednostki, polegające na manipulacji intelektualnej i emocjonalnej (czasem z użyciem jednostronnych, etycznie niewłaściwych lub nawet całkowicie fałszywych argumentów).

Nie ma antykatolickiej "propagandy". Nie ma "lewactwa", do którego moderator Jockey zechciał odwołać się niedawno w innym wątku. Nie ma "mediów" - niby to oderwanych od społeczności - które szczują na katolicyzm.

Istnieją LUDZIE, którzy mają dość. Czego? Cóż, parę kwestii się znajdzie. Tyle że w Kościele (zarówno wyrażanym oficjalną hierarchią, jak i przez wiernych) nie ma woli by się zastanowić, skąd bierze się narastający opór LUDZI przeciwko instytucji Kościoła. Nie przeciwko Bogu (choć to w pewnym, niewielkim stopniu również), tylko przeciwko Kościołowi.

To Ty mógłbyś mnie spytać, dlaczego mój ogień płonie sobie żwawo i kiedy mógłby zgasnąć. Bo może to się jednak nie wzięło znikąd? Może ludziom o coś chodzi?

Eee tam, łatwiej przecież myśleć, że to "propaganda" "lewactwa" i "mediów". My, katolicy i nasz Kościół, jesteśmy w perfekcyjnym porządku.

Śr lut 25, 2015 2:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cieplekluchy
Cytuj:
Istnieją LUDZIE, którzy mają dość. Czego? Cóż, parę kwestii się znajdzie

Tylko ze istnieja tez ludzie a powiedzialbym ze nawet jest ich wiecej maja dosc paru kwestii ktore wy proponujecie
No i jak to pogodzic ?

Śr lut 25, 2015 2:58 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Jakie "Wy"? Do mnie możesz mówić per "Ty".

Widzisz przyjacielu, jeszcze nie zdążyłem nic zapostulować w tym wątki. Nic. Żadnej sugestii. Żadnego konkretnego zarzutu.

A Ty już wiesz, o co "nam" chodzi. Paradne.

Śr lut 25, 2015 3:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
CiepleKluchy napisał(a):
Jakie "Wy"? Do mnie możesz mówić per "Ty".

Widzisz przyjacielu, jeszcze nie zdążyłem nic zapostulować w tym wątki. Nic. Żadnej sugestii. Żadnego konkretnego zarzutu.

A Ty już wiesz, o co "nam" chodzi. Paradne.

Ale mnie nie chodzi o Twoje poglady ale o grupe ludzi w imieniu ktorych zabierasz glos piszac
Istnieją LUDZIE, którzy mają dość. Czego? Cóż, parę kwestii się znajdzie
Stad to moje "WY" do Ciebie

Śr lut 25, 2015 3:06 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona