Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 15, 2019 9:31 pm

Mateusz 14 , objawienia 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Mateusz 14 , objawienia
""A tych, którzy jedli, było około pięciu tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. 22 Zaraz też Jezus przymusił swoich uczniów, aby wsiedli do łodzi i wyprzedzili go na drugi brzeg, a on tymczasem odprawi tłumy. 23 A odprawiwszy je, wszedł sam na górę, aby się modlić. A gdy nastał wieczór, nadal był tam sam. 24 Łódź tymczasem była już na środku morza, miotana przez fale, bo wiatr był przeciwny. 25 Lecz o czwartej straży nocnej przyszedł do nich Jezus, idąc po morzu.
26 A uczniowie, gdy ujrzeli go idącego po morzu, przerazili się i powiedzieli: To zjawa! I krzyknęli ze strachu. 27 Ale Jezus zaraz do nich powiedział: Ufajcie, to ja jestem! Nie bójcie się! 28 Piotr odezwał się do niego: Panie, jeśli to jesteś ty, każ mi przyjść do siebie po wodzie. 29 A on powiedział: Przyjdź! I Piotr, wyszedłszy z łodzi, szedł po wodzie, aby przyjść do Jezusa. 30 Lecz widząc gwałtowny wiatr, zląkł się, a gdy zaczął tonąć, krzyknął: Panie, ratuj mnie! 31 Jezus natychmiast wyciągnął rękę, uchwycił go i powiedział: Człowieku małej wiary, dlaczego zwątpiłeś?
32 A gdy wsiedli do łodzi, wiatr się uciszył. 33 Ci zaś, którzy byli w łodzi, podeszli i oddali mu pokłon, mówiąc: Naprawdę jesteś Synem Bożym " - Ewangelia Mateusza 14:21-33 Uwspółcześniona Biblia Gdańska

Bardzo ciekawa scena moim zdaniem. Tyle razy czytałem ten fragment, ale w dopiero niedawno dane mi było zobaczyć to : uczniowie widzą postać Pana Jezusa i słyszą Jego głos, a jednak nie wierzą że to On !!!
Dlatego też Piotr testuje i mówi : ,,jeśli to ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie"

Kto ma moc aby przybrać inny wygląd i nawet podrobić czyjś głos ?? - demony. " - żródło : http://mieczducha888.blogspot.com/2015/ ... -swoj.html

Co sądzicie o tej sytuacji i ogólnie o zmienianiu wyglądu przez demony. :?: :?:

.

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI

So lut 07, 2015 8:32 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mateusz 14 , objawienia
Ten kto będzie zajmował się, tylko tym co niezbędne, nie ma szans być zwiedzony, czy to przez demony, czy cokolwiek, jakąś niejasną okoliczność.
Natomiast ci którym nie wystarcza tego czym żyją ciągle szukają nowinek, łatwo jest wejść w ślepą uliczkę.

N lut 08, 2015 10:59 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Ja bym zwrócił uwagę na intencje, motywacje. Dlaczego mam zajmować się tylko tym co niezbędne? Rzeczywistość jest zbyt ciekawa i pociągająca - póki co :wink: - żeby zajmować się wyłącznie tym co niezbędne. To banał ale prawdziwy banał. Byleby się nie zafiksować na jakiejś iluzji! W zasadzie pisanie na katolik.pl jest zbędne i w dodatku można zostać zwiedzionym np. przez trolle.

N lut 08, 2015 11:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak szary, czytając twoje wypowiedzi, widać poszukiwanie i to w kierunku budowania. Ja natomiast jak już się w jednym zgadzamy, zaznaczę że. Jest coś, co może nam świat duchowy zasłonić. Pomimo że dotyczy tego, o czym duchowo myślimy. A mianowicie, chodzi o to w religijnej wierze w Boga, by widzieć prawdę. Elementem tej prawdy są też zagrożenia. W wierze mówimy o Apokalipsie, Armagedonie. Natomiast jest to prawda, lecz w sposób abstrakcyjny wypowiedziana. Tymczasem w realu, możemy nie widzieć prawdziwego problemu do zagłady prowadzącego. No bo szukamy gdzie indziej, gdzieś w opisach i ich rozumieniu. A chodzi o to że uczestnicząc w życiu, na zasadach dyktowanych poprzez systemy władzy, zmierzamy dokładnie w kierunku, o którym rozważamy przez wiarę. Tu nie trzeba objawień, tu trzeba otwartych oczu i rozumu. A żyją ludzie widzący sprawy tego świata, we właściwym świetle. Na przykład, jest taka osoba pan Maciej Popkiewicz, który napisał książkę, "Świat na rozdrożu." Temat zupełnie nie wesoły, lecz rzeczowo i chłodno oceniający, jak sobie szkodzimy, niemal beznadziejny, typu apokalipsa. Ja całej książki jeszcze nie czytałem, lecz słyszałem na żywo autora w TVN Biznes, oraz czytałem różne wypowiedzi o książce i temacie. Oto ling, http://lubimyczytac.pl/ksiazka/150171/swiat-na-rozdrozu Jest jednak zdaniem autora realna możliwość że do tego nie dojdzie. bo wszystko zależy od nas samych, już teraz, innej drogi nie ma. Tu w nasz sens życia wpisuje się, działanie czy tego chcemy czy nie. Innej drogi nie ma jak ratować świat, nasz świat. Czy nie o tym mówi Biblia?
Czy nie do tego wzywają ojcowie Kościoła? Czy nie o tym pisze wspomniany autor, tylko już w realnej ocenie tego co jest teraz? Trzeba tylko za tym pójść, nie szukać objawień, ratunku gdzieś tam, tylko trzeba samemu się za ratowanie brać. Poprzez uciekanie od niepotrzebnej konsumpcji poczynając, tak bez końca usprawniając to, co zżera nasze wspólne dobro, tą ziemie i jej bogactwa.

N lut 08, 2015 12:58 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
JANA 17:17 napisał(a):
Co sądzicie o tej sytuacji i ogólnie o zmienianiu wyglądu przez demony. :?: :?: .

Pewnie nie jeden raz już w życiu spoglądałeś daleko w morze widząc jak płynie statek, jeśli jest on daleko i płynie w Twoją stronę to zazwyczaj najpierw widać jakiś jego jakby zarys mglisty, potem dopiero kiedy statek jest coraz bliżej nas dostrzegamy dokładniejszy kształt, a potem już konkretnie co to płynie... tak samo myślę uczniowie niewiele widzieli najpierw jak Jezus się do nich zbliżał, gdyż oni już dużo wcześniej odpłynęli, więc takie ich pytania, tym bardziej że po raz pierwszy Jezus wówczas szedł po wodzie były normalne, sam pewnie byś się mocno zdziwił i zaczął rozmyślać głośno co to porusza się w Twoja stronę itp. próbowanie zmieniać to wydarzenie na zauważenie ducha czy demona jest grubo przesadzone i fałszywe.
Jeśli natomiast pytasz o demony i ich zmienny wygląd to odrębny inny temat, który też nie rozumiem zbytnio czemu Ciebie dziwi, gdyż przecież są to zazwyczaj nieprzyjazne człowiekowi duchy, które lubią "płatać figle" a do tego każdy ich sposób i możliwość jest im dobra, jeśli przynosi zamierzony nam zły efekt...

N lut 08, 2015 6:35 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Ten kto będzie zajmował się, tylko tym co niezbędne, nie ma szans być zwiedzony, czy to przez demony, czy cokolwiek, jakąś niejasną okoliczność.
Natomiast ci którym nie wystarcza tego czym żyją ciągle szukają nowinek, łatwo jest wejść w ślepą uliczkę.

Z pewnością prawdą jest że poszukiwania wciąż nowych doznań i przeżyć, dla emocji i zaspokojenia próżności, nie jest dobrą rzeczą. I Szatan może to wykorzystać, żeby uwaga człowieka skupiła się na fajowych efektach, a nie na Bogu. Bo on jest bardzo sprytny, i nawet poprzez dobre rzeczy potrafi odwrócić uwagę, od Stwórcy na stworzenie...
Myślę jednak że Twój wniosek, jest zbytnio uproszczony. Bo niebezpieczeństwo ze strony ojca kłamstwa, może czaić się nawet w prozaicznych sprawach. Nic i nigdy, nie zwalnia nas z czujności.

Śr lut 11, 2015 4:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak -asertywny zgoda, szatan może więcej aniżeli my się spodziewamy.
Tylko że my nie damy rady tego wiedzieć i się przed tym bronić.
Natomiast to może Bóg, trzeba się do niego zwracać o obronę. Tyle może człowiek.

Śr lut 11, 2015 5:21 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
witoldm napisał(a):
Tak -asertywny zgoda, szatan może więcej aniżeli my się spodziewamy.
Tylko że my nie damy rady tego wiedzieć i się przed tym bronić.
Natomiast to może Bóg, trzeba się do niego zwracać o obronę. Tyle może człowiek.

Jedyny sposób podaje na przykład ten wers „  Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni! „ [Jak 4;8]. Należy być zdeterminowanym i radykalnym ! a wówczas Zły nie będzie mieć szansy !

Śr lut 11, 2015 6:41 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Lepton napisał(a):
JANA 17:17 napisał(a):
Co sądzicie o tej sytuacji i ogólnie o zmienianiu wyglądu przez demony. :?: :?: .

Pewnie nie jeden raz już w życiu spoglądałeś daleko w morze widząc jak płynie statek, jeśli jest on daleko i płynie w Twoją stronę to zazwyczaj najpierw widać jakiś jego jakby zarys mglisty, potem dopiero kiedy statek jest coraz bliżej nas dostrzegamy dokładniejszy kształt, a potem już konkretnie co to płynie... tak samo myślę uczniowie niewiele widzieli najpierw jak Jezus się do nich zbliżał, gdyż oni już dużo wcześniej odpłynęli, więc takie ich pytania, tym bardziej że po raz pierwszy Jezus wówczas szedł po wodzie były normalne, sam pewnie byś się mocno zdziwił i zaczął rozmyślać głośno co to porusza się w Twoja stronę itp. próbowanie zmieniać to wydarzenie na zauważenie ducha czy demona jest grubo przesadzone i fałszywe.
Jeśli natomiast pytasz o demony i ich zmienny wygląd to odrębny inny temat, który też nie rozumiem zbytnio czemu Ciebie dziwi, gdyż przecież są to zazwyczaj nieprzyjazne człowiekowi duchy, które lubią "płatać figle" a do tego każdy ich sposób i możliwość jest im dobra, jeśli przynosi zamierzony nam zły efekt...

nigdy nie byłem nad morzem :) , oni dokładnie widzieli Pana i wyraźnie słyszeli Jego słowa, ale nie wierzyli że to On.
Moim zdaniem uważali e to demon przybrał wygląd

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI

Cz mar 05, 2015 11:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jana
To twoja ocena sytuacji z przed wielu lat.
Nie pozbawiona wad, bo sugeruje że od razu wiedzieli że to demon.
Nie sadzę by demony miały tak wyraźny, na pierwszy rzut oka obraz.
A i ludzie bardzo się nie zmienili, widzą najpierw niewyraźnie, by stopniowo poznawać.
Dlatego -Lepton posłużył się, opisem patrzenia na morze, czegoś odległego niezbyt wyraźnego i stopniowo poznawalnego.
Demonem by ta zjawa była, gdyby było tak, raz widzieli by była, taka postać jako Jezus prawdziwy, innym razem byłby to ktoś podobny, lecz jakiś szczegół by go różnił od prawdziwego Jezusa.
Ten podobny jest wtedy demonem. Kimś kto Jezusa udaje, naśladuje.

N mar 08, 2015 10:53 am
Zobacz profil WWW