Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 14, 2019 4:24 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Fronda już wie! 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Fronda już wie!
A to w związku z tym, że jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, może lepiej jest milczeć? Myślisz, że jak przytoczysz jakieś poetyzowane wersy z Biblii i rzucisz jakiś mglisto brzmiący frazes, to ktoś potraktuje to poważnie? Tak jak powiedziałem, ja sobie budyń nazwę Bogiem. I będzie to tak samo sensowne, jak Twoje wypociny.

So lut 21, 2015 11:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Thunder napisał(a):
A to w związku z tym, że jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, może lepiej jest milczeć?

Hehe ,jesteś już trzecią osobą z pośród tych ,które uważają się za niewierzące ,czyli powiedzmy - za bojowników jedynej słusznej sprawy - która to wskazuje wierzącym "właściwą" katolicką postawę.
Dziękuję wezmę to pod rozwagę.

Cytuj:
Myślisz, że jak przytoczysz jakieś poetyzowane wersy z Biblii i rzucisz jakiś mglisto brzmiący frazes, to ktoś potraktuje to poważnie?

Myślę ,że żartów raczej nigdy nie traktuje się poważnie. :D
A propos mglisto brzmiących frazesów ,nie wiem czemu się tak nimi [żartami] przejmujesz, przecież wszystko to budyń.Nieprawdaż ?

Cytuj:
Tak jak powiedziałem, ja sobie budyń nazwę Bogiem. I będzie to tak samo sensowne, jak Twoje wypociny.

A jak to się ma do Twojej cennej rady ,zawartej w pierwszym zdaniu ?
Wygląda na to ,że niewierzący szczodrze nimi [radami] szafują ,samemu nie zamierzając palcem w ich kierunku kiwnąć. ;)

Ot jakie to ja mam dzisiaj szczęście na forum.
Pozdrawiam cię przyjacielu i obyś się już tak nie gorączkował ,bo doprawdy nie ma o co.

N lut 22, 2015 12:00 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Thunder napisał(a):
A to w związku z tym, że jeśli nie masz nic konkretnego do powiedzenia, może lepiej jest milczeć? Myślisz, że jak przytoczysz jakieś poetyzowane wersy z Biblii i rzucisz jakiś mglisto brzmiący frazes, to ktoś potraktuje to poważnie? Tak jak powiedziałem, ja sobie budyń nazwę Bogiem. I będzie to tak samo sensowne, jak Twoje wypociny.

Wersja kpiarska:
Czy nie szkoda Twojego cennego czasu, Maestro, na usiłowanie nawracania na ateizm na portalu należącym do katolików?

Wersja bezpośrednia:
Nie uczyli Cię że jak się jest w gościach, należy się dostosować do gospodarzy, by nie wyjść na.. (dopisz sobie)?

N lut 22, 2015 1:27 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
@Józek
Czyli innymi słowy stać Cię tylko na kiepskie żarty, a nie na konkrety. OK.
@PeterW
Ja nikogo na nic nie nawracam. A czasu w weekend mam wystarczająco dużo, żeby napisać 3 zdania w jednym poście.
No i przecież się dostosowałem. Patrz: budyń.

N lut 22, 2015 1:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Czyli innymi słowy stać Cię tylko na kiepskie żarty, a nie na konkrety. OK.

A co byś chciał konkretnie usłyszeć ode mnie ?

Budyń składa się mleka.

Czy nie o taki poziom zabiegasz ?

Stać cię pewnie i na więcej.

W każdym człowieku ,tkwią niezbadane ,a zarazem ogromne pokłady energii ,talentów ,mądrości ,i wszelkiego rodzaju wzniosłych uczyć o których nawet nie mamy pojęcia.Z tym budyniem ,to już przestań.Nie jest to jakaś wzniosła myśl ,którą należy się szczycić.Jest to raczej rysa ,skaza ,pęknięcie na Twoim pięknym człowieczeństwie.

N lut 22, 2015 2:37 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie bajdurz, ot co.
Dobrze wiesz, o co chodzi z budyniem.
Lepiej napisz jak będzie wyglądało Piekło i co ma to wspólnego z Bogiem będącym rzeczywistością(albo budyniem, co wolisz).

N lut 22, 2015 3:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
E tam , piekła nie ma hulaj dusza.Po co o nim mówić ?

Zresztą nie poprzez strach Bóg zechciał przyjść do człowieka ,ale poprzez miłość.To ze względu na miłość do Boga ,a nie strach ,ludzie wierzący są w stanie opanować swoje złe skłonności ,wygasić popędy ,lub - jak to już w swoim ciężkim do zrealizowania postulacie nakreśliłeś - milczeć wówczas ,gdy jest się np. obrażanym.Wiara jest więc pięknym bogactwem które wielu, niczym zaginiony skarb - w sobie odkryło.Nie da się podzielić owym skarbem z kimś ,kto go nie chce i usilnie odrzuca.Nie da się ,ale też i nie można przemóc [woli] gwałtem ,na siłę ,lub też nachalną nigdzie nie prowadzącą paplaniną.Należy ją [wolę] drugiego człowieka w pełni uszanować ,co też ja i wielu podobnych mi czyni.Szanujmy się wzajemnie w tym co mamy ,a także w tym czego nie mamy.Nie ma potrzeby ,abyś afiszował się swoją nie wiarą nieustannie przyrównując ją do budyniu.W taki sposób nie wystawiasz świadectwa o samym sobie ,o tym kim jesteś ,jakie masz przekonania i w co wierzysz ,lub lepiej - w co nie wierzysz.Pisząc w taki sposób o wierze ,która jest dla wielu cennym skarbem ,perłą którą nabyli rezygnując dla niej ze wszystkiego, uderzasz w tych ,którzy ją [wiarę] mają.

Wielu nie wierzących ludzi tu na forum rozumie tak ,iż aby ukazać wyższość ,lub choćby równość niewiary - wierze ,postępują oni w sposób podobny ,w jaki postępują ludzie wierzący.Okazują więc i nam wzajemny szacunek ,kulturę ,opanowanie i wszystko to co zawiera się pod szeroko pojmowanym pojęciem - moralności.

Czemu Ci o tym mówię ? Czemu się zatrzymałem przy Tobie "bajdurząc" ;) ? Moja wiara ,poucza mnie o tym ,iż widząc człowieka ubogiego ,patrząc moimi oczami - nagiego ,nie wolno przejść obok niego obojętnie ,ale go przyodziać.Skarb ,zawsze idzie w parze z królestwem.Jeśli jednak nie chcesz założyć szat Królewskich ,pozwól założyć , zgódź się chociaż na te ,które wielu podobnych Tobie nie wierzących tutaj nosi. ;)

N lut 22, 2015 11:44 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Chyba zbytnio się zasugerowałeś tym budyniem. To była jedynie odpowiedź na stwierdzenie, że rzeczywistość jest Bogiem(czy jakkolwiek rozumiesz ten dziwaczny cytat). Tak jak napisałem, mogę sobie nazywać w ten sposób cokolwiek i nie będzie to nosiło w sobie żadnych treści.
Załóżmy przez moment, że Bóg istnieje. Ktoś tutaj napisał, że Piekło to stan odłączenia od Boga. Jeśli ktoś, tak jak ja, żyje sobie w swoim bezbożnym świecie, jak ma rozumieć "stan odłączenia od Boga"? Jeśli piszesz: "Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”, przywołujesz jedynie mglisty cytat, który w tym kontekście brzmi co najmniej śmiesznie. Czyli co, ja dłubiąc w nosie, robię to w Bogu? Czym się będzie różniło moje obecne dłubanie w nosie od dłubania w nosie w Piekle?

Jedno muszę Ci przyznać, okazujesz naprawdę sporą pychę, jeśli myślisz że Twoje protekcjonalne podejście do mnie jest właściwe. Myślisz, że jak będziesz udawać jakiegoś dobrotliwego kaznodzieję i opowiadać bajkę za bajką, to mnie do czegoś przekonasz? Ten temat jest o piekle i dobrze by było, jakbyś się na tym skupił, a nie na wymyślaniu jaki to ja nie jestem zły, niemoralny, niekulturalny itp.

N lut 22, 2015 3:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek
Cytuj:
Czy spotkałeś się tu na forum z postawą osoby wierzącej ,która manifestowała by swoją wiarę w podobny sposób jak Ty manifestujesz swoja nie wiarę?

To jest typowa reakcja na lek zwiazany z mozliwoscia istnienia piekla ktory to wlasnie lek wymieszany jest z wlasna pycha i samolubstwem

Stad takie nerwowe reakcje.Nic w tej sytuacji do niego nie dotrze dopuki sam sobie z tym nie poradzi
Dyskusja na ten temat jest bez sensu z kims takim

N lut 22, 2015 4:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadal nie dowiedziałem się od Ciebie ,czym kierowałeś się ,przychodząc tu na forum?

Thunder napisał(a):
Czym się będzie różniło moje becne dłubanie w nosie od dłubania w nosie w Piekle?

Przecież piekła nie ma.Po co się o to cięgle pytasz ? Gdyby piekło było ,to by też znaczyło ,że i niebo istnieje.Chyba że ... nie ,no nie mów mi ,że zakładasz i jego istnienie.Słuchaj ,nie ma piekła i nie ma nieba ,a jedyne co nas czeka ,to rozkład kości i robactwo.To akurat wiemy na pewno bez dobrodusznych bajeczek Jozka.

Cytuj:
Jedno muszę Ci przyznać, okazujesz naprawdę sporą pychę, jeśli myślisz że Twoje protekcjonalne podejście do mnie jest właściwe. Myślisz, że jak będziesz udawać jakiegoś dobrotliwego kaznodzieję i opowiadać bajkę za bajką, to mnie do czegoś przekonasz?

Wszyscy katolicy są tacy pyszni jak ja.W zasadzie słyszałem juz w uogólnieniu nie raz ,że za całym złem świata stoi własnie papież i katolicy.To też jest ,kolejna rzecz której nie rozumiem.Czemu to zawitałeś na to forum ,pełne jadu ,żmij i zepsucia ? Po co przy tym się afiszujesz swoim brakiem wiary i co ciekawe - mimo wszystko chcącemu Ci usłużyć kelnerowi - zarzucasz pychę i protekcjonalność?
Pysznie acz z gracją, pozostaje mi się po tym poście wycofać z Twojej niczym nie zmąconej racji o własnej nieomylności i poprawności.

Cytuj:
Ten temat jest o piekle i dobrze by było, jakbyś się na tym skupił, a nie na wymyślaniu jaki to ja nie jestem zły, niemoralny, niekulturalny itp.

Tylko po co ? Tam na dole jest wątek "straszenie dzieci piekłem". Po co mówić o piekle ? Piekła nie ma ,Boga nie ma ,ludzie wiedzą wszystko lepiej.Kościół przez wieki wymyślał legendy o świętych ,o Bogu , o złu.
Gdzie tu jest płaszczyzna do rozmowy ?Nie ma.Została wypchnięta i zajęta przez ludzkie ego.Ja z Tobą ,ani z nikim kto nie chce wierzyć ,nie rozmawiam o wierze w Boga.Kolejny raz Ci to tłumaczę i kolejny raz stawiam przed nosem.Przecież my nie chcemy słuchać ,my dzisiaj wolimy mówić.Mówcie więc o czcigodni niewierzący ,mówcie na forum wiary o własnej - jakże uwagi godnej - niewierze.To ja będę słuchał ,o tym jakie jest piekło ,po co jest ,czym jest i jak bardzo w nie nie wierzysz.

Może jestem już za stary ,ale niektórych rzeczy i postaw ,po prostu nie rozumiem.

N lut 22, 2015 5:22 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Kierowałem się nudą. Jest to zajęcie, jak każde inne.

Mam rozumiem, że uciekasz od odpowiedzi? Nie napiszesz na czym polega piekło? Ja mogę w to nie wierzyć, ale przecież Twój pogląd na dany temat mogę poznać. Czytając książkę, mogę poznać fikcyjną postać, miejsce, albo wydarzenie i potem podyskutować na ich temat.

N lut 22, 2015 9:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Thunder napisał(a):
Kierowałem się nudą. Jest to zajęcie, jak każde inne.

Mam rozumiem, że uciekasz od odpowiedzi? Nie napiszesz na czym polega piekło? Ja mogę w to nie wierzyć, ale przecież Twój pogląd na dany temat mogę poznać. Czytając książkę, mogę poznać fikcyjną postać, miejsce, albo wydarzenie i potem podyskutować na ich temat.

Hm.. Skoro tak stawiasz sprawę.. To nikt Ci nic nie musi wyjaśniać..

Mt 7:6 napisał(a):
Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

Misiu.. Dla Ciebie to może i zabawa, ale dla nas wiara jest czymś poważnym..

N lut 22, 2015 10:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Thunder
Cytuj:
Kierowałem się nudą. Jest to zajęcie, jak każde inne

Gdybys to robil z nudow to przy Twojej zerowej wiedzy o religii zaakceptowalbys czyjas wypowiedz a nie ostro sie jej sprzeciwial

Ja nie kloce sie z kims o jego poglad na krasnoludki ( jesli uwaza ze istnieja ) tylko z usmiechem podziwiam jego wyobraznie

Ty natomiast robisz to ze strachu przed pieklem ktory to strach walczy z twoim samolubstwem i pycha
Ciekawe co wygra

Pn lut 23, 2015 3:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Thunder ,piekło nie jest głównym przesłaniem Ewangelii ,a jej powiedzmy - alternatywą.Człowiek wierzący nie ma zadania głosić piekła ,a nieść Ewangelię.Nie byłem w piekle ,nie wiem jak tam jest ,ale opowiem Ci o jego przedsionku.Jest to mroczne i nieprzyjemne miejsce ,w którym jest bardzo pusto.Nie obrażając Cię ,ale taki własnie smutny poblask bije od Ciebie ,kiedy się z Tobą rozmawia.Pozdrawiam Cię i bez urazy ,to nie jest złośliwość ,ale niestety moja przykra refleksja.

Pn lut 23, 2015 6:31 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
@gabriel
Ja nie jestem tak prymitywną postacią, jak Ty, żeby swoje przekonania opierać na pierwotnych lękach. Jesteś wyjątkowo dziecinny i wszelkie dyskusje z Tobą nie mają jakiegokolwiek sensu.

@Józek
Typowy protekcjonalizm. Jesteś sobie w stanie wyobrazić, że jednak się mylisz? Jak wtedy wyglądałyby Twoje słowa dla kogoś, kto świata nie widzi przez różowe okulary?

Pn lut 23, 2015 11:45 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona