Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 14, 2019 2:52 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Katolicyzm potrząsa kajdanami niewolnika 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Katolicyzm potrząsa kajdanami niewolnika
a ja sie przekonalam o czyms zupelnie przeciwnym. Mimo uznaia dyplomu, praw zawodowych nigdy bym tam nie zostala. Chory kraj, mozemy podyskutowac - moge poszukac fajnych rzeczy o sierocincach itp :-D

wole spokojna, laicka Danie- nie bez wad, ale normalna :)

N mar 01, 2015 10:26 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Dlaczego ktoś czując się wyzwolonym z kajdan niewolnika katolicyzmu zachowuje się nadal jak niewolnik i walczy ze swymi demonami? I do tego definiuje zniewolenie jako wolność. Teraz może zrozumiesz owe błędne koło i przerzucanie się argumentami psychologicznymi. Ktoś musi zamilknąć.

Merss wie dużo. Merss rozumie, że akcja powoduje reakcję, że nic w naturze nie ginie, nic nie dzieje się bez przyczyny. Zgrzytanie zębów ma swój początek, jak i wszystko inne. Można pomyśleć, skąd ono rodowodem. Jeśli samemu się je wywołało, to można złapać je za przyczynę i obrócić. Oto dowód mocy: zgrzytanie rozbroić, zanim – pozbawione managiera - samo wpadnie na jakieś pomysły. Bo przecież zgrzytanie zębów to koło zamachowe zmiany społecznej - Hindusi, Afrykanie, Martin Luther King, kobiety, Wałęsa, LGBT... wszyscy kiedyś zgrzytali. Merss mądra jest i rozumie, że pacjent mówi wszystko w pierwsze 30 minut. Jeśli słuchający zrozumiał, to po jego stronie jest wygrać pacjenta albo go przegrać. Merss już wszystko wie, bo umie słuchać. Ale tu, gdzie teraz narracje rozwijamy, niczego się nie załatwi. Tu taki plac zabaw, choć pouczający wielce. Na każdą wypowiedź – reakcja, na każdy argument – kontra. Tu się nikogo nie przekona, bo wszyscy swoje racje znają, wszak tu głos zabiera, jak mawiali Prasłowianie: core target. Niby to rozum mówi, ale to nieprawda. To emocje. Poznać ścieżki, którymi chadzają emocje, to dla szamana cenne. Ludowy szaman w księgach nie uczony, ale wie, że nadchodzi wiatr, który przywieje nową pogodę. Szaman nie planuje wiecznie na bagnach siedzieć, kilka pomysłów ma i wiedzę gromadzi. Wiedza o przedmiotach mało zajmująca, o ludziach dużo ciekawsza. Nikt tu nie chce nikomu dokuczać ani go urazić. Zdarzy los, to się spotkamy, więc gawędźmy sobie dalej i dobrą zabawę z tego wszyscy miejmy.

Pn mar 02, 2015 12:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Swiftlark napisał(a):
a ja sie przekonalam o czyms zupelnie przeciwnym. Mimo uznaia dyplomu, praw zawodowych nigdy bym tam nie zostala. Chory kraj, mozemy podyskutowac - moge poszukac fajnych rzeczy o sierocincach itp :-D
Tiaaa...wyświechtana gadka o sierocińcach...nie ma to jak puścić w eter ile to biednych sierot zmarło w sierocińcach mając gdzieś dane o współczynniku umieralności poza nimi. Tak się składa, że mieszkam w Irlandii pare kilometrów od jednego z takich miejsc i znam sprawę...

Pn mar 02, 2015 1:26 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Oj, chyba jednak nasze spotkanie dobiega końca, Robur wyprasza za drzwi. Chciałoby się jeszcze pogadać, ale wypada się uprzejmie pożegnać, przepraszając za nieodpowiedziane obszerne wiadomości (gabriela, jozka, _as_, JolęSz, PeteraW, Lubczyka, Johnnego99, Torri, jotajota, sahcim, mamoulian, switflark, sylvian i oczywiście merss). Do miłego, jestem pewien, że rys semantyczny naszych wypowiedzi pozwoli nam się rozpoznać w realu.

Pn mar 02, 2015 1:29 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Tylko nie wchodź, jak dotychczas, na kolejnym nicku. Uczciwie było pisać na starym nicku, ale to wymaga odwagi (w moich oczach bardzo byś zyskał w takich okolicznościach). Uporczywa ewangelizacja to rzadka przypadlłość psychiczna, odczytuje się nie po manierach.
Odczytałam Cię zanim napisałeś dziesiąty post, ale przy 99% pewności nadal daję szansę. I dlatego ostatni post z serii zatwierdzanych tak długo przebywał w poczekalni, dumałam co uczynić.

Pn mar 02, 2015 9:47 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Merss, a Ty ciągle na tę nutę? Zieeew... Kiepska dedukcja, skoro naprawdę nie potrafisz wyczuć, że poniżej mojej godności byłoby się maskować, tworzyć jakieś fikcyjne konta etc. Nie mam tego i nigdy nie miałem. Jeśli masz 99% pewności, że jestem kimś innym, to ja Ci na 99% współczuję zdolności trafnego rozpoznawania sytuacji.

Chociaż, właściwie, pozostajesz spójna i integralna.

Skoro popełniacie elementarny błąd w kwalifikowaniu rzeczywistości, inkorporując do swojego obrazu świata byty ponadnaturalne, to nie powinno mnie dziwić, że muszę Wam tłumaczyć, że nie jestem wielbłądem. I tą oto złotą myślą kończymy.

Pn mar 02, 2015 12:56 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 81 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6