Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 12, 2019 7:14 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dlaczego wybiera islam ? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego wybiera islam ?
W Afganistanie w rodzinie muzułmanskiej rodzi sie nowy człowiek. Po latach okazuje sie, ze wybrał Islam i uważa go za jedyną i prawdziwą religię.
Wiekszośc osób tutaj uzna, ze dokonał złego wyboru.

Jak sądzicie, jakie czynniki spowodowały, ze tak wybrał i ze wierzy w to co wybrał jak w prawdę, a byc moze jest gotów nawet za to zginąć ?

Pn mar 09, 2015 3:52 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego wybiera islam ?
Poczekam chwilę, ale mamy wątek o prawdziwości religii. Wydaje mi się, że to dublowanie tematów.

Pn mar 09, 2015 4:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
bogdank67 napisał(a):
W Afganistanie w rodzinie muzułmanskiej rodzi sie nowy człowiek. Po latach okazuje sie, ze wybrał Islam i uważa go za jedyną i prawdziwą religię.
Nie dokonał złego wyboru, ale jedynie ten, który był dostępny.

bogdank67 napisał(a):
Jak sądzicie, jakie czynniki spowodowały, ze tak wybrał i ze wierzy w to co wybrał jak w prawdę, a byc moze jest gotów nawet za to zginąć ?
Najbliższe środowisko, to najistotniejszy czynnik wyboru.

Pn mar 09, 2015 5:10 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Poczekam chwilę, ale mamy wątek o prawdziwości religii. Wydaje mi się, że to dublowanie tematów.

IMHO to wątek o motywacji.

Pn mar 09, 2015 8:27 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A motywacji nie mamy czasem przed decyzją? A decyzja nie uruchamia poszukiwania? Tak więc to tylko inny poziom, nic więcej.
Mamy do tego oprogramowanie mózgowe, które nie zakwestionuje prawdy kulturowej, jeśli nie pojawi się silny bodziec.
Jeśli masz wpisane w mózg błędne wyobrażenie Boga, wpisałeś Boga w ramki, zakwestionujesz wiarę, to najprotsze co podpowie mózg. I zignorujesz prawdę, którą widzą inni.
Katolik wykazuje spójność wewnętrzna w tym w co wierzy, śJ też, ateista to samo. Dlaczego muzułmanin ma zakwestionować wiarę swych ojców? M.Gandhi powiedział, że przeszedłby na chrześcijaństwo, ale wiara chrześcijan jest martwa. Postrzegał wiarę przez pryzmat jej wyznawców. Sądzisz, że wszyscy muzułmanie to terroryści?
Czemu ma służyć ta dyskusja? Mamy głębiej sformułowany temat.
Poczekam, może pójdzie innym torem niż przewiduję.

Pn mar 09, 2015 9:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
A motywacji nie mamy czasem przed decyzją?

Czasem jest presja otoczenia na podjecie decyzji, nawet czasem otoczenie podejmuje decyzje, np. za noworodka chrzcząc go.
Dziecko nie idzie z reguły do przedszkola, czy szkoły bo chce, chociaz sa takie, ale dlatego ze musi, bez motywacji do tego. Chce powiedziec ze są decyzje, a raczej zgody na coś mniej lub bardziej wymuszone, które decyzjami trudno nazwac.

Czy przyjęcie "religii ojców" nie nosi takiego znamienia ?

merss napisał(a):
Mamy do tego oprogramowanie mózgowe, które nie zakwestionuje prawdy kulturowej, jeśli nie pojawi się silny bodziec.

I to jest cenna uwaga. Idziemy jak owce w stadzie (białe, bo czarne idą pod prąd);

merss napisał(a):
Jeśli masz wpisane w mózg błędne wyobrażenie Boga, wpisałeś Boga w ramki, zakwestionujesz wiarę, to najprotsze co podpowie mózg. I zignorujesz prawdę, którą widzą inni.

Moje wyobrażenie jest dla mnie poprawne. Inni ignorują moją prawdę. To punkt widzenia z drugiej strony. Moja prawda jest najmojsza i najprawdziwsza. Zapewne to samo mozesz powiedziec o swojej. Zdaje sobie sprawę, ze uważasz, ze popełniam bład.

merss napisał(a):
Katolik wykazuje spójność wewnętrzna w tym w co wierzy, śJ też, ateista to samo. Dlaczego muzułmanin ma zakwestionować wiarę swych ojców? M.Gandhi powiedział, że przeszedłby na chrześcijaństwo, ale wiara chrześcijan jest martwa.

Czyli prawda nie broni sie sama ale wynika z otoczenia i jest taka jak otoczenie ? Prawdą jest to co pozwala iść "z prądem owiec" ? Takie zachowanie prowadzi do wniosku, ze wiara jest oparta o relatywizację. Relatywnie najprawdziwsze jest to co jest najblizej mnie ? Religia chrzescijanska wykorzystuje ten sam mechanizm. Nie jest ani lepsza w tym ani gorsza od innych religii. Można by rzec, ze ma tą samą moc.

merss napisał(a):
Sądzisz, że wszyscy muzułmanie to terroryści?

Nie nie sądze, gdyby uznać, ze "zginąć za wiarę" to terroryzm to chrzescijanstwo jest pełne terrorystów.

Pn mar 16, 2015 4:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Kogo łatwiej nawrócić na islam?
Wielokrotnie powtarza się to twierdzenie, że katolicyzm/chrześcijaństwo miałyby chronić Europę przed "wirusem islamu". Jest to bardzo ładne twierdzenie, ale jeszcze nigdy nie widziałem jakichś dowodów na jego prawdziwość.

W praktyce natomiast...

http://swiat.newsweek.pl/polacy-wspolpr ... 559,1.html

...pierwsza Polka walcząca w Jihadzie pochodzi z rodziny katolickiej i sama była (jest!) wierząca. Rekruterzy islamscy też twierdzą, że Polska jest przyszłościowym krajem dla nich, bo ludzi którzy na starcie są religijni łatwiej nawrócić niż zlaicyzowanych mieszkańców Zachodu. Zgaduję, że bariera językowa jest tym co nam pomaga dzisiaj.

Dobrze, że nasz rodzimy język to makabra do nauczenia ;)

Oczywiście jedna jaskółka (to o Karolinie R.) wiosny nie czyni, a twierdzenia islamskich propagandystów też są mało wiarygodne.

Tak więc interesuje mnie czy ktoś z tutejszych potrafiłby napisać coś więcej o tym -- czy bycie katolikiem chroni przed zostaniem muzułmaninem?

Pn mar 16, 2015 4:51 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Działanie mózgu na podstawie gotowego oprogramowania, które powstaje w wyniku doświadczeń to sfera neurobiologii, nie moje autorskie poglądy. Nie obrobisz więc, mając wyobrażenia Boga innego obrazu. W kółko piszesz tak samo, jak automat. Nie masz funkcji reset tak długo dopóki to wygodne, a jest wygodne, bo religie czegoś tam wymagają od człowieka i stawiają mu wysoko poprzeczkę ...człowieczeństwa, nie natury zwierzecej. Biblia mówi wprost, nie nawrócisz się sam. Najbardziej stadni są tak naprawdę ci, którzy sadzą, że stadni nie są. Wiedzą o tym doskonale spece od manipulacji. Najpierw wprowadza się człowieka w grzech wmawiając, że masz do tego prawo- to działanie na najsilniejsze popędy, kolejnym etapem jest odciągnięcie człowieka od religii, potem można nim kierować jak stadnym zwierzątkiem, które myśli, że myśli. Człowiek jest religijny, więc dalej szuka. W islamie znajduje to czego chce- nie musi myśleć, wszystko podane na tacy. W chrześcijaństwie to tak naprawdę nie wiadomo czego się uczepić. I do tego ten znienawidzony Kowalski też może się zbawić? To niedopuszczalne podpowiada zwierzęca natura- jemu należy się piekło, jak amen w pacierzu, to kanalia nie człowiek- i w islamie będzie w piekle. A Ty co? Całą wieczność będziesz myślał instynktami. Piękne hurysty...to jest dopiero nagroda! A Kowalski po sprawiedliwości- w piekle.

Człowiek tak naprawdę nie jest samoobsługowy i podświadomie szuka granic i porządku. Da mu to islam.

Pn mar 16, 2015 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Właśnie tak -merss.
Tylko nie wiem czy wszyscy to zrozumieją.
Ja w innym temacie, właśnie pieskowi odpowiedziałem w podobny sposób.
Że Katolicyzm uczy wymagania, zwłaszcza intelektualnego od siebie.
Tu piszesz że Islam jest alternatywą do Katolicyzmu, o łagodnej gotowej postaci tego co za sobą niesie.
Nie ateizm, lecz religia Islamska, jako gotowiec.
Po co się wysilać, tylko gotowiec, to znaczy nie mniej , nie więcej, tylko korzystanie ze stałych, nie powiększających się zasobów.
Pozostaje tylko, albo aż o nie walczyć na śmierć i życie, tak Islam czyni.
W takim wydaniu to zasady ateistyczne, poparte walką o przeżycie, oraz wiarą w Boga, to wypisz wymaluj nauczanie Islamskie.
Czy to ma sens, sami sobie odpowiedzcie?

Pn mar 16, 2015 7:40 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):

I to jest to !! To jest odpowiedź na moje pytanie. Nie bede sie wdawał w dyskusje która religia jest lepsza, bo nie o tym jest wątek.
Wypowiedzi o islamie w tym wątku świadczą tylko o tym, że to oprogramowanie działa - swoje chwalimy, cudze ganimy. Naszą kulturę wywyższamy, cudzą deprecjonujemy i stąd jest jak jest.

Założe sie, ze gdybyscie sie urodzili w Pakistanie, to mielibyście zgoła odmienne podejście do relacji chrzesijanstwa i islamu, Wy ci sami ludzie. Czy zdajecie sobie z tego sprawe ?

Pn mar 16, 2015 8:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tam też są chrześcijanie. To najwyższa jednak półka, tylko dla elity (światło świata, sól ziemi). Chrześcijaństwo państwowe mamy za sobą, teraz przyszła kolej na małe wyspy radykalnego chrześcijaństwa. Dla mas są inne propozycje, bo wolą bylejakość.
I nie mam pojęcia co z tym uczyni Bóg. O równości w niebie nie ma mowy, tyle, że tam będą obowiązywać inne kryteria. Jedni chcą być świętymi kochającymi całym wielkim sercem, inni mają mniejsza pojemność tego organu, jeszcze innym innym wystarczy wesołe towarzystwo pospólstwa. Każdemu według potrzeb.

Jedno jest pewne, nikt Kowalskiego do piekła posyłać nie będzie chciał. I nikt nikomu nie bedzie zazdrościł wyższej pozycji w niebie. Tego nauczy się w czyścu.

Pn mar 16, 2015 8:37 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Tam też są chrześcijanie. To najwyższa jednak półka, tylko dla elity (światło świata, sól ziemi). Chrześcijaństwo państwowe mamy za sobą, teraz przyszła kolej na małe wyspy radykalnego chrześcijaństwa. Dla mas są inne propozycje, bo wolą bylejakość.

Ta wypowiedź bardzo ładnie nadal potwierdza, ze program w Twoim mózgu znakomicie działa i wybierasz to co zaprogramowane.

Byłaś tam, widziałaś ? Spotkałas się z tamtymi ludzmi ? Wiesz jacy są ? Czy tylko opierasz sie na opiniach z Twojego kregu kulturowego, w ramach którego program sie wzmacnia ?

merss napisał(a):
I nie mam pojęcia co z tym uczyni Bóg. O równości w niebie nie ma mowy.

Kim że Ty jestes ? Sędzią ?!
Moze przyjdą do winnicy jako ostatni. Bóg im da po dwa denary, a Tobie jednego. Ze swoim moze zrobic co chce. Tobie da na co sie z Tobą umówił. Obrazisz sie ?

Pn mar 16, 2015 10:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tyle, że ja nie napisałam o sobie ani jednego słowa. Nie wchodziłam w rolę sędziego Kowalskiego. Czytasz to co chcesz przeczytać.

To chrześcijaństwo przechowuje depozyt wiary i ma recepturę na idealne człowieczeństwo, najbardziej dojrzałe, czyli wykorzystujące potencjał człowieka. Bóg wysłał swego Syna, by pokazać człowiekowi drogowskaz, bardzo trudny i do tego nie polega on na idealnym odwzorowaniu, ale dostosowaniu osobowości do Wzorca. Jest tak trudny, że wybór człowieka padnie na łatwiejszy Islam, jeśli taki wybór człowiek posiada.
Człowiek zrażony do chrześcijaństwa też będzie szukał gdzie indziej zamiast uleczyć rany. Nie będzie widział swoich zranień, bo winę przekieruje na Kościół.

Od czego zaczynają neofici? Od krytyki Kościoła katolickiego! Tak leczą swoje zranienia i tak karmią się nienawiścią. Nauczyłam się na forum, że po krótkim wstępie zapytań o trudne sprawy katolicyzmu zaczyna się reagularna ewangelizacja antykatolicka. Co niektórych muszę nawet mocno trzymać za rękę, bo chcą uciekac z forum, bo kogoś jeszcze nie wywaliłam z katolickiego.

Pn mar 16, 2015 10:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bogdank67 napisał(a):

Dlaczego piszesz "większość"? Czy spytałeś każdego na tym forum o zdanie? Czy każdy z tego forum wyraził na ten temat opinię?
bogdank67 napisał(a):

Nie nam sądzić. Jeżeli wiedzieli, co jest lepsze, a wybrali gorsze - to zgrzeszyli. A jeżeli nie - to przypomnij sobie słowa Pana Jezusa na krzyżu: przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią. Jeżeli sam Bóg, Pan Jezus, w kluczowym momencie swojej Ofiary prosi Ojca swego o przebaczenie dla tych, którzy nie wiedzą, to czy można wątpić o tym, że mogą otrzymać przebaczenie?
bogdank67 napisał(a):
Moze przyjdą do winnicy jako ostatni. Bóg im da po dwa denary, a Tobie jednego. Ze swoim moze zrobic co chce. Tobie da na co sie z Tobą umówił. Obrazisz sie ?

I tak pewnie nieraz będzie. W końcu celnicy i nierządnice wchodzą przed nami do Królestwa Niebieskiego. Czy więc nie powinieneś się cieszyć, skoro jest po Twojej myśli?

Pn mar 16, 2015 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mój wątek oprócz tego, że dotyczy islamu nie ma nic wspólnego z tutjeszym. Pytałem się o to czy ktoś ma jakieś potwierdzenia na to że katolicyzm chroni przed konwersją na islam w POLSCE, a nie dlaczego ludzie w świecie arabskim przyjmują swoją religię.

Dlaczego zostało to połączone?

Wt mar 17, 2015 2:01 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona